Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
39 minutes ago, NickTG said:

Το modem παίρνει τη γραμμή και δεν κάνει τίποτα άλλο. 

Πάνω σε αυτό είναι με ethernet το router και στο router όλες οι συσκευές με WiFi. 

Όλα με wifi και σου παίζει καμπάνα το remote play;;;

Στείλε λινκ με το router που πήρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 minutes ago, Malthador said:

Όλα με wifi και σου παίζει καμπάνα το remote play;;;

Στείλε λινκ με το router που πήρες. 

Δεν έχω πάρει κάτι ιδιαίτερο. Το παρακάτω είναι:

https://www.kotsovolos.gr/computing/networking/modems-routers/213578-huawei-ws5200-21-ac1200-gigabit

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλό off topic, αλλά εγώ από τότε που έβαλα 2 mesh της tp link έχω βρει την υγεία μου (τα είχα πάρει από Γερμανό με δωροεπιταγή και προσφορά και μου είχαν βγει τελική 50€ τα 2). 

Xbox, ηχομπαρα, tv, Wi-Fi calling, κινητά, λαπιτοπια, σήμα καμπάνα στα μπαλκόνια… Σώθηκα 😂

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Τι διαφορά έχει το mesh network από ένα wifi extender?

Και έχει μεγάλη εμβέλεια αυτό το mesh network?

Είναι δύσκολο στο σεταρισμα του?

Με το mesh network εχεις ενιαιο δικτυο αναμεσα σε ολα τα πχ deco της tp link. Με τα wifi extender πρεπει υποχρεωτικα να εχεις διαφορετικα δικτυα. Αυτο σημαινει οτι σε ενα μεγαλο σπιτι, πχ το κινητο σου μπορει να αλλαξει συσκευη deco χωρις να συνδεθει/αποσυνδεθει, ή οτι θα πιασει σημα απο την κοντινοτερη συσκευη. Στο τοπικ που εχω ανοιξει κατω, αν πηγαινα αριστερα στο σπιτι, το κινητο επιανε 1 γραμμη και ειχα μετριο σημα. Τωρα ειναι σχεδον σαν να ειμαι διπλα στο ρουτερ. +Οτι το ρουτερ των παροχων δεν τα παει καλα με πολλες wifi συσκευες. Εγω προσωπικα το απενεργοποιησα, γυρισα τα deco σε access points και εχω σωθει και απο καποια σφαλματα στην γραμμη

Περισσοτερα ομως σε ενα τοπικ στην αντιστοιχη κατηγορια

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Τι διαφορά έχει το mesh network από ένα wifi extender?

Και έχει μεγάλη εμβέλεια αυτό το mesh network?

Είναι δύσκολο στο σεταρισμα του?

Για να καταλάβεις,έχω 200αρα του ΟΤΕ με το μόντεμ στο σαλόνι και το Mesh(αυτό που δίνει ο cosmote)στα 10 μέτρα και  από το mesh καλώδιο ethernet στο pc.Σε download(epic store πχ) βλέπω μέχρι και 22mb download.ειναι σαν να έχω καλώδιο στο μόντεμ.

Επεξ/σία από kajwbtfe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Με το mesh network εχεις ενιαιο δικτυο αναμεσα σε ολα τα πχ deco της tp link. Με τα wifi extender πρεπει υποχρεωτικα να εχεις διαφορετικα δικτυα. Αυτο σημαινει οτι σε ενα μεγαλο σπιτι, πχ το κινητο σου μπορει να αλλαξει συσκευη deco χωρις να συνδεθει/αποσυνδεθει, ή οτι θα πιασει σημα απο την κοντινοτερη συσκευη. Στο τοπικ που εχω ανοιξει κατω, αν πηγαινα αριστερα στο σπιτι, το κινητο επιανε 1 γραμμη και ειχα μετριο σημα. Τωρα ειναι σχεδον σαν να ειμαι διπλα στο ρουτερ. +Οτι το ρουτερ των παροχων δεν τα παει καλα με πολλες wifi συσκευες. Εγω προσωπικα το απενεργοποιησα, γυρισα τα deco σε access points και εχω σωθει και απο καποια σφαλματα στην γραμμη

Περισσοτερα ομως σε ενα τοπικ στην αντιστοιχη κατηγορια

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

Το τοπικ που εφτιαξες εχει θεμα τα power lines οχι τα mesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νουμπικι ερώτηση ξανά . Πήρα πρώτο σε δισκάκι εκτός game pass  το cyberpunk  προφανώς xbox one. Κατέβασε update για χ αλλά μου ζητάει το δίσκο μέσα για να παίξει. Μπορώ να το συσχέτισω με το λογαριασμό στο store  η κάτι τέτοιο; Για να μην βάζω δίσκο ;

Bluetooth ακουστικά γενικής χρήσεως συνδέονται με το x πχ ,earbuds .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dorian είπε

Νουμπικι ερώτηση ξανά . Πήρα πρώτο σε δισκάκι εκτός game pass  το cyberpunk  προφανώς xbox one. Κατέβασε update για χ αλλά μου ζητάει το δίσκο μέσα για να παίξει. Μπορώ να το συσχέτισω με το λογαριασμό στο store  η κάτι τέτοιο; Για να μην βάζω δίσκο ;

το license που έχεις αγοράσει για το cyberpunk EINAI το δισκακι. οπότε χωρίς αυτό δεν έχεις τιποτα.

αν θες τα games να σχετίζονται με το λογαριασμό σου, τότε digital

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dorian είπε

Νουμπικι ερώτηση ξανά . Πήρα πρώτο σε δισκάκι εκτός game pass  το cyberpunk  προφανώς xbox one. Κατέβασε update για χ αλλά μου ζητάει το δίσκο μέσα για να παίξει. Μπορώ να το συσχέτισω με το λογαριασμό στο store  η κάτι τέτοιο; Για να μην βάζω δίσκο ;

Bluetooth ακουστικά γενικής χρήσεως συνδέονται με το x πχ ,earbuds .

Ακουστικά δεν συνδέονται μέσω Bluetooth. Ασύρματα με ανταπτορα ή της microsoft, ενσυρματα οποία θέλεις πάνω στο χειριστήριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας .

Ειμαι νεος κατοχος xbox series x και θα ηθελα καποιος να μου πει για τιμονιερα.

Εχω βρει για xbox one αλλα δεν γνωριζω για το αν ειναι συμβατες με το x. 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, leo066 είπε

Ακουστικά δεν συνδέονται μέσω Bluetooth. Ασύρματα με ανταπτορα ή της microsoft, ενσυρματα οποία θέλεις πάνω στο χειριστήριο.

Ποιος ανταπτορας ; Τα χειριστήρια bluetooth δεν είναι;  Στο  pc πάντως συνδέθηκε . Έχω μπερδευτεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dorian είπε

Ποιος ανταπτορας ; Τα χειριστήρια bluetooth δεν είναι;  Στο  pc πάντως συνδέθηκε . Έχω μπερδευτεί .

Τα χειριστήρια έχουν και Bluetooth αλλά με τον ανταπτορα της ms δεν συνδέονται με Bluetooth. Για ασύρματα ακουστικά θα πρέπει να υποστηρίζουν σύνδεση με Xbox, όχι Bluetooth. Χρησιμοποιούν το ίδιο πρωτόκολλο με τα χειριστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...