Προς το περιεχόμενο

AOMEI Backupper Pro


9-11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Thanks, θα δοκιμάσω πλήρη απεγκατάσταση (απαλοιφή κάθε ίχνους στη registry) και νέο install με την ελπίδα να δουλέψει.
Ούτως ή άλλως τα κλειδιά μπορούν να ενεργοποιηθούν έως και την 1η Απριλίου, έχουμε καιρό...

Ίσως παίζει ρόλο και αυτό:
Πήρε κάπου το μάτι μου δύο διαφορετικές Professional 6.9.0 εκδόσεις, μία Trial και μία Retail.
Διαφέρουν σε μέγεθος και signatures.
Η πρώτη (121 MB)

MD5: 1e6750578ad33bf57d6a1f6477a0314b
SHA-1: 6b9fa3c006860eebda611a193f6e9938a49b4a78

λέει 28 Φεβρουαρίου.

Η άλλη (113 MB)

MD5: 51dc8b3faff5265c5ae64219906f8687
SHA-1: 824b29916578c29753a9d8f5824f9ee155e758cf

λέει 2 Μαρτίου.

Επεξ/σία από 9-11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ μέσω της εφαρμογής έκανα αναβάθμιση, με το που την άνοιξα είδα το μήνυμα για νέα έκδοση κι έγινε επιτόπου κατέβασμα/εγκατάσταση. Όλα κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά, εγώ που θέλω να κρατήσω ένα backup τον δίσκο C με τα windows για να το έχω σε περίπτωση κάποιας ζημιάς ώστε να μπορώ να τα επαναφέρω τι είναι καλύτερο το system backup ή το disk backup; βασικά δεν έχω καταλάβει ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Μια ερώτηση παιδιά, εγώ που θέλω να κρατήσω ένα backup τον δίσκο C με τα windows για να το έχω σε περίπτωση κάποιας ζημιάς ώστε να μπορώ να τα επαναφέρω τι είναι καλύτερο το system backup ή το disk backup; βασικά δεν έχω καταλάβει ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

Αν έχεις μόνο έναν δίσκο είναι πρακτικά το ίδιο.

Κι εγώ system backup κάνω. Όταν ήθελα να κάνω μεταφορά σε καινούργιο M.2 SSD και δεν είχα διαθέσιμο slot, το έκανα μέσω ΑΟΜΕΙ, νέα εγκατάσταση windows στο νέο M.2 και αποκατάσταση συστήματος μετά (από στικάκι) κι όλα ήταν όπως τα άφησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ξεκίνησα και συνεχίζω με disk backup.
Έχω 3 SSD στο PC (ο ένας εξ αυτών συνδεδεμένος σε USB port για λόγους φορητότητας) και μου φάνηκε πιο straight forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι για ενημέρωση αναφορικά με το σοβαρό πρόβλημα (ΟΧΙ γενικό) κατά την αναβάθμιση από την 6.8.0 στην 6.9.0:
Προχώρησα σε πλήρη απεγκατάσταση (συμπεριέλαβα λεπτομέρειες για το θέμα και στη σχετική φόρμα της AOMEI “Why are you unistalling our product” ή όπως τέλος πάντων λέγεται) επιλέγοντας μάλιστα να ΜΗΝ διατηρήσω την τρέχουσα άδεια.
Παρατήρησα πως στον φάκελο Program Files (x86)/AOMEI υπήρχαν κάποια leftovers από προηγούμενες εκδόσεις και συγκεκριμένα αρχεία μεγέθους 1KB με την ονομασία shutdown.bin σε αντίστοιχους folders τους οποίους και διέγραψα χειροκίνητα.

Ακολούθησε reboot και εγκατάσταση της v6.9.1 (εν τω μεταξύ είχε κυκλοφορήσει νέα minor version) και registration με ένα από τα serial numbers της προσφοράς που λήγει την 1η Απριλίου.
Όλα εξελίχθηκαν ομαλά. Προς έκπληξή μου, διατηρήθηκαν και τα tasks που είχα δημιουργήσει (προφανώς είχαν γραφτεί στη registry, οπότε επανήλθαν με την νέα εγκατάσταση)

Μιλώντας για tasks, θα ήθελα να επισημάνω και ένα από τα λίγα σημεία στα οποία μειονεκτεί σε σχέση με ανταγωνιστικά προϊόντα:
Το υπάρχον menu δεν δίνει τη δυνατότητα στον χρήστη να σβήσει μεμονωμένα images που ανήκουν στην ίδια κατηγορία (π.χ. Disk Backup όπου μπορεί αν υπάρχουν αποθηκευμένα περισσότερα από 1 images). Αν θέλεις να τα διαγράψεις, θα αφαιρεθούν υποχρεωτικά μαζί με το task.
Στo EaseUS αντιθέτως με δεξί click στα αποθηκευμένα backups, επιλέγεις όσα δεν σου είναι απαραίτητα (π.χ. λόγω του ότι είναι outdated) και απλά κάνεις delete ΧΩΡΙΣ να χαθεί το task.

Το 2ο σημείο είναι οι χαρακτήρες-ψείρες, τουλάχιστον σε όσους κάνουν custom scaling (τυγχάνω ένας από αυτούς).
Υπάρχει μεν μία επιλογή ονόματι "Enable program window self-adaptive to screen resolution and DPI settings", αλλά είτε την έχεις tickαρισμένη είτε όχι, είναι ένα και το αυτό.

1579933886_AOMEIBackupperPro-Enableprogramwindowself-adaptivetoscreenresolutionandDPIsettings.png.e357467e20c713ab651563034dc48293.png
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Εδώ και 3~4 μέρες τρέχει -και πάλι- προσφορά της εταιρείας για δωρεάν ετήσια άδεια. Κατεβάζετε το

https://qd-dl.anyviewer.com/zjt/AOMEIBackupperSetup.zip

Στο zip, πέρα από τον installer, περιλαμβάνεται ένα text file με το License Code για την ενεργοποίηση η οποία πρέπει υποχρεωτικά να γίνει έως και τις 16 Ιουλίου.

Σε περίπτωση που για οποιονδήποτε λόγο δεν γίνει αποδεκτός (την τελευταία φορά όλος ο πλανήτης επιχείρησε να κάνει registration με τον ίδιο κωδικό με αποτέλεσμα να παγώσει η διαδικασία) δοκιμάστε και τους παρακάτω:
 

AMAB-0ELGU-P79T6-F0FN7
AMAB-LYAN2-I40VE-8ZNTP
AMAB-EY5TI-UY907-8TURJ
AMAB-WQZ4C-JUE7Y-2MPT

[Πηγή]

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρακάτω license code αφορά το αδελφάκι του Backupper Pro της AOMEI, το Partition Assistant Pro.
Το αναρτώ εδώ γιατί η δωρεάν ετήσια άδεια εκπνέει σε 4 ώρες, στις 15:00 (ναι, σε περίπτωση που αναρωτιέστε, υπάρχει countdown)

AOPR-V1B86-583M7-MWQK3

Κατεβάζετε τον installer (έκδοση 9.9.0) από εδώ:
https://www2.aomeisoftware.com/download/pa/PAssist_ProDemo.exe
Το δοκίμασα και το registration έγινε κανονικά.

Επεξ/σία από 9-11
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 9-11 είπε

Το παρακάτω license code αφορά το αδελφάκι του Backupper Pro της AOMEI, το Partition Assistant Pro.
Το αναρτώ εδώ γιατί η δωρεάν ετήσια άδεια εκπνέει σε 4 ώρες, στις 15:00 (ναι, σε περίπτωση που αναρωτιέστε, υπάρχει countdown)

AOPR-V1B86-583M7-MWQK3

Κατεβάζετε τον installer (έκδοση 9.9.0) από εδώ:
https://www2.aomeisoftware.com/download/pa/PAssist_ProDemo.exe
Το δοκίμασα και το registration έγινε κανονικά.

Πρέπει να βάλουμε αμέσως τον κωδικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Theodore1890 είπε

Πρέπει να βάλουμε αμέσως τον κωδικό;

Ναι, έχετε διορία έως τις 3μμ και δεν νομίζω να δοθεί παράταση στην προσφορά.
Αν δεν ενεργοποιείστε το προϊόν ΑΜΕΣΑ, θα χρειαστεί να περιμένετε κάποιες βδομάδες ή και μήνες μέχρι το επόμενο giveaway της AOMEI.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το είδα σήμερα σε γνωστό site με αφορμή τη World Backup Day και ενημερώνω (ξανά):
Επίσημο site: https://www.aomeitech.com/partners/world-backup-day/giveaway-7410.html?AFFILIATE=22107
Download: https://www.aomeitech.com/ss/download/qd/hy/AOMEIBackupperSetup.zip

Αν το έχετε ήδη εγκατεστημένο και απλώς θέλετε να ανανεώσετε την (δωρεάν) συνδρομή σας για 1 ακόμη χρόνο

Spoiler

Product: 【AOMEI Backupper Professional】

1-Year Activation code: AMAB-C4APF-IMNDZ-M4D33

Click the Register button, then copy & paste the code from above.
========================================================

Tips 【IMPORTANT!】
      1. Please hurry up and activate before April 4, 2024, after that the code will not be able to activate anymore.
      2. It is a 1-year code which entitles you to use it for free for one year.
      3. The code is for personal use only, please don't disclose and sell it on the internet. Or, it will be disabled immediately.
========================================================
If you have any questions about this product, please contact [email protected]

 

  • Like 3
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...