Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch - Προσφορές για την κονσόλα και τα games της


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δοκίμασα πάλι, αγόρασα μια 500αρα κάρτα, δεν θέλει VPN. Απλά μια γιαπωνέζικη διεύθυνση έχω βάλει και αγοράζω κανονικά με την ελληνική πιστωτική μου. 

Σε ποιο σημείο τρώει κόμπλα και δεν σε αφήνει να συνεχίσεις; 

Εχω βαλει διευθυνση στο Τοκυο, ενα ξενοδοχειο. Εκει που παταω να προχωρησει σε επομενο βημα, στο τελικο, εβγαζε αυτο:

image.png.6b1b057c8e117885c96e4a738621553e.png

 

Ασε, τωρα εχω μπλεξει να ξεκλειδωσω τον Amazon λογαριασμο μου...

image.png.416ff3b8664f068b6ebd6fdb706630a2.png

 

Επεξ/σία από mikesss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πιστεύω ότι δεν είχες ορίσει την ιαπωνική σου διεύθυνση σαν default address, για αυτό μάλλον δεν σου προχώραγε. 

Δεν ξέρω αν ήταν καλή ιδέα να ανοίξεις VPN με ελληνική κάρτα, είναι καλός λόγος για να σε κλειδώσει το amazon. 

Φαντάσου ακόμα και billing address εγώ τα ελληνικά μου στοιχεία έχω βάλει για να ματσάρουν με την κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πιστεύω ότι δεν είχες ορίσει την ιαπωνική σου διεύθυνση σαν default address, για αυτό μάλλον δεν σου προχώραγε. 

Δεν ξέρω αν ήταν καλή ιδέα να ανοίξεις VPN με ελληνική κάρτα, είναι καλός λόγος για να σε κλειδώσει το amazon. 

Φαντάσου ακόμα και billing address εγώ τα ελληνικά μου στοιχεία έχω βάλει για να ματσάρουν με την κάρτα.

To κανονικό ονοματεπώνυμο δηλαδή, με Ιαπωνική διεύθυνση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πιστεύω ότι δεν είχες ορίσει την ιαπωνική σου διεύθυνση σαν default address, για αυτό μάλλον δεν σου προχώραγε. 

Δεν ξέρω αν ήταν καλή ιδέα να ανοίξεις VPN με ελληνική κάρτα, είναι καλός λόγος για να σε κλειδώσει το amazon. 

Φαντάσου ακόμα και billing address εγώ τα ελληνικά μου στοιχεία έχω βάλει για να ματσάρουν με την κάρτα.

Μπορει να ηταν αυτο. Δεν θυμαμαι αν το ειχα κανει. Δεν χρησιμοποιησα ελληνικη καρτα αλλα Revolut. Το λαθος μου ηταν οτι εβαλα virtual καρτα μιας χρησης, και για καποιο λογο το Αμαζον εσπασε τη συναλλαγη σε δυο ξεχωριστες και η δευτερη δε περασε και μπλοκαρε το λογαριασμο μου. Εστειλα μηπως και τον ξεκλειδωσουν αλλιως θα φτιαξω νεο λογαριασμο και θα πληρωσω με κανονικη καρτα αυτη τη φορα. 

Γνωριζεις για ποσο διαστημα συνηθως ισχυει η τιμη των 9980 yen για τα vouchers?

 

@papp0usΕγω ειχα βαλει παντως κανονικο ονοματεπωνυμο με Ιαπωνικη διευθυνση. Και αυτα εστειλα για το ξεμπλοκαρισμα. Θα δειξει αν θα περασουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 minutes ago, mikesss said:

Γνωριζεις για ποσο διαστημα συνηθως ισχυει η τιμη των 9980 yen για τα vouchers?

Τα 9980 γιεν είναι σταθερά από τότε που ξεκίνησαν τα vouchers. Η ισοτιμία αλλάζει κάθε τόσο, τώρα είναι χαμηλότερη από ποτέ, για αυτό συμφέρει η αγορά των vouchers σήμερα και ας χρησιμοποιηθούν μελλοντικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η Αμαζον ξεμπλοκάρισε το λογαριασμό μου, και προχώρησα σε νέα αγορά της κάρτας των 9Κ, με νέα κάρτα και όλα πήγαν καλά. Πέρασα και τους κωδικούς στο Ιαπωνικό store.

Φαντάζομαι το TotK θα παραμείνει στα voucher eligible games για κάποιο διάστημα ακόμα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα το πάρω ψηφιακό ή σε δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mikesss είπε

Τελικά η Αμαζον ξεμπλοκάρισε το λογαριασμό μου, και προχώρησα σε νέα αγορά της κάρτας των 9Κ, με νέα κάρτα και όλα πήγαν καλά. Πέρασα και τους κωδικούς στο Ιαπωνικό store.

Φαντάζομαι το TotK θα παραμείνει στα voucher eligible games για κάποιο διάστημα ακόμα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα το πάρω ψηφιακό ή σε δισκάκι.

Λογικά θα μείνει μόνιμα.

Αυτό που θέλει λιιγη προσοχή , γιατι δεν ξέρω αν τα Vouchers μεταφέρονται σε άλλα regions, αν κάνεις Preorder το Zelda απο το Ιαπωνικό Region, δε θα μπορείς να το αλλάξεις, μέχρι να κυκλοφορήσει το παιχνίδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Λογικά θα μείνει μόνιμα.

Αυτό που θέλει λιιγη προσοχή , γιατι δεν ξέρω αν τα Vouchers μεταφέρονται σε άλλα regions, αν κάνεις Preorder το Zelda απο το Ιαπωνικό Region, δε θα μπορείς να το αλλάξεις, μέχρι να κυκλοφορήσει το παιχνίδι.

 

Απ' ότι έχει γράψει ο @Malthador δε μεταφέρονται σε άλλο region.

Εννοείς δε θα μπορώ να επιλέξω άλλο παιχνίδι αντί για το Zelda? Η εννοείς δεν θα μπορώ να αλλάξω region μέχρι να κυκλοφορήσει το Zelda?

(Υπάρχει γενικά η δυνατότητα να αλλάξεις την επιλογή που έχεις κάνει με το voucher, αν δεν έχεις κατεβάσει το παιχνίδι?)

Είχα σκοπό να κατεβάσω το super smash bros και preload το Zelda και να γυρίσω τη χώρα σε Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mikesss είπε

Απ' ότι έχει γράψει ο @Malthador δε μεταφέρονται σε άλλο region.

Εννοείς δε θα μπορώ να επιλέξω άλλο παιχνίδι αντί για το Zelda? Η εννοείς δεν θα μπορώ να αλλάξω region μέχρι να κυκλοφορήσει το Zelda?

(Υπάρχει γενικά η δυνατότητα να αλλάξεις την επιλογή που έχεις κάνει με το voucher, αν δεν έχεις κατεβάσει το παιχνίδι?)

Είχα σκοπό να κατεβάσω το super smash bros και preload το Zelda και να γυρίσω τη χώρα σε Ελλάδα.

Αν κάνεις Preorder το Zelda στο Japan Region, δε θα μπορείς να αλλάξεις Region μετά, μέχρι να ακυρώσεις το Preorder ή να ολοκληρωθεί.

Αν έχεις σκοπό να το πάρεις, απλά άσε το Voucher καβάτζα, δε λήγουν έτσι και αλλιώς. Πάρε το παιχνίδι που θες, και γυρνα το Region σε Ελλάδα, μέχρι να κυκλοφορήσει το Zelda, οπότε θα ξαναγυρίσεις σε Ιαπωνία, θα πάρεις το Zelda, και πίσω Ελλάδα πάλι.

Απο οτι θυμάμαι μπορείς να ακυρώσεις τα Preorder πλέον, αλλα δεν ξέρω τι παίζει με τα Vouchers. Αν πάρεις παιχνίδι που ειναι σε κυκλοφορία ΔΕΝ μπορείς να κάνεις πίσω, γιατι με το που το παίρνεις, κατεβαίνει στην κονσόλα, οπότε μπαιμπαι refund.

Εγώ π.χ που το έχω Preordered στο πολωνικό δε μπορώ να αλλάξω Region 

KYxced8.png

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 minutes ago, mikesss said:

Τελικά η Αμαζον ξεμπλοκάρισε το λογαριασμό μου, και προχώρησα σε νέα αγορά της κάρτας των 9Κ, με νέα κάρτα και όλα πήγαν καλά. Πέρασα και τους κωδικούς στο Ιαπωνικό store.

Φαντάζομαι το TotK θα παραμείνει στα voucher eligible games για κάποιο διάστημα ακόμα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα το πάρω ψηφιακό ή σε δισκάκι.

Μην κάνεις pre-order το game πριν κυκλοφορήσει, δεν υπάρχει λόγος, θα μείνει μόνιμα το game στην voucher list. Δεν θα μπορείς να αλλάξεις region αν υπάρχει pre-ordered game ενεργό.

Τα vouchers δεν εξαφανίζονται από την στιγμή που θα τα αγοράσεις, θα μείνουν για πάντα στο γιαπωνέζικο region για να τα εξαργυρώσεις όποτε θέλεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

βλέπω στο dekudeals το Diablo Prime Evil Collection σε καλή τιμή. όμως δεν φαίνεται στο Nintendo UK...

πατώντας στο site dekudeals στο Nintendo eshop με πηγαίνει σε κάποια σελίδα να το αγοράσω όμως...

να προχωρήσω ή θα κλαίω τα χρήματα; ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, spetzouras είπε

Καλησπέρα!

βλέπω στο dekudeals το Diablo Prime Evil Collection σε καλή τιμή. όμως δεν φαίνεται στο Nintendo UK...

πατώντας στο site dekudeals στο Nintendo eshop με πηγαίνει σε κάποια σελίδα να το αγοράσω όμως...

να προχωρήσω ή θα κλαίω τα χρήματα; ξέρει κανείς;

Είσαι uk?

Ψάχνοντάς το διότι το έχω μέσα στη wishlist και εμένα εδώ με πετάει:

https://ec.nintendo.com/bundle_purchase_confirm?auth_token2=1677356663023_f0f6f5493e87748e6eb0f493c5edba33b36bafeb&bundle=70070000012646#/prepurchase

Και στο store δεν το βρίσκω.

Δε θα φοβόμουν προσωπικά, το πολύ πολύ να έκλαιγα ένα 20αρικο χαχα αλλά απίθανο να μην μπαίνει στο λογαριασμό κλπ μιας και πάνω κανονικά το account μου είναι κλπ και μου έχει επιλογή και να χρησιμοποιήσω πόντους μου συνδιαστικά στην πληρωμή.

Πλήρωσε και με paypal αν υπάρχει η δυνατότητα... γενικά δε νομίζω να έχεις θέμα.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν αγορασω απο το ιαπωνικο καταστημα μεσω gift card και μείνει κάποιο υπολοιπο στον λογαριασμο εκει μετα μπορω να ξαναγυρισω στον Ελληνικο καταστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...