Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είχε adaptive θα μιλούσαμε για το καλυτεροτερο gamepad που υπάρχει!

 

Η ενσωματωμένη μπαταρία με χαλάει λίγο αλλά θα το παραβλέψω.... 

Βέβαια θα περιμένω κάνα amazon να παίξει σε προσφορά (έστω used)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση τα addaptive triggers δεν λέω αλλά αν παίζεις κατά κύριο λόγο online είναι παντελώς άχρηστο feature. Εδώ ρε σεις απενεργοποιούμε εντελώς τη δόνηση τι να λέμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Basilhs1982 said:

Καλή φάση τα addaptive triggers δεν λέω αλλά αν παίζεις κατά κύριο λόγο online είναι παντελώς άχρηστο feature. Εδώ ρε σεις απενεργοποιούμε εντελώς τη δόνηση τι να λέμε...

Χωρίς δόνηση πήρα ένα 50%(ίσως και παραπάνω) σε αυτονομία (ikea ladda) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, privateer είπε

Με βαζετε σε πειρασμο και μολις εδωσα 2100 για τηλεοραση 😂

OLED?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να βρει κανείς στην ελληνική αγορά μεταχειρισμένων έστω, κάποιο XBOX Series X με έξοδο οπτικής ίνας ήχου; Δεν έχω καταλάβει αν κυκλοφορήσαν αρχικά τέτοια XBOX ή αν από την αρχή της κυκλοφορίας δεν είχε οπτική ίνα.

Δε τις μπορώ τις γυφτιές με μετατροπείς από HDMI, που οι περισσότεροι είναι κινέζικοι της πλάκας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d_gkal είπε

Χωρίς δόνηση πήρα ένα 50%(ίσως και παραπάνω) σε αυτονομία (ikea ladda) 

Πέρα από την αυτονομία οι περισσότεροι το κάνουν για λόγους ακρίβειας και αμεσότητας. Σκέψου να παίζει ο άλλος με απενεργοποιημένη δόνηση και short triggers που είναι λες και κάνεις κλικ σε ποντίκι κι εσύ να παλεύεις με δόνηση και adaptive triggers, σε έχει φάει λάχανο 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d_gkal είπε

Χωρίς δόνηση πήρα ένα 50%(ίσως και παραπάνω) σε αυτονομία (ikea ladda) 

Εγώ χωρίς δόνηση δεν παίζω ποτέ. Καλύτερα να μην παίξω καθόλου πάρα χωρίς δόνηση. Ειδικά στο forza που έλεγες πριν με βολεύει πάρα πολύ στο φρενάρισμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Tigio13 said:

Εγώ χωρίς δόνηση δεν παίζω ποτέ. Καλύτερα να μην παίξω καθόλου πάρα χωρίς δόνηση. Ειδικά στο forza που έλεγες πριν με βολεύει πάρα πολύ στο φρενάρισμα. 

Στην αρχή με ξένισε αρκετά αλλά με τον καιρό το συνήθισα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, privateer είπε

Με βαζετε σε πειρασμο και μολις εδωσα 2100 για τηλεοραση 😂

Εγώ το πήρα 180..τώρα με 120 σκέφτομαι να πάρω κι άλλο.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, philos είπε

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να βρει κανείς στην ελληνική αγορά μεταχειρισμένων έστω, κάποιο XBOX Series X με έξοδο οπτικής ίνας ήχου; Δεν έχω καταλάβει αν κυκλοφορήσαν αρχικά τέτοια XBOX ή αν από την αρχή της κυκλοφορίας δεν είχε οπτική ίνα.

Δε τις μπορώ τις γυφτιές με μετατροπείς από HDMI, που οι περισσότεροι είναι κινέζικοι της πλάκας...

Δεν υπάρχει πλέον Optical out. Αν είσαι σε TV χρησιμοποιείς το Optical Out της TV (με ότι latency βάλει η κάθε TV..)

Αν είσαι σε monitor δεν παίζει τίποτα. Μόνο USB audio interface που δεν έχουν optical out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

Δεν υπάρχει πλέον Optical out. Αν είσαι σε TV χρησιμοποιείς το Optical Out της TV (με ότι latency βάλει η κάθε TV..)

Αν είσαι σε monitor δεν παίζει τίποτα. Μόνο USB audio interface που δεν έχουν optical out.

Τα ηχεία μου είναι τα Airpulse A300 τα οποία διαθέτουν και USB interface xmos για σύνδεση με PC. Υπάρχει περίπτωση η σύνδεση με usb να δουλέψει στο xbox;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...