Προς το περιεχόμενο

FIFA 22 [Xbox One][Xbox Series X|S][PS4][PS5][Stadia]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέα χρονιά, νέο fifa!
Έρχεται 1η Οκτωβρίου του 2021 (27/9 με την ultimate edition)

Developer: EA Canada
Publisher: EA
Το παιχνίδι θα είναι διαθέσιμο σε PC (steam/origin), XBOX X/S,ONE, PS 4/5, Stadia

FIFA 22

image.png.2eb96de1500cd8c5ea477dd9dd525cf4.png

 

 

 

Φέτος έχει μόνο 2 εκδόσεις

image.png.00de6ba1acb1f92e4706cb281933db74.png

 

Ultimate στα 99.99€ xbox ps -10% με ΕΑ play
(όποιος προπαραγγείλει μέχρι 11/8/21 θα πάρει μόνιμα ένα Hero παίχτη)

Standard στα 69.99€ xbox ps -10% με EA play

 

Η νέα τεχνολογία HYPERMOTION TECHNOLOGY θα λειτουργεί μόνο σε PS5, XBOX XS, Stadia

 

Αναφορά σε κείμενο

 

POWERED BY FOOTBALL

Groundbreaking new HyperMotion gameplay technology elevates every match across every mode in FIFA 22 only on PlayStation®5, Xbox Series X|S, and Stadia.

 

01 /

ADVANCED 11v11 MATCH CAPTURE

Xsens suits enable motion capture from 22 professional footballers playing at high-intensity for the first time. The resulting unprecedented volume of high-quality real-human movement data powers how both individuals and teams move across FIFA 22.

02/

MACHINE LEARNING

A cutting-edge proprietary machine learning algorithm learns from over 8.7 million frames of advanced match capture, then writes new animations in real time to create organic football realism across a variety of interactions on the pitch.

 

FULL TEAM AUTHENTIC MOTION

Xsens suits record every touch, tackle, sprint and duel from all 22 players playing at high intensity for the first time ever, capturing data that powers over 4000 new animations in FIFA 22 to raise the footballing intensity, responsiveness, and physicality of every player in the game.

 

 

Tactical A.I.

Deeper player intelligence driven by the power of next-gen consoles gives each individual the ability to better understand both attacking and defensive formations and movement, creating a new level of tactical realism.

IN ATTACK

The ability to make up to 6x more decisions per second gives attackers more awareness of their surroundings, allows them to make smarter runs in build-up play, and lets them react to loose balls quicker.

IN DEFENCE

Rewritten defensive AI gives teams the ability to act as a tactical unit, retaining their shape to move across the pitch and cover vacant space.

 

ML - FLOW

Learning from more than 8.7 million frames from Advanced 11v11 Match Capture, the ML - Flow machine learning algorithm writes new animations in real-time, enabling players to better adjust their stride and running cadence on approach to the ball to control or strike it more smoothly.

KINETIC AIR BATTLES

Enhanced two player interaction technology syncs player animations, creating greater realism and responsiveness as they fight to be first to the ball. See defenders and attackers push, pull, and jostle as they rise to meet crosses, clearances, and long passes, increasing quality in headed situations and creating cleaner outcomes.

COMPOSED BALL CONTROL

Longer two-touch animations make controlling the ball more natural and fluid than ever before. Take down aerial balls with more technique, get more agility when trapping ground balls, and enjoy more strength in shielding situations to give you new ways to drive forward in FIFA 22.

PLAYER HUMANIZATION

Powered by Advanced 11v11 Match Capture, new off-ball player animations and ambient behaviour help bring on-pitch characters to life. See opponents talk, point, and direct each other based on the action, while updated locomotion matches players’ urgency on the pitch to make FIFA more realistic and immersive than ever.

 

 
Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Παίρνεις την PS5 έκδοση και δεν έχεις πρόσβαση στην PS4 οπότε δε μπορείς να παίξεις με φίλους που έχουν PS4.
  • Παίρνεις την PS4 έκδοση και δεν έχεις την next-gen έκδοση.
  • Παίρνεις την ακριβή έκδοση (Ultimate) και έχεις πρόσβαση και στις 2.
  • Παίρνεις την PC έκδοση και δεν έχεις next-gen γραφικά γιατί έτσι.
  • Παίρνεις τη Switch έκδοση και παίρνεις το Fifa 19 και στο λένε

Τι φανταστική εταιρία είναι αυτή. Να ευχόμαστε να μη μεγαλώσουν άλλο γιατί βλέπω να βγάζουν το επόμενο εμβόλιο και να χρεώνουν το upgrade για τη μετάλλαξη Δέλτα.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε
  • Παίρνεις την PS5 έκδοση και δεν έχεις πρόσβαση στην PS4 οπότε δε μπορείς να παίξεις με φίλους που έχουν PS4.
  • Παίρνεις την PS4 έκδοση και δεν έχεις την next-gen έκδοση.
  • Παίρνεις την ακριβή έκδοση (Ultimate) και έχεις πρόσβαση και στις 2.
  • Παίρνεις την PC έκδοση και δεν έχεις next-gen γραφικά γιατί έτσι.
  • Παίρνεις τη Switch έκδοση και παίρνεις το Fifa 19 και στο λένε

Τι φανταστική εταιρία είναι αυτή. Να ευχόμαστε να μη μεγαλώσουν άλλο γιατί βλέπω να βγάζουν το επόμενο εμβόλιο και να χρεώνουν το upgrade για τη μετάλλαξη Δέλτα.

 

Το πιο ωραίο είναι στο PC. Γίνεται εγκατάσταση μόνο σε 1 (ολογράφως ένα) PC!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS5 αγοραστηκε αρκετο καιρο πριν.

PS Plus αγοραστηκε αρκετο καιρο πριν.

FIFA 22 Ultimate Edition αγοραστηκε σημερα.

Και καπως ετσι εκπληρωσα οτι ειχα ταξει του μικρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

PS5 αγοραστηκε αρκετο καιρο πριν.

PS Plus αγοραστηκε αρκετο καιρο πριν.

FIFA 22 Ultimate Edition αγοραστηκε σημερα.

Και καπως ετσι εκπληρωσα οτι ειχα ταξει του μικρου.

Κοιτά μόνο μην φάει κανένα κόλλημα με το FUT ο μικρός και φεύγουν κατοστάρικα. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2021 στις 9:26 ΠΜ, Mitroglou7 είπε
  • Παίρνεις την PS5 έκδοση και δεν έχεις πρόσβαση στην PS4 οπότε δε μπορείς να παίξεις με φίλους που έχουν PS4.
  • Παίρνεις την PS4 έκδοση και δεν έχεις την next-gen έκδοση.
  • Παίρνεις την ακριβή έκδοση (Ultimate) και έχεις πρόσβαση και στις 2.
  • Παίρνεις την PC έκδοση και δεν έχεις next-gen γραφικά γιατί έτσι.
  • Παίρνεις τη Switch έκδοση και παίρνεις το Fifa 19 και στο λένε

Τι φανταστική εταιρία είναι αυτή. Να ευχόμαστε να μη μεγαλώσουν άλλο γιατί βλέπω να βγάζουν το επόμενο εμβόλιο και να χρεώνουν το upgrade για τη μετάλλαξη Δέλτα.

 

Κάποια στιγμή θα αναγκαστούν να το κάνουν cross play μεταξύ generations και platforms και τοτε θα μοιάζει σαν pro-consumer η ΕΑ και ολοι θα την επαινουν.
Αλλά εχουμε μνήμη χρυσόψαρου και ξεχνάμε όλα όσα κακά έχουν κάνει κατά καιρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορει το FIFA 22 Standard Edition για PS5 να παιξει σε και σε PS4 απο αλλο προφιλ?

Εχω κοινο λογαριασμο PSN με τον αδερφο μου και παντα αγοραζαμε digital παιχνιδια απο το PStore μισα μισα.

πχ αμα αγοραζα κατι εγω εμπαινε ο αδερφος μου στο προφιλ μου και το κατεβαζε στη δικη του κονσολα και αντιστροφα.

Το θεμα τωρα ειναι οτι εγω εχω PS5 ενω ο αδερφος μου εχει PS4. Ενω διαβασα οτι το cross play θα υπαρχει μονο στο ultimate edition απο PS4 να παιζει σε PS5, πουθενα δεν βρισκω πληροφοριες για το αμα θα γινεται το αντιθετο. Δηλαδη αμα πληρωσω εγω τα 80e για το standar edition PS5 αμα θα μπορει να το κατεβασει και να παιξει και ο αδερφος μου στο PS4?

Ξερει κανενας τι μπορει να γινει σε τετοια περιπτωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ακριβή έκδοση έχει και τις 2 version. Οπότε δεν έχεις πρόβλημα. Αυτο θα κάνω και εγω με το COD Vanguard.

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2021 στις 8:16 ΜΜ, vorlon68 είπε

Η ακριβή έκδοση έχει και τις 2 version. Οπότε δεν έχεις πρόβλημα. Αυτο θα κάνω και εγω με το COD Vanguard.

φιλε μου η ακριβη εκδοση εχει 100e ! Και δεν τη χρειαζομαι σε κατι εγω μονο manager career παιζω οποτε ολα τα εξτρα που δινει δεν με ενδιαφερουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, selector32 είπε

φιλε μου η ακριβη εκδοση εχει 100e ! Και δεν τη χρειαζομαι σε κατι εγω μονο manager career παιζω οποτε ολα τα εξτρα που δινει δεν με ενδιαφερουν..

Δεν ξέρω αν η έκδοση που έχει 79,99€ έχει μαζι με του PS5 και την PS4 έκδοση.

Τωρα το είδα. Μόνο η έκδοση με τα 100€ εχει μέσα και τις 2. Οποτε αν θέλει να παίξεις το FIFA σαν PS4 game τοτε μονο με τα 100€

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις το fifa 21, μεσα απο το παιχνιδι παιρνεις 10% εκπτωση αν το αγορασεις απο εκει και επισης αν εχεις ea play ειναι +10% αρα παει 81 ευρω. Αυτη την στιγμη το ea play εχει discount offer στο ps store απο 4 σε 1 ευρω για ενα μηνα. Οποτε συνολο σου βγαινει 82 ευρω η ultimate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...