Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με το 2bshop.gr ~ Αμφισβήτηση συναλλαγής


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, dnikos είπε

Τα τελευταία 2 eshop παντως τα άνοιξαν με την ίδια διεύθυνση, που από ότι καταλαβαίνω είχε και βιτρίνα. Ενδιαφέρον είναι να δούμε αν σε 3-4 μήνες που θα ηρεμήσουν τα πράγματα, ανοίξει και άλλο eshop στην ίδια διεύθυνση 

Φαντάζεσαι να νοικιάσουν το χώρο κάποιοι άλλοι και ν' ανοίξουν ένα καθόλα νόμιμο eshop? Θα μαζεύονται απ' έξω τα θύματα των προηγούμενων απατεώνων και θα τους πρήζουν 🙃😏

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 312
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 ....οι ιδιοκτήτες δηλώνουν ότι δεν έχουν κανένα περιουσιακό στοιχείο, λογαριασμούς σε τράπεζες κ.τ.λ. Και η μη επιστροφή των χρημάτων παραμένει αστικό ζήτημα παρ’ εκτός αν παρέμβει εισαγγελέας ή γίνουν μηνύσεις, οι οποίες πια κοστίζουν, και το ζήτημα μετατραπεί σε ποινικό. Ακόμα και τότε όμως, οι εξαπατημένοι καταναλωτές δεν θα αποζημιωθούν, αφήστε που πολλές φορές, στην 3ετία ή την 5ετια η υπόθεση παραγράφεται. Αν δηλώσει η εταιρεία, που τις περισσότερες φορές είναι εταιρεία-φάντασμα, πτώχευση, τότε δεν υπάρχει πιθανότητα επιστροφής χρημάτων.

 

Απο παλαιοτερη υποθεση σκρουτζομαγαζου που βρηκα στο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Είδα τυχαία το thread και είπα να πω και εγώ αυτά που θυμάμαι. Κάποιοι παλιότεροι θα θυμούνται πριν 2 χρόνια περίπου που είχε γίνει το ίδιο ακριβώς με το mxstores. 

Από αυτά που θυμάμαι λοιπόν είναι πως όσοι είχαν πληρώσει με κάρτες (πιστωτικές ή χρεωστικές) αποζημιώθηκαν κανονικά από την τράπεζα τους στο ακέραιο. Όσοι είχαν πληρώσει με έμβασμα τα έχασαν τα λεφτά τους. 

Ας απαντήσουν τα παιδιά (που ήταν και πολλά) για την τότε εμπειρία τους. 

Έχεις κάποιο λινκ του thread για το συμβαν με το mx stores?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παθών και εγώ. 

Εγινε αγορα ενος επεξεργαστη 140 ευρω εκ μερους φιλου, στις 02/10/21 , ελαβα email τελευταια φορα στις 15/10/21 σε ερωτηση που εκανα σε σχεση με την διαθεσιμοτητα. Εστειλα αλλη μια φορα προχτες στο οποιο μου φανηκε περιεργο που δεν απαντησαν και αποφασισα σημερα να το ψαξω και βρηκα αυτο... Δεν ξερω πολλα απο τραπεζες κλπ αν ξερει καποιος πως μπορω να προχωρησω σε αμφισβητηση συναλλαγης η ξερει καποιον οδηγο θα βοηθουσε πολυ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, karnezis είπε

ηταν 50 και πηγε 100 νομιζω αλλα και παλι και μηνυση να κανεις τρεχα γυρευε μπορει να τρεχεις δικαστικα για μια δεκαετια δεν εχει νοημα.

Στον εισαγγελέα με 45 ευρώ το έστειλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, grnikos78 είπε

προφανως ειναι πολυ πιο ευκολο ολα φαινονται στην καταθεση χρηματων οταν αφορα το iban της εταιρειας ουτως ή αλλως εχω ολα τα στοιχεια , ακομα και το εξωτερικο λογιστηριο με το οποιο συνεργαζονται το οποιο και καλεσα

Παιδιά, παθούσα κι εγώ. 4,8 αξιολόγηση στο σκρουτζ, τραπεζική κατάθεση κλπ. Ενδιαφέρον αυτό που γράφεις για το εξωτερικό λογιστήριο. Τι σου είπαν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, avougio είπε

Παιδιά, παθούσα κι εγώ. 4,8 αξιολόγηση στο σκρουτζ, τραπεζική κατάθεση κλπ. Ενδιαφέρον αυτό που γράφεις για το εξωτερικό λογιστήριο. Τι σου είπαν; 

Δεν γνώριζαν τίποτα για τέτοια πράγματα που έκαναν και οτι πια δεν απαντάνε,  άσχετα που ειναι πελάτης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες λίγο προσοχή με ονόματα και διευθύνσεις. Καταλαβαίνω τα νεύρα αλλα αφήστε τα αυτά στην άκρη. Εσείς εχετε δουλειά με το κατάστημα την αστυνομία και την τράπεζα σας.

Μπορεί να το κάνετε για καλό, αλλα δεν ξέρετε τι τρέλα κουβαλάει ο άλλος, και να δίνεται έτσι φάτσα φόρα στοιχεία μιας γυναίκας η οποία μπορεί κάλλιστα να μην έχει την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ανάμειξη, δεν είναι και το καλύτερο σχέδιο που έχω δει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουν και πολλα να διαγραψουν...ακομα δεν εχουν ουτε ΦΠΑ 3μηνου κανει....μονο η συσταση της εταιρειας ,τα μελη

........μην ασχολεισθε με το λογιστη γιατι δεν ειναι η σωστη διαδρομη....μπορει να βρεθειτε εκτεθειμενοι.......

πρωτα αμφισβητηση συναλλαγων ..........να παρετε τα χρηματα σας .....και μετα αν εχετε ορεξη να κυνηγησετε τα μελη της εταιρειας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το συγκεκριμένο μαγαζί είναι ακριβός δίπλα από το δικό μου μαγαζί.Δυστυχώς το μαγαζί έκλεισε σε μια νύχτα, και καθημερινά μας έρχονται άνθρωποι και το αναζητούν διότι έχουν πραγματοποίησή αγορές και νομίζουν ότι είμαστε εμείς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επειδή κάποιοι πάνω στα νεύρα σας αγνοείτε πολλούς βασικούς κανόνες σε ένα δημόσιο φόρουμ, να σας ενημερώσω πως αν συνεχιστούν μηνύματα με προσωπικά στοιχεία ή προτροπές σε περίεργες δράσεις, το τοπικ θα κλειδωθεί. Δεν σας όρισε κανείς ούτε δικηγόρους, ούτε αστυνομικούς, ούτε τιμωρούς. Ήδη έχουν γραφτεί πράγματα που μπορεί να γυρίσουν εναντίων σας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...