Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Ό,τι είναι στο v2 μαύρο, είναι και στο λευκό. Εγώ για πλαστικά τα βλέπω, τώρα ''εσωτερικά'' δεν ξέρω τι είναι.

LΟΤ number 2233 για όποιον ενδιαφέρεται.

Στο μαύρο v2 που έχω μου φαίνονται μεταλλικά στο χέρι. 

Στο λευκό μου φαίνονται πλαστικά από τις φωτογραφίες. Για αυτό προβληματίζομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Στο μαύρο v2 που έχω μου φαίνονται μεταλλικά στο χέρι. 

Στο λευκό μου φαίνονται πλαστικά από τις φωτογραφίες. Για αυτό προβληματίζομαι. 

''Microsoft now offers a more affordable “Core” variant of its Series 2 gamepad, stripped down to its essentials, and priced at $129.99. The Xbox Elite Controller Series 2 (Core) remains identical to the former model, minus the range of extra accessories. The $50 reduction removes its metal paddles, spare thumbsticks, and alternate D-pad alongside the wireless charging dock and carrying case.''

Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν έχει τα accessories, γι' αυτό και είναι 50$ φτηνότερο. Κατά τα άλλα είναι ίδιο ακριβώς. Τα triggers είναι πλαστικά απλά επειδή έχουν ασημί χρώμα σου φαίνονται για μεταλλικά. Μεταλλικά είναι μόνο τα paddles που μπαίνουν πίσω.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
40 minutes ago, Psycho_Warhead said:

''Microsoft now offers a more affordable “Core” variant of its Series 2 gamepad, stripped down to its essentials, and priced at $129.99. The Xbox Elite Controller Series 2 (Core) remains identical to the former model, minus the range of extra accessories. The $50 reduction removes its metal paddles, spare thumbsticks, and alternate D-pad alongside the wireless charging dock and carrying case.''

Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν έχει τα accessories, γι' αυτό και είναι 50$ φτηνότερο. Κατά τα άλλα είναι ίδιο ακριβώς. Τα triggers είναι πλαστικά απλά επειδή έχουν ασημί χρώμα σου φαίνονται για μεταλλικά. Μεταλλικά είναι μόνο τα paddles που μπαίνουν πίσω.

Ναι, έχεις δίκιο είναι βαμμένα με μεταλλικό χρώμα και αφήνουν την παγωμένη αίσθηση στα δάχτυλα, γι' αυτό μπερδεύτηκα, προφανώς στο Core το έχουν βάψει με μη μεταλλικό χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το ''Α'' καμιά φορά δεν κάνει register και διαβάζω στο reddit είναι ψιλο-συχνό φαινόμενο. Θέλει πολύ καλό πάτημα δηλαδή για να πιάσει σίγουρα(Insensitive). Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο εσύ ;

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Πάντως το ''Α'' καμιά φορά δεν κάνει register και διαβάζω στο reddit είναι ψιλο-συχνό φαινόμενο. Θέλει πολύ καλό πάτημα δηλαδή για να πιάσει σίγουρα(Insensitive). Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο εσύ ;

Στο Α και στο Χ δεν έχω πρόβλημα, τα έχω διαβάσει κι εγώ αυτά, δεν τα επιβεβαιώνω.

Ωστόσο, τώρα τελευταία (το έχω τρία χρόνια) δεν μου κάνει register το LB μερικές φορές όταν το πατάω κάθετα, θέλει να το πατάω ελαφρώς στα πλάγια. Ίσως έχει λασκάρει κάτι από κάτω, θα το ανοίξω κάποια στιγμή να το δω, αλλά δεν είναι common issue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ήρθε το Elite ''Core'' Series 2, το λευκό. Δεν υπάρχει επαφή με το απλό controller, η αίσθηση είναι ''premium''. Το ήξερα ήδη βέβαια αυτό γιατί είχα και το Elite 1. Αν ξαναβγεί σε προσφορά, καλό είναι να το τιμήσετε.

Και επιτέλους, σε αντίθεση με το Elite 1, έχει ενσωματωμένη την μπαταρία για να μην μπλέκεις με ΑΑ κλπ.

Και το ότι έχει ενσωματωμένη μπαταρία το λες καλό?

Κάτσε μετά από 1 χρόνο να δεις πόσο καλό είναι ή κάτσε να σου τελειώσει η μπαταρία όσο παίζεις και να μην μπορείς να βάλεις άλλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και το ότι έχει ενσωματωμένη μπαταρία το λες καλό?

Κάτσε μετά από 1 χρόνο να δεις πόσο καλό είναι ή κάτσε να σου τελειώσει η μπαταρία όσο παίζεις και να μην μπορείς να βάλεις άλλες.

Από τη στιγμή που βγάζει 35-40 ώρες gameplay δεν υπάρχει θέμα, τι να πει και το Dualsense PS5 που κάθε 7-8 ώρες θέλει φόρτιση :D

Πάντως το ''Α'' που δεν πιάνει στα light taps είναι θέμα. Διαβάζω ότι συμβαίνει πολλές φορές και στα απλά Series controllers και έχω την εντύπωση ότι μου έχει συμβεί και στο απλό. Δεν μπορώ να καταλάβω 3 χρόνια μετά γιατί δεν τα έχουν λύσει αυτά τα προβλήματα. Γενικά τα buttons έπρεπε να είναι καλύτερης ποιότητας στα Elite και όχι ίδια με το απλό.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Από τη στιγμή που βγάζει 35-40 ώρες gameplay δεν υπάρχει θέμα, τι να πει και το Dualsense PS5 που κάθε 7-8 ώρες θέλει φόρτιση :D

Πάντως το ''Α'' που δεν πιάνει στα light taps είναι θέμα. Διαβάζω ότι συμβαίνει πολλές φορές και στα απλά Series controllers και έχω την εντύπωση ότι μου έχει συμβεί και στο απλό. Δεν μπορώ να καταλάβω 3 χρόνια μετά γιατί δεν τα έχουν λύσει αυτά τα προβλήματα. Γενικά τα buttons έπρεπε να είναι καλύτερης ποιότητας στα Elite και όχι ίδια με το απλό.

35-40 θα βγάζει για τώρα. Αυτές οι μπαταρίες χάνουν την απόδοση τους όσο περνάει ο καιρός. Τουλάχιστον αυτό μου είχε συμβεί εμένα με το charge n play kit που έχω από Xbox one, δεν ξέρω αν είναι διαφορετικού τύπου μπαταρία πλέον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιάστηκα να χαρώ με το χειριστήριο, ναι η αίσθηση τα σπάει αλλά το "Α" που δεν κάνει register σχεδόν τις μισές φορές είναι σοβαρό πρόβλημα. Διαβάζω στο reddit για άτομα που άλλαξαν 4-5+ χειριστήρια και όλα είχαν το ίδιο πρόβλημα. Αν είναι δυνατόν.. 

Δεν πρόκειται να μπω στην διαδικασία αυτή, πάω για refund. Κρίμα γιατί η αίσθηση είναι premium αλλά αν δεν κάνουν register τα κουμπιά δεν έχει νόημα. 3 χρόνια υπάρχει το πρόβλημα από την κυκλοφορία του Series 2 και ακόμα δεν το έχουν φτιάξει..

Ξέρετε τι παίζει με επιστροφές στο Amazon? Με DHL αν κολλήσεις το χαρτί που σου στέλνουν πάει τζάμπα αλλά στην Λαμία δεν έχει DHL, υπάρχει άλλος τρόπος, ξέρει κανείς? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τον καιρό παίζω το Prodeus από gamepass. Παιδιά μιλάμε για αριστούργημα. Είναι ότι καλύτερο έχω παίξει σε fps μετά από το doom και το quake. Οσοι δεν το έχετε παίξει, δοκιμάστε το!

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Αυτό τον καιρό παίζω το Prodeus από gamepass. Παιδιά μιλάμε για αριστούργημα. Είναι ότι καλύτερο έχω παίξει σε fps μετά από το doom και το quake. Οσοι δεν το έχετε παίξει, δοκιμάστε το!

Δοκίμασε και Gunfire Reborn με στοιχεία leveling πολύ ωραία! Και τέλειο για παρέα εννοείται! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως από exclusive το Xbox τίποτα, περιμένουμε...Η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω και τις δύο κονσολες,το Xbox ξεκουράζεται αρκετό καιρό.

Είχα πιάσει το requiem,αλλά ήρθε το Ragnarok και τα ισοπέδωσε όλα.Επισης δεν είχα παίξει πολλούς Sony τίτλους παλιότερους,όπως τα last of us,το πρώτο το έπαιξα τη remake έκδοση,σοκαρίστηκα...το 2 περιμενει,μαζί με keena, Cyberpunk,που το πήρα στο ps5 γιατί ήταν φθηνότερο από Xbox.

Τι περιμένουμε από δυνατά exclusive στο Xbox το επόμενο διάστημα;Να αναφέρω εδώ ότι είναι πρώτη φορά που είμαι κάτοχος κονσόλας της Microsoft και πέρα από τον αρχικό ενθουσιασμό και το σοκ από το Forza horizon,το Xbox δεν έχει δικαιώσει ακόμα τις προσδοκίες μου.Ακομα μου τρώει τα λεφτά η Sony.

 

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

 

Ξέρετε τι παίζει με επιστροφές στο Amazon? Με DHL αν κολλήσεις το χαρτί που σου στέλνουν πάει τζάμπα αλλά στην Λαμία δεν έχει DHL, υπάρχει άλλος τρόπος, ξέρει κανείς? 

Dhl στη Λαμια είναι η ACS αν θυμαμαι καλα. Καντους μια ερωτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με το Α είναι πολυ μεγάλο και μου κάνει εντύπωση που δεν ακούγεται πολύ..

Δεν έχει διορθωθεί και δεν νομίζω ότι θα διορθωθεί σε αυτή την γενιά αφού δεν κατάφεραν να το διορθώσουν και στα καινούργια.. 

Κατά τα άλλα ταυτίζομαι με ότι λέει ο 26ska, μιας και το one s, και series x μου, μαζεύουν σκόνη εδώ και καιρό, μιας το game pass μου το ευχαριστιεμαι στο pc.

Και βέβαια συνεχίζει τα λεφτά που γλιτώνω από game pass κτλπ να μου τα τρώει η σονυ και ο γιος μου με το ps4/5. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...