Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, nekrik είπε

Έστειλαν από ΗΠΑ και χωρίς τελωνείο; Ωραία .

Αν θυμάμαι καλά από Κίνα το έστειλαν..

 

Επεξ/σία από gkrasan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eγώ πάντως έβαλα παραγγελία κάτι ψιλολόγια της JSAUX (ένα, δύο, τρία) από amazon.de και έρχονται από Γερμανία και Ισπανία.

2 hours ago, cubilone said:

Κανείς από εσάς που να έχει καταφέρει να κάνει stream από PS5 στο Deck;

Nαι, είναι πολύ εύκολο, χρησιμοποιείς το chiaki, έχουν φτιάξει fork για το Deck.

Μην streamάρεις από PS5 χωρίς να φτιάξεις το saturation στο Decky Loader, θα ξενερώσεις τη ζωή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Malthador είπε

Eγώ πάντως έβαλα παραγγελία κάτι ψιλολόγια της JSAUX (ένα, δύο, τρία) από amazon.de και έρχονται από Γερμανία και Ισπανία.

Το γνωρίζω, απλά το backplate δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμο στο Amazon.de ή σε άλλο Ευρωπαικό Amazon απο οσα δοκίμασα.

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Παρέλαβα και γω χθες το 64ρι. Του έβαλα μια 512 sd και ο ssd είναι στο δρόμο από Κίνα. Είμαι πολύ εντυπωσιασμένος μέχρι στιγμής. Έχουν χρειαστεί κάποια restart και δυσκολεύτηκα πού να κάνω login μέχρι να λύσω το θέμα με το wifi που αποσυνδεόταν αλλά αξίζει το κόπο 100%. Από steαm ότι έχω βάλει πάει μια χαρά, με τους ανάλογους συμβιβασμούς πάντα. Κατέβασα και τον heroic launcher και δουλεύει ανέλπιστα καλά. Το επόμενο βήμα είναι να άλω το cryoutilities αλλά δεν έχω καταλάει αν αξίζει το κόπο. Έχω λίγο ψάξιμο ακόμα.

Το ερώτημά μου είναι (αν κάποιος ξέρει ή έχει αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα προφανώς) το εξής.

Έχω κατεβάσει το bioshok reamastered που έχω από την EPIC μέσω του heroic launcher. Ενώ μου τρέχει μπόμπα, τείνει να πιάνει από 120 - 200 fps που δεν τα χρειάζομαι προφανώς και ο ανεμιστήρας δουλεύει τέρμα, ζεστένεται πολύ  και η μπαταρία γονατίζει. Δλδ με το witcher  ζορίζεται λιγότερο. Δεν υπάρχει επιλογή από τα settings να βάλω 60 fps. Βασικά τα settings ειναι πολύ φτωχά.

Υπάρχει τρόπος να το ορίσω από έξω;  Ή κάτι που θα μπορούσα να βελτιώσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

EDIT: Το βρήκα. στο heroic launcher στα settings του καθε παιχνιδιου έχεις τη δυνατότητα να βάλεις ότι cap θελεις.

Επεξ/σία από pflipsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Παρειγγειλα από jsaux 30 ευρώ free μεταφορικα το crystal plate. Τώρα αν κάτσει τελωνειο βλεπουμε

Με 39$ παραγγελία  πλήρωσα 5€ στον μεταφορέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...