Προς το περιεχόμενο

TV Season 2021-2022


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Είδα το Boba Fett τις προάλλες. Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Πολύ παιδικό, πολύ τσαπατσούλικα φτιαγμένο.  Ειναι τσαπατσουλικο για το πως χειριζεται τους χαρακτηρες την ιστορια και το background της ολης ιστοριας. Η παραγωγη σαφως και θα μπορουσε να ηταν καλυτερη. Αλλά το θεμα μου ειναι οτι ειναι μια αρπαχτη. Σε μια ιστορια που ο χαρακτηρας ειναι ενα σκληρος μισθοφορος, αλλά στην ουσιαστικα εχεις εναν ηθοποιο ο οποιος δεν ειναι και νεος και τον βαζουν να κανει σκηνες δρασεις - οι οποιες ειναι φτηνιαρικες και τσαπατσουλικα γυρισμενες, και αυτο ριχνει καρα παρα πολυ το ηφος και τον τονο της σειρας.

Έφτιαξα μια κριτική για την σειρά στο youtube αν κάποιος ενδιαφέρετε. https://www.youtube.com/watch?v=aC6sUe_ZGeU

 

Επεξ/σία από Nikos457
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2022 στις 8:33 ΠΜ, DeadOrganPlayer είπε

 

Φαίνεται καλό. Χτες έβαλα HBO Max, μέχρι τον Απρίλη θα έχω δει Peacemaker και Succession  που μόλις ξεκίνησα οπότε μπαίνει κι αυτό στη λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty από το ΗΒΟ. Άριστη ποιότητα παραγωγής, σκηνοθεσία και στήσιμο που σε βάζουν κατευθείαν στο κλίμα της εποχής. Άλλη μια σειρά όμως που είναι για να περνάς ευχάριστα το βράδυ και ως εκεί καθώς αρκετοί θα την βρουν ανάλαφρη και στα όρια της αγιογραφίας (τουλάχιστον στα πρώτα επεισόδια που έχουν προβληθεί). Στοχευμένα cheesy και με αρκετό στυλ που τις περισσότερες φορές υπερτερεί της ουσίας. Προτείνεται πάντως χωρίς να είναι η καλύτερη σειρά της χρονιάς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η δεύτερη season του Russian Doll έρχεται στις 20 Απρίλιου. 

Μακάρι να είναι το ίδιο καλή ή καλυτερη από την πρώτη αλλά δεν μπορώ να δω πού μπορούν να πάνε με το concept δεδομένου του φινάλε της πρώτης season.

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WeCrashed. Ειναι βασισμένη στο ομώνυμο βιβλίο σχετικά με την κατάρρευση της WeWork (το άλλο είναι το Billion Dollar Loser). 

Αν δεν έχετε διαβάσει κανένα απο τα δύο βιβλία θα σας φανεί σα να παίζουν καρικατούρες, στην πραγματικότητα όμως οι τύποι είναι καρικατούρες. Η Hathaway είναι πολύ καλή ως η ανυπόφορη Ρεμπέκα αλλά η σειρά το χάνει με τον Λέτο. Ναι μεν πετυχε την προφορά του Neumann αλλά η ερμηνεία του είναι σα να βλέπεις Tommy Wiseau. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελειωσε η 3η σεζον του My brilliant friend. Εξακολουθει να μου αρεσει η σειρα αν και ψιλοεπαναλαμβανεται. Βλεπεις και την εξελιξη στην ιταλικη κοινωνια στο παρασκηνιο, οποτε διατηρει μια φρεσκαδα.

Υπαρχει ακόμα ένα βιβλίο για να κλείσει την ιστορια.

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vikings Valhalla για χαλαρη σειρα. Την ειδα πριν από λίγο καιρό. Δεν ήταν άσχημη. Σίγουρα όχι τόσο καλή όσο το πρώτο Βίκινγκ. Οι χαρακτήρες μου φάνηκαν λίγο light. Σαν να μην είχαν την παρόμοια βαρύτητα με Ράγκναρ λοθμπροκ και μπρον και λαγκερθα. Ο ρυθμός ήταν καλός, κλασικό Νέτφλιξ, βλέπετε άνετα, αν και πιστεύω ότι θα μπορούσαν να είχαν κανει καλύτερη δουλειά και στις σκηνές δράσεις αλλά και σαν ιστορικό δράμα το οποίο παίρνει αρκετές ελευθερίες με την ιστορική ακρίβεια. Έχω φτιάξει μια κριτική στο YT για όποιον ενδιαφέρετε.. https://www.youtube.com/watch?v=oAAiuYiAi40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2022 στις 11:12 ΠΜ, john1987 είπε

Mayor of Kingstown (2021) η σειρά της χρονιάς και για μένα.

Mayor of Kingstown (2021) η σειρά της χρονιάς και για μένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Speculoos είπε

Να πω το κρίμα μου νόμιζα ότι είχε σχέση με το Mare of Easttown.

Δεν είναι κακή ιδέα...θα μπορούσε να είναι στο ίδιο σύμπαν άνετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...