Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, raid_av είπε

Παιδια το χειριστηριο ειναι μεσα στην εγγυηση της κονσολας?  Θα πρεπει να μιλησω απο εκει που το πηρα ?

Το χειριστήριο εχει 1 χρόνο εγγυηση απο τη microsoft απευθείας. Φυσικά μπορείς να απευθυνθείς στο κατάστημα που το πήρες!

Αν επιλέξεις την microsoft κανε login στον λογαριασμό σου σε pc και μετά πήγαινε devices. Εκεί κάνεις τη συσκευή register με το συριακό αριθμό και μετά μπορείς να κανονίσεις επιστροφή και επισκευή. Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις την microsoft Hellas ενα τηλ και τα κάνεις όλα από εκεί

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
2 hours ago, raid_av said:

Παιδια το χειριστηριο ειναι μεσα στην εγγυηση της κονσολας?  Θα πρεπει να μιλησω απο εκει που το πηρα ?

ΜΗΝ πάρεις την Microsoft τηλέφωνο, αν έχει περάσει ένας χρόνος από τότε που αγόρασες την κονσόλα, θα σου πουλήσουν τρελίτσα για το gamepad, ότι δήθεν έχει ένα έτος εγγύηση και ότι μόνο το σώμα της κονσόλας έχει δύο έτη.

Θα πας στο κατάστημα που αγόρασες την κονσόλα και θα απαιτήσεις να κάνεις χρήση της νόμιμης (και εμπορικής) διετούς εγγύησης που αγόρασες μαζί με την κονσόλα σου (της οποίας το κουτί περιείχε μέσα ΚΑΙ το gamepad). Θα σου πουν να μιλήσεις εσύ απευθείας με την MS για να κάνεις πιο γρήγορα, αλλά θα επιμείνεις με αυστηρό τόνο, μιας και αυτοί είναι υποχρεωμένοι να τηρήσουν την δέσμευση της εγγύησης καλής λειτουργίας απέναντί σου, όχι ο προμηθευτής τους.

Εκ πείρας όλα τα παραπάνω.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Malthador είπε

ΜΗΝ πάρεις την Microsoft τηλέφωνο, αν έχει περάσει ένας χρόνος από τότε που αγόρασες την κονσόλα, θα σου πουλήσουν τρελίτσα για το gamepad, ότι δήθεν έχει ένα έτος εγγύηση και ότι μόνο το σώμα της κονσόλας έχει δύο έτη.

Θα πας στο κατάστημα που αγόρασες την κονσόλα και θα απαιτήσεις να κάνεις χρήση της νόμιμης (και εμπορικής) διετούς εγγύησης που αγόρασες μαζί με την κονσόλα σου (της οποίας το κουτί περιείχε μέσα ΚΑΙ το gamepad). Θα σου πουν να μιλήσεις εσύ απευθείας με την MS για να κάνεις πιο γρήγορα, αλλά θα επιμείνεις με αυστηρό τόνο, μιας και αυτοί είναι υποχρεωμένοι να τηρήσουν την δέσμευση της εγγύησης καλής λειτουργίας απέναντί σου, όχι ο προμηθευτής τους.

Εκ πείρας όλα τα παραπάνω.

Πηγα τωρα στο μαγαζι και ολα καλα απλα μου ειπαν 15 μερες για αντικατασταση. Απο το media markt το ειχα παρει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, raid_av said:

Πηγα τωρα στο μαγαζι και ολα καλα απλα μου ειπαν 15 μερες για αντικατασταση. Απο το media markt το ειχα παρει.

Τυχερός είσαι που "εμπλεξες" με το μιδια... 

Εύχομαι όντως σε 15 να εχεις νεο και μη σε πουν ιστορίες για άγριους (έτυχε σε εμένα και γνωστούς να προσπαθήσουν να ακυρώσουν την εγγύηση-δεν αφορα κονσόλες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφέρεται για μοχλό του series s/x σας έχει τύχει να κολλάει ο μοχλός ή να αποσυνδέεται και να επανασυνδέεται μόνος του μερικές φορές?

Πάντα με τελευταίο λογισμικό και στο μοχλό και στη κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Paragontas-x Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα, μου το εκανε και μενα. Περιμενα, περιμενα πολλα φιρμγουεαρ αλλα δεν εστρωσε. Το στελνεις αμεσα στην Μικροσοφτ η οπως ειπαν παραπανω καλυτερα απο εκει που το αγορασες και ζητας αμεση λυση δλδ αντικατασταση γιατι αλλιως θα σου μεινει στο χερι.

Να προσεξεις μην σου γυρισουν πισω κανα μεταχειρα, που το εχουν κανει και καλα ριφερμπις. Συμβαινει γιατι γλιτωνουν κοστη.

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, hexenlord είπε

@Paragontas-x Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα, μου το εκανε και μενα. Περιμενα, περιμενα πολλα φιρμγουεαρ αλλα δεν εστρωσε. Το στελνεις αμεσα στην Μικροσοφτ η οπως ειπαν παραπανω καλυτερα απο εκει που το αγορασες και ζητας αμεση λυση δλδ αντικατασταση γιατι αλλιως θα σου μεινει στο χερι.

Να προσεξεις μην σου γυρισουν πισω κανα μεταχειρα, που το εχουν κανει και καλα ριφερμπις. Συμβαινει γιατι γλιτωνουν κοστη.

Και πως θα καταλάβω αν είναι επανακατασκευσμενο ή όχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και πως θα καταλάβω αν είναι επανακατασκευσμενο ή όχι; 

αγαπητε αυτο ειναι το πιο ευκολο. Αφου το παρεις το κοιτας απο ολες τις γωνιες να δεις αν εχει "μαρκαρισματα", που τα βαζουν με ειδικα στυλο στην διαδικασια του σερβις. Αφου το δεις και ολα καλα, τοτε το βημα 2 (που ειναι και το κυριοτερο αφου) ειναι να πας να το κανεις ρετζιστερ απο την σελιδα της ΜΣ, να το κατοχυρωσεις δλδ σαν δικο σου. Αμα βαλεις το σιριαλ και σου πει οτι ειναι πιασμενο ηδη, σε επιασε κοτσο η ΜΣ, το γυριζεις πισω οπως ειναι και κανεις μανουρα. Αμα βαλεις το σιριαλ και το παρει, τοτε ολα κομπλε και εχεις ΚΑΙ 1 χρονο εξτρα εγγυηση για το νεο σου χειριστηριο. Προσεχε φιλε εγω στα λεω γιατι το ριφερμπις παιζει πολυ.Γλιτωνουν λεφτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την προηγουκενη φορα που είχα στείλει μοχλό xbox One(όχι series) μου είχε έρθει σε σφραγισμένο κουτι της ίδιας της ms λες και το αγόρασα καινούργιο. 

8 ώρες πριν, Lobo10 είπε

 

 

14 ώρες πριν, konstantin79 είπε

Δεν μπορούσα να φτάσω oled και με 3 παιδιά ειναι ρίσκο το nickelodeon! Μια Q70T εχω. Doldy atmos πάντως περνάει, DTS ούτε καν το απλο. Δεν υπάρχει καν σαν codec

20211230_003619.jpg

Δυστυχώς όμως η θήρα αυτή δεν είναι των 120hz που είναι για το series x

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Την προηγουκενη φορα που είχα στείλει μοχλό xbox One(όχι series) μου είχε έρθει σε σφραγισμένο κουτι της ίδιας της ms λες και το αγόρασα καινούργιο. 

 

Δυστυχώς όμως η θήρα αυτή δεν είναι των 120hz που είναι για το series x

Δε τον ενδιαφέρουν τα 120fps έγραψε. Προτιμά να έχει DTS:X..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...