Προς το περιεχόμενο

AOMEI Backupper Pro


9-11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)


Ο χρήστης που βασίζεται στα προγράμματα αυτά για την δύσκολη ώρα, 
πρέπει να έχει προνοήσει να τα τρέχει από εξωτερικό μέσο (rescue media).
ΟΧΙ από τον υπολογιστή. Τα windows μπορεί να μην εκκινoύν καν.
Kαι η λήψη image καλό είναι να γίνεται επίσης από εξωτερικό μέσο, 
για να μην υπάρχει κίνδυνος να διαταραχθεί από κάποια αστάθεια των windows.


Εγώ χρησιμοποιώ το macrium και το έχω περάσει σε έναν δίσκο, σε μια μικρή partition (ίσα να το χωράει),
που την έκανα κρυφή για να μην μπορεί να πειραχτεί.
Στον ίδιο δίσκο, στην άλλη partition έχω και τα images.
Μια  all in one solution  (ο δίσκος που σώζει 😊 ).
Συνδέω τον δίσκο, boot από αυτόν στο macrium, και περνάω το image που θέλω.

-

Επεξ/σία από V.I.Smirnov
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, 9-11 είπε

Η προσφορά μπήκε και στο bitsdujour αλλά απαιτείται registration και «αγορά» προκειμένου να σταλούν οι κωδικοί που -φαντάζομαι- θα είναι ίδιοι.

After you purchase AOMEI Backupper Pro, it may be used for 12 months.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις υπάρχει ένα παραθυράκι, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το αναφέρω αλλά το λέω όπως και να ’χει και αν παραβαίνει τους κανόνες της κοινότητας, διαγράψτε το:

Αν μπλοκάρεις την επικοινωνία του προγράμματος (αυτό δεν ισχύει μόνο για το Backupper Pro, το έκανα χθες και για το Partition Assistant) με τους servers της AOMEI, μπορείς να ενημερώνεις -χειροκίνητα, εννοείται- το software κανονικά ακόμα και αν παρέλθει το 12μηνο. Απλώς το φράζεις με το firewall σου - Εγώ το έκανα με τον Ευγένιο.

AOMEI-licence-check-bypass.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 9-11 είπε

Ξέρεις υπάρχει ένα παραθυράκι, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το αναφέρω αλλά το λέω όπως και να ’χει και αν παραβαίνει τους κανόνες της κοινότητας, διαγράψτε το:

Αν μπλοκάρεις την επικοινωνία του προγράμματος (αυτό δεν ισχύει μόνο για το Backupper Pro, το έκανα χθες και για το Partition Assistant) με τους servers της AOMEI, μπορείς να ενημερώνεις -χειροκίνητα, εννοείται- το software κανονικά ακόμα και αν παρέλθει το 12μηνο. Απλώς το φράζεις με το firewall σου - Εγώ το έκανα με τον Ευγένιο.

AOMEI-licence-check-bypass.png

ποιο firewall ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οσους θελουν free υπαρχει και το Veeam windows free agent  https://www.veeam.com/windows-endpoint-server-backup-free.html

 

https://www.veeam.com/windows-cloud-server-backup-agent.html

 

Φυσικα δεν χρειαζονται συστασεις για το Veeam, οσοι δουλευουν enterprise ξερουν .

Επεξ/σία από sirdiman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georgeps21 είπε

Ποιο firewall είναι αυτό;

Το Kaspersky (KIS 2021), έκανα έμμεση αναφορά στον ιδρυτή της εταιρείας Eugene Kaspersky (Eugene -> Ευγένιος). Αλλά και στο screenshot πάνω αριστερά διακρίνεται το λογότυπο, το κοκκινόμαυρο κάππα.

Νομίζω πάντως πως οποιοδήποτε -στοιχειωδώς σοβαρό- firewall έχει αυτή τη δυνατότητα, δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιήσεις το Kaspersky Internet Security.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Το Kaspersky (KIS 2021), έκανα έμμεση αναφορά στον ιδρυτή της εταιρείας Eugene Kaspersky (Eugene -> Ευγένιος). Αλλά και στο screenshot πάνω αριστερά διακρίνεται το λογότυπο, το κοκκινόμαυρο κάππα.

Νομίζω πάντως πως οποιοδήποτε -στοιχειωδώς σοβαρό- firewall έχει αυτή τη δυνατότητα, δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιήσεις το Kaspersky Internet Security.

Από το Κ δεν κατάλαβα πολλά. Εχω χρησιμοποιήσει 2-3 firewall σε περιβάλλον εταιρείας αλλά απλά δεν το είχα ξανα ακουσει. ty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σου δουλεύει κανένα από τα serial numbers, κάνε μια εγγραφή στο bitsdujour.com (με disposable email address για να ’χεις το κεφάλι σου ήσυχο) και χρησιμοποίησε τους κωδικούς που θα σου στείλουν αυτοί. Η προσφορά εκπνέει σε 2 μέρες και κάτι ψιλά, προλαβαίνεις άνετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 9-11 είπε

Αν δεν σου δουλεύει κανένα από τα serial numbers, κάνε μια εγγραφή στο bitsdujour.com (με disposable email address για να ’χεις το κεφάλι σου ήσυχο) και χρησιμοποίησε τους κωδικούς που θα σου στείλουν αυτοί. Η προσφορά εκπνέει σε 2 μέρες και κάτι ψιλά, προλαβαίνεις άνετα...

Οχι,δε δουλευει κανενα apo ta 6.

 

Εκανα εγγραφη και εγκατεστησα το ΑΟΜΕΙ απο το λινκ του mail,γιατι θεωρησα οτι εφταιγε η εκδοση που ειχα ηδη,αλλα και εκει βγαζει invalid,παρ'ολο που και το serial key ειναι απο το ιδιο mail.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6; Κακώς δοκίμαζες s/n τόσο παλιών posts, αυτά έχουν λήξει εδώ και καιρό. Τα πιο πρόσφατα είναι τα 2 που δημοσιεύθηκαν την περασμένη Παρασκευή, 16/7 (το πρώτο το επιβεβαίωσαν και άλλα μέλη)

Αν έχουν λήξει και αυτά, αναγκαστικά επισκέπτεσαι το bitsdujour.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...