Προς το περιεχόμενο

Βιο-συμβατό εμφύτευμα NFC επιτρέπει σε καταναλωτές να πραγματοποιούν ανέπαφες πληρωμές με το χέρι τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, tsarouc είπε

Οπότε θεωρητικά μου απαντάς. Δεν έχει καμία σημασία το πρωτόκολο επικοινωνίας η δική μου θεωρία και ίσως επειδή βρίσκεται κάτω από το δέρμα μας να μην χρειάζεται καν να βάλει κανείς πιν. 

Στην περίπτωση λοιπόν που κυκλοφορούν γύρω μας απατεώνες με pos ίσως τελικά η συγκεκριμένη τεχνολογία να απαιτεί πιν για οποιαδήποτε συναλλαγή. Για αυτό αναρωτιέμαι αν τελικά χρειάζεται πιν η όχι. Που λογικά θα χρειάζεται η υπάρχει και μια θεωρία για συγκεκριμένες συναλλαγές να μην επιτρέπει ασύρματα pos οπότε να μην χρειάζεται καν ούτε το πιν.

;)

 

Ειπα εγω ότι το εχω βάλει;Θεωρητικά μιλάμε ,αλλωστε θεωρικά ρωτάς

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Αυτό το “1984” έχει καταντήσει ότι τα αρλεκιν στις γεροντοκόρες…

Πετάς ότι παιχνιδομηχανή έχεις (το pc κράτα το) και κάνεις αίτηση επαναφοίτησης σε νυκτερινό σχολείο 

όταν το τελειώσεις έλα να μας ξαναπείς για τους κλασσικούς

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostasperv είπε

Πετάς ότι παιχνιδομηχανή έχεις (το pc κράτα το) και κάνεις αίτηση επαναφοίτησης σε νυκτερινό σχολείο 

όταν το τελειώσεις έλα να μας ξαναπείς για τους κλασσικούς

 

 

Αν νομίζεις ότι επειδή διάβασες το 1984 έγινες και κλασικός ή κατάλαβες τι ακριβώς έγραψε, γελάστηκες…

ΥΓ: ρε παιδιά επειδή τελείωσα πριν πολλές δεκαετίες το σχολείο, τα “κείμενα” διδάσκονται ακόμα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ειπα εγω ότι το εχω βάλει;Θεωρητικά μιλάμε ,αλλωστε θεωρικά ρωτάς

 

Τότε γιατί μπαίνεις στον κόπο και απαντάς αφού δεν γνωρίζεις? Εγώ ρώτησα μήπως κάποιος γνωρίζει. Η από πρώτο χέρι η από κάπου που το είδε γραμμένο. Δεν ρώτησα "λέτε να θέλει και πιν"? Ρώτησα μήπως κάποιος ξέρει. Έχει διαφορά ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, anax111 είπε

Το έγραψε ο Αγιος Ιωάννης ο Θεολόγος πριν 2.000 χρόνια στην αποκάλυψη: 

" καὶ ποιεῖ πάντας, τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους, ἵνα δώσωσιν αὐτοῖς χάραγμα ἐπὶ τῆς χειρὸς αὐτῶν τῆς δεξιᾶς ἢ ἐπὶ τῶν μετώπων αὐτῶν,
Αποκ. 13,17     καὶ ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ."

Και ξέρεις τι άλλο έγραψε για την εποχή που περιγράφει; Ότι το ένα τρίτο των ζώων θα πεθάνει και θα εξαφανιστεί, το ένα τρίτο των δένδρων κι των φυτών θα καταστραφεί και θα εξαφανιστεί , το νερό θα πικραθεί και θα δηλητηριαστεί και οι άνθρωποι δεν θα μπορούν να το πιούνε. Αυτά φίλε γράφτηκαν πριν 2 χιλιάδες χρόνια. Κανένα άλλο κείμενο σε ολόκληρο των κόσμο δεν περιγράφει κάτι παρόμοιο. Ακόμα και η Εκκλησία δυσκολεύτηκε πολύ να περιλάβει την αποκάλυψη στα αυθεντικά βιβλία της Αγίας Γραφής τον 4ο αιώνα λόγο των περιγραφών για την καταστροφή του κόσμου που περιέγραφε οι οποίες θεωρούσαν πως δεν ήταν δυνατόν να συμβούν αλλά να που τελικά συμβαίνουν ακριβώς όπως γράφτηκαν. Και γράφει και πολλά άλλα για την εποχή αυτή που συμβαίνουν μόνο στις μέρες μας. και δεν έχουν ξανασυμβεί ποτέ πριν. 

Θες να δούμε τι άλλο έγραψε και δεν έπεσε "κοντά σε κάτι που θυμίζει τα λεγόμενα του γιατι βόλεψαν";; Γιατι και εγώ αμα γράψω τώρα 150 σελίδες με αλληγορικές αηδίες, να είσαι σίγουρος οτι σε 3-4 θα πέσω μέσα. Θες να δοκιμάσουμε; 
 

Ήλιος λαμπρός θα σκοτεινιάσει και κομήτης περιπλανώμενος θα κρύψει τον πρωινό ήλιο μια Κυριακή του Αυγούστου, κοντά στη ροδαυγή.

Μπορεί να εννοώ πραγματικό κομήτη, μπορεί να εννοώ αεροπλάνο που θα περάσει μπροστά του, μπορεί να εννοώ και μια πέτρα που θα μου πετάξει καταλάθος το παιδί του γείτονα και θα χάσω το φως μου. Αμα είναι κυριακή του Αυγούστου θα είμαι προφήτης και εγώ.

Σε 5.000 χρόνια, θα το ξανατσεκάρουμε. Μπορεί να πέσω μέσα. Μπορεί όχι.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Τότε γιατί μπαίνεις στον κόπο και απαντάς αφού δεν γνωρίζεις? Εγώ ρώτησα μήπως κάποιος γνωρίζει. Η από πρώτο χέρι η από κάπου που το είδε γραμμένο. Δεν ρώτησα "λέτε να θέλει και πιν"? Ρώτησα μήπως κάποιος ξέρει. Έχει διαφορά ε?

Αμα δεν σου αρεσει προσπέρνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Τότε γιατί μπαίνεις στον κόπο και απαντάς αφού δεν γνωρίζεις? Εγώ ρώτησα μήπως κάποιος γνωρίζει. Η από πρώτο χέρι η από κάπου που το είδε γραμμένο. Δεν ρώτησα "λέτε να θέλει και πιν"? Ρώτησα μήπως κάποιος ξέρει. Έχει διαφορά ε?

καποιου ειδους επιβεβαιωση .. σιγουρα θα θελει . δεν γινεται αλλιως γιατι οπως προειπαν ο οποιοσδηποτε σε πλησιαζει με τον καταλληλο εξοπλισμο θα μπορουσε να κανει συναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ΑΚΗΣ_ΧΑΝΙΑ είπε

δωσε 150 ευρω δωροκαρτα και 50γιγα και θα φυτευτει χωρις πολλα πολλα στους μισους.....

Πλακα πλακα καποτε ηταν επιστημονικη φαντασια....πλεον πιο κοντα απο ποτε 

😎

50γιγα που καταναλώνονται μετά τα γίγα του συμβολαίου/κάρτας και πρεπει να καταναλωθουν μεχρι τον Μάρτιο

 

*offtopic off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, al3xc είπε

καποιου ειδους επιβεβαιωση .. σιγουρα θα θελει . δεν γινεται αλλιως γιατι οπως προειπαν ο οποιοσδηποτε σε πλησιαζει με τον καταλληλο εξοπλισμο θα μπορουσε να κανει συναλλαγη.

Σωστός. Η αυτό η δεν θα επιτρέπει συναλλαγή με ασύρματα pos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για μια πιο ευκολη ζωη θα τσιπαρεσαι, αλλα μετα αν παρεκλινεις πολυ απο το γκουγκλ θα προστιμαρεσαι

 

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

το ότι σε τεχνολογικό φόρουμ με μια είδηση για τεχνολογική καινοτομία εφαρμοζόμενη εθελοντικά εμφανίζονται οι θρησκόληπτοι (και είναι και τόσοι πολλοί εδώ παραδόξως) και λένε για επιβολή, σατανάδες, τάπερ που.... τα έλεγαν αλλά δεν τα έλεγαν κλπ ανοησίες είναι άξιο παρατήρησης.

Ας σοβαρευτούμε και ας αφήσουμε το κυνήγι μαγισσών, ο μεσαίωνας στον υπόλοιπο κόσμο τελείωσε εδώ κ χρόνια. 

Ναι στην καινοτομία των NFC με κάθε τρόπο γιατί λύνει προβλήματα σε πολλές περιπτώσεις, στη μετά-band/smartwatch εποχή. 

ΥΓ. Αλήθεια οι..."μεγάλοι" προφήτες δεν προέβλεψαν τίποτα για την Εκκλησία ΑΕ, τα παγκάρια, τις καταχρήσεις χρημάτων του απλού πιστού και τους ψυχολογικούς και σωματικούς βιασμούς ανηλίκων κ ενηλίκων σε μοναστήρια; Ήταν εκτός εμβέλειας ή ήταν το σχέδιο του μεγάλου για ταπείνωση;

 

Τα γράφει ακριβώς όλα όπως τα είπες στο πρώτο μέρος της αποκάλυψης όπου μιλάει για την καταστροφή των εκκλησιών από τις αμαρτίες των επισκόπων. Διάβασέ την και θα δεις. Το αποτέλεσμα όλων αυτών των αμαρτιών είναι τα γεγονότα που περιγράφονται την αποκάλυψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, anax111 είπε

 

Τα γράφει ακριβώς όλα όπως τα είπες στο πρώτο μέρος της αποκάλυψης όπου μιλάει για την καταστροφή των εκκλησιών από τις αμαρτίες των επισκόπων. Διάβασέ την και θα δεις. Το αποτέλεσμα όλων αυτών των αμαρτιών είναι τα γεγονότα που περιγράφονται την αποκάλυψη.

Το οποίο ουσιαστικά συμβαίνει εδώ και 2021 χρόνια… 

περίεργη άποψη έχει για τον χρόνο…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Σορρυ το μόνο που διαβάζω είναι κάτι vague γενικολογίες της πορδής..Θέλω να μου δείξεις ακριβώς που γράφει για NFC chip ενσωματομένο σε άνθρωπο.

 

 

Πραγματικά πιστεύεις ότι μπορούσε κάποιος να γράψει πριν 2.000 χρόνια για τσιπάκια NFC; Τα γεγονότα περιεγράφηκαν με τέτοιο τρόπο ώστε να μπορεί το κείμενο να διασωθεί για 2.000 χρόνια μέχρι να συμβούν τα γεγονότα που γράφει. Αν έγραφε για τσιπάκια NFC ή οτιδήποτε συγκεκριμένο θα το είχαν πετάξει στα σκουπίδια και το κείμενο δεν θα μπορούσε να διασωθεί. Όπως σου έγραψα ακόμα και στην μορφή που τα περιγράφει το κείμενο παραλίγο να μην γίνει δεκτό από την εκκλησία στην α΄ οικουμενική σύνοδο. Και η ακρίβεια των γεγονότων που περιγράφει... δες στο παρακάτω link και άνοιξε λίγο το μυαλό σου: 

https://www.naftemporiki.gr/story/1766867/epistimones-sxedon-to-ena-sta-tria-eidi-dentron-tis-gis-kinduneuoun-me-eksafanisi

 

 

 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...