Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Covid Free GR app για την επαλήθευση των πιστοποιητικών εμβολιασμού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν χρειάζονται γνώσεις δημοτικού αρκεί η κοινή λογική και νοημοσύνη στο μέσο όρο.  Οι ανεμβολίαστοι είναι όσοι περισσεύουν από τον πληθυσμό (που φυσικά δεν είναι αυτός που αναφέρθηκε) όταν αφαιρεθούν οι εμβολιασμένοι με μια τουλάχιστον δόση και οι μερικώς εμβολιασμένοι είναι όσοι περισσεύουν από τον πληθυσμό μείον τους πλήρως συν τους ανεμβολίαστους. Οι άλλες πράξεις που κάνετε με το μονοδοσικό δεν έχουν νόημα γιατί δεν έχετε τα δεδομένα.

Και έχω την εντύπωση, μπορεί να κάνω λάθος, ότι τους ολοκληρωμένους εμβολισμούς τους υπολογίζουν μετά 15 ημέρες οπότε πάλι οι πράξεις που γίνονται είναι λάθος.

Επεξ/σία από nvel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Απορία εμείς οι νέοι αφού δεν κινδυνεύουμε γιατί πρέπει να το κάνουμε; εγώ έχω εστιατόριο έρχομαι σε επαφή βάζω πάντα μάσκα. Δηλαδή αν είσαι σε ηλιακια 38 μπορεί να πάθεις κάτι σοβαρό; 

Να κολλήσεις άλλους αφού πρώτα κολλήσεις και εσυ. Και την μάνα σου στο τέλος. Τι δεν καταλαβαίνεις? 

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως 39 χρόνος πέθανε από τον κορωνοιο κάπου το Πάσχα. Έπαιζε στην τηλεόραση γιατί ήταν πατέρας μωρού και κανείς δεν περίμενε να πεθάνει όταν έμαθαν ότι κόλλησε. Αυτό είναι το θέμα. Δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου. Αν φοβάστε για το εμβόλιο μια φορά θα πρέπει να ανησυχείτε 100 φορές για τον covid-19. Αν είστε τζογαδόροι παίξτε την ζωή σας. Προσωπικά πλέον δεν δίνω δεκάρα για όλους αυτούς που δεν εμβολιάζονται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, pascalia2 είπε

Να κολλήσεις άλλους αφού πρώτα κολλήσεις και εσυ. Και την μάνα σου στο τέλος. Τι δεν καταλαβαίνεις? 

αφου και με το εμβόλιο νοσείς και μεταδίδεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, Aztec said:

αφου και με το εμβόλιο νοσείς και μεταδίδεις

Σε πολύ μικρότερο βαθμό τόσο ως προς το φορτίο όσο και ως προς τα συμπτώματα. Δες τα ποσοστά των ανεμβολίαστων ανάμεσα σε όσους νοσηλεύονται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Το θέμα είναι υπάρχει νόημα να το κάνει ένας υγιείς άνθρωπος; η μητέρα μου έχει διαβήτη το έχει κάνει. 

να συμβουλευτείς τον γιατρό σου που σε ξέρει και γνωρίζει το ιστορικό σου

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σε πολύ μικρότερο βαθμό τόσο ως προς το φορτίο όσο και ως προς τα συμπτώματα. Δες τα ποσοστά των ανεμβολίαστων ανάμεσα σε όσους νοσηλεύονται!

ναι αλλα νοσουν και μεταδίδουν εξου και στα γήπεδα η μασκα στους εμβολιασμένους. Μάλιστα ενω ο ανεμβολίαστος θα προσέχει λίγο παραπάνω ο εμβολιασμένος εχοντας την αίσθηση ασφαλείας που προσφέρει το εμβόλιο ειναι πιο πιθανο να εκτεθει στον ιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχει κανένας άλλος την αίσθηση πως έχει χαθεί η λογική σε αυτήν την ιστορία; 

Όχι...; οκ...

Μην μου δίνετε σημασία δεν μου αρέσουν τα παρατσούκλια 

Ειδικά το Ψεκ..

Δεν σκέφτομαι δεν αναρωτιέμαι δεν αμφιβάλλω δεν αμφισβητώ 

Είμαι χαρούμενος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, elteo είπε

Ποιον ανεμβολίαστο βλέπεις εσύ εκεί έξω να προσέχει λίγο παραπάνω?

Αρχίσαμε τα ανέκδοτα τώρα?

εκ των πραγμάτων προσέχουν περισσότερο οι ανεμβολίαστοι και τσεκάρονται συνεχώς εφόσον το κράτος επιβάλλει τεστ για διάφορες δραστηριότητες. Ενω στους εμβολιασμένους δεν επιβάλλει τεστ.  Να στο θέσω διαφορετικά σε ενα μεικτό εστιατόριο καλλιστα μπορεί να μπει ενας υγιής ανεμβολίαστος με το τεστ του ενω ο εμβολιασμένος να μπει και να κολλήσει του πάντες μέσα. Δεν ισχύει το παραμύθι με την ανοσία της αγέλης που πασάρουν. Το εμβόλιο προστατέυτει αυτον που το εκανε απο το να νοσήσει βαριά . Αυτή ειναι η λειτουργία του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 λεπτά πριν, Aztec είπε

εκ των πραγμάτων προσέχουν περισσότερο οι ανεμβολίαστοι και τσεκάρονται συνεχώς εφόσον το κράτος επιβάλλει τεστ για διάφορες δραστηριότητες. Ενω στους εμβολιασμένους δεν επιβάλλει τεστ.  Να στο θέσω διαφορετικά σε ενα μεικτό εστιατόριο καλλιστα μπορεί να μπει ενας υγιής ανεμβολίαστος με το τεστ του ενω ο εμβολιασμένος να μπει και να κολλήσει του πάντες μέσα. Δεν ισχύει το παραμύθι με την ανοσία της αγέλης που πασάρουν. Το εμβόλιο προστατέυτει αυτον που το εκανε απο το να νοσήσει βαριά . Αυτή ειναι η λειτουργία του

Φάνηκε μαλιστα το ποσο παραπανω προσεχουν οι ανεμβολιαστοι απο την διαδήλωση που εγινε προχθες...

Συγκεκριμένα ολοι φορουσαν μασκα και τηρουσαν 2 μέτρα αποσταση. Ωπ, μισο, δεν εκαναν τιποτα απο ολα αυτα. Αρα προφανώς και δεν προσεχουν περισσότερο κατα κανονα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Aztec είπε

αφου και με το εμβόλιο νοσείς και μεταδίδεις

Σε αρκετά μικρότερο βαθμό αλλα και διάρκεια και τα 2. Τι συγκρίνεις? Ο ένας έχει ανοσία ο άλλος όχι...

Πήγαινε ενημερώσου. Γίνατε όλοι γιατροί...

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stormrain είπε

Φάνηκε μαλιστα το ποσο παραπανω προσεχουν οι ανεμβολιαστοι απο την διαδήλωση που εγινε προχθες...

Συγκεκριμένα ολοι φορουσαν μασκα και τηρουσαν 2 μέτρα αποσταση. Ωπ, μισο, δεν εκαναν τιποτα απο ολα αυτα. Αρα προφανώς και δεν προσεχουν περισσότερο κατα κανονα...

Να ήτανε μόνο οι συγκεντρώσεις. Δες στα πάρτυ τι γίνεται. Δες στα νησιά τι γίνεται! Αλλά ναι θα κάνει τεστ να πάει στο νησί, εκεί θα γιολάρει για μέρες και θα γυρίσει με το ανέκδοτο του σελφ τέστ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, pascalia2 είπε

Σε αρκετά μικρότερο βαθμό και τα 2. Τι συγκρίνεις? Ο ένας έχει ανοσία ο άλλος όχι...

Πήγαινε ενημερώσου.

ενημερωμένος ειμαι και μιλάω με επιχειρήματα νομίζω. Επίσης δεν μιλάω επιθετικά . 

8 λεπτά πριν, stormrain είπε

Φάνηκε μαλιστα το ποσο παραπανω προσεχουν οι ανεμβολιαστοι απο την διαδήλωση που εγινε προχθες...

Συγκεκριμένα ολοι φορουσαν μασκα και τηρουσαν 2 μέτρα αποσταση. Ωπ, μισο, δεν εκαναν τιποτα απο ολα αυτα. Αρα προφανώς και δεν προσεχουν περισσότερο κατα κανονα...

Αυτο έγινε και στην περίπτωση και άλλων συγκεντρώσεων όταν μάλιστα δεν είχαμε εμβόλια . Το point μου ήταν οτι το επιχείρημα οτι θα το κάνεις για να μην κολλήσεις άλλους είναι άτοπο. Θα ίσχυε αν ο εμβολιασμένος δεν μετέδιδε. ναδα. Θα το κάνεις απλα για να προστατευτεις . Απλά η προπαγάνδα μάλλον έχει πεισει αρκετούς

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Aztec είπε

Δεν ισχύει το παραμύθι με την ανοσία της αγέλης που πασάρουν.

Όχι δεν είσαι καθόλου ενημερωμένος. Διαδίδειςτα γνωστά παλαβά των social media των ψεκασμενων. Δεν προσφέρει ανοσία το εμβόλιο..  τι άλλη μπούρδα θα ακούσουμε. 

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, pascalia2 είπε

Όχι δεν είσαι καθόλου ενημερωμένος. Διαδίδειςτα γνωστά παλαβά των social media. Δεν προσφέρει ανοσία το εμβόλιο..  τι άλλη μπούρδα θα ακούσουμε 

εντάξει κάποιος που έχει κάνει το εμβόλιο δεν μασάει τιποτα και δεν μεταδίδει. Ικανοποιημένος ?

Τότε γιατι ζητάνε μάσκες στα γήπεδα που ειναι COVID Free ?

Επεξ/σία από Aztec
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...