Προς το περιεχόμενο

FIFA 22 [Xbox One][Xbox Series X|S][PS4][PS5][Stadia]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω κατι και εγω παιδια..
Αρχιζουμε απο το  βασικα ειναι το πρωτο μ Φιφα επαιζα παντα Pes αλλα το εχω παρατησει απο το  14.
Ον λινε μπορω να παιξω μονο στο ultimate mode η μπορω να παιξω και με τις κανονικες ομαδες,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα παιδια χρονια proακιας ειμαι μεχρι κ περσι αλλα με το φετινο χαλι του e football καηκαμε.με λιγα λογια αξιζει η μεταβαση στο fifa 22 η να περιμενουμε αυτο το περιβοητο update του e football μπας κ σωθει η κατασταση.και τριτη επιλογη ουτε fifa 22 ουτε e football και συνεχιζουμε με pro 21??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fiestakias είπε

καλησπερα παιδια χρονια proακιας ειμαι μεχρι κ περσι αλλα με το φετινο χαλι του e football καηκαμε.με λιγα λογια αξιζει η μεταβαση στο fifa 22 η να περιμενουμε αυτο το περιβοητο update του e football μπας κ σωθει η κατασταση.και τριτη επιλογη ουτε fifa 22 ουτε e football και συνεχιζουμε με pro 21??

Σαν κ εσένα κ εγώ,πήγα σε fifa22 και ντρέπομαι να το πω,σαν τόσα χρόνια φανατικος  του pro,αλλά το FIFA 22 είναι πάρα πολύ καλό!!!Ειδικα σε σχέση με το χαλι του efootball. ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω κι εγώ την άποψή μου μιας και μέχρι πέρσι έπαιζα και τα δύο για χρόνια.
Το φετινό FIFA είναι απλά καλύτερο από το περσινό και τίποτε παραπάνω, πάλι FIFA παραμένει, τσάμπα το hype για το hypermotion. Ping-pong passing game, σπασμωδικά animation για χάρη της αμεσότητας, έλλειψη αδράνειας. Για κάποιον που θέλει να παίξει ποδοσφαιράκι φέτος είναι μονόδρομος μιας και το efootball δεν θα΄πρεπε να΄χε κυκλοφορήσει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Basilhs1982 είπε

Nα πω κι εγώ την άποψή μου μιας και μέχρι πέρσι έπαιζα και τα δύο για χρόνια.
Το φετινό FIFA είναι απλά καλύτερο από το περσινό και τίποτε παραπάνω, πάλι FIFA παραμένει, τσάμπα το hype για το hypermotion. Ping-pong passing game, σπασμωδικά animation για χάρη της αμεσότητας, έλλειψη αδράνειας. Για κάποιον που θέλει να παίξει ποδοσφαιράκι φέτος είναι μονόδρομος μιας και το efootball δεν θα΄πρεπε να΄χε κυκλοφορήσει καν

Δυστυχώς η κοναμι μαςπετσοκοψε ....το φιφα από την άλλη σε πρώτη φάση δείχνει να παλεύεται ....

 

Αν ψαχτεις λίγο με τα sliders η κατάσταση βελτιώνεται δραματικά .πρώτο πράγμα που έκανα κατέβασα την ταχύτητα σε slow και sprint speed 10 για user και CPU 

Μαζί με κάποιες αλλαγές σε first touch control pass error κόπηκε το πινκ πονκ κ το παιχνίδι του κέντρου απέκτησε βαρύτητα.

 

Ειδωμεν 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Fifa μονο σε slow και full manual με κατεβασμενα sliders σε ταχυτητα παικτων, ταχυτητα πασας και σουτ και first touch error. Ετσι παιζεται φυσιολογικα το παιχνιδι. Online ειναι για τα πανηγυρια…

Επεξ/σία από polakis21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι να ειχε βγει demo απλα ενα 10ωρο trial για οσους εχουν game pass ultimate και ea play συνδρομη. Οπως κ να χει το ιδιο ειναι. Γενικα τωρα εχω να παιξω φιφα απο το φιφα 99 σε psx 🤪 ολα τα χρονια μονο pes αλλα φετος μας τα κανε σκ@τα η κοναμι κ δρν ξερω αν κ ποτε το ξαναφτιαξει ετσι που το εκαναν mobile game 😤 Τελος παντως αγορασα το fifa22 σε series x κ κακο δεν ειναι αλλα δεν το φτανει το pes 21 σε game play με τιποτα. Τρεξιμο σε παγο σαν πιγκουινοι κ με 2 πασες απο την αμυνα στην επιθεση ειναι. Αλλα οκ θα βγαλω το χειμωνα. Σε δηοργανωσεις μενου οργανωση πολυ ανωτερο απο το pes ! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2021 στις 10:52 ΠΜ, polakis21 είπε

Fifa μονο σε slow και full manual με κατεβασμενα sliders σε ταχυτητα παικτων, ταχυτητα πασας και σουτ και first touch error. Ετσι παιζεται φυσιολογικα το παιχνιδι. Online ειναι για τα πανηγυρια…

Επειδη χρονια τωρα οι γνωμες μας ταιριαζουν, μπορεις να ανεβασεις τις ρυθμισεις των sliders μπας και το ευχαριστηθω και εγω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το series x και lg cx. Αρκετές φορές την ώρα που παίζω το fifa 22 βλέπω κατι σκιές γύρω απο τους παίκτες (πράσινα τετραγωνάκια). Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? Κάπου το είδα και στο reddit να αναφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fouskos είπε

Εχω το series x και lg cx. Αρκετές φορές την ώρα που παίζω το fifa 22 βλέπω κατι σκιές γύρω απο τους παίκτες (πράσινα τετραγωνάκια). Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? Κάπου το είδα και στο reddit να αναφέρεται.

Προβλήματα του FIFA είναι αυτά, όπως και το freezάρισμα. Κατά τα άλλα η ΕΑ πουλάει NG...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως παιζω online FIFA 2022 σε PS5;

Πως μπορώ να παίξουμε 2 παίχτες στην ίδια ομάδα από την κονσόλα μου με 2 αλλους online fifa2022 στο ps5?

Ποιά είναι τα βήματα που κάνουμε αν γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως πρώτη φορά μετά από πολλά φιφα το 22 μ ενθουσίασε !

πολυ πιο αργό !

η μπάλα είχε βάρος !

ωραιες φάσεις !

Ξαφνικα μετά το γαμω update τα κάνανε πάλι σαν τα παλιά !

στριβουν εντελώς ψεύτικα !

πολυ γρήγορο !

Σουτ από όπου να ναι !

Κριμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Γνωρίζει κάποιος αν ειναι εφικτό να γίνετε ο αγώνας και να παίζεις πάντα από την μια πλευρά και στο πρώτο κ στο δεύτερο ημίχρονο;

δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Ένα ξαδερφάκι μου έχει θέμα με το Fifa 2022 αλλά μιας και δεν ασχολούμαι με ποδοσφαιράκια, θα ήθελα τη βοήθεια σας γιατί δεν ξέρω να το βοηθήσω.

Στο Fifa 22 που πάει να παίξει μου αναφέρει ότι το αφήνει να παίξει μόνο το UEFA Champions Leauge mode και οι άλλες λειτουργίες είναι ανενεργές (όπως πχ το Classic Match). Χρειάζεται PS Plus or something; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...