Προς το περιεχόμενο

Intel 12th Gen Core, Alder-Lake & Z690 (2021) [ LGA 1700 ]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

οχι ρε σε φαση δουλειας οταν θα δουλευουν και τα δυο φουλ ,στο gaming τι αναγκη να εχει

Ναι εκεί θες κουτί με καύκαλα να μπορεί να ανανεώνει όλο τον αέρα του κουτιού σε δευτερόλεπτα. Ειδικά αν μιλάμε για GPU 400+ watt, θες front to back exhaust και όχι top exhaust. για να μην περναει η ζέστα της GPU στο tower. Εκεί δεν είναι θέμα του 12900k, και ο 11600k που έχω έβραζε όταν είχα top exhaust την 3090 :P 

 

DDR5 που θα βρούμε είναι το ερώτημα....

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Ναι εκεί θες κουτί με καύκαλα να μπορεί να ανανεώνει όλο τον αέρα του κουτιού σε δευτερόλεπτα. Ειδικά αν μιλάμε για GPU 400+ watt, θες front to back exhaust και όχι top exhaust. για να μην περναει η ζέστα της GPU στο tower. Εκεί δεν είναι θέμα του 12900k, και ο 11600k που έχω έβραζε όταν είχα top exhaust την 3090 :P 

 

DDR5 που θα βρούμε είναι το ερώτημα....

θα σου φερει ο αγιος βασιλης :lol:

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

θα σου φερει ο αγιος βασιλης :lol:

Ρε φίλε μακάρι να έχω βρεί αυτές που θέλω μέχρι τότε, φοβάμαι ότι ούτε τότε δεν θα έχω samsung :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

βάλε προπαραγγελία και πιάσε σειρά...

Mόνο το alternatede τις έχει νομίζω αλλα δεν αφήνει να βάλεις προπαραγγελία. Υπάρχει και αυτό το γαλλικό αλλά δεν το ξέρω / έχω αγοράσει ποτέ. Και η  τιμή βέβαια είναι διαστημική....

 

ΥΓ1. Στο πρόσφατο bench του tpup λέει ο w1z ότι ο IMC του σηκώνει μέχρι 6000 ddr5 ? Αγχώθηκα λίγο. Βέβαια ο τύπος τρέχει στο ίδιο CPU 4000ddr4 gear 1, οπότε κάτι δεν στέκει

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ρε φίλε μακάρι να έχω βρεί αυτές που θέλω μέχρι τότε, φοβάμαι ότι ούτε τότε δεν θα έχω samsung :P 

εγω σου ειπα να βαλεις προπαραγγελια τοτε τις 6000c36 απο το ldlc ,τις εβαλες?

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Mόνο το alternatede τις έχει νομίζω αλλα δεν αφήνει να βάλεις προπαραγγελία. Υπάρχει και αυτό το γαλλικό αλλά δεν το ξέρω / έχω αγοράσει ποτέ. Και η  τιμή βέβαια είναι διαστημική....

40 ευρω παραπανω ρε τσιφουτη ειχαν 😛 και ειναι και σοβαρο μαγαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

εγω σου ειπα να βαλεις προπαραγγελια τοτε τις 6000c36 απο το ldlc ,τις εβαλες?

40 ευρω παραπανω ρε τσιφουτη ειχαν 😛 και ειναι και σοβαρο μαγαζι

Mα δεν έχει timeline ρε σύ, λέει τουλάχιστον 15 ημέρες. Και τα 2 χρόνια τουλάχιστον 15 ημέρες είναι :P 

Αν δεν τις φέρει ούτε μέσα στον Δεκέμβριο τι θα κάνω, θα περιμένω σαν το λαλάκα? Σκέφτομαι σενάρια να στείλω apex και να πάρω ddr4, θα δώ μέχρι 10 Δεκεμβρίου τι θα παιχτεί και αποφάσιζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Mα δεν έχει timeline ρε σύ, λέει τουλάχιστον 15 ημέρες. Και τα 2 χρόνια τουλάχιστον 15 ημέρες είναι :P 

Αν δεν τις φέρει ούτε μέσα στον Δεκέμβριο τι θα κάνω, θα περιμένω σαν το λαλάκα? Σκέφτομαι σενάρια να στείλω apex και να πάρω ddr4, θα δώ μέχρι 10 Δεκεμβρίου τι θα παιχτεί και αποφάσιζω. 

υπαρχει και η ακυρωση ρε αν εβρισκες πρωτα αλλου ,ασε που οταν θα εφερναν οι αλλοι θα εφερνε και αυτο αλλα εκει τουλαχιστον θα ειχες παρει την σειρα σου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Mόνο το alternatede τις έχει νομίζω αλλα δεν αφήνει να βάλεις προπαραγγελία. Υπάρχει και αυτό το γαλλικό αλλά δεν το ξέρω / έχω αγοράσει ποτέ. Και η  τιμή βέβαια είναι διαστημική....

 

ΥΓ1. Στο πρόσφατο bench του tpup λέει ο w1z ότι ο IMC του σηκώνει μέχρι 6000 ddr5 ? Αγχώθηκα λίγο. Βέβαια ο τύπος τρέχει στο ίδιο CPU 4000ddr4 gear 1, οπότε κάτι δεν στέκει

top bins είναι καρφί για 500ρικο από εδώ και πέρα......στανταρακι τουλάχιστον τώρα σε αυτό το προσεχώς και επόμενο διάστημα....από καλοκαίρι βλέπουμε αν η παραγωγή πιάσει την ζήτηση να πέφτουν οι τιμές

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

υπαρχει και η ακυρωση ρε αν εβρισκες πρωτα αλλου ,ασε που οταν θα εφερναν οι αλλοι θα εφερνε και αυτο αλλα εκει τουλαχιστον θα ειχες παρει την σειρα σου

 

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

top bins είναι καρφί για 500ρικο από εδώ και πέρα......στανταρακι τουλάχιστον τώρα σε αυτό το προσεχώς και επόμενο διάστημα....από καλοκαίρι βλέπουμε αν η παραγωγή πιάσει την ζήτηση να πέφτουν οι τιμές

Mόλις το πάτησα το κουμπί από lidl. Αλάχ ου άκμπαρ

ΥΓ1. Σκατά δεν το πάτησα, θέλει paypal ή bank trasnfer.....

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Herald είπε

ΥΓ1. Στο πρόσφατο bench του tpup λέει ο w1z ότι ο IMC του σηκώνει μέχρι 6000 ddr5 ? Αγχώθηκα λίγο

μαλακίες...όλα θέμα binning του imc είναι

https://www.ldlc-pro.com/fiche/PB00468701.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...