Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Covid Free GR app για την επαλήθευση των πιστοποιητικών εμβολιασμού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορία εμείς οι νέοι αφού δεν κινδυνεύουμε γιατί πρέπει να το κάνουμε; εγώ έχω εστιατόριο έρχομαι σε επαφή βάζω πάντα μάσκα. Δηλαδή αν είσαι σε ηλιακια 38 μπορεί να πάθεις κάτι σοβαρό; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, speedman_26 είπε

Απορία εμείς οι νέοι αφού δεν κινδυνεύουμε γιατί πρέπει να το κάνουμε; εγώ έχω εστιατόριο έρχομαι σε επαφή βάζω πάντα μάσκα. Δηλαδή αν είσαι σε ηλιακια 38 μπορεί να πάθεις κάτι σοβαρό; 

Αυτα που παιζουν οι τηλεορασεις 2 χρονια τωρα…λενε τι μπορει να παθεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, speedman_26 είπε

Απορία εμείς οι νέοι αφού δεν κινδυνεύουμε γιατί πρέπει να το κάνουμε; εγώ έχω εστιατόριο έρχομαι σε επαφή βάζω πάντα μάσκα. Δηλαδή αν είσαι σε ηλιακια 38 μπορεί να πάθεις κάτι σοβαρό; 

Επειδη στο λενε τα καναλια. Τι δε καταλαβαινεις δυο χρονια τωρα? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, ikorolis είπε

δεν έχουν όλοι οι οργανισμοί συμπτώματα

εμένα με πείραξε λίγο η 1η δόση ενώ η 2η δόση με γονάτισε

ότι αφορά τον φίλο να μην ανησυχεί την ημέρα που κάνει το εμβόλιο καταρχήν περιμένεις 15 λεπτά (τυχόν αλλεργική αντίδραση) αν δεν παρουσιάσεις κάτι είσαι οκ για την συγκεκριμένη ημέρα

από την επόμενη θα παρουσιάσεις ή όχι όπως και την μεθεπόμενη

μετά τέλος.

αν προσπαθούμε να πείσουμε ανθρώπους να κάνουν εμβόλιο ... και χάνουμε πολύτιμο χρόνο που δεν διαθέτουμε σε αυτή την μάχη με έναν αντίπαλο που δεν βλέπουμε και δεν μπορούμε να τον νικήσουμε

τι περιμένεις...

εγώ είμαι σίγουρος ότι θα ξανά κάνουμε εμβόλιο (δεν ξέρω πόσες φορές ακόμα...)

Η κυβέρνηση δεν έχει σωστή επικοινωνιακή πολιτική . Οι δημοσιογράφοι προπαγανδίζουν και δεν κάνουν τις σωστές ερωτήσεις ώστε να δωθουν ουσιαστικές απαντήσεις . Αναφέρονται στους συμπολίτες μας ως τσαμπατζήδες και ψεκασμένους . Δίνουν στις φαρμακευτικές και στην επιτροπή το ακαταδίωκτο . Παίρνουν πίσω το άστρα ενώ έχουν πεθάνει άνθρωποι σαν να μην έγινε τίποτα . Και αλλά . Είναι λάθος . Η ουσία είναι ότι οπωσδήποτε οι ηλικιωμένοι και οι ευπαθείς πρέπει πάνω από όλα να προστατευθούν με το εμβόλιο . Αυτοί είναι η προτεραιότητα . Όμως αν δεις είναι μεγάλο ποσοστό των ανεμβολιαστών σε αυτές τις ηλικίες . Αλλά ακόμα και αυτούς με το 5G είναι συμπολίτες μας και τους αγαπάμε . Για αυτούς θα φέρουμε τα αντισώματα τι να κάνουμε . Δεν χρειαζεται κατ εμε διχασμός ούτε υποχρεωτικότητες . Αυτό θα δημιουργήσει μεγαλύτερη αντίδραση . 

Επεξ/σία από Aztec
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, speedman_26 είπε

Δεν ξέρω απλώς ρωτάω. Σε πόση ώρα πιάνουν τα συμπτώματα γιατί είναι μια απόσταση 56 χιλιόμετρα ή επιστροφη και θα οδηγαω. 

Τα συμπτώματα και η χρονική τους εμφάνιση ποικίλει ανάλογα τον άνθρωπο. Μπορεί να έχεις άμεσα συμπτώματα όπως ένας ήπιος πόνος στο μπράτσο που έγινε το εμβόλιο. Μπορεί να έχεις ρίγος, στομαχικά και πονους σε κοιλιά η μύες, μετά πυρετό, πονοκέφαλο και ζαλάδες. Στους περισσότερους υπήρχαν τα συμπτώματα μετά από λίγες ώρες, σε όλους σχεδόν από 2 ως 4 ημέρες. Παραπάνω λίγοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pascalia2 είπε

Στους ψεκασμένους να σε κάνω register;

ναι σε αυτους που ακουν τους επιστημονες που λενε οτι ο κοβιντ συρρικνωνει το πεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Zerg13 είπε

θες να μας μαθεις και μαθηματικα…μαθηματικα απο τα Lidl εγραφες σε μενα. Χριστο δεν καταλαβαινεις απ οτι διαβαζεις.

και αυτο ειναι και το γενικοτερο προβλημα των ομοιων σου, δυσκολευεστε να κατανοησετε τα βασικα και ξεσπατε σε επιθετικοτητα. 

και για σενα υπαρχει σωτηρια. Ξεψεκασου και γινε ανθρωπος

Εγώ αν ξέρω να διαβάζω,, οι αριθμοί δεν λένε ποτέ ψέματα ούτε μπορούν να παρερμηνευτουν , ξέρεις πρόσθεση, εάν ναι, βγάλε με χαζό όπως προσπαθείς από τα επίσημα στοιχεία της σελίδας , με ένα πληθυσμό ούτε 10.000.000 (σύμφωνα πάλι με επίσημα στοιχεία έχουν ψυγεία πο Ελλάδα περισσότεροι από 500.000 κόσμος) , κάνε τις πράξεις ρε έξυπνο πουλί και βγάλε με χαζό με αριθμούς ΚΑΙ ΟΧΙ με αερολογιες , μπορείς;;; 

7 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Αυτα που παιζουν οι τηλεορασεις 2 χρονια τωρα…λενε τι μπορει να παθεις. 

Ο σίψας είπε ότι οι παράνομοι μετανάστες δεν χρειάζεται να το κάνουν (το εμβόλιο)  γιατί είναι νέοι, στους Έλληνες δεν ισχύει αυτό, και αν νομίζεις ότι το λέω εγώ και όχι ο ειδικός της κυβέρνησης μου λες και σου στέλνω το βίντεο. Γιατί εδώ νομίζετε ότι τα βγάζουμε από το κεφάλι μας

7 ώρες πριν, Zerg13 είπε

 

 

Επεξ/σία από lost2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 hours ago, bilis said:

ναι σε αυτους που ακουν τους επιστημονες που λενε οτι ο κοβιντ συρρικνωνει το πεος.

Το εμβόλιο στο επιστρέφει στο νορμαλ μέγεθος και σου δίνει και μπόνους. 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, AtiX είπε

Γιατί πέφτεις τόσο χαμηλά?

1774407678_COVID-19.png.5ca625ee9d9ba20c16a821d6904ef02c.png
ούτε παιδάκι της τετάρτης τάξης δεν θα έκανε αυτό το λάθος..   

βγάλε τους αριθμούς εσύ , εγώ 3η δημ τελείωσα. 

θέλεις να με πεις ότι το 9.637.701 είναι το σύνολο της μιας δόσης και των ολοκληρωμένων;;;  αν ναι το σύνολο βγαίνει 9.932.608. μια διαφορά 294.907, έλα μωρέ πως κάνεις έτσι για 300.000 δόσεις. Και αν υποθέσεις ότι με το εμβολιασμοί έχουν πραγματοποιηθέι , ότι εννοεί μόνο τους πλήρη εμβολιασμένους , ε και εδώ δεν βγαίνει η πρόσθεση 4.534.255+4.534.255 =9.068.510 , κάτι μας λείπει ...

ο πληθυσμός της Ελλάδος είναι 10,724,599 , άρα με τα μαθηματικά τηε 3ης δημοτικού  :

1η πράξη με σύνολο εμβολιασμένων από σελίδα

10.724.599 - 9.637.701 = 1.086.898 δεν έχει κάνει καμία δόση  από εμβόλιο.

2η πράξη αν προσθέσεις τη μονή και πλήρη δόση πάλι από σελίδα

10.724.599 - 9.932.608 = 791.991 δεν έχει κάνει καμία δόση  από εμβόλιο.

υπάρχει και η 3η πράξη το σύνολο της μια δόσης να είναι και αυτοί που είναι πλήρες άρα 

5.398.353 - 4.534.255 = 864.098 όντως με μια δόση  οπότε

10.724.599 - 4.534.255 - 864.098 = 5.326.246 οι ανεμβολίαστοι κάτι που όντως μπορεί να ισχύει .

για ανάλυσέ μου λίγο μορφωμένε πανεπιστημιακέ που κάνω λάθος εγώ ο απόφοιτος 3ης δημοτικού;;

Δεν μιλάω για πλήρη εμβολιασμένους, αλλά έστω και με τη μια δόση , σύμφωνα με τους αριθμούς έχουν κάνει και νεογέννητα έστω και μια δόση.

 

7 ώρες πριν, bilis είπε

ναι σε αυτους που ακουν τους επιστημονες που λενε οτι ο κοβιντ συρρικνωνει το πεος.

αλλά ότι το εμβόλιο μεγαλώνει το στήθος , στις γυναίκες..... αυτό γιατί το παραβλέπουμε;;

Επεξ/σία από lost2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, lost2 είπε

βγάλε τους αριθμούς εσύ , εγώ 3η δημ τελείωσα. 

θέλεις να με πεις ότι το 9.637.701 είναι το σύνολο της μιας δόσης και των ολοκληρωμένων;;;  αν ναι το σύνολο βγαίνει 9.932.608. μια διαφορά 294.907, έλα μωρέ πως κάνεις έτσι για 300.000 δόσεις. Και αν υποθέσεις ότι με το εμβολιασμοί έχουν πραγματοποιηθέι , ότι εννοεί μόνο τους πλήρη εμβολιασμένους , ε και εδώ δεν βγαίνει η πρόσθεση 4.534.255+4.534.255 =9.068.510 , κάτι μας λείπει ...

ο πληθυσμός της Ελλάδος είναι 10,724,599 , άρα με τα μαθηματικά τηε 3ης δημοτικού  :

1η πράξη με σύνολο εμβολιασμένων από σελίδα

10.724.599 - 9.637.701 = 1.086.898 δεν έχει κάνει καμία δόση  από εμβόλιο.

2η πράξη αν προσθέσεις τη μονή και πλήρη δόση πάλι από σελίδα

10.724.599 - 9.932.608 = 791.991 δεν έχει κάνει καμία δόση  από εμβόλιο.

για ανάλυσέ μου λίγο μορφωμένε πανεπιστημιακέ που κάνω λάθος εγώ ο απόφοιτος 3ης δημοτικού;;

Δεν μιλάω για πλήρη εμβολιασμένους, αλλά έστω και με τη μια δόση , σύμφωνα με τους αριθμούς έχουν κάνει και νεογέννητα έστω και μια δόση.

4.534.255 πληρως εμβολιασμένοι. Απο αυτα αφαιρείς οσα ειναι μονοδοσικα (J&J και οσοι νοσησαν και δεν χρειαστηκαν 2η δοση), μετα διαιρείς με το 2 και αυτο που θα βρεις τα προσθετες στα μονοδοσικα και ετσι βγαζεις το νουμερο των πληρες εμβολιασμένων .

 

ΥΓ: το προβλημα σου δεν ειναι στα μαθηματικα 3ης δημοτικου αυτα σωστα ειναι. Στην γλωσσα 3ης δημοτικου ειναι το προβλημα γιατι δεν καταλαβαινεις τι ειναι το καθε νουμερο

Επεξ/σία από Spect~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Απορία εμείς οι νέοι αφού δεν κινδυνεύουμε γιατί πρέπει να το κάνουμε; εγώ έχω εστιατόριο έρχομαι σε επαφή βάζω πάντα μάσκα. Δηλαδή αν είσαι σε ηλιακια 38 μπορεί να πάθεις κάτι σοβαρό; 

Πρεπει να φυγουν τα εμβολια.Θα εμβολιασουν και τα πλακακια, θα υπαρξει και 3η και 4η δοση.Μεχρι να βγαλετε ουρες και φτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, speedman_26 είπε

εμείς οι νέοι αφού δεν κινδυνεύουμε γιατί πρέπει να το κάνουμε;

Αν κολλησεις και σε στειλει μεθ θα σου λυθει η απορια

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, lost2 είπε

κρίμα που δεν σε καταλαβαίνω , και τα γράφεις τόσο όμορφα, για αυτό μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις τις πράξεις που λες ;; σε έχασα στο διαιρώ με το 2 , ποιο και γιατί;; είπες όμως ότι οι πλήρες είναι 4.534.255 και κάνω τις πράξεις για να βρω πάλι τους πλήρες εμβολιασμένους;; αφού τους ξέρω, τα υπόλοιπα νούμερα δεν μου βγαίνουν , δηλαδή το σύνολο των εμβολιασμένων και με τη μια δόση.

my bad. Λαθος το πρηγουμενο. Λαθος πραξη

Απο τα 4.534.255 αφαιρείς τα μονοδοσικά (J&J και οσοι νοσησαν και δεν χρειαστηκαν 2η δοση) και οτι μένει το πολλαπλασιαζεις με το 2. Οτι βρεις το προσθέτεις. Λογικα, γιατι το γραφουν λιγο περιεργα, θα πρεπει επίσης να προσθέσεις τη διαφορα των "τουλαχιστον μια δοση" με τους πληρες εμβολιασμενους για να βγει το νουμερο.

Με λιγα λογια οι 4.534.255 ειναι υπολογισμενοι στους 5.398.353 που γράφουν. Οποτε εχεις

[4.534.255 - (μονοδοσικα) ]*2 + μονοδοσικα + (5.398.353 -  4.534.255) ή

[4.534.255 - (μονοδοσικα) ]*2 + μονοδοσικα + 864.098.

 

Αν πεις οτι τα μονοδοσικα ειναι πχ 700.000 (τυχαιο νουμερο) τοτε σου βγαινει 

[4.534.255 - 700.000 ]*2 + 700.000+ 864.098

3.834.255*2  + 700.000+ 864.098

7.668.510 + 700.000+ 864.098 = 9.232.608

Καπως ετσι εχεις 4.5 εκατ εμβολιασμενους με 9,2 εκατ εμβολια σε 10 εκατ πλυθησμο

Και δεδομενου οτι οι πληρως εμβολιασμενοι ειναι 4,5 εκατ στα 10+ μιλαμε για κοντα στο 45% του πλυθησμου της χωρας :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...