Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, manolis940 είπε

Αν έβλεπες το video θα έπρεπε να ρωτάς γιατί δεν κάνουν παραπάνω από αυτά που γράφεις.
Δες το, έχει και υπότιτλους στα ελληνικά αν δεν καταλαβαίνεις αγγλικά. Βέβαια οι πηγές είναι στα αγγλικά

Εσύ που το δες για πες την βασική απάντηση. Δεν πρόκειται να δω νέες μπουρδες, έχω δει ήδη αρκετές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, kostasgpa είπε

Εσύ που το δες για πες την βασική απάντηση. Δεν πρόκειται να δω νέες μπουρδες, έχω δει ήδη αρκετές.

Τότε μείνε στις απορίες και στα όσα (δεν) ξέρεις. Απάντηση σε μια σειρά για επιστημονικά θέματα δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Iamthagod είπε

Δεν ξέρω αν έβγαλα με μέσον τις τάξεις των Αγγλικών το σίγουρο είναι όμως πως εσυ έμεινες μετεξεταστέος στην τάξη του σαρκασμού και μπρικαρες και στο hard reset. Περιττό φυσικά να σχολιασω οτιδήποτε για την υπόλοιπη έκθεση που έγραψες. Φιλάκια!

 

Μια χαρά κατάλαβα τι έγραψες, εσύ παρεξηγήθηκες.

Δεν έχεις τίποτα να σχολιάσεις γιατί ούτε απάντηση έχεις σε ότι έγραψα, ούτε επιχειρήματα να διαφωνήσεις.

Ούτε αυτό που έγραψες συνεισφέρει κάτι στο παρών θέμα.Wi-Fi, τρίτο πόδι κλπ.

Φιλάκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manolis940 είπε

Τότε μείνε στις απορίες και στα όσα (δεν) ξέρεις. Απάντηση σε μια σειρά για επιστημονικά θέματα δεν υπάρχει.

Μα αυτό λέω, εσύ που έχεις την γνώση διαμοίρασέ την και σε μας. Χωρίς βιντεάκια της πλάκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακούω κάποιους που λένε ότι θέλει 20 χρόνια τουλάχιστον η ανάπτυξη ενός εμβολίου για να έχει ωριμάσει ο ίος

Αλήθεια γνωρίζετε κύριοι που δεν είστε φυσικά επιστήμονες οι εργαζόμενοι σε φαρμακευτικές εταιρείες ή εργαζόμενοι στον τομέα της υγείας ότι η απλή "γρίπη" έχει τουλάχιστον 3.500 μεταλλάξεις πόσες λέτε να πιάνει κάθε χρόνο το εμβόλιο κατά της γρίπης.?

Ναι το εμβόλιο για τον ιό βγήκε γρηγορότερα από το προβλεπόμενο διάστημα και οι λόγοι είναι προφανείς και για τις φαρμακευτικές εταιρείες (που σίγουρα ήθελαν παραπάνω χρόνο για να περιορίσουν παρενέργειες κτλ) και για τα κράτη και φυσικά για τον τομέα υγείας κάθε χώρας.

Αυτό λέγεται κρούσματα - ΜΕΘ - Θανάτοι

άρα αν δεν έβγαινε εμβόλιο αυτό που θα γινόταν σε κάθε χώρα θα ήταν απλά η φυσική εξέλιξη του ανθρώπινου είδους (είτε αρέσει είτε όχι) δηλαδή

κρούσματα - ΜΕΘ - Θάνατος

αυτό πρακτικά σημαίνει ότι ένα μεγάλο κομμάτι του πληθυσμού του πλανήτη γη θα είχε πεθάνει λόγω του ιού

λόγω ηλικίας - λόγω βαρύ ιστορικού υγείας - λόγω υποκείμενων νοσημάτων - λόγω επιπλοκών (γιατί θυμίζω ότι ο ιός (corona virus) προσβάλει το αναπνευστικό σύστημα.

αλλά όταν κολλάς τον ιό (corona virus) δεν έχει σημασία ποια μετάλλαξη...

μπορείς να το περάσεις στα χαλαρά...

μπορείς να χρειαστείς νοσηλεία σε νοσοκομείο

μπορείς να χρειαστείς διασωλήνωση σε ΜΕΘ

μπορείς να πεθάνεις εντός νοσοκομείου

το σίγουρο είναι ότι αυτός ο ιός (corona virus) αφήνει πολλές παρενέργειες για μετά

ελπίζω να μην κολλήσετε ποτέ αυτόν τον ιό για να καταλάβετε πόσο λάθος είστε (εγώ δεν έχω κολλήσει είμαι 49 έχω κάνει το εμβόλιο της Pfizer αλλά έχω δύο συνομίληκους μου κολλητούς φίλους οι οποίοι νόσησαν 05/2021 σε επίσκεψη τους για 10-15 σε δημόσια υπηρεσία από υπάλληλο ασυπτωματικό και το αποτέλεσμα ήταν ο ένας από 05/2021 να είναι σε ΜΕΘ μέχρι 06/2021 και να του έχει αφήσει προβλήματα στην υγεία του και ο άλλος από 05/2021 είναι ακόμα στην ΜΕΘ και κανείς δεν ξέρει αν θα βγει...

καλή συνέχεια.

Υ.Σ. ότι αφορά το τι θα γίνει από Σεπτέμβριο στην ελλάδα αλλά και σε όλο τον κόσμο είναι απλό

θα συμβεί αυτό που λένε η "φυσική εξέλιξη του ανθρώπινου είδους" και ξεχάστε αυτά που ξέρατε περί Lockdown δεν θα συμβούν...

καθώς η οικονομία (χρήμα) έχει πρόβλημα σε όλες τις χώρες.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Μα αυτό λέω, εσύ που έχεις την γνώση διαμοίρασέ την και σε μας. Χωρίς βιντεάκια της πλάκας.

Θα ήθελα πάρα πολύ να μου εξηγήσεις πως είναι ένα σωστό ενημερωτικό video. Ο άνθρωπος κυριολεκτικά έχει μία πηγή για κάθε πρόταση που λέει. Και όταν λέμε πηγές δεν εννοώ το onmed, ούτε το video που λέει παίρνει  συνέντευξη ένας γιατρός, ούτε καμιά Ιερά Μονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, manolis940 είπε

Θα ήθελα πάρα πολύ να μου εξηγήσεις πως είναι ένα σωστό ενημερωτικό video. Ο άνθρωπος κυριολεκτικά έχει μία πηγή για κάθε πρόταση που λέει. Και όταν λέμε πηγές δεν εννοώ το onmed, ούτε το video που λέει παίρνει  συνέντευξη ένας γιατρός, ούτε καμιά Ιερά Μονή.

ναι, την απάντηση στα 2 ερωτήματα θέλω, όχι μπουρδολογίες των βιντεο διαφόρων

Επεξ/σία από kostasgpa
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikpett21 είπε

Στην αρχή κινδύνευαν οι ανω των 70 και οι ευπαθείς ομάδες. Οι μάσκες δεν βοηθούσαν, αλλά βοηθούσαν. Μετά κινδύνευαν και οι 60άρηδες. Μετά όμως έπρεπε και οι 50+, μετά οι 40, 30, 17-20. 12-15 και τα νήπια λένε τώρα.

Στο τέλος θα σας βάλουν εσάς τους anti-psek να το κάνετε και στα @ρχίδι@ σας για να πιάσει και τους μελλοντικούς απογόνους. Mpeee

Δεν ήξεραν ούτε οι ίδιοι και μάλλον ούτε τώρα ξέρουν τι ακριβώς γίνεται με τις μεταλλάξεις. Το σίγουρο είναι ότι θα εμβολιαστούν όλοι. Εγώ πέρασα τον ιό πέρσι και με τσάκισε, γι'αυτό και έκανα το εμβόλιο μου πολύ γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xejolontas είπε

Δεν ήξεραν ούτε οι ίδιοι και μάλλον ούτε τώρα ξέρουν τι ακριβώς γίνεται με τις μεταλλάξεις. Το σίγουρο είναι ότι θα εμβολιαστούν όλοι. Εγώ πέρασα τον ιό πέρσι και με τσάκισε, γι'αυτό και έκανα το εμβόλιο μου πολύ γρήγορα.

Δεν είναι ρε παιδιά ότι δεν ήξεραν. Υπήρχε περιορισμένο απόθεμα. Ήταν δύσκολο να γίνει εισαγωγή μεγάλης ποσότητας και έτσι ζητούσαν να μην παίρνουμε μάσκες για να τις έχουν οι άνθρωποι που βρίσκονται στην πρώτη γραμμή.
Δεν είναι μακρυά αυτή η περίοδος που ο κόσμος έπαιρνε προϊόντα σαν τρελός που άκουγε ότι τον προστάτευαν. Detol, γάντια , αντισηπτικά , οινοπνεύματα, χλωρίνες αλλά και οι μάσκες ήταν αντικείμενα προς εξαφάνιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manolis940 είπε

Δεν είναι ρε παιδιά ότι δεν ήξεραν. Υπήρχε περιορισμένο απόθεμα. Ήταν δύσκολο να γίνει εισαγωγή μεγάλης ποσότητας και έτσι ζητούσαν να μην παίρνουμε μάσκες για να τις έχουν οι άνθρωποι που βρίσκονται στην πρώτη γραμμή.
Δεν είναι μακρυά αυτή η περίοδος που ο κόσμος έπαιρνε προϊόντα σαν τρελός που άκουγε ότι τον προστάτευαν. Detol, γάντια , αντισηπτικά , οινοπνεύματα, χλωρίνες αλλά και οι μάσκες ήταν αντικείμενα προς εξαφάνιση.

Για τον ιό λέω, όχι για μάσκες και ντετολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Δεν είναι ρε παιδιά ότι δεν ήξεραν. Υπήρχε περιορισμένο απόθεμα. Ήταν δύσκολο να γίνει εισαγωγή μεγάλης ποσότητας και έτσι ζητούσαν να μην παίρνουμε μάσκες για να τις έχουν οι άνθρωποι που βρίσκονται στην πρώτη γραμμή.
Δεν είναι μακρυά αυτή η περίοδος που ο κόσμος έπαιρνε προϊόντα σαν τρελός που άκουγε ότι τον προστάτευαν. Detol, γάντια , αντισηπτικά , οινοπνεύματα, χλωρίνες αλλά και οι μάσκες ήταν αντικείμενα προς εξαφάνιση.

ουτε καν, λέγαν ξεκάθαρα κάτι τέτοια

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, kostasgpa said:

ουτε καν, λέγαν ξεκάθαρα κάτι τέτοια

 

Σε λαό που με το παραμικρό φόρτωνε κούτες με μάσκες/αλεύρι/μακαρόνια στις καρότσες των αγροτικών κι εγώ το ίδιο θα έλεγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Σε λαό που με το παραμικρό φόρτωνε κούτες με μάσκες/αλεύρι/μακαρόνια στις καρότσες των αγροτικών κι εγώ το ίδιο θα έλεγα

ε και για αυτο κρίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...