Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, thanos78 είπε

Λίγη ενημέρωση λοιπόν από τους ψεκασμένους προς τους λάτρεις των εμβολίων για το ποσοστό θνητότητας του covid, στην αρχική του μορφή πριν τις μεταλλάξεις από τη μελέτη ενός διακεκριμένου Έλληνα επιστήμονα, του καθηγητή Γιάννη Ιωαννίδη της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου της Καλιφόρνια, που δημοσιεύθηκε στο «Bulletin of the WHO», το επίσημο επιστημονικό περιοδικό του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (ΠΟΥ) και η οποία συνθέτει δεδομένα από 82 μελέτες σχετικά με τη θνητότητα του κορονοϊού, καταλήγει στην εκτίμηση ότι η διάμεση θνητότητα είναι 0,23% στο γενικό πληθυσμό και 0,05% στα άτομα κάτω των 70 ετών. 

 

Πηγή: https://www.onmed.gr/ygeia-eidhseis/story/387329/koronoios-sto-0-15-i-pragmatiki-thnitotita-tis-covid-19-se-pagkosmio-epipedo

https://www.tanea.gr/2020/03/21/inbox/arthro-fotia-gia-ton-koronaio-einai-to-megalytero-fiasko-tou-aiona/ 

Έλα, πες, είσαι ψαγμένος, έτσι δεν είναι; 

Ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ από τις ασφαλείς πηγές σου

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, thanos78 είπε

Λίγη ενημέρωση λοιπόν από τους ψεκασμένους προς τους λάτρεις των εμβολίων για το ποσοστό θνητότητας του covid, στην αρχική του μορφή πριν τις μεταλλάξεις από τη μελέτη ενός διακεκριμένου Έλληνα επιστήμονα, του καθηγητή Γιάννη Ιωαννίδη της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου της Καλιφόρνια, που δημοσιεύθηκε στο «Bulletin of the WHO», το επίσημο επιστημονικό περιοδικό του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (ΠΟΥ) και η οποία συνθέτει δεδομένα από 82 μελέτες σχετικά με τη θνητότητα του κορονοϊού, καταλήγει στην εκτίμηση ότι η διάμεση θνητότητα είναι 0,23% στο γενικό πληθυσμό και 0,05% στα άτομα κάτω των 70 ετών. 

 

Πηγή: https://www.onmed.gr/ygeia-eidhseis/story/387329/koronoios-sto-0-15-i-pragmatiki-thnitotita-tis-covid-19-se-pagkosmio-epipedo

Στην Ελλαδα ποσο ειναι; Εχει χαλασει το κομπιουτερακι σου μηπως; Ή δεν ξερεις να κανεις διαιρεση;

που χαθηκε ο @doctorkostisπου τα λεει ωραια να σας κανει μια ενημερωση μπας και 0,1% συνελθετε

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Στην Ελλαδα ποσο ειναι; Εχει χαλασει το κομπιουτερακι σου μηπως; Ή δεν ξερεις να κανεις διαιρεση;

Αυτό σε πειράζει; 😛 

Εδώ παραθέτει τον Ιωαννίδη που έχει αποδειχτεί ο πιο ψ...ωνισμένος (sic) από όλους. Μέχρι και Washington Post αφιέρωμα στα φληναφήματά του έκανε

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Στην Ελλαδα ποσο ειναι; Εχει χαλασει το κομπιουτερακι σου μηπως; Ή δεν ξερεις να κανεις διαιρεση;

Περιμένω να μάθω από σένα, έχω αγωνία η αλήθεια είναι κοίταξε όμως να μου πεις μόνο τα κρούσματα και όχι τους θανάτους καθώς το ποσοστό είναι ιδιαίτερα χαμηλό εκεί και θα στεναχωρηθείς.  

9 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Αυτό σε πειράζει; 😛 

Εδώ παραθέτει τον Ιωαννίδη που έχει αποδειχτεί ο πιο ψ...ωνισμένος (sic) από όλους. Μέχρι και Washington Post αφιέρωμα στα φληναφήματά του έκανε

Μόνο Βασιλακόπουλο τότε και ξερο ψωμί. 

Επεξ/σία από thanos78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Αγαπητε μην προσπαθεις να παραποιησεις τα λογια μου και μην προσθετεις πραγματα που δεν ειπα, ειδικα δε μην παιρνεις μια φραση μονο απο ενα ολκληρο κομματι συζητησης για να πας την κουβεντα εκει που σε βολευει.

Εγω δεν ειπα οτι οτι το φαρμακο ειναι εμβολιο, εγω ειπα οτι καθ υλην αρμοδιος το εφερε ως παραδειγμα οτι οπως τοτε δεν περιμενε κανεις να φανουν παρενεργειεςαπο τα φαρμακα μετα απο χρονια , ετσι και τωρα μπορει να εχουμε κατι αντιστοιχο με τα εμβολια. Σημασια εχει οτι  ειναι ακομα αδοκιμαστα και με προσωρινες εγκρισεις και συνεχως μαθαινουμε για νεες πατρενεργειες. Εχει νοημα π.χ. στα παιδια να ρισκαρουμε για  τις παρενεργειες αυτες, ειδικα αφου σχεδον ολα την περνανε ελαφρια; Θερμη παρακληση και παλι μην παραποιεις λεγομενα κοβοντας και ραβοντας οτι σε βολευει και αλλοιωνοντας το νοημα της κουβεντας.

22 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Υπαρχουν περιπτωσεις (γνωριζω τετοιες) που λιγο μετα το εμβολιο χαιρετησαν τον ματαιο τουτο κοσμο και μαλιστα δε θεωρηθηκε οτι εχουν σχεση με το εμβολιο.Υποψιν οτι ζουμε σε  κλιμα φοβου μη φανει κανεις αρνητης,οποτε οι αμφισβητουμενες περιπτωσεις δεν αποδιδονται στο εμβολιο. Υπαρχουν και περιπτωσεις που αποδεδειγμενα ανθρωποι χαιρετησαν εξαιτιας του εμβολιου. Θεωρω οτι και οι δυο κινδυνοι ειναι υπαρκτοι και καθενας πρεπει να εχει το δικαιωμα επιλογης επειδη αφορα τη δικη του ζωη.Σε καποιες ηλικιες ειμαι αναφανδον υπερ του εμβολιασμου 60+, σε αλλες θα το ζυγιζα και ειμαι μαλλον αρνητικος στους ανηλικους, ειδικα μεχρι να γινουν εκτεταμενες δοκιμες.

Πάρε τα και ολόκληρα να δω τι θα καταλάβεις χώρο πιάνουν.
Πάλι μπερδεύεις το φάρμακο με το εμβόλιο. Είμαι σίγουρος ότι αν σε ρωτήσουν τα συνώνυμα τους θα γράψεις γιατροσόφια και ομοιοπαθητική.
Είπε ο τάδε για παρενέργειες στα φάρμακα που δεν περιμέναμε........ ΞΑΝΑΛΕΩ τι δουλειά έχουν με τα εμβόλια.

Τώρα όσον αφορά τους θανάτους μετά από εμβόλιο, απαιτώ κάτι επίσημο. Είμαι ένα βήμα πριν φτιάξω group στο insomnia για να σε μηνύσουμε για την κινδυνολογία σου και πιθανώς την ηθελημένη σου προσπάθεια με hoaxes να αποτρέψεις τον κόσμο να εμβολιαστεί.

19 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

περίεργο πράγμα πάντως που οι εμβολιασμένοι κάνουν εμβόλιο για να διασφαλιστούν και φοβούνται τους ανεμβολίαστους. Άρα δεν είναι τόσο σίγουροι για αυτό που κάνανε;🤣

16 σελίδες τώρα λέμε ότι τα εμβόλια δεν παρέχουν προσωπική προστασία αλλά μαζική όταν το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού εμβολιάζεται. Δες το video παρακάτω το εξηγεί τέλεια

14 λεπτά πριν, thanos78 είπε

 είναι 0,23% στο γενικό πληθυσμό και 0,05% στα άτομα κάτω των 70 ετών. 

 

Πηγή: https://www.onmed.gr/ygeia-eidhseis/story/387329/koronoios-sto-0-15-i-pragmatiki-thnitotita-tis-covid-19-se-pagkosmio-epipedo

Έλεγε και τις προάλλες στην TV ότι 1 στους 20000 που κάνει εμβόλιο εμφανίζει θρόμβωση.  Με προλάβανε γενικά .... Τώρα για την πηγή σου. 15 σελίδες μιλάμε για ψευτομπλογκ και hoaxes και συ ακόμη δεν έμαθες και μας έδωσες το onmed. Τύφλα να χουν τα papers .

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thanos78 είπε

Περιμένω να μάθω από σένα, έχω αγωνία η αλήθεια είναι κοίταξε όμως να μου πεις μόνο τα κρούσματα και όχι τους θανάτους καθώς το ποσοστό είναι ιδιαίτερα χαμηλό εκεί και θα στεναχωρηθείς.  

Μόνο Βασιλακόπουλο τότε και ξερο ψωμί. 

Εργασία για το σπίτι. Πότε άλλοτε είχαμε 4.2 εκατομμύρια θανάτους μέσα σε 1.5 χρόνο περίπου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kokoviosR είπε

Δε θυμαμαι ακριβως, το ελεγε ο Κουβελας ο καθηγητης φαρμακολογιας ως παραδειγμα που διδασκεται στο πανεπιστημιο οτι καποιες ουσιες (φαρμακα) αποδειχτηκε οτι ειχαν επιδραση  μετα απο χρονια ως παραδειγμα οτι κατι αδοκιμαστο θα μαθουμε τι προκαλει αρκετο καιρο μετα αφου δοκιμαστει. Σε καθε περιπτωση το ζουμι ειναι οτι τα εμβολια τωρα δοκιμαζονται και ηδη ξερουμε τις πρωτες παρενεργειες και πρεπει να εξετασουμε και μια σχεση κοστους οφελους που να δικαιολογει τον πιθανο κινδυνο τοσο για αυτες που σημερα ξερουμε ,οσο και για αυτες που θα μαθουμε μετα τις πληρεις δοκιμες.Δηλαδη π.χ. τα παιδια που την περνανε εξαιρετικα ελαφρα εχει νοημα τα εμβολιασουμε με αδοκιμαστα εμβολια που ξερουμε οτι προκαλουν μυοκαρδιτιδες; Στους 60+ το λογικο ειναι να παρεις το ρισκο, στους νεοτερους αξιζει; 

Θα πηδηχτώ από το παράθυρο. Καταλαβαίνεις την διαφορά ένος φαρμάκου που μπορεί να παίρνεις για ΧΡΟΝΙΑ καθημέρινα, και ενός που παίρνεις για 1 μέρα στη ζωή σου. Ε? Ε? Την καταλαβαίνεις? 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aztec είπε

 

Έχω παρακολουθήσει τον Κούβελα και αυτά που λέει με τα τωρινά δεδομένα, γιατί στην αρχή όλοι μπαρούφες λέγανε, μια χαρά είναι . Τι λάθος λέει κατά την άποψη σου γιατί δεν είναι αντιεμβολιαστης και το έχει τονίσει πολλές φορές 

Αυτός δεν ήταν που πέταξε την παπαριά ότι 4 πιλότοι πεθάναν από το εμβόλιο στην Αγγλία και ότι το κρύβουν τα ΜΜΕ? 

Τελικά 4 πιλότοι πεθαναν που είχαν εμβολιαστεί. Ο ένας έπεσε από το ποδήλατο σε ένα βουνό ξερώ γω, ο άλλος αυτοκτόνησε, ο άλλος πέθανε από covid που είχε κολλήσει από πέρυσι και είχε σοβαρές παρενέργειες κλπα κλπα. Οτι ναναι δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Πάρε τα και ολόκληρα να δω τι θα καταλάβεις χώρο πιάνουν.
Πάλι μπερδεύεις το φάρμακο με το εμβόλιο. Είμαι σίγουρος ότι αν σε ρωτήσουν τα συνώνυμα τους θα γράψεις γιατροσόφια και ομοιοπαθητική.
Είπε ο τάδε για παρενέργειες στα φάρμακα που δεν περιμέναμε........ ΞΑΝΑΛΕΩ τι δουλειά έχουν με τα εμβόλια.

Τώρα όσον αφορά τους θανάτους μετά από εμβόλιο, απαιτώ κάτι επίσημο. Είμαι ένα βήμα πριν φτιάξω group στο insomnia για να σε μηνύσουμε για την κινδυνολογία σου και πιθανώς την ηθελημένη σου προσπάθεια με hoaxes να αποτρέψεις τον κόσμο να εμβολιαστεί.

16 σελίδες τώρα λέμε ότι τα εμβόλια δεν παρέχουν προσωπική προστασία αλλά μαζική όταν το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού εμβολιάζεται. Δες το video παρακάτω το εξηγεί τέλεια

Έλεγε και τις προάλλες στην TV ότι 1 στους 20000 που κάνει εμβόλιο εμφανίζει θρόμβωση.  Με προλάβανε γενικά .... Τώρα για την πηγή σου. 15 σελίδες μιλάμε για ψευτομπλογκ και hoaxes και συ ακόμη δεν έμαθες και μας έδωσες το onmed. Τύφλα να χουν τα papers .

 

Ας τα hoaxes εκεί που κάθονται. Να και η συνέντευξη, 1:22:47 αν έχεις κουράγιο δες την όλη και έλα μετά να σχολιάσεις. 

7 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Εργασία για το σπίτι. Πότε άλλοτε είχαμε 4.2 εκατομμύρια θανάτους μέσα σε 1.5 χρόνο περίπου ;

Η πηγή που είναι κρύφτηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Τα εμβόλια φίλε μου δεν είναι φάρμακα. Είναι στο πρώτο μάθημα αυτό, είναι και στην ύλη τη σχολική ακόμα. Δεν το λέω για να σε πειραξω, έτσι είναι. Διάβασε το νήμα να δεις πόσοι εδώ τα σχολιάζουν σαν.. ουσίες κ φάρμακα κλπ κ θα καταλάβεις. Δες κ αντίστοιχα τους αντιδραστικους κ θα δεις αντίστοιχη τοποθέτηση περι... ουσίας κλπ. 

Δεν είναι ξένες ουσίες με τον ανθρώπινο οργανισμό παραπάνω από ότι είναι ο ίδιος ο ιός, αλλά πολύ πολύ λιγότερο κ ακίνδυνα για τον άνθρωπο.

Τα εκδοχα είναι δοκιμασμένα αρκετές δεκαετίες ήδη κ απόλυτα ασφαλή. Εκτός αν έχει κάποιος αλλεργία που θα το γνώριζε από κάποιο παιδικό εμβόλιο ήδη πιθανότατα μα κ πάλι ειναι αντιμετωπισιμα άμεσα τα συμπτώματα. 

Το ερώτημα είναι: θέλετε να έρθετε σε επαφή με τον ίδιο τον ιό (με ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα) ή προτιμάτε μόνο την αδρανή πρωτεΐνη του για να αποκτήσετε ανοσία ανευ κόπου κ βασάνων; Αυτονόητη η απάντηση. 

Δεν έχει βάση λοιπόν λογικής το... δοκιμή σε βάθος χρόνου, οι δοκιμές που έπρεπε να γίνουν έγιναν εκεί που έπρεπε κ όλα καλά κ θα πάνε για Nobel οι άνθρωποι στα επόμενα χρόνια γιατί έσωσαν εκατομμύρια ζωές. 

Τέλος σχετικά με λινκ με δηλώσεις έχω να πω ότι η επιστήμη παράγεται όχι σε κανάλια κ συνεντεύξεις όπου μπορεί να ειπωθεί κάτι λάθος ή πάνω στη ρήμη του λόγου εσφαλμένο αλλά σε papers με κριτές κ συνέδρια όπου οι εργασίες πάνε με συγκεκριμένα κριτήρια κ αφού ελεγχθούν για την ορθότητα μεθόδων κλπ κ σίγουρα έχουν μελετήσει πολύ οι συντάκτες όλες τις πτυχές. Όχι σε παράθυρο με τον Ευαγγελατο που μπορεί εύκολα να.... εκμαιευσει μια απάντηση... διφορούμενη από έναν άνθρωπο που δεν έχει τριβή με τα media όπως συνήθως οι επιστήμονες.

Εκεί λοιπόν στα επιστημονικά έντυπα τα δεδομένα μιλάνε ξεκάθαρα υπέρ ασφάλειας κ είναι ότι καλύτερο έχει εφεύρει ο συνδυασμός Χημείας - Βιολογίας κ Ιατρικής εδώ κ πολλά χρόνια. 

Αλήθεια αφού η νομοθεσία υπάρχει κ εργαζόμενοι κ στην Ελλάδα ήδη δεν προσλαμβανονται σε εταιρείες όντας ανεμβολιαστοι... γιατί δεν προσφεύγουν στα δικαστήρια ξαναρωτάω; Κανένας όμως!!! 

 

Εγω δεν ειπα οτι οτι το φαρμακο ειναι εμβολιο, εγω ειπα οτι καθ υλην αρμοδιος το εφερε ως παραδειγμα οτι οπως τοτε δεν περιμενε κανεις να φανουν παρενεργειεςαπο τα φαρμακα μετα απο χρονια , ετσι και τωρα μπορει να εχουμε κατι αντιστοιχο με τα εμβολια. Ουτε τοτε το περιμεναν. Σημασια περα απο το ποσο χρονο χρειαζονται να δοκιμαστουν, εχει οτι  ειναι ακομα αδοκιμαστα και με προσωρινες εγκρισεις και συνεχως μαθαινουμε για νεες πατρενεργειες. Εχει νοημα π.χ. στα παιδια να ρισκαρουμε για  τις παρενεργειες αυτες, ειδικα αφου σχεδον ολα την περνανε ελαφρια;

Αφου ειναι ολα δοκιμασμενα τοσα χρονια, πως δεν ξεραμε για τις θρομβωσεις,τις μυοκαρδιτιδες κλπ, τα συνδρομα  Guillain-Barre κλπ; Τωρα τα μαθαινουμε αυτα

Απο συνεντευξεις εγραψα καπου εγω οτι βλεπω Ευαγγελατο; Βλεπω μονο ΣΚΑΙ και τους δημοσιογραφους του σταθμου εκπληκτους να μαθαινουν μετα μηνες που μιλαμε για τον ιο οτι δεν υπαρχει τελικα ανοσια αγελης στους Κορωνοιους, αλλά  τειχος ανοσιας, δηλαδη ατομικη προστασια απο τα εμβολια, οτι οι εμβολιασμενοι μεταδιδουν τον ιο κλπ.

Επιτρεψε μου να ξερω να φιλτραρω ειδησεις και να τις αξιολογω . Κατα τα αλλα τα τελευταια νεα λενε για πολυ μειωμενη αποτελεσματικοτητα κατα της μεταλλαξης Δελτα, το οποιο δεν ξερω κατα ποσο συναδει με την υποχρωτικοτητα του εμβολιου.

Για τη νομοθεσια που γραφεις θα σου πω το εξης. Απαξ και υπαρχει κυβερνητικη-που ερχεται απο εξω αρα παγκοσμια- γραμμη το θεμα τελειωσε. Ποιος θα παει κοντρα στα παραθυρακια της νομοθεσιας; Λιγοι θα μπουν στη διαδικασια κια την ταλαιπωρια. Δε σε απολυουν που ειναι αντισυνταγματικο, αλλα σου κοβουν το μισθο ερμηνευοντας οπως γουσταρουν το νομο. Πως θα βρεις το δικιο σου και ποτε; Και οταν ο ΕΟΔΥ μας ενημερωνει στις σελιδες του οτι το εμβολιο προστατευει κυριως ατομικα, πως στην ηλεοραση μας τσαμπουρνανε τοσο καιρο για τειχη ανοσιας κλπ. Γραφω λιγο ανακατα λογω βιασυνης ,αλλα νομιζω απαντησα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

Απομάκρυνση απο την εργασία λόγω μη εμβολιασμου δεν είναι νόμιμη, δικαστήριο πρέπει να κάνει όποιος ΠΑΡΑΝΟΜΑ απολύθει για να λάβει αποζημίωση πέραν την νομιμης. Τα δικαστήρια δεν εχουν κρινει τίποτα παράνομο γιατι δεν έχει γινει ακόμη κατι παράνομο.

Θες να μου εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με το ΠΑΡΑΝΟΜΗ απόλυση? Οι μόνες απολύσεις που είναι παράνομες είναι σε εγγύους / αρρώστους κλπα. Θα μου πείς και αυτός που ψέκασε AXE στον εγκέφαλο αντί για την μάσχαλη άρρωστος δεν θεωρείται? Ισως.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, thanos78 είπε

Μόνο Βασιλακόπουλο τότε και ξερο ψωμί. 

Ο Ιωαννίδης έχει πεί δημόσια στην TV πως έχει κάνει το Astrazeneca όταν ρωτήθηκε απο τον δημοσιογράφο.Και του λέει ο δημοσιογράφος χαριτολογώντας:

-Προδώσατε και την ηλικία σας.

Αλλά εντάξει, αφού η θνησιμότητα του covid είναι πολύ χαμηλή, όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thanos78 είπε

Ας τα hoaxes εκεί που κάθονται. Να και η συνέντευξη, 1:22:47 αν έχεις κουράγιο δες την όλη και έλα μετά να σχολιάσεις. 

Η πηγή που είναι κρύφτηκε;

 Τα είπαμε ότι είναι παπατζής ο άνθρωπος. Ο καθένας σε συνεντεύξεις μόνος του μπορεί να λέει ότι θέλει. Θα στο θέσσω αλλιώς το άρθρο που μου έδειξες πριν λέει ότι έχει δημοσιεύσει την έρευνα του στο περιοδικό του ΠΟΥ. Δείξε μου την δημοσίευση αυτή, διότι ο αρθρογράφος λογικά δεν ήξερε τι είναι το copy paste και δεν μπορούσε να παραθέσει τον σύνδεσμο. Φαντάζομαι ότι εσύ το ερεύνησες πριν μου το στείλεις .... τι όχι ;

Α ναι πηγή, εδώ έχει χιλιάδες
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=covid+19+deaths

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...