Προς το περιεχόμενο

FIFA 22 [Xbox One][Xbox Series X|S][PS4][PS5][Stadia]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, zourman1981 είπε

εσύ που έπαιξες και τις 2 ήθελα να σε ρωτήσω εάν έχουν ουσιαστικές διαφορές ? Αν είναι το ίδιο παιχνίδι με λίγο καλύτερα εφέ μήπως είναι προτιμότερο να παίρνουμε την απλή έκδοση?

Προσωπικά δεν παρατήρησα κάποια διαφορά πλην των εφέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/10/2021 στις 5:08 ΜΜ, kundi είπε

πρώτη φορά αγόρασα ps plus , οnline στο fifa μονο season υπαρχει ?δλδ δεν μπορεις να διαλεξεις αντιπαlo σαν kick off?

Σε ίδια φάση είμαι κ εγώ με τον φίλο.Πρωτη φορά FIFA.Ξερει κάποιος να απαντήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, 26ska είπε

Σε ίδια φάση είμαι κ εγώ με τον φίλο.Πρωτη φορά FIFA.Ξερει κάποιος να απαντήσει;

 kick off ματσάκι online μπορείς να παίξεις με φίλους που τους έχεις στη κονσόλα και έχουν και αυτοί το παιχνίδι και συνδρομή για να παίζουν online.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

 kick off ματσάκι online μπορείς να παίξεις με φίλους που τους έχεις στη κονσόλα και έχουν και αυτοί το παιχνίδι και συνδρομή για να παίζουν online.. 

Με αγνώστους όπως στο pro δεν μπορώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kundi είπε

κick off ) φιλικο με ξενο (δεν μπορείς φίλε , μόνο season εκει διαλεγιες 

Αν μπορείς να παίζεις με αγνώστους με ρώτησε ο φίλος και ναι μπορείς όπως επισήμανες και εσύ φίλε .. Δεν ονομάζεται kick off, ονομάζεται season division, ξεκινάς από Division 10 και κατεβαίνεις, σου διαλέγει αντίπαλο ανάλογα με τα κυβικά σου.. Αυτό είναι θετικό.. Τώρα για fut και διάφορα άλλα online δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου στο fifa.. Παίζω πολλά χρόνια fifa και αυτό που λιώνω περισσότερο είναι το offline καριέρα και ανάλογα με τις ορέξεις μου παίζω online division.. Πάντως τώρα που δοκίμασα το fifa 22 trial, online division είναι πιο ανθρώπινο στα ματσάκια και με μικρότερο σκορ από τα προηγούμενα.. Είναι σε καλό δρόμο το online του, ελπίζω να μην το χαλάσουν.. Το offline career για εμένα ήταν και είναι το μεγάλο του ατού.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Αν μπορείς να παίζεις με αγνώστους με ρώτησε ο φίλος και ναι μπορείς όπως επισήμανες και εσύ φίλε .. Δεν ονομάζεται kick off, ονομάζεται season division, ξεκινάς από Division 10 και κατεβαίνεις, σου διαλέγει αντίπαλο ανάλογα με τα κυβικά σου.. Αυτό είναι θετικό.. Τώρα για fut και διάφορα άλλα online δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου στο fifa.. Παίζω πολλά χρόνια fifa και αυτό που λιώνω περισσότερο είναι το offline καριέρα και ανάλογα με τις ορέξεις μου παίζω online division.. Πάντως τώρα που δοκίμασα το fifa 22 trial, online division είναι πιο ανθρώπινο στα ματσάκια και με μικρότερο σκορ από τα προηγούμενα.. Είναι σε καλό δρόμο το online του, ελπίζω να μην το χαλάσουν.. Το offline career για εμένα ήταν και είναι το μεγάλο του ατού.. 

 όλοι περνούν psg , αδιάφορο πραγματικά ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, kundi είπε

 όλοι περνούν psg , αδιάφορο πραγματικά ,

Και τι αν παίρνουν psg? Εγώ με Ατλεντικο κατέβηκα άνετα σε division 7.. Σήμερα έπαιξα fifa 21 division online μετά από μήνες αποχής και είναι τραγικό σε άμυνες και ομάδες που έχουν γρήγορους επιθετικούς όλοι οι noob τρέχουν από τα πλάγια με αυτούς γιατί δεν τους πιάνεις.. Συν ότι στα ματς που έπαιξα έβαζα 5αρες και 6αρες.. Και παίζω με passing, όχι παίρνω κάποιο άλογο και φεύγω.. Το fifa 22 online division φέτος είναι ανθρώπινο με καλές άμυνες, καλούς τερματαδες και τα άλογα τα σταματάς και στο passing gaming γίνονται λάθη, την χάνεις την μπάλα από την κατοχή σου πιο εύκολα .. Τώρα αν το χαλάσουν στα επόμενα updates αυτό είναι άλλο ζήτημα, γιατί είδη άρχισαν τα noobs να κάνουν παράπονα  για τις άμυνες και τους τερματαδες.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Έχετε εντοπίσει κάποιο πρόβλημα στη ποιότητα σύνδεσης των online παιχνιδιών; Όλο κόκκινη σύνδεση μου βγάζει και τα περισσότερα παιχνίδια έχουν πααααρα πολύ lag. 

Παίζω σε series x την xbox one εκδοση του παιχνιδιού. (Δεν πήρα την έκδοση Series x για να παίζω με τον κολλητό που έχει one.)

Επεξ/σία από kostasfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναπαντεχα καλο το φιφα22 φετος. Φυσικα μιλαω μονο για offline με φιλους, σε slow ταχυτητα και με full manual controls τα παντα, αλλα και sliders με ριγμενη ταχυτητα παικτων και ταχυτητα πασας και σουτ. Πλεον θεωρω οτι αυτη τη στιγμη ειναι καλυτερο απο το νεο efootball μεχρι αυτο να διορθωσει τα bug και τα προβληματα που εχει, αν τα διορθωσει ποτε. Παντως παιζεται ανετα με παρεα πλεον το φιφα ετσι οπως ανεφερα…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Έχω πάρει το fifa 22 στο x box series x και περίπου 1 στα 10 παιχνίδια όταν παίζω μου κλείνει τη κονσόλα 

αφού βγάλει για 1 δεύτερο πράσινη οθόνη.

Περιστασιακά παίζω και άλλα παιχνίδια που δεν μου το έχει κάνει ποτέ να πω την αλήθεια.

Ψάχνω στο Net και βρίσκω να λένε οτι είναι θέμα της EA, άλλοι θέμα του Xbox, έχει κανείς αντιμετωπίσει

παρόμοιο πρόβλημα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια επειδή δεν παίζω και άλλο παιχνίδι, μου το έχει κάνει 3-4 φορές να κλείσει η κονσόλα όταν παίζω το Fifa...

Πρέπει να εγκαταστήσω και κανένα άλλο παιχνίδι να δω αν το κάνει, γιατί νόμιζα ότι ήταν πρόβλημα της κονσόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι pong έχετε? Εμένα είναι καρφωμένο στο 50ms με cosmote.

Ένα άλλο παιχνίδι το fortnite έχω πάλι ping 40-50ms. Ενώ με το Playstation  4 στο fortnite έχω 25-30ms. Λέτε να παίζουν ρόλο οι σερβερς της Microsoft?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου παγωνει η εικονα οταν παιζω καποιες φορες και μετα συνεχιζει και μετα κολλαει αμεσως και δεν σταματαει ποτε. Σε offline οχι online παιχνιδι. Διαβασα οτι υπαρχουν θεματα και ειναι προς διερευνηση απο ΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...