Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Ούτε έμας μας τα τρώει η ms αφού έχουμε ultimate με τα γνωστά κόλπα για σχεδόν τζάμπα  λέμε και την χαιρόμαστε μια χαρά εδώ και χρόνια. 😀

Και θα συνεχίσω εγώ τουλάχιστον να την χαίρομαι για όσο καιρό υπάρχει ποιότητα στο περιεχόμενο της. 😀 

Γίνετε ακόμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Γίνετε ακόμα ;

 

Εγώ είχα βάλει περίπου 2μιση χρόνια Ultimate με ΕΑ play.. 🙃 αν θυμάμαι καλά είχα πάρει ~20-22 ευρώ την κάθε ετήσια ΕΑ play που μετατράπηκε σε Ultimate.. είχε κρατήσει κανα 2 μέρες αυτός ο τρόπος.

Διάβασε το θέμα που σου λίνκαρα και θα δεις τι μπορείς να κάνεις τώρα..

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, 26ska said:

Πάντως από exclusive το Xbox τίποτα, περιμένουμε...Η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω και τις δύο κονσολες,το Xbox ξεκουράζεται αρκετό καιρό.

Είχα πιάσει το requiem,αλλά ήρθε το Ragnarok και τα ισοπέδωσε όλα.Επισης δεν είχα παίξει πολλούς Sony τίτλους παλιότερους,όπως τα last of us,το πρώτο το έπαιξα τη remake έκδοση,σοκαρίστηκα...το 2 περιμενει,μαζί με keena, Cyberpunk,που το πήρα στο ps5 γιατί ήταν φθηνότερο από Xbox.

Τι περιμένουμε από δυνατά exclusive στο Xbox το επόμενο διάστημα;Να αναφέρω εδώ ότι είναι πρώτη φορά που είμαι κάτοχος κονσόλας της Microsoft και πέρα από τον αρχικό ενθουσιασμό και το σοκ από το Forza horizon,το Xbox δεν έχει δικαιώσει ακόμα τις προσδοκίες μου.Ακομα μου τρώει τα λεφτά η Sony.

 

Αν δεν έχεις παίξει τα παλαιότερα του Xbox σε PC μπορείς να παίξεις για αρχή κάποια από αυτά μιας και δεν είχες πάλι κονσόλα της Microsoft.

To Pentiment αν σου αρέσει το είδος φαίνεται πολύ καλό. 

Έχεις βάλει game pass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο eneba γνωστα κλειδαδικα ειναι το gamivo,  cdkeys.

Ξεπουλησε Αγγλια το xbox την black friday. 

https://www.vgchartz.com/article/455613/switch-accounted-for-42-of-consoles-sold-during-uk-black-friday-xbox-series-for-40-and-ps5-18/

Εμενα παντως διολου με απασχολουν τα εξκλουσιβ αν μου τα δινει εμενα day one στο game pass.
Εγω να παιζω θελω κ δεν με νοιαζει να το παιζει κ καποιος που εχει playstation. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Βιάστηκα να χαρώ με το χειριστήριο, ναι η αίσθηση τα σπάει αλλά το "Α" που δεν κάνει register σχεδόν τις μισές φορές είναι σοβαρό πρόβλημα. Διαβάζω στο reddit για άτομα που άλλαξαν 4-5+ χειριστήρια και όλα είχαν το ίδιο πρόβλημα. Αν είναι δυνατόν.. 

Δεν πρόκειται να μπω στην διαδικασία αυτή, πάω για refund. Κρίμα γιατί η αίσθηση είναι premium αλλά αν δεν κάνουν register τα κουμπιά δεν έχει νόημα. 3 χρόνια υπάρχει το πρόβλημα από την κυκλοφορία του Series 2 και ακόμα δεν το έχουν φτιάξει..

Ξέρετε τι παίζει με επιστροφές στο Amazon? Με DHL αν κολλήσεις το χαρτί που σου στέλνουν πάει τζάμπα αλλά στην Λαμία δεν έχει DHL, υπάρχει άλλος τρόπος, ξέρει κανείς? 

Το στέλνεις με όποιον τρόπο επιθυμείς και στα γυρνάνε μετά αφότου στείλεις την απόδειξη. Έχω στείλει αρκετά πράγματα, εδώ δεν έχουμε DHL κλπ οπότε έχω στείλει με ΕΛΤΑ / ΕΛΤΑ κούριερ.

Τους στέλνεις την απόδειξη και το tracking number και αφότου φτάσει σε αυτούς έπειτα γίνεται το refund 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα, ισως εχει ξαναδωθει η απαντηση σε αυτο το τοπικ αλλα θα ειναι δυσκολο να την βρω σε 400 σελιδες.

Θελω να αγορασω ακουστικα 7.1 surrround για το xbox series x που εχω , μετα απο αρκετη αναζητηση εχω βρει αυτα ως καλυτερη επιλογη. Ποια ειναι η γνωμη σας ? Εσεις ποια χρησιμοποιειτε ? Υπαρχουν καλυτερα απο αυτα που εχω βρει ? 

Με ενδιαφερει κυριως η συμβατοτητα και η καλυτερη εμπειρια surround ηχου.

https://www.skroutz.gr/s/31337908/Microsoft-Xbox-Over-Ear-Gaming-Headset-με-σύνδεση-3-5mm.html?event_price=43.01&from=account_notifications_price_drop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dimitrisgeorgo είπε

Kαλησπερα, ισως εχει ξαναδωθει η απαντηση σε αυτο το τοπικ αλλα θα ειναι δυσκολο να την βρω σε 400 σελιδες.

Θελω να αγορασω ακουστικα 7.1 surrround για το xbox series x που εχω , μετα απο αρκετη αναζητηση εχω βρει αυτα ως καλυτερη επιλογη. Ποια ειναι η γνωμη σας ? Εσεις ποια χρησιμοποιειτε ? Υπαρχουν καλυτερα απο αυτα που εχω βρει ? 

Με ενδιαφερει κυριως η συμβατοτητα και η καλυτερη εμπειρια surround ηχου.

https://www.skroutz.gr/s/31337908/Microsoft-Xbox-Over-Ear-Gaming-Headset-με-σύνδεση-3-5mm.html?event_price=43.01&from=account_notifications_price_drop

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο ασύρματα ακουστικά. Ξεκίνησα με turtle beach τα οποία δεν είχαν καθόλου αποσυνδέσεις αλλά δεν με βόλεψαν στο κεφάλι. Μετά πήρα razer ultimate nari τα οποία ήταν τέλεια σε εφαρμογή και ήχο και επίσης είχαν επιλογή και για δόνηση. Αλλά χάλασαν στο 3μηνο και πήρα refund. Πλέον είμαι με τα steelseries 7x και δεν τα αλλάζω με κανένα. 0 αποσυνδέσεις από την 1η μέρα, τέλεια εφαρμογή, φοβερός ήχος και σύνδεση με tongle σε pc, xbox και android. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

 

Αν δεν έχεις παίξει τα παλαιότερα του Xbox σε PC μπορείς να παίξεις για αρχή κάποια από αυτά μιας και δεν είχες πάλι κονσόλα της Microsoft.

To Pentiment αν σου αρέσει το είδος φαίνεται πολύ καλό. 

Έχεις βάλει game pass?

To Pentiment το τελειωσα. Στην αρχή σε χαλάει λιγο αλλά μπαινεις γρηγορα στο κλιμα και εχει πολυ καλη ιστορια

1 ώρα πριν, malias4 είπε



Εμενα παντως διολου με απασχολουν τα εξκλουσιβ αν μου τα δινει εμενα day one στο game pass.
Εγω να παιζω θελω κ δεν με νοιαζει να το παιζει κ καποιος που εχει playstation. 

 

Συμφωνώ απολυτα. Απλά καποιοι στην αλλη πλευρα, δεν τους ενδιαφερει να χαρουν αυτοι το παιχνιδι τους. Τους νοιαζει κυριως να πεισουν εσενα οτι το δικο σου παιχνιδι ειναι αχρηστο. Τι να πεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Misokatsu64 είπε

Εγω παντως αγορασα μεσω Eneba γυρω στα 24 παιχνιδια με κοστος 87 ευρω. Βεβαια ηθελε VPN μεσω Αργεντινης. 

Με ποιο  vpn ?,διοτι σκεφτομαι να δοκιμασω να κανω απο εδω και στο εξης αγορες, απο αργεντινη μερια

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Με ποιο  vpn ?,διοτι σκεφτομαι να δοκιμασω να κανω απο εδω και στο εξης αγορες, απο αργεντινη μερια

Εγώ πριν τρεις ημέρες αγόρασα από gamivo το COD WWII μέσω Αργεντινής και το ενεργοποίησα με vpn.lat από κινητό.

Επεξ/σία από touristen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Με ποιο  vpn ?,διοτι σκεφτομαι να δοκιμασω να κανω απο εδω και στο εξης αγορες, απο αργεντινη μερια

Το extension του hola vpn για chrome είναι δοκιμασμένο από εμένα επιτυχώς. (Αργεντινή και Αμερική). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω το εξής παράξενο πρόβλημα. Έχω και στα 2 χειριστηρια μπαταρίες επαναφορτιζομενες Panasonic Enerloop. Ενώ λειτουργουσαν κανονικά, την τελευταία φορά που χρειάστηκε να τις φορτίσω και τις τέσσερις, όταν ολοκληρώθηκε η φόρτιση και τις έβαλα στα χειριστηρια, δεν άνοιγαν. Άναβε πολύ σύντομα το φως στο κεντρικό κουμπί Χ και μετά έκλεινε

Οι Enerloop σε άλλη συσκευή (tv control) δουλεύουν κανονικά

Τα χειριστηρια με κανονικές αλκαλικές μπαταρίες, δουλεύουν κανονικά

Τις Enerloop τις μέτρησα με πολυμετρο, δίνουν τάση ~1.35V. Το πολυμετρο έχει λειτουργια αξιολόγησης μπαταρίας, η οποία τις βγάζει καλες

Τι μπορεί να φταίει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, kergaz13 είπε

Αντιμετωπίζω το εξής παράξενο πρόβλημα. Έχω και στα 2 χειριστηρια μπαταρίες επαναφορτιζομενες Panasonic Enerloop. Ενώ λειτουργουσαν κανονικά, την τελευταία φορά που χρειάστηκε να τις φορτίσω και τις τέσσερις, όταν ολοκληρώθηκε η φόρτιση και τις έβαλα στα χειριστηρια, δεν άνοιγαν. Άναβε πολύ σύντομα το φως στο κεντρικό κουμπί Χ και μετά έκλεινε

Οι Enerloop σε άλλη συσκευή (tv control) δουλεύουν κανονικά

Τα χειριστηρια με κανονικές αλκαλικές μπαταρίες, δουλεύουν κανονικά

Τις Enerloop τις μέτρησα με πολυμετρο, δίνουν τάση ~1.35V. Το πολυμετρο έχει λειτουργια αξιολόγησης μπαταρίας, η οποία τις βγάζει καλες

Τι μπορεί να φταίει; 

Κάνε μερικά power button presses χωρις μπαταρίες μεσα κ επίσης αποσύνδεση κ επανασύνδεση του χειριστηρίου με την κονσόλα κ δες ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...