Προς το περιεχόμενο

Πως να αναβαθμιστείτε εντελώς δωρεάν στην τελική έκδοση των Windows 11 που μόλις κυκλοφόρησε


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

33 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Καλά ας περιμένω μέχρι τις 5 Σεπτεμβρίου για καθαρή εγκατάσταση…

Κατά τα άλλα όλα έτοιμα στο Huawei matebook 14 λαπτοπ…

TPM 2.0 ενεργοποιημένο…

Με ποιον επεξεργαστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, michael92 είπε

Αυτό ακριβώς, παρά τα χρόνια, παρά το θάψιμο που έφαγαν από την ίδια τη Microsoft ένα 25-30% παραμένει με WIndows 7 κι ας γέλασαν κάποιοι παραπάνω που το ανέφερα... Τέτοιο ποσοστό κάθε άλλο παρά λίγο και ασήμαντο είναι... Έτσι και μεγάλο ποσοστό αναμένω να παραμείνει σε 10άρια LTSC που είναι και η επόμενη επιλογή μετά τα 7 για όταν θα σταματήσει η υποστήριξη μετά το 2023...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ λέω πάντως να παραβλέψουμε λίγο το με τι είναι συμβατά τα 11 και να δούμε ότι σε σχέση με τα 10 είναι ένα νέο UI πάνω στα 10 χωρίς καμία ουσιαστική βελτίωση. Δεν είναι καν αποτυχία τύπου Win8, είναι εντελώς αδιάφορα που δεν έχει κανείς λόγο να τα βάλει γενικά

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimtsef είπε

ε ναι αυτο εννοώ πρέπει δηλαδή να παω να κεντράρω το start menu για να βρω το task bar ντάξει epic fail με το καλημέρα... είπαμε να τα κάνουμε πιο λειτουργικά τα πράγματα όχι να τα ψάχνουμε..

Στις ρυθμίσεις του Taskbar, στο Taskbar bahavor το ορίζεις στα Αριστερά.
Για εμένα το πρόβλημα είναι ότι εμφανίζει ΜΟΝΟ 18 προγράμματα στο Start menu, τα υπόλοιπα πρέπει να τα κάνουμε croll... απορώ πως το σκάφτηκαν αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Cell_7 είπε

Ένα μήνα που το έχω πάντως πάνω σε app development υπολογιστή δεν έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα, ούτε crash, ούτε blue screen.

Πως να βγακει blue scren δεν ειοαν οτι αλλαξαν το ονομα σε black????
 

 

😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leningr είπε

Καλησπέρα, μόλις δοκίμασα να ενεργοποιήσω το TPM 2.0 όλα εντάξει. Όταν όμως πάω να ενεργοποιήσω το secure boot βλέποντας ήδη πολλά βίντεο στο youtube απλά δεν βρίσκει drive για boot και ξανά πετάει στο βιος. Όταν είναι στο CMS βλέπει όλα τα drives. Έχω δοκιμάσει να ενεργοποιήσω κλειδιά κτλ όπως ήταν στο βίντεο αλλά πάλι δεν μποοταρει. Έχω  ryzen 3900x gigabyte 370x με τελευταίους βίος δριβερς. https://ibb.co/N2pB5KQ
https://ibb.co/920YJq1
https://ibb.co/Cnf53Mz

για να δει τον δισκο ,πρεπει ο δισκος να ειναι GPT αν δεν στον βλεπει ειναι MRB , κατεβασε AOEMEI PARTITIO ASSOSTANT και κανε μετατροπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mivas (myphone) είπε

Αυτό ακριβώς, παρά τα χρόνια, παρά το θάψιμο που έφαγαν από την ίδια τη Microsoft ένα 25-30% παραμένει με WIndows 7 κι ας γέλασαν κάποιοι παραπάνω που το ανέφερα... Τέτοιο ποσοστό κάθε άλλο παρά λίγο και ασήμαντο είναι... Έτσι και μεγάλο ποσοστό αναμένω να παραμείνει σε 10άρια LTSC που είναι και η επόμενη επιλογή μετά τα 7 για όταν θα σταματήσει η υποστήριξη μετά το 2023...

Μην ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι δεν αναβαθμίζουν απο άγνοια. Δεν περιμένω μηχανήματα σε μαγαζιά, pc "γωνιών" και οι μικρότερες ηλικίες να ενδιαφέρονται και πολύ για την αναβάθμιση, αν μπει facebook αυτό φτάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kata_tixi είπε

εγω τα εχω καποιους μηνες και τα τρεχω. δεν μ εχουν βγαλει καποιο σφαλμα κτλ ουτε blue screen ουτε κολλήματα.

Green Screen εννοειες και ναι  μια χαρα ειναι το επιβεβαιωνω ταχω κι εγω σε ι7 11700Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...