Προς το περιεχόμενο

Ψωνισμενοι ηθοποιοι


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, StamTheMan είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Προσπάθησε να χρησιμοποιείς κεφαλαίο στην αρχή της πρότασης,και αν μπορείς να μην πατάς το enter οταν τελειώνει η κάθε πρόταση!

 

οκ friend 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάντε λίγο ένα νοητικό πείραμα, φανταστείτε πως είστε ηθοποιοί και πως όποτε πάτε να πιείτε ένα ποτό έξω, σκάει όλο το παρόν θρεντ, κάθε username με τη σειρά, για αυτόγραφο. Μερικοί θα κρίνουν αν αναπνέετε αγενώς (το λέει όντως κάποιος παραπίσω αυτό) και μερικοί θα σας ζητάνε απλά μια σέλφι αγκαλίτσα, αλλά αυτή είναι η καλή περίπτωση γιατί τουλάχιστον έχουν ξαναδεί πληκτρολόγιο στη ζωή τους και έχουν σχηματίσει μια άποψη για τον χαρακτήρα σας από το ινσόμνια.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2021 στις 1:20 ΠΜ, star12 είπε

οτι και να κανετε 

αν το δειτε

στο δρομο να περνα

αν τον δειτε σε ενα μπαρακι να τα πινει΄[αμφιβαλλω] 

αν τν δειτε σε ρεστοραντ

αν τον δειτε σε σινεμα

αν τον δειτε σε θεατραν

ΜΗ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ

ΤΟΝ

ΜΠΕΖΟ 

ευχαριστω

θα το μετανιωσετε 

  

Γιατι? Σε έδειρε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, Lucifer said:

το λέει όντως κάποιος παραπίσω αυτό

Το λέει ο ίδιος που ξεκίνησε το θέμα και έβγαλε συμπέρασμα για το χαρακτήρα κάποιου από απόσταση. 

Σου κάνει εντύπωση? 

Αυτά βέβαια θεωρώντας πως έγινε ότι λέει το θέμα και δεν είναι μια ακόμα φανταστική ιστορία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2021 στις 6:06 ΜΜ, tomassongr είπε

Έχω παίξει μπάσκετ με τον Μπέζο πριν 15-20 χρόνια σε ένα ανοιχτό στον Χολαργό,δεξιά της Μεσογείων.αν και ήμουν μικρός μου είχε αφήσει άριστες εντυπώσεις .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω δούλευα για χρόνια σε ένα επαρχιακό ξενοδοχείο και έχει τύχει να δω αρκετούς διάσημους. Δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση αλλά οι "πολύ φτασμένοι" (ηθοποιοί ή τραγουδιστές)  ήταν οι πιο προσιτοί, ευγενικοί και εγκάρδιοι άνθρωποι. Τώρα κάτι παιδαρέλια που έγιναν γνωστοί ως ημι-κομπαρσοι  σε κάποιο σήριαλ ή από κάποιο reality  ήταν που μιλούσαν με απίστευτη έπαρση. 

(-) Απίστευτη λύπη (για λογαριασμό τους) ένιωσα με την αγένεια και τον ψωνισμό από 2 μεγάλους δημοσιογράφους και 1 δικηγόρο που συμπεριφέρονταν σαν να είναι δούλοι όλοι οι υπόλοιποι. Ο ένας δημοσιογράφος από αυτούς, δεν είχε έρθει στο ξενοδοχείο που εργαζόμουν, εγώ είχα πάει ως κοινό. Με το που έλεγε με πλατύ χαμόγελο οτι πάμε για διαφημιστικό διάλειμμα και έμπαιναν διαφημίσεις, αμέσως αγρίευε το πρόσωπό του και άρχιζε σε βρισιές και φωνές στο προσωπικό, για ασήμαντους λόγους. Όλο το κοινό τα είχε χάσει. Επίσης στα 4-5 διαλείμματα της εκπομπής, είχε πιει ένα μπουκάλι ουίσκι.

 (+) Όπως είπα, έχω γνωρίσει και πολύ καλούς ανθρώπους. Αλλά θα ήθελα να σταθώ σε έναν άνθρωπο που είδα στο καμαρίνι του και ένιωσα τόσο θετική ενέργεια και τόσο καλοσύνη που δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Τα μάτια του και το βλέμμα του σου ζέσταιναν την καρδιά. Και αυτός ήταν ο Θανάσης Βέγγος.

Επεξ/σία από iphotographer
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2021 στις 9:53 ΠΜ, petasis είπε

Όσον αφορά τον Μπέζο, είναι πολύ εμφανές από τις δηλώσεις του για τι κατάσταση μιλάμε. Αλλά τον θεωρώ μέτριο ηθοποιό, ειδικά το πως παίζει στα σήριαλ που συμμετέχει, οπότε δεν θα δω ποτέ παράσταση που πρωταγωνιστεί, και δεν θα ιδωθούμε ποτέ. 😶

Μιλά πάντα με απίστευτη έπαρση, που θα ήταν δικαιολογημένη αν ήταν καλός ηθοποιός.

O Μπέζος είναι πολύ καλός ηθοποιός και αυτό φάνηκε και κωμικά απ'τους Απαράδεκτους που έπαιξε τρομερά τον ομοφυλόφιλο σε μια εποχή που κάτι τέτοιο ήταν πρωτόγνωρο...και σε δραματικά όπως στο "Ταγκο των Χριστουγέννων". Και θεατρικά επίσης έχει παίξει τρομερούς ρόλους.

Απλά στο 90% των ρόλων του στην τηλεόραση που έγιναν επιτυχίες και τον ξέρει και ο κόσμος (Δογκανος-Ελλαδος τα παιδια-Ακρως Οικογενειακό-Ευτυχισμένοι Μαζι κτλπ) παίζει με την ίδια μανιέρα γιατί πολύ απλά αυτό του λένε οι σκηνοθέτες να κάνει για να γίνει επιτυχία εύκολα αφού είναι δοκιμασμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Backpacker είπε

O Μπέζος είναι πολύ καλός ηθοποιός και αυτό φάνηκε και κωμικά απ'τους Απαράδεκτους που έπαιξε τρομερά τον ομοφυλόφιλο σε μια εποχή που κάτι τέτοιο ήταν πρωτόγνωρο...και σε δραματικά όπως στο "Ταγκο των Χριστουγέννων". Και θεατρικά επίσης έχει παίξει τρομερούς ρόλους.

Απλά στο 90% των ρόλων του στην τηλεόραση που έγιναν επιτυχίες και τον ξέρει και ο κόσμος (Δογκανος-Ελλαδος τα παιδια-Ακρως Οικογενειακό-Ευτυχισμένοι Μαζι κτλπ) παίζει με την ίδια μανιέρα γιατί πολύ απλά αυτό του λένε οι σκηνοθέτες να κάνει για να γίνει επιτυχία εύκολα αφού είναι δοκιμασμένο. 

Καλός ηθοποιός και "μανιέρες" σπάνια πάνε μαζί.

Για εμένα, το κριτήριο είναι αν ο ηθοποιός καταφέρνει να βγάλει τον ρόλο μπροστά (και να χαθεί ο ηθοποιός μέσα στον ρόλο). Αν ξεμείνει στο "ο Μπέζος κάνει τον τάδε", το ταλέντο λείπει. Στην τηλεόραση ο Μπέζος είναι απίστευτα μέτριος ηθοποιός (το αναφέρεις και εσύ). Στο θέατρο τον έχω δει μόνο σε δύο παραστάσεις, μου φάνηκε εξίσου μέτριος, και μάλλον δεν θα αλλάξω ποτέ άποψη, γιατί το θέατρο είναι ακριβό, και δεν θα πετάξω άλλα χρήματα να ξαναδώ παράστασή του.

Πάντως είναι ενδιαφέρον ότι σε μερικούς από τους συμμετέχοντες στο νήμα, η έννοια "ψωνισμένος ηθοποιός" κάπου σχετίζεται με τον συγκεκριμένο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, petasis είπε

Πάντως είναι ενδιαφέρον ότι σε μερικούς από τους συμμετέχοντες στο νήμα, η έννοια "ψωνισμένος ηθοποιός" κάπου σχετίζεται με τον συγκεκριμένο...

Αυτό συμβαίνει επειδή όποτε του δίνεται η αφορμή αναφέρει πόσο καλό ηθοποιό θεωρεί τον εαυτό του. Πράγμα που θα ήταν "αμήχανο" αλλά τουλάχιστον αποδεκτό, αν ήταν πραγματικά καλός ηθοποιός. Όπως προείπατε όμως, είναι αρκετά μέτριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μπέζος δεν είναι μέτριος ηθοποιός. Είναι κακός ηθοποιός. Και σαν άνθρωπος, εκτός από ακουσμένος σχετικά με το πόσο γαμάτος είναι, έχει κάνει εμετικές και επικίνδυνες δηλώσεις αρκετές φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, l337 είπε

Ο Μπέζος δεν είναι μέτριος ηθοποιός. Είναι κακός ηθοποιός. Και σαν άνθρωπος, εκτός από ακουσμένος σχετικά με το πόσο γαμάτος είναι, έχει κάνει εμετικές και επικίνδυνες δηλώσεις αρκετές φορές.

Εντάξει, μην πάμε και στο άλλο άκρο. Τότε η Ντενίση, τι είναι; (Τυχαίο παράδειγμα...) 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...