Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, skritikos είπε

Τι άλλο θα διαβάσουμε! 

είσαι κόπανος! (<-*εντιτ*) στο σπίτι έχω 2 κινητικά ανάπηρους 40άρηδες, μιά καρκινοπαθή 65άρα, μιά τεφροδόχο με τον άντρα της που πέθανε στα 67 από επίσης καρκίνο και εγώ έχω αναρρώσει εξαιρετικά από εγκεφαλικό στα 45 μου - ναι και τα γένια έχουμε και ψάχνουμε κάθε φορά και βρίσκουμε τα χτένια, είτε τομογραφία PET είναι αυτή είτε τηλέφωνο που δουλεύει με προβληματικά αποτυπώματα και τρεμάμενα χέρια - ούτε το 1% της τύχης μας να έχεις, ειλικρινά και βάλε το μυαλό σου να δουλέψει και λίγο έξω από το εγώ σου

Επεξ/σία από Mi_ka
  • Like 3
  • Confused 20
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, skritikos είπε

Αυτό λένε οι περισσότεροι που αγοράζουν κάτι τόσο ακριβό και αχρείαστο για να δικαιολογήσουν την αγορά τους. Τα χρήματα να τα πάρω τα έχω, αλλά έχω και το μυαλό να δω πως μας κοροϊδεύουν κανονικά! You are more than welcome to spend 2000 euros on a phone.

Όλα είναι θέμα προσφοράς ζήτησης, δεν σε κοροϊδεύει κανένας. Άλλωστε είναι υπερβολή να πάρεις το μοντέλο των 2000 ευρώ (κατά την δική μου άποψη).

Είμαι από το 2010 μέχρι σήμερα με δύο κινητά 5s (day one), 6s (Ιαν.16-σήμερα). Θα πάω λογικά στο 13 mini όταν φτάσει 700. Εγώ δεν νιώθω καθόλου κορόιδο με τις επιλογές μου και σπαταλάω πολύ λιγότερα από τον μέσο android user. 

Οπότε δεν βλέπουμε το ακραίο για να κρίνουμε, ότι είναι top πάντα χρυσοπληρώνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, armagedwnn είπε

Εγώ δεν νιώθω καθόλου κορόιδο με τις επιλογές μου και σπαταλάω πολύ λιγότερα από τον μέσο android user.

Αυτό ζω και εγώ 10 χρόνια τώρα - σε βάθος χρόνου αν κάνεις ώριμη χρήση και δε σπας ένα τηλέφωνο ανά εξάμηνο, το κόστος καλού Android vs iPhone είναι ακριβώς ίδιο! Αν δούλευα σε συνεργείο με λίγδα και κρούσεις όπως φιλαράκια μου  θα είχα και ένα αναλώσιμο Android μέχρι 3κατοστάρικα για όταν είμαι στη δουλειά, να μπορώ να βάλω και χακαρισμένα πράματα για πείραγμα ECU

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Χριστέ μου 2000 ευρώ για ένα smartphone. πριν λίγο καιρό (λίγες βδομάδες δλδ) το λέγαμε για αστείο...

ΥΓ: Σχόλιο "ναι αλλά πληρώνεις ποιότητα και υλικού και λογισμικού" σε 3 2 1...

Όχι κύριοι. δεν θέλω να καραφλιάσω κι άλλο. 2000 ευρώ για κινητό είναι χαζό πράγμα και καμία χρήση δεν το δικαιολογεί.

Ηρεμήστε λίγο εκεί στην Google(Pixel), Samsung και Apple με τις τιμές.

Spoiler alert, μην το πάρεις :cool:

Αφού είναι τόσο ακριβό και δεν αξίζει δεν θα το πάρει κανείς και θα πέσουν οι τιμές, τι όχι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mi_ka είπε

είσαι κόπανος! στο σπίτι έχω 2 κινητικά ανάπηρους 40άρηδες, μιά καρκινοπαθή 65άρα, μιά τεφροδόχο με τον άντρα της που πέθανε στα 67 από επίσης καρκίνο και εγώ έχω αναρρώσει εξαιρετικά από εγκεφαλικό στα 45 μου - ναι και τα γένια έχουμε και ψάχνουμε κάθε φορά και βρίσκουμε τα χτένια, είτε τομογραφία PET είναι αυτή είτε τηλέφωνο που δουλεύει με προβληματικά αποτυπώματα και τρεμάμενα χέρια - ούτε το 1% της τύχης μας να έχεις, ειλικρινά και βάλε το μυαλό σου να δουλέψει και λίγο έξω από το εγώ σου

Μην το παίρνεις προσωπικά και παρακαλώ όχι χαρακτηρισμοί. Δεν είμαστε φίλοι. 

Πόσοι από τους αγοραστές έχουν να διαχειριστούν τέτοιες καταστάσεις; Αυτό εννοούσα.

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skritikos είπε

Μην το παίρνεις προσωπικά και παρακαλώ όχι χαρακτηρισμοί. Δεν είμαστε φίλοι. 

Πόσοι από τους αγοραστές έχουν να διαχειριστούν τέτοιες καταστάσεις; Αυτό εννοούσα.

Ζητάω συγνώμη, το παίρνω πίσω! Λίγοι σίγουρα αλλά για αυτούς αυτή η λεπτομέρεια πχ του faceid ή της ευκολίας του hue με τη Siri δεν είναι πολυτέλεια αλλά ανάγκη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Mi_ka είπε

είσαι κόπανος! στο σπίτι έχω 2 κινητικά ανάπηρους 40άρηδες, μιά καρκινοπαθή 65άρα, μιά τεφροδόχο με τον άντρα της που πέθανε στα 67 από επίσης καρκίνο και εγώ έχω αναρρώσει εξαιρετικά από εγκεφαλικό στα 45 μου - ναι και τα γένια έχουμε και ψάχνουμε κάθε φορά και βρίσκουμε τα χτένια, είτε τομογραφία PET είναι αυτή είτε τηλέφωνο που δουλεύει με προβληματικά αποτυπώματα και τρεμάμενα χέρια - ούτε το 1% της τύχης μας να έχεις, ειλικρινά και βάλε το μυαλό σου να δουλέψει και λίγο έξω από το εγώ σου

Δεν είναι ανάγκη να χαρακτηρίζεστε ρε παιδιά έτσι πίσω από ένα forum... Μπορεί να μη κατάλαβε καλά ο άνθρωπος. Δε μπορεί να ξέρει τι έχεις περάσει φίλε μου. Ηρεμία και όλα θα τα βρούμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Όλα είναι θέμα προσφοράς ζήτησης, δεν σε κοροϊδεύει κανένας. Άλλωστε είναι υπερβολή να πάρεις το μοντέλο των 2000 ευρώ (κατά την δική μου άποψη).

Είμαι από το 2010 μέχρι σήμερα με δύο κινητά 5s (day one), 6s (Ιαν.16-σήμερα). Θα πάω λογικά στο 13 mini όταν φτάσει 700. Εγώ δεν νιώθω καθόλου κορόιδο με τις επιλογές μου και σπαταλάω πολύ λιγότερα από τον μέσο android user. 

Οπότε δεν βλέπουμε το ακραίο για να κρίνουμε, ότι είναι top πάντα χρυσοπληρώνεται.

Ποιος είναι για σένα ο μέσος χρήστης Android και πως συλλέγεις δεδομένα για αυτό;

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ αλλά δεν στα δίνει μόνο ένα Apple product. Οποιοδήποτε σοβαρό τηλέφωνο σε βγάζει και 3 και 4 και 5 χρόνια αν δεν είσαι το μέσο θύμα του marketing. Και στο Android αυτό μπορείς να το έχεις και με κάτω από 200 ευρώ αν θες. Μπορείς και με 1000+. Όπου φτάνει ο καθένας και ανάλογα με το πόση αξία δίνει στα χρήματα του.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mi_ka είπε

Ζητάω συγνώμη, το παίρνω πίσω! Λίγοι σίγουρα αλλά για αυτούς αυτή η λεπτομέρεια πχ του faceid ή της ευκολίας του hue με τη Siri δεν είναι πολυτέλεια αλλά ανάγκη

ναι αρα εσυ μιλας για μια συγκεκριμενη περιπτωση και κρινεις γενικοτερα. ο καθενας δινει οσα θελει. ειτε εχει ειτε δεν εχει. αναλογα με τις αναγκες του και αναλογα με τα θελω του. χαρακτηρισμοί τυπου δευτερατζες κτλ είναι το λιγοτέρο χαζοί . επισης δεν χρειαζονται ολοι την ασφαλεια του faceid κτλ που λες, ουτε την σουπερ καμερα κτλ.

Υ.Γ. Αυτα απο εναν χρήστη iphone. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, john_dr είπε

ΟΚ, κάποιοι θα τα σκάσουν τα λεφτά αυτά και δικαίωμά τους.

Ερώτηση. Πόσο άνετα νιώθετε με 1500-2000 ευρώ στο χέρι ή στην τσέπη; Κάποιος που τα βγάζει αυτά σε μια βδομάδα, ίσως και να μην αγχώνεται, αλλά εγώ θα με έπιανε το άγχος μην μου το κλέψουν ή μην μου πέσει κάτω.

Εγώ δε θα το έβγαζα καν από το κουτί !!!!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mi_ka είπε

τι, θεωρείς ότι το Android ΔΕΝ είναι δευτεράτζα και αυτό το παίρνεις σαν προσωπική προσβολή? 

δλδ θα μου πουν ότι το Subaru 1.5 που εξυπηρετεί την οικογένεια είναι δευτεράτζα μπροστά στο Μ3 που είχα μπροστά μου χθες που πηγαίναμε για χημειοθεραπεία και θα πω «όχι είναι το ίδιο και με προσβάλεις που μου λες το αμάξι δευτεράτζα?» σοβαρά τώρα?

Δικό σου πρόβλημα να το θεωρεις δευτεράντζα. Οπότε βάσει των λεγόμενων σου το κινητό το παίρνεις για να μη σε δούνε οι πλούσιοι συνάδελφοι και σε πούνε δευτεράντζα καθαρά και μόνο για να πούνε ωωω έχει iPhone

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι παλιά που ήμουν άσχετος, νομιζα οτι αν το κινητό δεν είναι iphone των 1000 τουλαχιστον ευρώ θα είναι για πέταμα, δεν θα μπορείς ουτε κλήση να κάνεις, και τα έσκαγα χοντρά καθε χρόνο να πάρω το τελευταίο μηλαρακι.  Ευτυχως ανακαλυψα αυτο το σαιτ, εμαθα 2 πραγματακια απο τεχνολογια, και αυτη την στιγμή χρησιμοποιω κινητο των 300 ευρώ και οχι μονο δεν μου λείπει ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που ειχα με τα μηλα, αλλά βρήκα πολλές αλλες ευκολιες που στερούμουν χωρις να το ξερω. 

  • Like 21
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...