Προς το περιεχόμενο

FIFA 22 [Xbox One][Xbox Series X|S][PS4][PS5][Stadia]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηεθα και εγω να κραξω λιγο γιατι δεν μπορω να τα κραταω αλλο μεσα μου.... Και εχω πολλα να πω! 
Δευτερη χρονια φετος ο υπολογιστης σε παλια γενια και ειπα να παω σε xbox series αφου ετσι και αλλιως ο υπολογιστης μου μια 1060 εχει και λεω απο την στιγμη που δεν θα παρω νεα καρτα λογο τιμων ας επενδυσω εκει...
Αγοραζω λοιπον xbox series S (ετσι και αλλιως X δεν επαιζε πουθενα) αφου ετσι και αλλιως δεν ηθελα φρουφρου και αρωματα απλα για να παιξω την νεα γενια. Αρχικα να πω οτι ναι το παιχνιδι σε καποια γραφικα και ατμοσφαιρα σε ξεγελαει και φαινεται καλυτερο.. Χορταρι ατμοσφαιρα... βαλανε και παλια βιντεακια εξτρα πριν το match και το λενε nextgen...
Βαζω να παιξω το παιχνιδι σε υπολογιστη αφου ειχα και εκει το trail απο το ultimate pass... λοιπον απο την στιγμη που αρχιζει το match καταλαβαινεις την υπερδιαφορα οτι τα γραφικα (ακομα και με 1060) ειναι native! Και οταν λεω native native! Αρχικα η μπαλα φαινεται οτι ειναι στρογγυλη και δεν Pixelιαζει. Τα textures των παιχτων ειναι τελεια και το gameplay φαινεται πιο στιβαρο και αργο. Μετα ανακαλυπτω οτι το xbox series s πολλοι χρηστες αναφερουν μειωμενα ποιοτητα γραφικων κατι που ειχε γινει και στο 21 nextgen. Φυσικα τα γατονια της ΕΑ το ψαχνουν αλλα φυσικα δεν εχουν κανει ακομα κατι. (το θεμα υπαρχει εδω https://trello.com/c/tPApPL68/178-xbox-series-s-reduced-visual-fidelity-impacting-some-players)
Πασαρω το S και αγοραζω Χ που το βρισκω σε κανονικη τιμη. Λεω 12 terraflops εχει δεν θα μασαει τιποτα... Μπαλακια!!!
Εχει καποιες διαφορες σε καποια κοντινα πλανα αλλα και παλι το native που εχει ο υπολογιστης δεν το εχει με την καμια... Και λεω ρε φιλε γιατι?? Γιατι αυτη η κωλοεταιρια δεν μπορει στις κονσολες να βγαλει ενα σωστο αποτελεσμα. Σκας φραγκα για την κονσολα φραγκα για το παιχνιδι φραγκα για την συνδρομη live και περνεις τις μπαλες του αιωνα. Θα εδινα το 35αρι μου και θα το ειχα στο PC και θα επαιζα κυρια... Σε αλλα παιχνιδια ειδα διαφορα οπως Fortnite και rocket league αλλα τι να το κανεις... Τεσπα... αυτο ηθελα να πω... εαν ειναι να παρετε κονσολα μονο για το FIFA δεν αξιζει... μην το κανετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Σε series x δεν αποθηκεύει τις ρυθμίσεις του δεύτερου controller πριν από τον αγώνα. Αντιμετωπίζει κάποιος ίδιο πρόβλημα; Κάνω το δεύτερο controller προσθήκη ως guest  και μέσα στο παιχνίδι δεν μου αποθηκεύει τα controller settings όταν θέλουμε να παίξουμε διπλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2022 στις 6:51 ΜΜ, mrvaggos είπε

Καλησπέρα. Σε series x δεν αποθηκεύει τις ρυθμίσεις του δεύτερου controller πριν από τον αγώνα. Αντιμετωπίζει κάποιος ίδιο πρόβλημα; Κάνω το δεύτερο controller προσθήκη ως guest  και μέσα στο παιχνίδι δεν μου αποθηκεύει τα controller settings όταν θέλουμε να παίξουμε διπλό.

Ναι ειναι προβλημα γενικα στο xbox... ειναι πολυ μπερδεμα.
Πρεπει να φτιαξεις νεο λογαριασμο xbox οπου να κανεις link στο δευτερο controller ωστε να αποθηκευεις τις ρυθμισεις.
Πραγματικα πιο δυσκολο δεν μπορουσαν να το κανουνε.
Χασιμο χρονου και σπασιμο νευρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια ερώτηση έχω το xbox one x ποια έκδοση του fifa 22 να πάρω για series s/x η την απλή έκδοση για one? 

Απλώς λεω μήπως αν έπαιρνα για x/s θα ειχε καλύτερα γραφικά! 

Επεξ/σία από manthos_27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, malias4 είπε

Αν παρεις για το series δεν θα παιζει σε one x

Πρεπει να παρεις για το one 

Πάντως το fifa 21 series x/s που ειχα πάρει για το series s digital tωρα μου παίζει μια χαρά στo  xbox one x! 

Περίεργα πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αξίζει η αγορά του FIFA 22 σε PS4;

καλημερα

μου αρεσουν τα φιφα. αυτο αξιζει;

στο skoutz ειδα οι κριτικες ειναι αλλες καλες η κακες. τι λετε παιδια? και σε τι κοστος θα αξιζε να αγοραστει;

περιμενω γνωμες αμα το εχει κανεις θα με βοηθουσε  η γνωμη του

λεω για την εκδοση του ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rexlex100 είπε

Αξίζει η αγορά του FIFA 22 σε PS4;

καλημερα

μου αρεσουν τα φιφα. αυτο αξιζει;

στο skoutz ειδα οι κριτικες ειναι αλλες καλες η κακες. τι λετε παιδια? και σε τι κοστος θα αξιζε να αγοραστει;

περιμενω γνωμες αμα το εχει κανεις θα με βοηθουσε  η γνωμη του

λεω για την εκδοση του ps4

Λογικα η συγκεκριμενη εκδοση θα ειναι πανομοιοτυπη με αυτη του '21 με μοναδικη διαφορα την ενημερωση των μεταγραφων της φετινης χρονιας. Εσυ θα κρινεις το αν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σασ! Το κατέβασα δωρεάν από το PS PLUS και παίζω το VOLTA FOOTBALL το οποιο το βρίσκω αρκετά διασκεδαστικό. Αλλά απογοητεύτηκα ΠΟΛΥ στο ότι δεν μπορώ να κάνω save τον χαρακτήρα μου. Αλλάζω ρούχα / χαρακτηριστικά και δεν με αφήνει να κάνω save. Στο Reddit εδώ και δυο χρονια λένε για το ίδιο πρόβλημα (!!!) τρελάθηκα είναι δυνατόν; Έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα; Δεν ξέρω αν θα φτιάξει μόνο του… ή είναι κάτι προσωρινό… αλλά απογοητεύτηκα πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κατεβασα και εγω δωρεαν το fifa22 ηταν στα free games του μαίου :)

Να ρωτησω αν ξερει καποιο παιδι ,μπορουν  να παιξουν 4 φιλοι σε ματς 2vs2 ???? μεχρι τωρα εχω βρει πως να παιξω εγω και ενας φιλος μου κοντρα σε 2 αγνωστους αλλα τωρα που το εχουν ολοι λογο οτι ειναι free ηθελα να ξερω αν μπορουν να παιξουν και 4 φιλοι σε 2vs2 ......

thamks. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...