Προς το περιεχόμενο

TV Season 2021-2022


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, DeadOrganPlayer είπε

Να δεις και τη ταινία στην οποία βασίστηκε η σειρά. Είναι πάρα πολύ καλή.

https://www.imdb.com/title/tt1313092/?ref_=nv_sr_srsg_3

θα τσεκαριστει ασαπ, θενξ! Δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχει ταινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

θα τσεκαριστει ασαπ, θενξ! Δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχει ταινια

Είναι πολύ γαμάτη η ταινία, αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://m.imdb.com/title/tt1751634/?ref_=vp_vi_tt

The Sandman

Στο Netflix τον Αύγουστο . Μετά από πολυετή φυλάκιση ο Dream, απο ενα  θνητό μάγο, ξεκινάει ένα ταξίδι στο άγνωστο. Στην προσπάθεια αυτή προσπαθεί να ανακτήσει τις δυνάμεις του και να πάρει πίσω ό,τι του έχουν στερήσει. Αποτελεί ιδέα παρμένη από κόμικ του Νιλ Γκάιλαμ. Στον πρωταγνιστικό ρόλο θα βρούμε τον Τομ Στάριτζ (Irma Werp, Sweetbitter, 3 Way Junction) και τους Μπόιντ Χόλμπρο (Logan, The Predator) και Τζίνα Κόλμαν (Victoria).

Ωραια ατμοσφαιρα , εφε ,με θυλικο αρχοντα του κατου κοσμου (τρεμε luciffer) και υψηλη βαθμολογια τς πρωτες μερες τις κυκλοφοριας του.

Αξιζει της προσοχης σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/8/2022 στις 12:31 ΜΜ, najinblue3 είπε

Αρχισα το animal kingdom χωρις να εχω ιδεα, και μιας κ τωρα τρεχει η τελευταια σεζον το προτεινω 100%. Ψιλομοιαζει με το peaky αλλα σε συγχρονη εποχη. Πολυ καλη σειρα, με κλοπες/παρανομιες/ντραγκς και τετοια φαση

δεν μπορω να βρω την πρωτη σεαζον. υπαρχει καμια ιδεα απο που να την δουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά The Terminal List έγινε η πηγή μιας παράδοξης διαμάχης μεταξύ κοινού και κριτικών. Ενώ σε ένα μεγάλο βαθμό το κοινό φαίνεται να την γουστάρει, οι κριτές δεν είναι με το μέρος τους, δίνοντας στην σειρά πολύ χαμηλή βαθμολογία.
Μάλιστα μερικοί από αυτούς την αποκαλούν στα άρθρα τους ως μια ‘ακραία οπλολάγνα φαντασίωση εκδίκησης’ που υπάρχει μόνο και μόνο για την βλέπει μια μειοψηφία που πιστεύει σε ακραίες απόψεις και πιστεύω στην Αμερική. Ισχύει όμως κάτι τέτοιο; Γιατί τέτοια έχθρα; Οποίος ενδιαφέρετε, έχω φτιάξει ένα βίντεο που μιλάω για το The Terminal List, τις συνωμοσίες, τα όπλα και τον πολιτικό διχασμό στην Αμερική.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Nikos457 είπε
Η σειρά The Terminal List έγινε η πηγή μιας παράδοξης διαμάχης μεταξύ κοινού και κριτικών. Ενώ σε ένα μεγάλο βαθμό το κοινό φαίνεται να την γουστάρει, οι κριτές δεν είναι με το μέρος τους, δίνοντας στην σειρά πολύ χαμηλή βαθμολογία.
Μάλιστα μερικοί από αυτούς την αποκαλούν στα άρθρα τους ως μια ‘ακραία οπλολάγνα φαντασίωση εκδίκησης’ που υπάρχει μόνο και μόνο για την βλέπει μια μειοψηφία που πιστεύει σε ακραίες απόψεις και πιστεύω στην Αμερική. Ισχύει όμως κάτι τέτοιο; Γιατί τέτοια έχθρα; Οποίος ενδιαφέρετε, έχω φτιάξει ένα βίντεο που μιλάω για το The Terminal List, τις συνωμοσίες, τα όπλα και τον πολιτικό διχασμό στην Αμερική.

Εμενα παντως το τρειλερ δε μου εκανε καλη εντυπωση  τοσο ωστε να το δω, ιδιαιτερα το δυσκοιλιο "σοβαρο" υφος του (κατα τα αλλα αγαπημενου) Κρις Πρατ. Παντως κατι δεξιουληδες Αμερικανοι που ξερω το λατρεψαν.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Blah-Blah-Blah είπε

Εμενα παντως το τρειλερ δε μου εκανε καλη εντυπωση  τοσο ωστε να το δω, ιδιαιτερα το δυσκοιλιο "σοβαρο" υφος του (κατα τα αλλα αγαπημενου) Κρις Πρατ. Παντως κατι δεξιουληδες Αμερικανοι που ξερω το λατρεψαν.

Η σειρα κραταει πολυ ουδετερο τόνο παντως. Δεν θα ακουσεις ποτέ δηλαδη καποιος να λεει αυτοι οι 'κακοι δημοκρατικοι ή κακοι ρεμπουμπλικανοι'.

Δουλευει πιο πολυ σε μοτιβα που βλεπεις σε βιβλια στρατιωτικων θριλερ, με συνωμοσιες δηλαδη και ετσι. Μιλαω για αυτα στο βιντεο. Δεν εχει κατι πολιτικο δηλαδη.

Παντως σαν σειρα βλεπετε ανετα. Δεν ειναι κανενα αριστουργημα αλλά για θριλερ με πιστολιδια και δραση και βια, τα κάνει αρκετα καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

The Terminal List

Τρελή σειρά εκδίκησης με έναν Navy Seal στο στυλ ράμπο, χωρίς να γίνεται όμως cult.

Πρώτο επεισόδιο μούφα, αλλά μετά ανεβαίνει τρελά και σε κρατάει πολύ.

Σεναριακά δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο βάθος, αλλά σαν σειρά δράσης είναι ιδιαίτερα αξιόλογη και πολύ προσεγμένη. Εννοείται όχι πολύ ρεαλιστική σε κάποιες στιγμές.

Από τις καλύτερες φέτος κατά τη γνώμη μου και must σε όποιον γουστάρει πιστολίδι και παλαιάς κοπής σειρές, χωρίς τις σύγχρονες "ποσοστώσεις".

8/10

ΥΓ. Αφού την είδα διάβασα ότι προκάλεσε πολιτικές συζητήσεις στις ΗΠΑ, χωρίς να έχει καμιά πολιτική αναφορά σε κανένα επεισόδιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ωραίες εποχές όσοι ποδοσφαιρόφιλοι της ζήσαμε. Ακόμα και μετά το ντοκιμαντέρ δεν θα μάθετε τι έγινε αλλά δείτε το. Συγκλονιστικό. Πέραν της μεταγραφής αναπολώ και πόσους μεγάλους παίχτες θαυμάσαμε 90es με  mid 2000 σε σχέση με σήμερα….

https://www.imdb.com/title/tt21836538/

77-C4-E872-D109-4793-A420-5426-E04-D94-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Lotof είπε

Ωραίες εποχές όσοι ποδοσφαιρόφιλοι της ζήσαμε.

Θυμάμαι ακόμα τους φανατικούς της Μπαρτσελόνα (μπόιχος νόις αν δεν με γελά η μνήμη μου), τι χουνέρια του είχαν κάνει του παρτόγαλου του Λουίς... 

___________________________

https://m.imdb.com/title/tt2149175/

"The Americans"

Το 8.4/10 νομίζω την αδικεί τη σειρά. Όποιου του άρεσε το Stranger things και οι ταινίες κατασκοπείας, θα ικανοποιηθεί θεωρώ. 

Περίοδος ψυχρού πολέμου (προς τα τέλη), βασισμένο σε πραγματική ιστορία. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εντάξει μιλάμε το American Horror Stories εχει καταντήσει χειρότερο απο το να βλέπεις Ανατριχίλες. 

Με εξαίρεση το 5ο επεισόδιο που (οριακά) βλεποταν, τα υπόλοιπα με κάνουν να λυπάμαι το bandwidth μου...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Under The Banner Of Heaven

Αρκετά καλή μινι σειρά βασισμένη στο αντίστοιχο βιβλίο.

Πως η τυφλή πίστη, ακόμα και αν η πρόθεση είναι η ένωση με το Θεό , διαστρεβλώνει το ανθρώπινο μυαλό και ουσιαστικά γιγαντώνει το ¨εγω' αντί να το διαλύει στον ωκεανό της έσχατης πραγματικότητας και μη προσωπικής ύπαρξης/συνείδησης...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...