Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με το 2bshop.gr ~ Αμφισβήτηση συναλλαγής


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασφαλως και εχει ευθυνη και το σκρουτζ εφ οσον συνεργαζονται μαζι τους και εχουν κερδος απ αυτους.

Βεβαια Ελλαδα εισαι τι ψαχνεις να βρεις.........

Τελικα το καλυτερο ειναι να παραγγελνεις με αντικαταβολη να δινεις 2 ευρω παραπανω για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Εκανα και εγω την αιτηση αμφισβητησης στην alpha bank αντε να δουμε μηπως την γλυτωσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 312
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έλεος ρε Σκρουτζ... 370 ευρώ έδωσα για μια οθόνη.

 

Άντε τώρα να τρέχουμε... αλλά δεν περιμενα τέτοια ποιοτητα ελέγχου απο Σκρουτζ. Τραγικοί. Οι αξιολογήσεις που είχα ειδα δει δεν ηταν κακες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, karnezis είπε

Ασφαλως και εχει ευθυνη και το σκρουτζ εφ οσον συνεργαζονται μαζι τους και εχουν κερδος απ αυτους.

Βεβαια Ελλαδα εισαι τι ψαχνεις να βρεις.........

Τελικα το καλυτερο ειναι να παραγγελνεις με αντικαταβολη να δινεις 2 ευρω παραπανω για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Εκανα και εγω την αιτηση αμφισβητησης στην alpha bank αντε να δουμε μηπως την γλυτωσουμε.

Και αν παραλάβεις "πέτρες" να τρέχεις να βγάλεις άκρη από την υπέροχη εξυπηρέτηση των Ελληνικών Courier μπας και πάρεις τα λεφτά σου πίσω. 

Αγορά μόνο με κάρτα / paypal αν κάποιος θέλει να κάνει ασφαλές αγορές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, grnikos78 είπε

οταν εγω ειδα τις πληροφοριες για την σελιδα η κατασταση ηταν ενεργη, τωρα ειναι σε αναστολη καταχωρησης! και αυτο εγινε σημερα η αλλαγη!

Πρεπει να γινει αναφορα στη ΔΗΕ γιατί πρέπει να το ψάξουν, τουλάχιστον να μην χάσουν και άλλοι τα χρήματα τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κι εγώ το ίδιο, έκανα παραγγελία και κατάθεση 7 Οκτώβρη και δεν τους βρίσκω πουθενά. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Υπάρχει πιθανότητα να επιστραφούν κάπως τα χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dimitrajpeg είπε

Παιδιά κι εγώ το ίδιο, έκανα παραγγελία και κατάθεση 7 Οκτώβρη και δεν τους βρίσκω πουθενά. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Υπάρχει πιθανότητα να επιστραφούν κάπως τα χρήματα;

Δες ολο το thread απο την αρχή ώστε να ακολουθήσεις τα ανάλογα βήματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dimitrajpeg είπε

Παιδιά κι εγώ το ίδιο, έκανα παραγγελία και κατάθεση 7 Οκτώβρη και δεν τους βρίσκω πουθενά. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Υπάρχει πιθανότητα να επιστραφούν κάπως τα χρήματα;

Αιτηση αμφισβητησης στην τραπεζα σου τηλεφωνικα θα σου στειλουν την αιτηση στο εμαιλ σου κ θα την ξαναστειλεις συμπληρωμενη και κανε και καταγγελια στο συνηγορο του καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μια ματια στο καταστατικο....ιδρυθηκε Αυγουστο που σημαινει οτι δεν εχει κανει ουτε φπα 3μηνου...και μπορει να τους ψαχνουν και αλλοι

σημασια εχει οτι οι τραπεζες(καρτες) θα αποζημιωσουν  οσους κανουν αμφισβητηση απλα θελει υπομονη και ολοι να εχουν τα παραστατικα των παραγγελιων σε περιπτωση που ζητηθουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@billdanos μιας και δεν μπορω να απαντησω στο αλλο τοπικ, θα το κανω εδω.

Η διαφορα ειναι οτι δεν ειναι νεο καταστημα, μιας και στην 1η σελιδα του αλλου τοπικ φαινεται ξεκαθαρα οτι με τον ιδιο αριθμο ΓΕΜΗ υπηρχαν αλλα 2 καταστηματα, και για το 1 εχει ξανα ανοιξει τοπικ εδω. Οποτε ναι, ο ελεγχος ειναι ανυπαρκτος. Δεν μπορεις να συγκρινεις με google που απλα πληρωνεις για να διαφημιστεις και στην ουσια, περα απο ενα bot που ελεγχει φανταζομαι για λεξεις, εικονες κτλ, ανεβαζεις οτι ad θελεις. Θεωρητικα θα επρεπε να υπαρχει ελεγχος και στο σκρουτζ. Ακομα και bot να ειναι, πως δεν επιασε τον αριθμο ΓΕΜΗ να δει οτι υπηρχαν θεματα παλια στην βαση δεδομενων τους or smth.

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 μηνες ειχανε κανει αγορες απ το εξωτερικο με τα στοιχεια της καρτας της μανας μου συνολο 4-5 αγορες ηταν 130 ευρω.

Καναμε αιτηση αμφισβητησης και τα πηραμε τα λεφτά πίσω απ την alpha bank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, SabotazNic said:

@billdanos μιας και δεν μπορω να απαντησω στο αλλο τοπικ, θα το κανω εδω.

Η διαφορα ειναι οτι δεν ειναι νεο καταστημα, μιας και στην 1η σελιδα του αλλου τοπικ φαινεται ξεκαθαρα οτι με τον ιδιο αριθμο ΓΕΜΗ υπηρχαν αλλα 2 καταστηματα, και για το 1 εχει ξανα ανοιξει τοπικ εδω. Οποτε ναι, ο ελεγχος ειναι ανυπαρκτος. Δεν μπορεις να συγκρινεις με google που απλα πληρωνεις για να διαφημιστεις και στην ουσια, περα απο ενα bot που ελεγχει φανταζομαι για λεξεις, εικονες κτλ, ανεβασεις οτι ad θελεις. Θεωρητικα θα επρεπε να υπαρχει ελεγχος και στο σκρουτζ. Ακομα και bot να ειναι, πως δεν επιασε τον αριθμο ΓΕΜΗ να δει οτι υπηρχαν θεματα παλια στην βαση δεδομενων τους or smth.

Δεν είναι αρμοδιότητα του skroutz και του κάθε skroutz να ελέγχει τη νομιμότητα ή το ιστορικό της κάθε επιχείρησης. Αυτούς τους ελέγχους θα έπρεπε να τους κάνουν οι αρμόδιες οικονομικές υπηρεσίες. 

Κάθε φορά που "σκάει" μια αντίστοιχη περίπτωση έχουμε πάντα πολλά λάθη από όλες τις πλευρές. Όπως επίσης αντίστοιχη ευθύνη έχει και ο πελάτης που ψάχνει να βρει την καλύτερη τιμή και όταν την εντοπίσει πάει "αβάδιστα" και πληρώνει με όποιον τρόπο βρει μπροστά του (ειδικά αυτό με τις καταθέσεις και τα εμβάσματα, με κάνει να νομίζω πως βρισκόμαστε ακόμη στο 1990)!

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με Εθνική, έκανα αίτημα Αμφισβήτησης Συναλλαγής και εγώ και βλέπουμε.

Δεν νομίζω να μην πάρουμε τα λεφτά μας πίσω, το θεωρώ αδιανόητο στο 2021. Και 370 ευρώ που έδωσα δεν είναι είναι μικρό ποσό.

Ντροπή στο Σκρουτζ και μόνο, κατα την άποψη μου. Τόσα χρόνια ένιωθα άνετος πως ελέγχουν σωστά οποιοδήποτε κατάστημα προσθέτουν στην ιστοσελίδα τους. Λίγη περηφάνια δεν βλάπτει γαμώτο. Από εδώ και πέρα θα αλλάξω στάση.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Te0sX είπε

Μόλις μίλησα με Εθνική, έκανα αίτημα Αμφισβήτησης Συναλλαγής και εγώ και βλέπουμε.

Δεν νομίζω να μην πάρουμε τα λεφτά μας πίσω, το θεωρώ αδιανόητο στο 2021. Και 370 ευρώ που έδωσα δεν είναι είναι μικρό ποσό.

Ντροπή στο Σκρουτζ και μόνο, κατα την άποψη μου. Τόσα χρόνια ένιωθα άνετος πως ελέγχουν σωστά οποιοδήποτε κατάστημα προσθέτουν στην ιστοσελίδα τους. Λίγη περηφάνια δεν βλάπτει γαμώτο. Από εδώ και πέρα θα αλλάξω στάση.

Ξερεις ποσες φορες εχουν γινει ιστοριες με σκρουτζομαγαζα απατη? ειχε γινει κ ενα μπαμ με μαγαζι που πηρε τα λεφτα απο παραγγελιες iphone και εγινε καπνος. Μιλαμε για πολλες χιλιαδες ευρω. Δεν υπαρχει καμια εμπιστοσυνη στο σκρουτζ πλεον.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπήκα στην σελίδα του καταστήματος αμέσως ένιωσα ότι βρίσκομαι σε κάποιο κινεζικό σίτε παρά σε ηλεκτρονικό κατάστημα της Ελλάδος. Προσωπικά δεν θα  να αγόραζα ποτέ κάτι ακριβό από μια τέτοια σελίδα και μάλιστα χωρίς PayPal ειδικά με κάρτα με την κάρτα της revolut που άντε να βρεις άκρη με τους Άγγλους. Είμαι σίγουρος ότι όσοι κάνατε αγορές με κάρτα θα πάρετε πίσω τα χρήματα σας απλά υπομονή.

Επίσης θεωρώ ότι το skroutz έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης και θα πρέπει να συμβάλει ώστε όσοι έκαναν αγορές να πάρουν πίσω τα χρήματα του τους ειδικά αυτοί που πλήρωσαν με κατάθεση.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ έχω κάνει παραγγελία εδώ και τρεις εβδομάδες 370€ δεν την έχω παραλάβει στα τηλέφωνα δεν απαντάνε δεν ξέρω τη συμβαίνει μάλλον θα περάσω απο την διεύθυνση να τους βρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...