Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο PS5 λογικά θα το παίξεις και σε OLED το Ragnarok οπότε τι να κλάσει το IPS monitorάκι της πλάκας..Στο PC τώρα θα αρχίσουν να βγαίνουν επιτέλους τα OLED monitors για να δουν επιτέλους οι PCάδες τι θα πει image quality.

Ας είχαμε στο PC τα αποκλειστικά παιχνίδια της Sony που είναι τόσο καλοφτιαγμένα και ας είχαμε ακόμα 1080Ti.
Έχω βαρεθεί τα Open World παιχνίδια στο PC και τα RPG που στους διαλόγους δεν κουνιέται τίποτα εκτός από τα στόματα τους. Λίγη σκηνοθεσία ρε παιδί μου, λίγη ατμόσφαιρα, όχι τόσο ξεραΐλα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Heatspreader είπε

Ας είχαμε στο PC τα αποκλειστικά παιχνίδια της Sony που είναι τόσο καλοφτιαγμένα και ας είχαμε ακόμα 1080Ti.
Έχω βαρεθεί τα Open World παιχνίδια στο PC και τα RPG που στους διαλόγους δεν κουνιέται τίποτα εκτός από τα στόματα τους. Λίγη σκηνοθεσία ρε παιδί μου, λίγη ατμόσφαιρα, όχι τόσο ξεραΐλα .

ξανα παιζω γουιτσερ 3 και εχει αυτο που λες πολλα χρονια μπροστα το γκειμ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κανείς με controller; Το sensitivity της κάμερας μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο στο 5 που το έχουν default, το έχω βάλει στο 1 κ πάλι είναι πολύ απότομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα  verify τα αρχεία και έπαιξα άλλη μια ώρα χωρίς κρας τώρα ,οπότε κομπλέ... Με την 6800 4Κ ultra είμαι από 50 με 60 fps και με fsr παίζει 70-80 

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους η παιχνιδάρα έρχεται στην ανώτερη πλατφόρμα και θα παιχτεί όπως της αξίζει. Παίζοντας το παιχνίδι στο ps4 όπως και πολλά άλλα exlusives της Sony, ενώ τα γραφικά φαίνονταν πολύ ωραία πάντα κάτι με χαλούσε. Βλέποντας σε συγκριτικό τώρα στο pc τελικά κατάλαβα αυτό που με χαλούσε ήταν τα low res shadows. Στο pc με ultra shadows σε συνδυασμό με την native ανάλυση και την κρυστάλλινη εικόνα βλέπεις την τεράστια διαφορά που έχει.  

 

123.jpg

Επεξ/σία από Racooon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shadows, ΑΟ και textures κάνουν τη μεγάλη διαφορά στα games. Τα textures είναι το προφανές, καλύτερη λεπτομέρεια, ενώ shadows και AO κάνουν πιο ατμοσφαιρικά τα περιβάλλοντα, πιο πλούσια, και όχι flat με ίδιο φωτισμό παντού. Τα υπόλοιπα settings είναι για να αυξάνονται πλασματικά οι απαιτήσεις. Medium ή high να τα βάζεις ανάλογα τι σύστημα έχεις και είσαι μια χαρά. Τα ultra είναι άχρηστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Γιατί είναι άχρηστα? Σοβαρά ρωτάω δεν ξέρω τη διαφορά. 

Γιατί έχουν σχεδόν μηδαμινή διαφορά στα visuals με πολύ υψηλό κόστος στα fps. Καλύτερα δηλαδή να αυξήσεις την ανάλυση με DSR ή DLDSR που βγήκε τώρα παρά να τρέχεις ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Γιατί έχουν σχεδόν μηδαμινή διαφορά στα visuals με πολύ υψηλό κόστος στα fps. Καλύτερα δηλαδή να αυξήσεις την ανάλυση με DSR ή DLDSR που βγήκε τώρα παρά να τρέχεις ultra.

Οκ θα το δοκιμάσω να δω πως φαίνεται σε κάθε περίπτωση. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...