Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, stcp είπε

Κατι παρομοιο εγινε κ με εμενα την περασμενη εβδομαδα που παρηγγειλα το steam deck. Ενω εβαλα καρτα, φανηκε να προχωραει κανονικα, στο τελος μου πεταει ενα error message και η αγορα φαινοταν οτι δεν εγινε. Κοιταζω στην καρτα και τα χρηματα ειχαν δεσμευτει κανονικα. Ευτυχως μετα απο λιγες ωρες αποδεσμευτηκαν και εκανα ξανα τη διαδικασια με επιτυχια.

Btw, σημερα ειναι Ελλαδα! Φαινεται στην ACS Θεσσαλονικη. Δευτερα θα το εχω!

Εγω έκανα την αγορά την πέμπτη το βράδυ αλλά το email δεν έχει έρθει ακόμα.

Στις πρόσφατες αγορές του steam φαίνεται "Κατάσταση αποστολής: Θα αποσταλεί σύντομα" .

Με τις εκπτώσεις θα έχουν πολύ κίνηση στις αγορές μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, Dangor είπε

Εγω έκανα την αγορά την πέμπτη το βράδυ αλλά το email δεν έχει έρθει ακόμα.

Στις πρόσφατες αγορές του steam φαίνεται "Κατάσταση αποστολής: Θα αποσταλεί σύντομα" .

Με τις εκπτώσεις θα έχουν πολύ κίνηση στις αγορές μάλλον.

Αν ειναι καινούριος λογαριασμος η δεν εχει ξανα γινει αγορα η εκανες την αγορά με steam wallet τοτε πρέπει να γίνει manual επεξεργασία απο μερια τους, στην περίπτωση μου που το πηρα με steam wallet ετσι εγινε.  Βέβαια παίζει ρολο και η κίνηση που εχουν λογο sales οπως ειπες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Dangor είπε

Εγω έκανα την αγορά την πέμπτη το βράδυ αλλά το email δεν έχει έρθει ακόμα.

Στις πρόσφατες αγορές του steam φαίνεται "Κατάσταση αποστολής: Θα αποσταλεί σύντομα" .

Με τις εκπτώσεις θα έχουν πολύ κίνηση στις αγορές μάλλον.

Εγω Παρασκευη βραδυ παραγγελια, Κυριακη το status εγινε "συσκευαστηκε", Τριτη πρωι σταλθηκε. Σημερα Σαββατο ειναι Ελλαδα. Και να φανταστεις εγραφε 2-4 εβδομαδες οταν παρηγγειλα και πριν την τελικη πληρωμη σου πεταγε και μηνυμα οτι θα υπαρξει καθυστερηση λογω μεγαλου ογκου παραγγελιων. Τελικα 1 εβδομαδα κ κατι.

Υπομονη!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Dangor είπε

Στο amazon.de https://www.amazon.de/-/en/ivoler-Aluminium-Ethernet-Connection-Designed/dp/B0B7Q9LJZ5/ref=sr_1_fkmr2_1?crid=3RGJ75Z5475KO&keywords=ivoler+6-in-1+Aluminum+Steam+Deck&qid=1688789644&sprefix=ivoler+6-in-1+aluminum+steam+deck%2Caps%2C254&sr=8-1-fkmr2 βγαίνει πιο φτηνό, λιγότερα μεταφορικά και πιο γρήγορη ημερομηνία παράδοσης. Το τσιμπάμε απο .de ή απο .co.uk?

Eπίσης έχει δοκιμάσει κανείς σας να παίξει με πληκτρολόγιο ποντίκι στο s deck?

.de φυσικά, αρχικά είναι αγορά εντός ΕΕ και δεν μπλεκεις με περίεργες χρεώσεις τελωνείου (αν και το .co.uk κανει refund σε περιπτωση που σε χρεώσουν έξτρα στο τελωνείο) και επίσης σε περίπτωση που χρειαστεί να το επιστρέψεις σου δίνει free prepaid label μέσω DHL.

Επεξ/σία από Material_Defender_1032
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stcp είπε

Κατι παρομοιο εγινε κ με εμενα την περασμενη εβδομαδα που παρηγγειλα το steam deck. Ενω εβαλα καρτα, φανηκε να προχωραει κανονικα, στο τελος μου πεταει ενα error message και η αγορα φαινοταν οτι δεν εγινε. Κοιταζω στην καρτα και τα χρηματα ειχαν δεσμευτει κανονικα. Ευτυχως μετα απο λιγες ωρες αποδεσμευτηκαν και εκανα ξανα τη διαδικασια με επιτυχια.

Btw, σημερα ειναι Ελλαδα! Φαινεται στην ACS Θεσσαλονικη. Δευτερα θα το εχω!

Μου δίνεις μία ελπίδα γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει. Η αγορά έγινε από το app της steam στο κινητό μου και δεν ξέρω αν φταίει αυτό. Πήρα την Εθνική Τράπεζα και μου είπαν να περιμένω μιας και ενώ έχουν σταλεί τα χρήματα αυτοί δεν τα έχουν τραβήξει ακόμα. Είναι στις "εκκρεμείς" κινήσεις. Αν τα τραβήξουν και δεν αναγνωρίσουν την αγορά τότε μόνο μπορώ να ζητήσω αμφισβήτηση στην Εθνική Τράπεζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση που έλαβα μόλις τώρα..... 

 

You have not been charged by Steam for these failed purchase attempts. 

It's common for banks to take up to 30 days to verify the status of a transaction. Once they confirm the status, they will release the hold on the funds and remove the charge from your statement.

Once your payment provider has reconciled your account, please try your purchase from a web browser instead of the Steam Client to see if that resolves the problem. The web store is available here.

If the issue persists while trying to purchase in your browser, please send us a screenshot that shows the error you are receiving.

Once we have more information we'll be happy to investigate further.

Thanks for using Steam,
Pietro

Εντέλει εμένα με έχει χρεώσει η Εθνική Τράπεζα αλλά αυτοί τα λεφτά δεν τα έχουν πάρει. Έχει κανείς ιδέα τι πρόκειται να γίνει; θα πρέπει να περιμένω 30 μέρες; Φυσικά βέβαια δεν πρόκειται να ξανά αγοράσω από Steam. Αυτό δεν παίζει ούτε για πλάκα. 

Εν το μεταξύ πριν βάλω τα στοιχεία της κάρτας μου δεν μπορούσε να συνδεθεί το Steam με το paypal. Αν και σκέφτηκα πως κάτι δεν πάει καλά παρόλα αυτά από βλακεια μου επέμεινα και έτσι έχασα τα λεφτά μου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, valandis said:

Εντέλει εμένα με έχει χρεώσει η Εθνική Τράπεζα αλλά αυτοί τα λεφτά δεν τα έχουν πάρει. Έχει κανείς ιδέα τι πρόκειται να γίνει; θα πρέπει να περιμένω 30 μέρες; Φυσικά βέβαια δεν πρόκειται να ξανά αγοράσω από Steam. Αυτό δεν παίζει ούτε για πλάκα. 

Εν το μεταξύ πριν βάλω τα στοιχεία της κάρτας μου δεν μπορούσε να συνδεθεί το Steam με το paypal. Αν και σκέφτηκα πως κάτι δεν πάει καλά παρόλα αυτά από βλακεια μου επέμεινα και έτσι έχασα τα λεφτά μου. 

Λεφτα δεν εχασες. Θα επιστραφουν συντομα. Στη δικια μου περιπτωση ηταν Alpha bank. Καλεσα, ειπα τι εγινε, μου ειπαν οτι φαινεται στο συστημα τους ως ακυρωμενη η συναλλαγη κ δεν προκειται να τα τραβηξουν και θα αποδεσμευτουν συντομα. Αυτο εγινε μεσημερι, βραδυ επεστραφησαν. Προφανως ειναι θεμα τραπεζας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μαχητικά jet πήρα το Ace combat 7. Έχετε στο νου σας κανένα με (πολεμικά) ελικόπτερα;

Λέει οτι δεν υποστηρίζεται το Arma 3 (στην steam σελίδα του) αν και εχω δει στο youtube να το παιζουν στο steam deck.

Ποιο/ποια  προτείνετε: forza horizon 4 ή 5 ή Dirt 5 ή ποιο άλλο τέτοιου είδους.

Να παίζουν offline το σημαντικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dangor είπε

Για μαχητικά jet πήρα το Ace combat 7. Έχετε στο νου σας κανένα με (πολεμικά) ελικόπτερα;

Λέει οτι δεν υποστηρίζεται το Arma 3 (στην steam σελίδα του) αν και εχω δει στο youtube να το παιζουν στο steam deck.

Ποιο/ποια  προτείνετε: forza horizon 4 ή 5 ή Dirt 5 ή ποιο άλλο τέτοιου είδους.

Να παίζουν offline το σημαντικότερο.

Σε αυτή τη σελίδα μπορείς να δεις ποια games τρέχουν και ποσο καλα τρέχουν στο steamdeck από user's feedback. Το arma 3 αποτι βλεπω ειναι GOLD που σημαινει οτι παιζει μια χαρα μετα απο tweeks. Επισης οταν το παρεις στα χερια σου θα βαλεις decky και μετα θα κατεβασεις το ProtonDB badges και θα τα βλεπεις μεσα απο Steamdeck .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

51 minutes ago, Dangor said:

Για μαχητικά jet πήρα το Ace combat 7. Έχετε στο νου σας κανένα με (πολεμικά) ελικόπτερα;

Λέει οτι δεν υποστηρίζεται το Arma 3 (στην steam σελίδα του) αν και εχω δει στο youtube να το παιζουν στο steam deck.

Ποιο/ποια  προτείνετε: forza horizon 4 ή 5 ή Dirt 5 ή ποιο άλλο τέτοιου είδους.

Να παίζουν offline το σημαντικότερο.

Το FORZA HORIZON 4 εχει και ιταλικες μαρκες (LANCIA-FIAT) εαν δεν σε ενδιαφερουν αυτοκινητα οπως η 037 η Stratos ή η DELTA και η S4 τοτε σιγουρα το 5 ειναι μονοδρομος αν και επαναλαμβανω λειπουν αρκετα αγωνιστικα (WRC Cars, GROUP B Cars)...και βεβαια διαφορετικες χωρες...Αγγλια το 4, MEXICO το 5 με οτι συνεπαγεται στο "περιβαλλον" οδηγησης, προσωπικα, εαν αντεχεις οικονομικα, θα σου προτεινα να αγορασεις και τα 2!!!

Επεξ/σία από spinemm
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το γκαντεμιασα. 4 μερες εκανε απο Ολλανδια να ερθει Ελλαδα. Αλλα η ACS εκανε το θαυμα της και εκανε αλλες 4 εργασιμες να ερθει απο Θεσσαλονικη στην Αθηνα! Σημερα αφιχθη στο τοπικο καταστημα, αυριο θα παραλαβω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stcp είπε

Μολις παρελαβα και το περιεργαζομαι!

Εκ πρωτης οψεως ολιγον γκουμουτσα ρε παιδια και ολιγον βαρυ...

Να πας γυμναστήριο 😆 , εμένα ήρθαν η θηκη και το dock απο αμαζον και περιμένω την κονσολα λογικά απο βδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Dangor είπε

Να πας γυμναστήριο 😆 , εμένα ήρθαν η θηκη και το dock απο αμαζον και περιμένω την κονσολα λογικά απο βδομάδα

Δε χρειαζεται, θα το χρησιμοποιω και σαν βαρακι.😄

Μακαρι να μη σε καθυστερησουν, γιατι η ACS εδω τον payzy... Εκτος του οτι εκαναν 5 μερες απο Θεσσαλονικη-Αθηνα, σημερα εχει λεει πεσει το συστημα τους και δεν ηθελαν να μου το δωσουν. Ακομα και τωρα που γραφω το site τους ειναι εκτος λειτουργιας! Error 500... Τελικα με λιγο καβγα και με χιλια ζορια το πηρα. Οχι τιποτα αλλο αλλα φευγω το ΣΚ διακοπες και το ηθελα να χαζολογησω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το deck. Μπαταρια 2 ωρες μου κραταει, οκ ειναι για κοντινα ταξιδια. Με δυσκολευει πολυ παντως η οθονη του σε εξωτερικο χωρο, πχ στο Plague Tale που γενικα ειναι σκοτεινο, μου βγαινουν τα ματια. Και ειναι και το 512 με την ειδικη επιστρωση υποτιθεται. Και ολα αυτα σε φουλ φωτεινοτητα και σε σκια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...