Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με το 2bshop.gr ~ Αμφισβήτηση συναλλαγής


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις μιλησα με την αλφα μπανκ θα μου στειλουν ηλεκτρονικα την αιτηση αμφισβητησης για να την συμπληρωσω και να τους την στειλω. Για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 312
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, grnikos78 είπε

Καταγγελία στην αστυνομία και κατάθεση, εγω είχα γνωστό μου στα δικαστήρια οπότε θα προωθήσει αμεσα το θεμα στον εισαγγελέα!

Εγω πλήρωσα με τραπεζική καταθεση..και εκανα αίτημα ακύρωσης συναλλαγής  και το κοιτάζει περαιτέρω η Πειραιώς!

Ποτέ μα ΠΟΤΕ με κατάθεση,αν εχεις μια πιθανότητα να παρεις τα λεφτά σου πίσω αν πλήρωσες με κάρτα έχεις μηδέν πιθανότητες στην κατάθεση.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ποτέ μα ΠΟΤΕ με κατάθεση,αν εχεις μια πιθανότητα να παρεις τα λεφτά σου πίσω αν πλήρωσες με κάρτα έχεις μηδέν πιθανότητες στην κατάθεση.

Μα με κάρτα πλήρωσα ηλεκτρονικά από την κάρτα μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, grnikos78 είπε

Μα με κάρτα πλήρωσα ηλεκτρονικά από την κάρτα μου 

Κατάθεση έχεις γράψει πιο πρίν.

Αναφορά σε κείμενο

Εγω πλήρωσα με τραπεζική καταθεση..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Κατάθεση έχεις γράψει πιο πρίν.

 

Κατάθεση χρημάτων ηλεκτρονικά στο iban της εταιρεία όπου στην ουσία είναι το ίδιο πράγμα εφοσον φαίνονται ολα τα στοιχεία της εταιρείας λεπτομερώς κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, grnikos78 είπε

Κατάθεση χρημάτων ηλεκτρονικά στο iban της εταιρεία όπου στην ουσία είναι το ίδιο πράγμα εφοσον φαίνονται ολα τα στοιχεία της εταιρείας λεπτομερώς κτλπ

Κατάθεση στο iban είναι κατάθεση .Αν εγινε ηλεκτρονικά ή στο ταμείο δεν παίζει ρόλο.

Πληρωμή με κάρτα είναι σε epos.Οταν πληρώνεις έτσι έχεις την προστασία της κάρτας.

 Δεν παίζει ρόλο τι φαίνεται απο στοιχεία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι αμφισβητηση συναλλαγης αμεσα.....γινεται και τηλεφωνικα αν εχεις κωδικους-καρτα

δεν υπαρχει περιπτωση να μην παρετε τα χρηματα πισω.....αιτιολογια μη παραλαβη προιοντος....τελος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Κατάθεση στο iban είναι κατάθεση .Αν εγινε ηλεκτρονικά ή στο ταμείο δεν παίζει ρόλο.

Πληρωμή με κάρτα είναι σε epos.Οταν πληρώνεις έτσι έχεις την προστασία της κάρτας.

 Δεν παίζει ρόλο τι φαίνεται απο στοιχεία.

 

Δεν ξέρω πάντως η Πειραιώς έχει για τραπεζικό έμβασμα και δυνατότητα επιστροφής χρημάτων για μη παράδοση προϊόντος κτλπ με ενημέρωσαν οτι γίνεται κανονικά και θα το κοιτάξει καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Κατάθεση στο iban είναι κατάθεση .Αν εγινε ηλεκτρονικά ή στο ταμείο δεν παίζει ρόλο.

Πληρωμή με κάρτα είναι σε epos.Οταν πληρώνεις έτσι έχεις την προστασία της κάρτας.

 Δεν παίζει ρόλο τι φαίνεται απο στοιχεία.

 

αν εχουν κανει καταθεση σε IBAN ειναι ευκολοτερο να εντοπιστουν γιατι θα εχουν αφμ ,διευθυνση...απλα ολα θελουν λιγο χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostasbm είπε

αν εχουν κανει καταθεση σε IBAN ειναι ευκολοτερο να εντοπιστουν γιατι θα εχουν αφμ ,διευθυνση...απλα ολα θελουν λιγο χρονο

προφανως ειναι πολυ πιο ευκολο ολα φαινονται στην καταθεση χρηματων οταν αφορα το iban της εταιρειας ουτως ή αλλως εχω ολα τα στοιχεια , ακομα και το εξωτερικο λογιστηριο με το οποιο συνεργαζονται το οποιο και καλεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, grnikos78 είπε

προφανως ειναι πολυ πιο ευκολο ολα φαινονται στην καταθεση χρηματων οταν αφορα το iban της εταιρειας ουτως ή αλλως εχω ολα τα στοιχεια , ακομα και το εξωτερικο λογιστηριο με το οποιο συνεργαζονται το οποιο και καλεσα

δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις τα χρηματα σου.....πηγαινε αμεσα για αμφισβητηση συναλλαγης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, kostasbm είπε

δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις τα χρηματα σου.....πηγαινε αμεσα για αμφισβητηση συναλλαγης

Το εχω επιχειρησει , εχω κανει καταγγελια, εχω στειλει στην τραπεζα το εντυπο που πρεπει να συμπληρωησω μαζι με τον αριθμο πρωτοκολλου μηνυσεως μου!

Επεξ/σία από grnikos78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostasbm είπε

αν εχουν κανει καταθεση σε IBAN ειναι ευκολοτερο να εντοπιστουν γιατι θα εχουν αφμ ,διευθυνση...απλα ολα θελουν λιγο χρονο

Δεν είπε κανείς ότι είναι άγνωστοι,τα στοιχεία είναι ήδη γνωστά και εχουν γραφτεί ήδη,αν έχουν σηκωσει τα λεφτά και την κοπάνησαν τι θα βρουν για να πάρουν πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέει ο φίλος σχετικά με την διαφορά κατάθεσης/ πληρωμής με κάρτα έχει να κάνει ότι στην περίπτωση κάρτας, παίρνει μέρος και η Visa/Mastercard με πολύ πιο αυστηρούς ελέγχους και η πιθανότητα να πάρεις τα λεφτά σου πίσω κάπως αυξάνεται.

Προς οποιαδήποτε έκανε κάποια μορφής καταγγελία, μπορούμε να έχουμε 1-2 υποδείξεις για να ακολουθήσουμε την διαδικασία και οι υπόλοιποι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παθών και εγώ.

Η ιστορία μου και τι ενέργειες έκανα: Στις 12 Οκτ. παρήγγειλα μία κάρτα Crucial 16GB DDR4, λαμβάνοντας κανονικά e-mail επιβεβαίωσης κτλ.
Σημειωτέον η παραγγελία έγινε μετά από αναζήτηση στο σκρουτζ που την πάτησα και εγώ με την "άριστη" αξιολόγηση του καταστήματος.
Στις 20 Οκτ. καλώ στο τηλέφωνο 2103007335 και το σηκώνει μία κοπέλα. Τη ρωάτω γιατί δεν έχω λάβει ακόμη tracking code αφού στο σκρουτζ έλεγε διαθεσιμότητα σε 2-4 ημέρες και μου απαντάει πως και άλλοι πελάτες έχουν κάνει την ίδια ερώτηση στο παρελθόν και ότι είναι λάθος του σκρουτζ(!).
Κλείνοντας μου είπε ότι δε γνωρίζει περισσότερα γιατί εκεί είναι τηλεφωνικό κέντρο και όχι φυσικό κατάστημα(!) και πως θα λάβω e-mail με tracking code στις 27 Οκτ. και την ίδια ημέρα θα παραδωθεί η παραγγελία μου μέσω ACS.

Από την Τετάρτη μέχρι σήμερα έχω καλέσει αρκετές φορές στο ίδιο τηλέφωνο, έχω στείλει email αλλά μάταια. Μέχρι που έψαξα και βρήκα το thread αυτό.

Κατευθείαν έκανα chargeback μέσω Revolut με screenshot όλες τις κλήσεις και τα email.

Ελπίζω μέσα στους επόμενους 2 μήνες να έχει επιλυθεί το θέμα, 62,61€ δεν είναι λίγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...