Προς το περιεχόμενο

Πληρωμή φουσκωμένου λογαριασμού νερού λόγω διαρροής σε ενοικιαζόμενο σπίτι


Sadako

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, ELTASSOS1 είπε

Στο συμβολαιο σας, αν εχετε, καπου αναφερεται οτι θα παραδοθει το ακινητο με ολους τους λογσμους ΔΕΚΟ εξωφλημενους...οποτε λογσμος ειναι και αυτος.. αυτο λεει η λογικη μου. Ο νομος ισως το βλεπει αλλοιως.

Εχεις δωσει εγγυηση φανταζομαι, το ρολοι στο ονομα σου;...

Εγω στη θεση σου θα προτεινα μισα μισα...με ιδιοκτητη.

 

 

Το νερό δεν παραμένει στο όνομα του ιδιοκτήτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, othon.gr είπε

αναγκάστηκα να βρω γνωστό μου υδραυλικό και να του ζητήσω να μου κόψει μια απόδειξη με ημερομηνία ενδιάμεση του λογαριασμού (το διάστημα που αναφέρει και η ΕΥΑΘ), στην οποία αναφερόταν παροχή υπηρεσιών και συγκεκριμένα αλλαγή καζανακίου λόγω παλαιότητας.

Νομίζω γράφτηκε πως στην απόδειξη πρέπει να αναφέρει "επισκευή διαρροής".

Στις 20/9/2021 στις 10:35 ΠΜ, Sadako είπε

Θα πρέπει να υποβάλετε αίτημα στο Τμήμα Πρωτοκόλλου της Ε.Υ.Α.Θ. Α.Ε., (Αγγελάκη 6, χωρίς ραντεβού) ή με ηλεκτρονικό αίτημα στο [email protected] για έκπτωση διαρροής, προσκομίζοντας απόδειξη παροχής υπηρεσιών υδραυλικού. Η ημ/νία έκδοσης της απόδειξης πρέπει να συμπίπτει με την περίοδο της υψηλής κατανάλωσης. Η απόδειξη να αναφέρει τη δ/νση του ακινήτου, το ονοματεπώνυμο του υπόχρεου, αριθμό υδρομέτρου και στην περιγραφή της υπηρεσίας να αναφέρεται η επισκευή διαρροής

 

4 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Το νερό δεν παραμένει στο όνομα του ιδιοκτήτη;

Κανονικά πρέπει ο ενοικιαστής να δηλώνεται.

https://www.eydap.gr/MyAccount/changeCustomerData1/

 

Και μια ερώτηση.

Αν έχεις ηλιακό και λείψεις 2 βδομάδες κατακαλόκαιρο, δεν είναι λάθος να του κλείνεις την παροχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Και μια ερώτηση.

Αν έχεις ηλιακό και λείψεις 2 βδομάδες κατακαλόκαιρο, δεν είναι λάθος να του κλείνεις την παροχή;

Αν μιλάς για σωστά σκεπασμένο ηλιακό, (άποψή μου) λάθος είναι να την αφήσεις  ανοιχτή  να κάνει παφ καμιά σωλήνα - εξάρτημα και να πληρώνεις τζερεμέδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Αν έχεις ηλιακό και λείψεις 2 βδομάδες κατακαλόκαιρο, δεν είναι λάθος να του κλείνεις την παροχή;

 Όχι, λάθος είναι να λείψεις 2 βδομάδες κατακαλόκαιρο χωρίς να σκεπάσεις εντελώς τους συλλέκτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοια περιπτωση το 2019 με την ΕΥΑΘ εδωσα σε φιλο υδραυλικο το φπα για τιμολογιο 30 ευρω, και με το λογαριασμο και μια αιτηση στο πρωτοκολλο πληρωσα το 60%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω όποιον ενδιαφέρει για την εξέλιξη της υπόθεσης, χτες έκανα το αίτημα τελικά, μαζί με την απόδειξη υδραυλικού, πριν λίγο με πήραν από την ΕΥΑΘ, από τα 373€ θα χρειαστεί να πληρώσω μόλις τα 20,17€ (!!!!!)

Υποθέτω πως έπαιξε ρόλο ότι και το προηγούμενο χρονικό διάστημα λόγω covid έλειπε συνήθως ο ενοικιαστής, οπότε και οι προηγούμενες καταναλώσεις ήταν από ελάχιστες ως μηδενικές.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...