Προς το περιεχόμενο

iphone 13 pro max προπαραγγελιες πλαισιο


Pwpwpw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Oχι φιλε μου εχουν και τα καταστηματα ευθυνη. Σημερα διαβασα σε γειτονικο φορουμ οτι καποιος σε καποια μεγαλη αλυσιδα (δεν ελεγε πια) εβαλε γνωστο-κοινος βυσμα- ενημερωθηκε απο το βυσμα  οτι στην εβδομαδα που διανυουμε θα εχει παραλαβη συσκευων,  και μεσα σε 3 μερες  ειχε συσκευη στα χερια του. Δηλαδη αν οντως ισχυει το παραπανω και δεν ειναι παπατζες , σημαινει οτι αν εχεις μπαρμπα στην κορωνη τσιμπας την συσκευη  "τρωγωντας την" απο τον κακομοιρογλου που προπαρηγγειλε και μπορει να εχει προεξοφλησει και ολας.Επισης εχει παρει το ματι μου ουκ ολιγες συσκευες σε αγγελιες προς πωληση, που εχουν αγοραστει φανταζομαι με τιμολογιο απο αλυσιδες με σκοπο την μεταπωληση και το ευκολο κερδος, αυτοι πως τις βρισκουν και καποιοι αλλοι εχουν προπαραγγειλει απο day 1 και δεν εχουν την παραμικρη ενημερωση.

Προφανως και υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας αλλα πιστευω οτι και τα καταστηματα δεν σεβονται σε καποιες περιπτωσεις τον καταναλωτη. Ουτε ενημερωνουν ουτε τιποτα, παιρνεις τηλεφωνο να μαθεις και εχουν βαλει κασετα "δεν εχουμε ενημερωση απο τον προμηθευτη", εγω αυτο το δεν εχουμε ενημερωση δυσκολευομαι να το πιστεψω, δεν ειναι δυνατον να μην τους εχει δωσει ενα χρονοδιαγραμμα η apple.

Δεν γνωρίζω για το τι γίνεται αν έχεις γνωστό, έχω ακούσει ωστόσο στην περίπτωση του playstation 5 με ένα λαδάκι καλής ποιότητας 150 ml δώρο στον υπάλληλο ή στον γνωστό σου το βρίσκεις.

Τώρα κάτι για vip πελάτες που έχει γραφτεί προηγουμένως, αυτά δεν ισχύουν. Στο istorm τυχαίνει να έχω δώσει τετραψήφιο μέσα σε ένα έτος και είχα πάρει κάτι φτηνότερο από 100 ευρώ, πήγα να το αλλάξω σφραγισμένο και μα το θεό δεν ήθελε ο manager του καταστήματος να μου το αλλάξει. Ξαναπήγα και ένας άλλος υπάλληλος μου έκανε την αλλαγή κανονικά.

Ε τι έκαναν οι απαράδεκτοι εκεί στην αντιπροσωπεία: Με πήραν 2 μέρες μετά τηλέφωνο να μου ζητήσουν τα ρέστα και να μου πουν σε αυστηρό τόνο γιατί πρόχωρησα στην αλλαγή ενώ ο manager μου είχε πει όχι και πώς πρέπει να κάνω ό,τι μου λένε γιατί αυτό ισχύει. Σκεφτείτε απλά να τους πάτε για service μια συσκευή που δεν έχει αγοραστεί από αυτούς.... Και σημειώνω πάλι πως αυτά τα έκανε η αντιπροσωπεία σε άτομο και εταιρεία που έχει πάρει 3 mac από αυτούς μέσα σε μισό χρόνο σχεδόν και έχει δώσει τετραψήφιο. Όχι σε κάποιον που αγόρασε από το πλαίσιο ή το σκρουτζ και χρειάστηκε να πάει εκεί για την εγγύηση.

Είναι τραγικά τα πράγματα δυστυχώς και καλά έκανες και πήρες από εκεί που πήρες. Μπράβο και στο κατάστημα που σε εξυπηρέτησε. Υπάρχουν μερικά καταστήμα που δεν είναι αλυσίδες αλλά είναι υποδειγματικά. Έχω και εγώ ένα στη γειτονία μου που είναι άψογο και δεν είναι καν στο internet αλλά είναι ευγενικοί και εξυπηρετικοί, καμία σχέση δηλαδή με αυτό που θα συναντήσετε στα καταστήμα και το service της istorm/infoquest.

Επεξ/σία από bioentre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραγγειλει iphone 13 promax 128 gb απο 8/10 10πμ για εταιρικο δωρο εχω παρει 20 τηλεφωνα στο πλαισιο καμια ανταποκριση ...  θα σας ειδοποιησουμε.....τωρα αν υπηρχε καποιος με γνωστους εντος που παρελαβε αυτο ειναι αλλη ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα προπαραγγελία  στις 9/10 και ακόμα να παραλάβω. Απλά προχθές μου τηλεφώνησαν αν θέλω να ακυρώσω ή αν ισχύει η προπαραγγελία. Σε ερώτηση μου πότε θα παραλάβουν, μου απάντησε ο υπάλληλος πως δε γνωρίζει. Απαράδεκτοι.

Επεξ/σία από Alphak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Vanity είπε

Τι περίεργο. Υπάρχει τώρα από σκουτζομάγαζο iphone pro με παραλαβή μία ημέρα. Τι παίζει ρε παιδιά

Με καπέλο, προφανώς εισαγόμενο από έξω και με aftershale αμφίβολο (εδω δεν ξερω αν μπορείς να πας το  iphone μόνος σου στην αντιπροσωπεία όπως γίνεται με τα samsung). Σε κάθε περίπτωση, αν ήταν να αγοράσω ντουκου θα πήγαινα Amazon με κλειστά τα μάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Grisos είπε

Με καπέλο, προφανώς εισαγόμενο από έξω και με aftershale αμφίβολο (εδω δεν ξερω αν μπορείς να πας το  iphone μόνος σου στην αντιπροσωπεία όπως γίνεται με τα samsung). Σε κάθε περίπτωση, αν ήταν να αγοράσω ντουκου θα πήγαινα Amazon με κλειστά τα μάτια.

Ναι, 13 pro 128GB 1380E άμεσα διαθέσιμο 

Επεξ/σία από Vanity
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Grisos είπε

Με καπέλο, προφανώς εισαγόμενο από έξω και με aftershale αμφίβολο (εδω δεν ξερω αν μπορείς να πας το  iphone μόνος σου στην αντιπροσωπεία όπως γίνεται με τα samsung). Σε κάθε περίπτωση, αν ήταν να αγοράσω ντουκου θα πήγαινα Amazon με κλειστά τα μάτια.

Η αντιπροσωπεία εδώ το παίζει τρελίτσα και το έχει πάρει πάρει μονοπώλειο, δύσκολα αναλαμβάνει και από το πλαίσιο αν το έχεις πάρει. Εμένα με έχουν βάλει να πληρώσω για συσκευή εντός εγγύησης, επειδή δεν ήταν αγορασμένο από istorm και το πήγα σε αυτούς, και εδώ συσκευές δεν έχουν φέρει, τι service να αναλάβουν....

13 ώρες πριν, Antonisandros7 είπε

Δεν υπαρχει πουθενα η ολοι αντιμετώπιση , πολυ φοβάμαι πως θα εχουμε τις συσκευές που εχουμε προπληρώσει κιολας με το νέο ετος

Έβαλα παραγγελία το ΣΚ σε authorised reseller Ευρώπης ένα 13 mini και μου έστειλαν σήμερα email με την ακριβή ημερομηνία παραλαβής που είναι τέλος Νοεμβρίου, χωρίς να προπληρώσω κάτι. Όχι αυτά τα απαράδεκτα που κάνει η isquare και οι resellers στην Ελλάδα. Αφού στο εξωτερικό τέλος του μήνα θα έχουν παραλαβές, το καλό σενάριο λογικά για την ελληνική εισαγωγή είναι τέλη Δεκεμβρίου ή από του χρόνου, όπως είπες. Δυστυχώς η ελληνική αντιπροσωπεία είναι η τελευταία στην Ευρώπη και σε χρόνους παράδοσης και σε εξυπηρέτηση, όπως τα περιγράφετε εδώ. Και με τα μεταφορικά στα ύψη, κάνουν λογικά σκόντο για να μαζέψουν πολλές προπαραγγελίες και να τα φέρουν όλα μαζί για μικρότερο transport cost.

Επεξ/σία από bioentre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2021 στις 7:33 ΜΜ, Pwpwpw είπε

Oχι φιλε μου εχουν και τα καταστηματα ευθυνη. Σημερα διαβασα σε γειτονικο φορουμ οτι καποιος σε καποια μεγαλη αλυσιδα (δεν ελεγε πια) εβαλε γνωστο-κοινος βυσμα- ενημερωθηκε απο το βυσμα  οτι στην εβδομαδα που διανυουμε θα εχει παραλαβη συσκευων,  και μεσα σε 3 μερες  ειχε συσκευη στα χερια του. Δηλαδη αν οντως ισχυει το παραπανω και δεν ειναι παπατζες , σημαινει οτι αν εχεις μπαρμπα στην κορωνη τσιμπας την συσκευη  "τρωγωντας την" απο τον κακομοιρογλου που προπαρηγγειλε και μπορει να εχει προεξοφλησει και ολας.Επισης εχει παρει το ματι μου ουκ ολιγες συσκευες σε αγγελιες προς πωληση, που εχουν αγοραστει φανταζομαι με τιμολογιο απο αλυσιδες με σκοπο την μεταπωληση και το ευκολο κερδος, αυτοι πως τις βρισκουν και καποιοι αλλοι εχουν προπαραγγειλει απο day 1 και δεν εχουν την παραμικρη ενημερωση.

Προφανως και υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας αλλα πιστευω οτι και τα καταστηματα δεν σεβονται σε καποιες περιπτωσεις τον καταναλωτη. Ουτε ενημερωνουν ουτε τιποτα, παιρνεις τηλεφωνο να μαθεις και εχουν βαλει κασετα "δεν εχουμε ενημερωση απο τον προμηθευτη", εγω αυτο το δεν εχουμε ενημερωση δυσκολευομαι να το πιστεψω, δεν ειναι δυνατον να μην τους εχει δωσει ενα χρονοδιαγραμμα η apple.

ελα gratz ρε θηριο.. τα σκρουτζομάγαζα έχουν απαλλαγή ΦΠΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος πει οτι ξερει ποτε θα ερθουν τα μηλα 13 στην Ελλάδα λέει ψεμματα.

Ειναι γνωστο το μπαχαλο με την infoquest (you + istorm)

Σαν γενική εικονα υπαρχουν χιλιαδες παραγγελίες και καμια ενημερωση πότε θα υπάρχει παραλαβη...

Στον γερμανο λενε περιμενουν τελη Νοεμβρίου.

Στον κώτσο εχω ακουσει τα ιδια και με προσδοκια και για 15.Ισως εκει οπωσ και το πλαισιο το φερουν νωριτερα αν παρακαμψουν το επίσημο κανάλι και κανουν εισαγωγη απο εξωτερικο.

Κανεις δεν ξερει ποτε θα παραλαβει σίγουρα...

https://9to5mac.com/2021/11/08/iphone-13-supply-limited-in-q4/

Φεβρουαριος 2022...

ενα τηλέφωνο ειναι ...και υπαρχουν και αλλα μηλα (12αρια) και αλλα πορτοκαλια (android).

Προσοχη οποιος επιλεξει τα σκρουτζομαγαζα, αφού περα από το θεμα της εγγύησης 1 ετους

υπάρχει ο κινδυνος σε περιπτωση βλάβης να παει για επισκευη εξωτερικο για πανω απο μηνα

εφόσον τα μαγαζια αυτα (τα περισσοτερα) δεν κανουν επιστροφη - αντικατασταση με νεο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καναμε εκδήλωση ενδιαφέροντος μεσα Σεπτέμβρη και 8 Οκτώβρη παραγγείλαμε με την προϋπόθεση να το παρουμε πρώτοι  στις 15 Οκτωβρίου και τελικα θα το παρουμε το Φλεβάρη , η ξεενερα στο μεγαλείο της , οταν αγοράζεις κατι καινουργιο τεχνολογικά το γουστάρεις περισσοτερο να το παίρνεις οταν εχει πρώτο βγει ,το ενδεχόμενο ακύρωσης της παραγγείλειας και να κανω υπομονή να βγει το iPhone 14 το εξετάζω , αυτη τη φορα θα βαλω και εγω βύσμα η θα παω στα καταστήματα να το παρω εφόσον στα καταστήματα τις πρώτες δυο μερες δίνανε σε πελάτες της προπαραγγελειες μας

Επεξ/σία από Antonisandros7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, avacan23 είπε

όποιος πει οτι ξερει ποτε θα ερθουν τα μηλα 13 στην Ελλάδα λέει ψεμματα.

Ειναι γνωστο το μπαχαλο με την infoquest (you + istorm)

Σαν γενική εικονα υπαρχουν χιλιαδες παραγγελίες και καμια ενημερωση πότε θα υπάρχει παραλαβη...

Στον γερμανο λενε περιμενουν τελη Νοεμβρίου.

Στον κώτσο εχω ακουσει τα ιδια και με προσδοκια και για 15.Ισως εκει οπωσ και το πλαισιο το φερουν νωριτερα αν παρακαμψουν το επίσημο κανάλι και κανουν εισαγωγη απο εξωτερικο.

Κανεις δεν ξερει ποτε θα παραλαβει σίγουρα...

https://9to5mac.com/2021/11/08/iphone-13-supply-limited-in-q4/

Φεβρουαριος 2022...

ενα τηλέφωνο ειναι ...και υπαρχουν και αλλα μηλα (12αρια) και αλλα πορτοκαλια (android).

Προσοχη οποιος επιλεξει τα σκρουτζομαγαζα, αφού περα από το θεμα της εγγύησης 1 ετους

υπάρχει ο κινδυνος σε περιπτωση βλάβης να παει για επισκευη εξωτερικο για πανω απο μηνα

εφόσον τα μαγαζια αυτα (τα περισσοτερα) δεν κανουν επιστροφη - αντικατασταση με νεο.

Αν το serial number εμφανίζεται στο checkcoverage κανονικά πρέπει να αναλάβει η infoquest, αλλά όπως είπα εμένα στο istorm με έβαλαν να πληρώσω για service εντός εγγύησης που είχα αγοράσει από Apple Authorized Reseller Ευρώπης, ούτε καν σκρουτζ. Τώρα αν σου τύχει DOA και με τις ελλείψεις που υπάρχουν από που και να το έχεις πάρει θα είσαι άτυχος. Πόσο μάλλον αν έρθουν Φεβρουάριο με τη φοβερή αντιπροσωπεία-μπάχαλο που έχουμε εδώ.

Ίσως βέβαια με αυτό που γίνεται να βγει κάτι θετικό όπως λες και οι μεγάλοι να παρακάμψουν το επίσημο κανάλι, ώστε να το ξεκαβλήσουν λίγο πια όλοι εκεί στην istorm...

 

 

Επεξ/σία από bioentre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παραλαμβάνω σήμερα. Iphone 13 pro 128 white.  Με ειχαν πάρει απο την παρασκευη. (Plaisio) Και το 11 pro που ειχαν με ειχαν παρει day one και παρέλαβα. Γενικά ειμαι ευχαριστημένος απο το Plaisio. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...