Προς το περιεχόμενο

iphone 13 pro max προπαραγγελιες πλαισιο


Pwpwpw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, miltosza είπε

Μολις με πήρανε τηλ απο Πλαισιο οτι ήρθε η συσκευη μου, μου στείλανε μαιλ να κανω την πληρωμή και Παρασκευή θα είναι στον χώρο μου! Για να δούμε! iphone 13 pro 256 sierra blue

Ευχάριστο νέο, άντε μπας και πάρουμε και άλλοι σειρά!

37 λεπτά πριν, Antonisandros7 είπε

Εγω παντως σημερα που τους πηρα μου ειπαν πως ακομα δεν γνωρίζουν το ποτε θα τα εχουν πανε λεει με σειρα  προτεραιότητας ( αυτο μου το εχουν πει αλλες 5 φορες που τους εχω καλεσει) επρόκειτο για pro max ,

καπου διάβασα πως άνοιξαν οι παραγγελίες την παρασκευη 15 του μηνος οπως ξέρουμε αλλα για δυο μερες περνάνε προταιρεοτητα οσοι πήγαν στα καταστήματα και το παρέλαβαν και μετα εμεις απο προπαραγγελια , αυτο το πραγμα εμενα δεν μου εχει ξανασυμβεί να περιμενω τοσο μια συσκευη , εχω ξενερώσει αφάνταστα με την συμπεριφορά τους γιατι κανονικά επρεπε να μας δώσουνμια  ημερομηνία παραλαβής και οχι να λενε πως δεν γνωρίζουν 

 

 

Παντα τις πρώτες 3 βδομάδες κυκλοφορίας των iPhone πάνω κάνω αυτό συμβαίνει. Μετά αρχίζει σταδιακά να στρώνει το πράμα σιγά σιγά. Πιστεύω ότι μέσα στον μήνα που διανύουμε θα αρχίσει σταδιακά να στρώνει η κατάσταση.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ευχάριστο νέο, άντε μπας και πάρουμε και άλλοι σειρά!

Παντα τις πρώτες 3 βδομάδες κυκλοφορίας των iPhone πάνω κάνω αυτό συμβαίνει. Μετά αρχίζει σταδιακά να στρώνει το πράμα σιγά σιγά. Πιστεύω ότι μέσα στον μήνα που διανύουμε θα αρχίσει σταδιακά να στρώνει η κατάσταση.

Για να δουμε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα .

Εχω παραγγείλει κι εγώ από you.gr στις 6/10 το 13 pro max με πιθανή ημερομηνία παράδοσης 2-4/11 . 
Σήμερα επικοινώνησα  και μου είπαν άγνωστο το ποτε θα έρθουν και ότι θα τηρηθεί η σειρά προτεραιότητας . Μάλλον για τέλος του μήνα θα πάμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kosmaskapa είπε

Καλησπέρα .

Εχω παραγγείλει κι εγώ από you.gr στις 6/10 το 13 pro max με πιθανή ημερομηνία παράδοσης 2-4/11 . 
Σήμερα επικοινώνησα  και μου είπαν άγνωστο το ποτε θα έρθουν και ότι θα τηρηθεί η σειρά προτεραιότητας . Μάλλον για τέλος του μήνα θα πάμε 

Α ωραία...

Γιατί εμένα την προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν ότι ισχύει το 2-4/11 που μου είχαν δώσει εξ'αρχής. Παραγγελία 7/10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά όσοι με το καλό παρλάβετε, από Πλαίσο κυρίως, αναφέρετε και την ημερομηνία παραγγελίας να έχουμε έναν μπούσουλα οι υπόλοιποι που είμαστε στο περίμενε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Kosmaskapa είπε

Καλησπέρα .

Εχω παραγγείλει κι εγώ από you.gr στις 6/10 το 13 pro max με πιθανή ημερομηνία παράδοσης 2-4/11 . 
Σήμερα επικοινώνησα  και μου είπαν άγνωστο το ποτε θα έρθουν και ότι θα τηρηθεί η σειρά προτεραιότητας . Μάλλον για τέλος του μήνα θα πάμε 

Νομίζω 8/10 αρχίσανε οι προπαραγγελίες. Εγώ 8/10 που την έκανα μου είπαν Παρασκευή ότι θα παραλάβω! Μπορεί το μεγάλο πρόβλημα να είναι στα Max μοντέλα! Εγώ περιμένω το απλό pro 

Επεξ/σία από miltosza
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, miltosza είπε

Νομίζω 8/10 αρχίσανε οι προπαραγγελίες. Εγώ 8/10 που την έκανα μου είπαν Παρασκευή ΟΤΑ θα παραλάβω! Μπορεί το μεγάλο πρόβλημα να είναι στα Max μοντέλα! Εγώ περιμένω το απλό pro 

image.png.f727236dcf8ed7e5d01b40553fe823e8.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Καλό Πάσχα 2022 παιδιά 😛

Από you.gr

Screenshot_20211104-102809_Gmail.jpg

Αν και πάντα τις πρώτες 2-3 εβδομαδες υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας στα iphone, αυτήν την φορά μάλλον το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο από ότι συνηθωσ, αρχίζει να θυμίσει σιγά σιγά την κατάσταση που δημιουργήθηκε  στις  gpu. Κοντευει μήνας  από τότε που ξεκίνησαν  οι προπαραγγελίες και οι πλειοψηφία δεν έχει παραλάβει ακόμη συσκευή, ενώ κανονικά πλέον θα έπρεπε ήδη να είχανε εξυπηρετηθεί  οι προπαραγγελίες.

 

 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, miltosza είπε

πάντως το you.gr το Σαββάτο έδειχνε διαθέσιμα pro κομμάτια. Μόνο στα MAX είναι το μεγάλο πρόβλημα?

Στα max ειναι λιγο πιο εντονο το προβλημα αλλα και στα pro υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας. Αντιθετα τα απλο 13αρι και το mini τα βρισκεις πανευκολα σχεδον παντου.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν όλες οι αλυσίδες και μάλιστα σε πολλές χώρες έχουν το ίδιο θέμα, σημαίνει ότι φταίει η Apple που δεν τους δίνει ένα ξεκάθαρο χρονοδιάγραμμα για να ενημερώσουν αντίστοιχα τους πελάτες τους.

Το μόνο λάθος των καταστημάτων είναι που συνεχίζουν να διαφημίζουν τα προϊόντα, ενώ δεν έχουν ιδέα καν πότε θα παραδώσουν.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Όταν όλες οι αλυσίδες και μάλιστα σε πολλές χώρες έχουν το ίδιο θέμα, σημαίνει ότι φταίει η Apple που δεν τους δίνει ένα ξεκάθαρο χρονοδιάγραμμα για να ενημερώσουν αντίστοιχα τους πελάτες τους.

Το μόνο λάθος των καταστημάτων είναι που συνεχίζουν να διαφημίζουν τα προϊόντα, ενώ δεν έχουν ιδέα καν πότε θα παραδώσουν.

 

Εγω παλι δεν πιστευω οτι δεν τους εχει δοθει χρονοδιαγραμμα.

Ολα τα  apple store του εξωτερικου  αναφερουνε estimated delivery αν δεις..

Μονο εδω στην Ελλαδα ρωτας και σου απαντανε "δεν ξερω".Ισως το κανουνε για να μην τσατισουν τον πελατη δινοντας του estimate delivery  αρχες Δεκεμβρη για παραδειγμα ενω εχει προπαραγγειλει απο αρχες Οκτωμβρη(τυχαιες ειναι οι ημερομηνιες) λες και αν βαζουν κασετα στο τηλεφνο λεγωντας "δεν ξερουμε δεν εχουμε ενημερωση απο τον προμηθευτη" δεν σπανε μπαλες ετσι.

Εν το μεταξυ υπαρχουν ουκ ολιγες συσκευες σε αγγελιες στο νετ που πωλουνται σφραγισμενες, λογικα αγοραστηκαν απο ατομα με τιμολογιο με σκοπο να τα μεταπουλησουνε για ευκολο κερδος.Οι περισσοτερεςσ απο αυτες τις συσκευες των αγγελιων ειναι αγορασμενες μαντεψτε...απο μεγαλες αλυσιδες!

Τωρω πως γινετε καποιοι να εχουν προπαραγγειλει απο day one και να μην εχουν παραλαβει ακομη και ταυτοχρονα συσκευες να σκανε δυο-δυο στις αγγελιες ειναι αποριας αξιο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήξερα οτι θα συμβαίνει κάθε χρόνο αυτό θα φροντίζω να κάνω 2-3 προπαραγγελίες και να τις πουλάω υπετιμημένες να βγάζω κανένα 1000αρικο.

Πολύ με ψήνει να το κάνω και με αυτό πάντως.. άνετα πουλάς το 256 σφραγισμένο -> €1700

όπως επίσης με 3060 που αγόρασα απο πλαίσιο €650 τον Μάιο όταν η την έβρισκα €800 στο ινσομνια

ποσο θύματα και εξαρτημένοι είμαστε δεν ξέρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...