Προς το περιεχόμενο

Dead Space Remake [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/2/2023 στις 12:59 ΠΜ, Armoral είπε

Επειδή είναι old school παιχνιδάρα, παρά το γεγονός ότι το αρχικό το είχα παίξει λίγο και το είχα αφήσει δε θυμάμαι σε ποιο σημείο (σε κάθε περίπτωση νωρίς και δεν το προχώρησα)

 

Στις 6/2/2023 στις 11:10 ΠΜ, noFEARgr είπε

Eιχα παιξει μονο κανα 2ωρο για καποιο λογο το ειχα σταματησει .

Και εγώ νωρίς το είχα αφήσει και θυμάμαι και το λόγο.. είχα κλάσει μαλλί. Για τον ίδιο λόγο δεν τελείωσα ούτε το alien isolation. μπρρρρρ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akisk είπε

Και εγώ νωρίς το είχα αφήσει και θυμάμαι και το λόγο.. είχα κλάσει μαλλί. Για τον ίδιο λόγο δεν τελείωσα ούτε το alien isolation. μπρρρρρ

Βασικά αλλάζει τελείως το σκεπτικό όταν έχεις όπλο, το Isolation ήταν πολύ πιο τρομακτικό για αυτόν τον λόγο, τουλάχιστον για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Βασικά αλλάζει τελείως το σκεπτικό όταν έχεις όπλο, το Isolation ήταν πολύ πιο τρομακτικό για αυτόν τον λόγο, τουλάχιστον για μένα.

Spoiler

Καλά κατσε να φτάσεις εκεί που στρίβει από τη γωνία το ζόμπι που θέλει 100 σφαίρες και μόλις πέσει συνεχίζουν να σε κυνηγάνε κάτι χταπόδια με κεφάλι και κάτι αραχνοσκατολοϊδια και θα σου πω εγώ για όπλο. Πόδια στην πλάτη και τρέχεις στο κοντινότερο ασανσέρ 🤪

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Parapas είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Καλά κατσε να φτάσεις εκεί που στρίβει από τη γωνία το ζόμπι που θέλει 100 σφαίρες και μόλις πέσει συνεχίζουν να σε κυνηγάνε κάτι χταπόδια με κεφάλι και κάτι αραχνοσκατολοϊδια και θα σου πω εγώ για όπλο. Πόδια στην πλάτη και τρέχεις στο κοντινότερο ασανσέρ 🤪

 

Κατά διαστήματα όντως υπήρχε πολλή ένταση στις μάχες. Πολύ όμορφα κατασκευασμένες και με καλό βαθμό πρόκλησης. Θα το πάω ένα δεύτερο run κάποια στιγμή στο δυσκολότερο επίπεδο γιατί είναι καραπαιχνιδαρος αλλά βλέπω να το γυρίζω σε melee αφού οι σφαίρες από ότι φαίνεται δε φτάνουν ούτε για ζήτω. 

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Armoral said:

Κατά διαστήματα όντως υπήρχε πολλή ένταση στις μάχες. Πολύ όμορφα κατασκευασμένες και με καλό βαθμό πρόκλησης. Θα το πάω ένα δεύτερο run κάποια στιγμή στο δυσκολότερο επίπεδο γιατί είναι καραπαιχνιδαρος αλλά βλέπω να το γυρίζω σε melee αφού οι σφαίρες από ότι φαίνεται δε φτάνουν ούτε για ζήτω. 

Το τελείωσα προχτές σε impossible mode και δεν είχα θέματα με ammo. Παίξε μόνο με plasma cutter και flamethrower και χτύπα τα necromorphs και με σωλήνες, stasis field containers και τα ίδια τους τα χέρια. Βγαίνει «σχετικά» άνετα αν δεν είσαι τελείως κουλός και αποφύγεις και κάποια encounters που δε χρειάζεται να ασχοληθείς 

Επεξ/σία από Parapas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν εχει κανενα θεμα με ammo το παιχνιδι αν εισαι λιγο προσεκτικος και τρεχεις κ λιγακι να αποφυγεις καποιους εχθρους που δε χρειαζεται να αντιμετωπίσεις.

Γενικα επειδη το εκαναν πιο action αποτι το original (λογο των random respawns/encounters), εχει και περισσότερα πυρομαχικα αποτι παλια. Απλα στο impossible ειναι καλο να εχεις πανω σου μονο 2-3 οπλα για να σου δινει πυρομαχικα μονο για αυτα. αντε 4 αν παιζεις καλα. αν κουβαλας και αλλα, στα μοιραζει σε ολα ακομα και αυτα που δεν χρησιμοποιεις και μπορει να εχεις χοντρο εχεις θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά θεωρητικά και με όπλα που δε χρησιμοποιείς να παίζεις πουλάς τα πυρομαχικά τους (ειδικά του contact beam ή του force gun πιάνουν καλά λεφτά). Αλλά αυτά μέχρι hard θεωρώ. Τελείωσα new game plus στο hard και στο impossible run (όχι NG+) έχω την εντύπωση ότι είχε και πιο πολλά encounters εκτός του ότι πέφτουν πιο δύσκολα τα mobs. Και δεν πήγαινα να ξεψαχνίσω και το τελευταίο μπάνιο ή break room. 

Επεξ/σία από Parapas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/2/2023 στις 12:30 ΜΜ, akisk είπε

 

Και εγώ νωρίς το είχα αφήσει και θυμάμαι και το λόγο.. είχα κλάσει μαλλί. Για τον ίδιο λόγο δεν τελείωσα ούτε το alien isolation. μπρρρρρ

Για τον ίδιο λόγο δεν το τελείωσα κι εγώ. 15 χρόνια μετά δε νομίζω ότι θα έχει αλλάξει κάτι, δεν αισθάνομαι πιο άντρας από το 2008 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zus είπε

Για τον ίδιο λόγο δεν το τελείωσα κι εγώ. 15 χρόνια μετά δε νομίζω ότι θα έχει αλλάξει κάτι, δεν αισθάνομαι πιο άντρας από το 2008 😁

Dude ούτε εγώ είμαι fan του horror, αλλα πίστεψε με η ηλικία αλλάζει αρκετά πράγματα, δοκίμασε το, πιστεύω ότι δεν θα έχεις θέμα, το πολύ άναψε κάνα φως στο δωμάτιο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω όταν αρχίζω να τσουτσουριαζω απο Horror games που θέλω όμως να παίξω μπαίνω discord σε κανένα channel που παίζουν/μιλάνε φίλοι κανω mute mic και είναι σα να παίζω με παρέα και ολα καλύτερα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude ούτε εγώ είμαι fan του horror, αλλα πίστεψε με η ηλικία αλλάζει αρκετά πράγματα, δοκίμασε το, πιστεύω ότι δεν θα έχεις θέμα, το πολύ άναψε κάνα φως στο δωμάτιο. :P

Ίσως αν έκλεινα τον ήχο να ήταν προτιμότερο. Είμαστε σε κρίσιμη ηλικία για έμφραγμα, κρίμα να το πάθουμε από video game. Ίσως το δοκιμάσω στο PS5 που θα μπορώ να το παίξω στην τηλεόραση από απόσταση 4 μέτρων. 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...