Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Covid Free GR app για την επαλήθευση των πιστοποιητικών εμβολιασμού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, lost2 είπε

Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της εμπιστης κυβέρνησης έχει εμβολιαστεί το 99 % του πληθυσμού,

9.637.701

εμβολιασμοί έχουν πραγματοποιηθεί

+77.109 την 16/07/2021

https://emvolio.gov.gr/

Εμβολιασαν και τα νεογέννητα ο άτιμοι , αλλά μπροστά στο κοινό καλό ...

Άρα μείναμε οι 2-3 ψεκασμενοι εδώ μέσα .

Οπότε πετύχαμε και την ανοσία που ήθελαν. 

Βέβαια αυτά όλα σε μια χώρα 10.000.000 περίπου. Τώρα τι μαθηματικά εμαθαν αυτοί δεν ξέρω, αυτά που έμαθα εγώ ήταν διαφορετικά...... Ο αμόρφωτος.

θες να μας μαθεις και μαθηματικα…μαθηματικα απο τα Lidl εγραφες σε μενα. Χριστο δεν καταλαβαινεις απ οτι διαβαζεις.

και αυτο ειναι και το γενικοτερο προβλημα των ομοιων σου, δυσκολευεστε να κατανοησετε τα βασικα και ξεσπατε σε επιθετικοτητα. 

και για σενα υπαρχει σωτηρια. Ξεψεκασου και γινε ανθρωπος

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστοπια μιλάμε ξεκινήσανε να μιλάνε για απολύσεις και καλά σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα . Όλα στον βωμό της οριζόντιας εφαρμογής ιατρικών πράξεων . Από βρέφη μέχρι 90ρηδες … αν μπορούσαν 

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, μπουρτζοβλαχος είπε

Εχω εναν προβληματισμο με την εκστρατεια εμβολιασμου.  Οσοι εκαναν το εμβολιο και εφοσον ειναι πρωτης γενιας, beta versions, λογικα δεν θα επρεπε να υπαρχει ενα οικειωθελες project να μετασχουν οσοι μπορουν και θελουν ενα δειγματοληπτικο ποσοστο ανα ηλικιακη κατηγορια μια βαση δεδομενων για το πως και ποσο λειτουργουν τα εμβολια? (ΣΕ ολα τα φαρμακα ετσι γινονται αν διαβασετε τη συσκευασια των αντεδειξεων)  θα επρεπε, δεν ξερω αν σε αλλες χωρες το κανουν αυτο .

Κυβερνηση σε συνεργασια εμβολιαστικων κεντρων οσοι κανουν με 2πλη δοση η την μια δοση να φτιαξουν ενα προφιλ εμβολιασμενων ομαδων-κατηγοριων ανα ηλικιακη ομαδα και εταιριας κατι σαν βαση δεδομενων, μετα απο 10 μερες εμβολιασμου και ανα τακτα διαστηματα για οσο διαρκει η εμβολιαστικη καλυψη στην ταδε ηλικια 60-65 τεστ αντισωματων πριν και μετα εμβολιασμου.

Πως συμπεριφερεται και τι επιπεδο αντισωματων? στις μικροτερες ηλικιες πως συσμπεριφερεται το εμβολιο? αυτοι που εχουν υποκειμενα νοσηματα σε σχεση με τους υγιεις ομοιως ποιες ενεργειες και οι παρενεργειες αυτων? αντρες-γυναικες, υπερβαροι-αδυνατοι, το καθε φαρμακο-εμβολιο λειτουργει διαφορετικα σε καθε οργανισμο, αντ'αυτου ομως εχουμε το εξης παραδοξο, κουτσοι-τυφλοι-κουφοι εμβολιο, δια πασαν νοσον και μαλακιαν αυτο δεν ειναι επιστημη, ειναι κατι αλλο.

ως απάντηση θα αναφέρω σύμφωνα με την ιστοσελίδα https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

έχουν εμβολιαστεί παγκοσμίως 3.58 δις άνθρωποι άρα όπως καταλαβαίνεις οι φαρμακευτικές εταιρείες και οι διάφοροι οργανισμοί ήδη γνωρίζουν τις παρενέργειες που μπορεί να έχουν τα εμβόλια (για τώρα μιλάμε)

μακροχρόνια ακόμα κανείς δεν ξέρει

όπως δεν ξέρει τι θα φέρει στο μέλλον από παρενέργειες ο ίδιος ο ιός (corona virus) σε όσους/ες έχουν μολυνθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, ikorolis said:

ως απάντηση θα αναφέρω σύμφωνα με την ιστοσελίδα https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

έχουν εμβολιαστεί παγκοσμίως 3.58 δις άνθρωποι άρα όπως καταλαβαίνεις οι φαρμακευτικές εταιρείες και οι διάφοροι οργανισμοί ήδη γνωρίζουν τις παρενέργειες που μπορεί να έχουν τα εμβόλια (για τώρα μιλάμε)

Μπερδεύεις κι εσύ τους εμβολιασμούς με τους πλήρως εμβολιασμένους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, μπουρτζοβλαχος είπε

Εχω εναν προβληματισμο με την εκστρατεια εμβολιασμου.  Οσοι εκαναν το εμβολιο και εφοσον ειναι πρωτης γενιας, beta versions, λογικα δεν θα επρεπε να υπαρχει ενα οικειωθελες project να μετασχουν οσοι μπορουν και θελουν ενα δειγματοληπτικο ποσοστο ανα ηλικιακη κατηγορια μια βαση δεδομενων για το πως και ποσο λειτουργουν τα εμβολια? (ΣΕ ολα τα φαρμακα ετσι γινονται αν διαβασετε τη συσκευασια των αντεδειξεων)  θα επρεπε, δεν ξερω αν σε αλλες χωρες το κανουν αυτο .

Κυβερνηση σε συνεργασια εμβολιαστικων κεντρων οσοι κανουν με 2πλη δοση η την μια δοση να φτιαξουν ενα προφιλ εμβολιασμενων ομαδων-κατηγοριων ανα ηλικιακη ομαδα και εταιριας κατι σαν βαση δεδομενων, μετα απο 10 μερες εμβολιασμου και ανα τακτα διαστηματα για οσο διαρκει η εμβολιαστικη καλυψη στην ταδε ηλικια 60-65 τεστ αντισωματων πριν και μετα εμβολιασμου.

Πως συμπεριφερεται και τι επιπεδο αντισωματων? στις μικροτερες ηλικιες πως συσμπεριφερεται το εμβολιο? αυτοι που εχουν υποκειμενα νοσηματα σε σχεση με τους υγιεις ομοιως ποιες ενεργειες και οι παρενεργειες αυτων? αντρες-γυναικες, υπερβαροι-αδυνατοι, το καθε φαρμακο-εμβολιο λειτουργει διαφορετικα σε καθε οργανισμο, αντ'αυτου ομως εχουμε το εξης παραδοξο, κουτσοι-τυφλοι-κουφοι εμβολιο, δια πασαν νοσον και μαλακιαν αυτο δεν ειναι επιστημη, ειναι κατι αλλο.

Φυσικα και υπαρχει, και δεν ειναι οικειωθελες project. Ειναι επισημη και υποχρεωτικη οδηγια του κατασκευαστη. Αν μπειτε στη σελιδα θα το βρειτε. Καπως το ονομαζουν δε θυμαμαι, κιτρινη καρτα κατι τετοιο αν δε κανω λαθος. Οπως επισης και στην σελιδα του WHO εχει πολυ υλικο για ενημερωση οσο αφορα τα εμβολια, αλλα φυσικα τα τζιμανια τα δικα μας τα αγνοουν και μεσω Πορτοσαλτε μας δινουν τις πιο ακριβεις οδηγιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Μπερδεύεις κι εσύ τους εμβολιασμούς με τους πλήρως εμβολιασμένους.

αρνητικό

σύμφωνα με την ιστοσελίδα αναφέρει 3.58 δις πλήρως εμβολιασμένους

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikorolis είπε

ως απάντηση θα αναφέρω σύμφωνα με την ιστοσελίδα https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

έχουν εμβολιαστεί παγκοσμίως 3.58 δις άνθρωποι άρα όπως καταλαβαίνεις οι φαρμακευτικές εταιρείες και οι διάφοροι οργανισμοί ήδη γνωρίζουν τις παρενέργειες που μπορεί να έχουν τα εμβόλια (για τώρα μιλάμε)

μακροχρόνια ακόμα κανείς δεν ξέρει

όπως δεν ξέρει τι θα φέρει στο μέλλον από παρενέργειες ο ίδιος ο ιός (corona virus) σε όσους/ες έχουν μολυνθεί.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρουν τον χρόνο ανόσιας και ποια θα είναι η αντίδραση του οργανισμού σε μια τριτη/τεταρτη δοση . Η Pfizer έδινε χρόνο ανόσιας 6-8 μήνες όσο θυμάμαι . Αυτό σημαίνει ότι αυτοί που εμβολιάστηκαν πρώτοι δηλαδή οι ηλικιωμένοι από Σεπτέμβρη «πιθανόν» να χρειάζονται πάλι να εμβολιαστούν . Μπορεί να μην είναι Σεπτέμβρης μπορεί να είναι δυο μήνες μετά . Όπως και να χει μέχρι να τελειώσουμε τους εμβολιασμούς και να κυνηγάμε τους πιτσιρικάδες οι ηλικιωμένοι θα πρεπει να ξανακάνουν . Άρα η λεγόμενη ανοσία αγελης κατά τα λεγόμενα τους , που δεν ισχύει , μάλλον δεν μπορεί να επιτευχθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, ikorolis said:

αρνητικό

σύμφωνα με την ιστοσελίδα αναφέρει 3.58 δις πλήρως εμβολιασμένους

 

 

Το "doses" φαντάζομαι ότι ξέρεις τι σημαίνει...

Capture.PNG.39a51401a130573276918c1bee3fc13e.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Basilhs23___ said:

Τι είναι αυτή η καινούργια μέθοδος και γιατί είναι πιο επικίνδυνο από τα υπόλοιπα; Βασίζεσαι σε προσωπικές εμπειρίες; Γιατί εγώ αν βασιστώ σε δικές μου εμπειρίες λέω πως το Phizer είναι το καλύτερο και το astra το χειερότερο.

Δεν ξέρω απλώς ρωτάω. Σε πόση ώρα πιάνουν τα συμπτώματα γιατί είναι μια απόσταση 56 χιλιόμετρα ή επιστροφη και θα οδηγαω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Thresh είπε

Το "doses" φαντάζομαι ότι ξέρεις τι σημαίνει...

Capture.PNG.39a51401a130573276918c1bee3fc13e.PNG

εγώ αυτό κοιτάω

 

ourworldindata.org.png

 

ότι αφορά την χώρα μας4.49 μύρια έχουν πλήρως εμβολιαστεί ενώ 878.871 είναι αυτοί που έκαναν μια δόση σύνολο δηλαδή 5.36 μύρια άνθρωποι.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, speedman_26 said:

Δεν ξέρω απλώς ρωτάω. Σε πόση ώρα πιάνουν τα συμπτώματα γιατί είναι μια απόσταση 56 χιλιόμετρα ή επιστροφη και θα οδηγαω. 

Εγώ πάλι τόσο με την πρώτη δόση Pfizer όσο και με τη δεύτερη, δεν ένιωσα απολύτως τίποτα! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, billdanos said:

Εγώ πάλι τόσο με την πρώτη δόση Pfizer όσο και με τη δεύτερη, δεν ένιωσα απολύτως τίποτα! 

Φοβαμαι μην ζαλιστω κατά την οδήγηση ίσως πάρω λεοφορειο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εγώ πάλι τόσο με την πρώτη δόση Pfizer όσο και με τη δεύτερη, δεν ένιωσα απολύτως τίποτα! 

δεν έχουν όλοι οι οργανισμοί συμπτώματα

εμένα με πείραξε λίγο η 1η δόση ενώ η 2η δόση με γονάτισε

ότι αφορά τον φίλο να μην ανησυχεί την ημέρα που κάνει το εμβόλιο καταρχήν περιμένεις 15 λεπτά (τυχόν αλλεργική αντίδραση) αν δεν παρουσιάσεις κάτι είσαι οκ για την συγκεκριμένη ημέρα

από την επόμενη θα παρουσιάσεις ή όχι όπως και την μεθεπόμενη

μετά τέλος.

18 λεπτά πριν, Aztec είπε

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρουν τον χρόνο ανόσιας και ποια θα είναι η αντίδραση του οργανισμού σε μια τριτη/τεταρτη δοση . Η Pfizer έδινε χρόνο ανόσιας 6-8 μήνες όσο θυμάμαι . Αυτό σημαίνει ότι αυτοί που εμβολιάστηκαν πρώτοι δηλαδή οι ηλικιωμένοι από Σεπτέμβρη «πιθανόν» να χρειάζονται πάλι να εμβολιαστούν . Μπορεί να μην είναι Σεπτέμβρης μπορεί να είναι δυο μήνες μετά . Όπως και να χει μέχρι να τελειώσουμε τους εμβολιασμούς και να κυνηγάμε τους πιτσιρικάδες οι ηλικιωμένοι θα πρεπει να ξανακάνουν . Άρα η λεγόμενη ανοσία αγελης κατά τα λεγόμενα τους , που δεν ισχύει , μάλλον δεν μπορεί να επιτευχθεί 

αν προσπαθούμε να πείσουμε ανθρώπους να κάνουν εμβόλιο ... και χάνουμε πολύτιμο χρόνο που δεν διαθέτουμε σε αυτή την μάχη με έναν αντίπαλο που δεν βλέπουμε και δεν μπορούμε να τον νικήσουμε

τι περιμένεις...

εγώ είμαι σίγουρος ότι θα ξανά κάνουμε εμβόλιο (δεν ξέρω πόσες φορές ακόμα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

16 minutes ago, ikorolis said:

εγώ αυτό κοιτάω

 

Αφού το λέει, Vaccinations, εμβολιασμοι, όχι vaccinated, εμβολιασμένοι...

Λες να είχε φάτσα φόρα στο banner αυτό που έκανα crop και να ήταν λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...