Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

You GUYS  έχετε και χρόνο και για emulators?

fetchimage.jpeg

Αν είσαι χρόνια με μια γυναίκα έχεις χρόνο για πολλά 😂😂😂

Πέρα από την πλάκα εμένα πάντα μου άρεσε όποια κονσόλα έχω να την αξιοποιώ στο έπακρο, αν παίρνει homebrew, emulators κτλ..Από το να μπαίνω σε social να χαζολογαω (fb, insta, tik) προτιμώ να σεταρω μια κονσόλα με emulators και να τα δοκιμάζω.. 3 χρόνια ultimate έχω και την έχω αξιοποίηση στο ελάχιστο.. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Αν είσαι χρόνια με μια γυναίκα έχεις χρόνο για πολλά 😂😂😂

Πέρα από την πλάκα εμένα πάντα μου άρεσε όποια κονσόλα έχω να την αξιοποιώ στο έπακρο, αν παίρνει homebrew, emulators κτλ..Από το να μπαίνω σε social να χαζολογαω (fb, insta, tik) προτιμώ να σεταρω μια κονσόλα με emulators και να τα δοκιμάζω.. 3 χρόνια ultimate έχω και την έχω αξιοποίηση στο ελάχιστο.. 

Αν έχεις γυναίκα δε χρειάζεται να χαζολογάς στα social για να βρείς😜

Πέρα από την πλάκα και εγώ κατέληξα οτι πλέον να κάτσω καναπέ (ή και γραφείο) πάνω από 2ωρο για να παίζω θα γίνει μια φορα το τρίμηνο.Για αυτό είναι τέλειο το cloud πρέπει να φτιαχτούν βέβαια λίγο οι υποδομές.Μαζί με το quick resume κανούν θαύματα (αν και αν θες να κανεί sync το progress σου πρέπει να μπαινοβγαίνει στα games). Παίζω 20 λεπτά στην οθόνη, μετα συνεχίζω στο κινητό (τουαλέτα 🤪 σε αναναμονή σε κάνα γιατρό η καμιά υπηρεσία) κοκ. Βέβαια για αυτό και το switch με έχει καθηλώσει ακομά και τώρα.Και περιμένω και το steam deck.Αλλά η microsoft θεωρώ πως το έχει εντοπίσει και σιγά σιγα θα το βελτιώνει.Βέβαια με τόσο backlog που έχω σε ολες τις πλατφόρμες, δε νομίζω να μου φτάνει η υπόλοιπη ζωη για να τα παίξω όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθεια!!! Ανοιξα την κονσόλα να παιξω και ολα τα χρωματα στα παιχνιδια μεσα ειναι σαν ξεπλυμμενα. Κατι δεν μου αρεσει πολυ ασπριλα..... Τι παιζει ?!?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Βοηθεια!!! Ανοιξα την κονσόλα να παιξω και ολα τα χρωματα στα παιχνιδια μεσα ειναι σαν ξεπλυμμενα. Κατι δεν μου αρεσει πολυ ασπριλα..... Τι παιζει ?!?! 

Δοκίμασες να κάνεις επανεκίννηση τη τηλεόραση και τη κονσόλα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Δοκίμασες να κάνεις επανεκίννηση τη τηλεόραση και τη κονσόλα;

 

Τα εκανα ολα. Ειναι ξεθωριασμενα τα χρωματα για καποιο λογο και δεν ξερω τι φταιει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Τα εκανα ολα. Ειναι ξεθωριασμενα τα χρωματα για καποιο λογο και δεν ξερω τι φταιει :(

Ρυθμίσεις χρωμάτων από tv τσέκαρες? Για απενεργοποιησε hdr και dolby vision να δεις πως θα φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Ρυθμίσεις χρωμάτων από tv τσέκαρες? Για απενεργοποιησε hdr και dolby vision να δεις πως θα φαίνεται. 

Εκανα ξανα βαθμονομηση της τηλεορασης μου και δειχνει να εστρωσε. Περιεργο ομως πως ετσι ξαφνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Εκανα ξανα βαθμονομηση της τηλεορασης μου και δειχνει να εστρωσε. Περιεργο ομως πως ετσι ξαφνικα

Έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο με τη παλιά μου Σόνυ που από διακοπή ρεύματος, έχασε κάποιες ρυθμίσεις χρωμάτων, και χρειάστηκε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο με τη παλιά μου Σόνυ που από διακοπή ρεύματος, έχασε κάποιες ρυθμίσεις χρωμάτων, και χρειάστηκε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να στρώσει.

δεν ειχα διακοπη ρευματος λογικα γιατι το ρολοι εδειχνε κανονικα την ωρα δεν αναβοσβηνε . Δεν ξερω τι παιχτηκε η αληθεια ειναι οτι αγχωθηκα λιγο γιατι τα χρωματα ηταν εντελως ξεπλυμενα . Σκεψου το κιτρινο στο Mortal Kombat 11 μολις ξεκιναει το παιχνιδι που λεει Press A ηταν σαν λευκο με λιγο κιτρινο μεσα . Σαν το brightness να ηταν στο 300 % 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχα πάθει και εγώ αυτό το πρόβλημα με το xbox μια φορά, μπούταρε σε low resolution και δεν λυνόταν το πρόβλημα με επανεκκίνηση.

Στην δική μου περίπτωση το πρόβλημα λύθηκε βγάζοντας και ξαναβγάζοντας το καλώδιο hdmi :wacko:

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις αν μπορω να συνδεσω σκληρο δισκο εξωτερικο 2.5'' χωρις εξωτερικη τροφοδοσια δηλαδη αλλα με την τροφοδοσια απο USB στο XBOX ; USB 3.1 .. ή θέλει εξωτερική τροφοδοσία ; 

Το σκέφτομαι για να αποφύγω το download ξανά κάθε φορά που κάποιο παιχνίδι θέλω να το αφήσω στην άκρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

ξερει κανεις αν μπορω να συνδεσω σκληρο δισκο εξωτερικο 2.5'' χωρις εξωτερικη τροφοδοσια δηλαδη αλλα με την τροφοδοσια απο USB στο XBOX ; USB 3.1 .. ή θέλει εξωτερική τροφοδοσία ; 

Το σκέφτομαι για να αποφύγω το download ξανά κάθε φορά που κάποιο παιχνίδι θέλω να το αφήσω στην άκρη 

Φυσικά και μπορείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...