Προς το περιεχόμενο

FIFA 22 [Xbox One][Xbox Series X|S][PS4][PS5][Stadia]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα! εγώ μιας και εχω μόνο PS4 και δεν έχω λεφτά για PS5 για να παίζω το fifa 22 σε next gen ,σκεφτηκα σήμερα να το παρω για Google stadia (Cloud gaming) οπου είναι διαθέσιμο το Fifa 22 και με next gen γραφικά και hypermotion 

Οπότε με 10€ (free trial ο 1ος μήνας )το μήνα συνδρομη στο google stadia + 70 το fifa 22  - 10€ η εκπτωση απ το κουπόνι του google stadia το οποίο ισχύει εως 31 Μαρτιόυ 2022, μου βγαίνει συνολικά 60 €

 

(το google stadia χρειάζεται vpn την πρώτη φορά μονο για να κανετε account  γιατί δεν είναι ακόμα διαθέσιμο στην Ελλάδα.Μετα σβήνετε/ ακυρώνετε το vpn και παιζετε κανονικά απο ελλάδα χωρίς vpn)

Δοκίμασα 2 free παιχνίδια (Destiny και 2K Golf ) και τρέχουν αρκετά καλά με 37mbps γραμμη που έχω

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατέβασα το trial αλλά πραγματικά δεν είδα κάποια εντυπωσιακή διαφορά απο το προηγούμενο . Η κίνηση των παικτών είναι πιο ομαλή αλλά δεν ξέρω αν αξίζει για αγορά ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως αυτο λιγες διαφορες απο το περσινο(βελτιωμενο βεβαια)αλλα μετα απο λιγη ωρα σου βγαζει αισθηση οτι παιζεις το ιδιο παιχνιδι

με τιποτα αγορα φετος απο του χρονου και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα στον γιο μου απο αγγελια το Fifa 21 next level PS5 15 ευρω και το θεωρω το ποιο κοροϊδια παιχνιδι και θα εξηγησω το γιατι.

Καθε χρονο νεο Fifa και πληρωνεις 50αρια 60αρια κλπ. Θα μπορουσαν σε αυτους που εχουν την προηγουμενη εκδοση με καποιο ποσο 20 πχ ευρω να του το αναβαθμιζουν στην νεα οχι για παντα αλλα τουλαχιστον μια μην πω δυο αναβαθμισεις.

Αγοραζεις ενα παιχνιδι 80 ευρω και στον χρονο που θα βγει το νεο που στην ουσια το ιδιο ειναι απλα το νουμερο αλλαζει και οι μεταγραφες στου παιχτες το πουλας 10-15 ευρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω πηρα στον γιο μου απο αγγελια το Fifa 21 next level PS5 15 ευρω και το θεωρω το ποιο κοροϊδια παιχνιδι και θα εξηγησω το γιατι.

Καθε χρονο νεο Fifa και πληρωνεις 50αρια 60αρια κλπ. Θα μπορουσαν σε αυτους που εχουν την προηγουμενη εκδοση με καποιο ποσο 20 πχ ευρω να του το αναβαθμιζουν στην νεα οχι για παντα αλλα τουλαχιστον μια μην πω δυο αναβαθμισεις.

Αγοραζεις ενα παιχνιδι 80 ευρω και στον χρονο που θα βγει το νεο που στην ουσια το ιδιο ειναι απλα το νουμερο αλλαζει και οι μεταγραφες στου παιχτες το πουλας 10-15 ευρω.

τα 80 που τα είδες?   69 euro  είναι , αν περιμένει και λίγο καιρό ακόμα πιο χαμηλά ,όπως έγινε καί με το 2k22, 

 αυτή η καραμέλα τον 80 πρέπει να σταματήσει  πια ,

 

το 1996 δίναμε 25.000δρχ....για κασσετα ,

 

Επεξ/σία από kundi
συμπλήρωσης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βελτιωμένη σαφώς η αμυντική λειτουργία των ομάδων, λίγο καλύτερα τα σουτς και τα physics της μπάλας. Γενικά όμως μοιάζει πολύ με το περσινό(Όπως έχουν αναφέρει και οι άλλοι) , οπότε ούτε φέτος η επανάσταση που διαφημίζει η EA. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν άντεξα και εκανα το pre order μου για αυτές τις 10 ώρες pre game 

Είναι ενα ωραίο ποδοσφαιρακι που θα μου κρατησει συντροφιά ολη την χρονια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας ως μέτρο σύγκρισης το FIFA 21την PC version βλέπω το ίδιο παιχνίδι από άποψη χειρισμού καμερών κλπ οκ σαφώς υπάρχουν διαφορές στα γραφικά κλπ αλλά η μηχανή είναι η πετυχημένη συνταγή που όλοι αγαπήσαμε (δεν ένιωσα πχ ότι παίζω efootball η κάποιο άλλο game ) εγώ πήρα την ps5 έκδοση στα 71 λόγω έκπτωσης EA play 

Καλό κάψιμο σε όλους μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zourman1981 είπε

Έχοντας ως μέτρο σύγκρισης το FIFA 21την PC version βλέπω το ίδιο παιχνίδι από άποψη χειρισμού καμερών κλπ οκ σαφώς υπάρχουν διαφορές στα γραφικά κλπ αλλά η μηχανή είναι η πετυχημένη συνταγή που όλοι αγαπήσαμε (δεν ένιωσα πχ ότι παίζω efootball η κάποιο άλλο game ) εγώ πήρα την ps5 έκδοση στα 71 λόγω έκπτωσης EA play 

Καλό κάψιμο σε όλους μας

δεν το έχεις ακόμα παίξει στο ps5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις είναι οι μεγαλύτερες διαφορές από πέρσι, τα animation των παικτών, τα physics της μπάλας και το πιο αργό τέμπο του παιχνιδιού. Για μένα αυτό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής fifa. Δεν λέω αν αξίζει ή όχι να αναβαθμίσεις, ούτε αν είναι το καλύτερο ποσοσφαιράκι ever, λέω ότι είναι το καλύτερο της σειράς fifa από την EA sports με όλα τα γνωστά προβλήματα του εδώ και χρόνια όπως πχ το pay-to-win μοντέλο στο ultimate team κτλ κτλ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, music_lover είπε

Τρεις είναι οι μεγαλύτερες διαφορές από πέρσι, τα animation των παικτών, τα physics της μπάλας και το πιο αργό τέμπο του παιχνιδιού. Για μένα αυτό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής fifa. Δεν λέω αν αξίζει ή όχι να αναβαθμίσεις, ούτε αν είναι το καλύτερο ποσοσφαιράκι ever, λέω ότι είναι το καλύτερο της σειράς fifa από την EA sports με όλα τα γνωστά προβλήματα του εδώ και χρόνια όπως πχ το pay-to-win μοντέλο στο ultimate team κτλ κτλ.

Τα καλυτερα φιφα ηταν απο το 2008 εως το 13-14 ,μετα εχει γινει ενα κακο ποδοσφαιρακι..Εχει παθει αυτο που επαθε το 2κ,βαλαν τοσα πολλα animations που πλεον το πως κουνιουντε οι παικτες ειναι τραγικος.Στις αρχες πραγματικα επαιζες μπαλα ,πλεον δεν παιζεις μπαλα,θα ερπεπε να σκληρηνουν την αμυνα,να μην πηγαινουν οι παικτες λες και ειναι μεθυσμενοι,επισης να σκληρηνουν το κεντρο..Το φιφα εδω κκαι χρονια δεν εχει παιχνιδι κκεντρου.Ειναι αμυνα κατευθειαν φεγουμε στην επιθεση,τα αμυντικα χαφ δεν βοηθανε οταν πιεζεις[οτι ομαδα και να παρεις ,στην πραγματικοτητα αμα πιεζει ψηλα τα αμυντικα σου χαφ θα παρουν πισω την μπαλα με σωστη πιεση],εδω απλα χανουν τις θεσεις τους η δεν κανουν απολυτως τιποτα,ιδιαιτερα οταν αμυνεσαι αν δεν τους παρεις ο ιδιος να κυνηγησεις δεν κανουν μονη τους κινηση προς καλυψη..Ειδα μερικα βιντεακια και ειδα παλι το ιδιο να σου πω την αληθεια ,οποτε ειναι απο τις χρονιες που θα περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει αρκετα βηματα μπροστα αλλα ειναι τοσο αρρωστο σαν παιχνιδι και σαν community που δεν εχει σωτηρια.

Παιχνιδι που ειναι σχετικα διασκεδαστικο μονο οταν κερδιζεις και προωθει τη νικη με καθε κοστος δεν ειναι παιχνιδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Τρεις είναι οι μεγαλύτερες διαφορές από πέρσι, τα animation των παικτών, τα physics της μπάλας και το πιο αργό τέμπο του παιχνιδιού. Για μένα αυτό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής fifa. Δεν λέω αν αξίζει ή όχι να αναβαθμίσεις, ούτε αν είναι το καλύτερο ποσοσφαιράκι ever, λέω ότι είναι το καλύτερο της σειράς fifa από την EA sports με όλα τα γνωστά προβλήματα του εδώ και χρόνια όπως πχ το pay-to-win μοντέλο στο ultimate team κτλ κτλ.

Και με την πάροδο του χρόνου θα το βελτιώσουν και άλλο όπως το fifa 21 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...