Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγο καμένη ερώτηση αλλά θα την κάνω και απευθύνομαι σε όσους έχουν παίξει και τα δύο:

Να παίξω πρώτα το Yakuza 0 ή το Mass Effect Legendary Edition; Η λογική λέει ότι όποιο από τα δύο ξεκινήσω θα μου πάρει αρκετό καιρό να το τελειώσω, οπότε θα ήθελα να ακούσω υπέρ και κατά για το ένα ή το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, thagkol είπε

Λίγο καμένη ερώτηση αλλά θα την κάνω και απευθύνομαι σε όσους έχουν παίξει και τα δύο:

Να παίξω πρώτα το Yakuza 0 ή το Mass Effect Legendary Edition; Η λογική λέει ότι όποιο από τα δύο ξεκινήσω θα μου πάρει αρκετό καιρό να το τελειώσω, οπότε θα ήθελα να ακούσω υπέρ και κατά για το ένα ή το άλλο.

Yakuza 0 είναι brawler με heavy story και ιαπωνική κουλτούρα με καμιά 80αριά ώρες διάρκεια. Εννοείται μετά θα θες να τα παίξεις όλα (+300ώρες).

Mass Effect είναι 3rd person shooter/spellcasting Space Opera rpg με καμιά 150αριά ώρες διάρκεια.

Παίξτα και τα 2 παράλληλα και όποιο σε κρατήσει περισσότερο συνέχισέ το!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

hi ubi..σε περιμένουμε εμείς οι βραζιλιανοι 😛

 

20210612_005551.jpg

Δεν νομίζω να ενδιαφέρει πολύ κόσμο να μπει το ubi+ που υπάρχει και στα PC αρκετό καιρό στην αρχική τιμή του.

Οπότε 2 τινά - η μπαίνει σαν στο ea plus (6μηνο και βάλε τα παιχνίδια ) ή μπαίνει ξέρω εγώ σαν συνδρομή με το αρχικό κόστος να είναι στην MS και μετά ίσως κάποιο tier με κόστος.

Στην πρώτη περίπτωση είναι πολύ πιθανό να έρθει και στο playstation αν και με διαφορά χρόνου όπως το ea.

Σε κάθε περίπτωση κοστίζει όσο το game pass ultimate άρα hard pass

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Revered είπε

Δεν νομίζω να ενδιαφέρει πολύ κόσμο να μπει το ubi+ που υπάρχει και στα PC αρκετό καιρό στην αρχική τιμή του.

Οπότε 2 τινά - η μπαίνει σαν στο ea plus (6μηνο και βάλε τα παιχνίδια ) ή μπαίνει ξέρω εγώ σαν συνδρομή με το αρχικό κόστος να είναι στην MS και μετά ίσως κάποιο tier με κόστος.

Στην πρώτη περίπτωση είναι πολύ πιθανό να έρθει και στο playstation αν και με διαφορά χρόνου όπως το ea.

Σε κάθε περίπτωση κοστίζει όσο το game pass ultimate άρα hard pass

 

 

H ubi λεει hi gamepass...οχι hi xbox.οποτε κάπως θα το ενσωματώσουν με την επιλογή σου.. Θα δούμε το κόστος.

13 λεπτά πριν, Revered είπε

Δεν νομίζω να ενδιαφέρει πολύ κόσμο να μπει το ubi+ που υπάρχει και στα PC αρκετό καιρό στην αρχική τιμή του.

Οπότε 2 τινά - η μπαίνει σαν στο ea plus (6μηνο και βάλε τα παιχνίδια ) ή μπαίνει ξέρω εγώ σαν συνδρομή με το αρχικό κόστος να είναι στην MS και μετά ίσως κάποιο tier με κόστος.

Στην πρώτη περίπτωση είναι πολύ πιθανό να έρθει και στο playstation αν και με διαφορά χρόνου όπως το ea.

Σε κάθε περίπτωση κοστίζει όσο το game pass ultimate άρα hard pass

 

 

Ωστοσο υπάρχει και αυτό

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο σαν διαφήμιση του ubi+ μου κάνει η όλη φάση παρά συμπερίληψη του στο game pass.

Θα μας δώσουν το Rainbow Six ως τυράκι και αν θέλουμε και άλλο, ελάτε στο ubi+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, thagkol είπε

Λίγο καμένη ερώτηση αλλά θα την κάνω και απευθύνομαι σε όσους έχουν παίξει και τα δύο:

Να παίξω πρώτα το Yakuza 0 ή το Mass Effect Legendary Edition; Η λογική λέει ότι όποιο από τα δύο ξεκινήσω θα μου πάρει αρκετό καιρό να το τελειώσω, οπότε θα ήθελα να ακούσω υπέρ και κατά για το ένα ή το άλλο.

Δεν έχω παίξει το ME αλλά φαντάζομαι το στυλ τόσα χρόνια που ακούω για αυτό. Σίγουρα αξίζει αλλά έχει και την διπλάσια σίγουρα διάρκεια.

Το Yakuza 0 είναι πολύ αγαπημένο παιχνίδι. Σίγουρα ότι καλύτερο έχει βγάλει η Sega τα τελευταία 20 χρόνια. Κινηματογραφικό, Ιαπωνία τέρμα, με ίσως τα καλύτερα mini games που έχουν βγει σε βιντεοπαιχνίδι (καραόκε, disco, τηλέφωνο σε ερωτικές γραμμές, μάνατζερ κωλόμπαρου και άλλα πολλά). Και όλα αυτά με γερή δόση κωμωδίας. Ο ρεαλισμός στο παιχνίδι είναι στην αρχή μετά μετατρέπεται σε διασκέδαση και σχεδόν διακωμωδεί την ίδια του την ύπαρξη.

Παίξε και τα δύο ακόμα και ας.μην παίξεις κάτι άλλο για κάνα δίμηνο.

Εγώ θα αρχίσω λογικά το ME μέσα στον επόμενο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, music_lover είπε

Περισσότερο σαν διαφήμιση του ubi+ μου κάνει η όλη φάση παρά συμπερίληψη του στο game pass.

Θα μας δώσουν το Rainbow Six ως τυράκι και αν θέλουμε και άλλο, ελάτε στο ubi+

Δεν πρόκειται να δώσει κανείς (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) άλλα 15 ευρώ τον μήνα.

Άρα 2 τινά όπως το βλέπω:

- Πληρώνει η MS να μπει στο ultimate και βλέπουμε

- Πληρώνει η MS πάλι να μπει στο ultimate ένα σαν EA PLAY το απλό.

Εδώ στο PC δεν το ακούμπήσα πόσο μάλλον στο xbox/play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, thagkol είπε

Λίγο καμένη ερώτηση αλλά θα την κάνω και απευθύνομαι σε όσους έχουν παίξει και τα δύο:

Να παίξω πρώτα το Yakuza 0 ή το Mass Effect Legendary Edition; Η λογική λέει ότι όποιο από τα δύο ξεκινήσω θα μου πάρει αρκετό καιρό να το τελειώσω, οπότε θα ήθελα να ακούσω υπέρ και κατά για το ένα ή το άλλο.

Mass effect με διαφορά από εμένα. Τα yakuza αν και καλά παιχνίδια στο είδος τους, έχουν τα γνωστά γιαπωνέζικα περίεργα που πολλούς τους απωθούν.

Επεξ/σία από gregpec2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ερώτηση Mass Effect ή Yakuza 0 είναι σαν να ρωτάς Ρεάλ Μαδρίτης ή Μπάγερν Μονάχου. Είναι και οι δυο φτασμένες σε διαφορετικά πρωταθλήματα.

Προτείνω να αφιερώσεις χρόνο για να τα παίξεις και τα δυο.

Το Mass Effect από τα κορυφαία 3rd person shooters όπου οι επιλογές σου αλλάζουν ολόκληρη την ιστορία και το Yakuza 0 απο τα πιο fun beat em ups με τρελό γέλιο και wtf factor και το προσωπικό αγαπημένο μου από τα Yakuza.

Αξίζει να τα βιώσεις αμφότερα. Η σειρά δεν έχει σημασία, αλλά θα έπαιζα πρώτο το Yakuza 0. Τα Mass Effect θα σου πάρουν περισσότερο χρόνο.

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...