Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με το 2bshop.gr ~ Αμφισβήτηση συναλλαγής


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Benteenn είπε

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ έχω κάνει παραγγελία εδώ και τρεις εβδομάδες 370€ δεν την έχω παραλάβει στα τηλέφωνα δεν απαντάνε δεν ξέρω τη συμβαίνει μάλλον θα περάσω απο την διεύθυνση να τους βρω

Εχω καλέσει το δίπλα κατάστημα, με ειπαν έχουν να τους δούνρ μια εβδομάδα έχουν βγάλει ταμπέλες και κατεβασμένα ρολά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 312
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, grnikos78 είπε

Εχω καλέσει το δίπλα κατάστημα, με ειπαν έχουν να τους δούνρ μια εβδομάδα έχουν βγάλει ταμπέλες και κατεβασμένα ρολά 

Τι μπορούμε να κάνουμε μήπως έχεις καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω είμαστε αρκετοί τελικά. 
Επειδή το θέμα ξεφεύγει μπορεί κάποιος με γνώσεις επ' αυτού να μας καθοδηγήσει;
Εκτός της τράπεζας/κάρτας του καθενός, που θα πρέπει να απευθυνθούμε; Σε Αστυνομία, συνήγορο του Καταναλωτή και Εμπορικό Επιμελητήριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Benteenn είπε

Τι μπορούμε να κάνουμε μήπως έχεις καμία ιδέα;

Καταγγελία αστυνομία, δίωξη ηλεκτρονικού, ακυρώσω συναλλαγής αιτηση ακύρωση δηλαδή, προστασία καταναλωτη Καταγγελία ολα αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Benteenn είπε

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ έχω κάνει παραγγελία εδώ και τρεις εβδομάδες 370€ δεν την έχω παραλάβει στα τηλέφωνα δεν απαντάνε δεν ξέρω τη συμβαίνει μάλλον θα περάσω απο την διεύθυνση να τους βρω

Aναθεμα και αν εχουν καμια ταμπελα με την επωνυμια εκει το θεωρω απιθανο να σου ανοιξουν αν χτυπησεις κουδουνι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα .. μια από τα ίδια διστυχως .. παρειγγηλα 4/10 και από τότε με παραμυθιάζουν ότι περιμένουν από την αποθήκη προφανώς για να κερδίσουν χρόνο για να μη κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής . Αλλά παράλληλα βλέπω ότι τους έβγαλαν από το Σκρουτζ και προσπαθώ να καλέσω και συνεχώς όταν βγαίνω πρώτη στην γραμμή με πετάει και μου το κλεινουν . Τι  μπορεί να γίνει για να πάρω τα χρήματα εφόσον πέρασαν 25 μέρες ;; Από τη δίωξη μου είπαν να κάνω μήνυση αλλά για τα χρήματα αν τα έχουν πάρει λέει δεν νόμιζουν να μπορέσω να τα πάρω . Τι να κάνω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, anastasiaio είπε

Τι  μπορεί να γίνει για να πάρω τα χρήματα εφόσον πέρασαν 25 μέρες ;; Από τη δίωξη μου είπαν να κάνω μήνυση αλλά για τα χρήματα αν τα έχουν πάρει λέει δεν νόμιζουν να μπορέσω να τα πάρω . Τι να κάνω;;

διαβασε το υπολοιπο thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, anastasiaio είπε

Καλησπερα .. μια από τα ίδια διστυχως .. παρειγγηλα 4/10 και από τότε με παραμυθιάζουν ότι περιμένουν από την αποθήκη προφανώς για να κερδίσουν χρόνο για να μη κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής . Αλλά παράλληλα βλέπω ότι τους έβγαλαν από το Σκρουτζ και προσπαθώ να καλέσω και συνεχώς όταν βγαίνω πρώτη στην γραμμή με πετάει και μου το κλεινουν . Τι  μπορεί να γίνει για να πάρω τα χρήματα εφόσον πέρασαν 25 μέρες ;; Από τη δίωξη μου είπαν να κάνω μήνυση αλλά για τα χρήματα αν τα έχουν πάρει λέει δεν νόμιζουν να μπορέσω να τα πάρω . Τι να κάνω;;

Το απιστευτο ειναι οτι αν διαβασει κανεις τις αξιολογησεις στο hallshop.gr που ειναι η ιδια εταιρεια απλα αλλαξε ονομα τωρα , πιστολιαζουν κοσμο εδω κ ενα χρονο τουλαχιστον,  εξαφανιστηκαν μεσα σε μια νυχτα και τωρα συνεχιζουν με αλλο ονομα.

Τοσες καταγγελιες και δεν εχει γινει τιποτα συνεχιζουν σαν να μην τρεχει τιποτα. Απιστευτα πραγματα.

Πολυ φοβαμαι πως τα χασαμε τα λεφτα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δεν είναι αρμοδιότητα του skroutz και του κάθε skroutz να ελέγχει τη νομιμότητα ή το ιστορικό της κάθε επιχείρησης. Αυτούς τους ελέγχους θα έπρεπε να τους κάνουν οι αρμόδιες οικονομικές υπηρεσίες. 

Μπα; Εσένα φίλε μου θα σε πάνε φυλακή αν εγώ ανεβάσω μια φωτογραφία με κακοποίηση ανηλίκου (και δεν αντιδράσεις άμεσα) και το skroutz που δεν τηρεί τα τυπικά στους συνεργάτες του. 

Αξίζει να γίνει μια κίνηση κατά του skroutz. Αν υπάρχει κάποιος θαρραλέος που το ψήνει να το προχωρήσει μόνος του ή με άλλους, ας μου στείλει πμ για συγκεκριμένες συμβουλές. Το Insomnia προφανώς θέλει να κρατήσει ίσες αποστάσεις, καθώς το skroutz θα ήταν ένας καλός πελάτης τους και άρα δεν μπορεί να γίνει εδώ αυτή η συζήτηση. 

4 λεπτά πριν, karnezis είπε

Πολυ φοβαμαι πως τα χασαμε τα λεφτα μας.

Κινηθείτε κατά του skroutz.- 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ChownTuen είπε

Αξίζει να γίνει μια κίνηση κατά του skroutz.

περαστικός στο νήμα με συγχωρείτε για τον τουρισμό , απλά να αναφέρω οτι πάτημα για το skroutz είναι τυχών μη ανάρτηση αρνητικών αξιολογήσεων και καθυστέρηση να βγει εκτός λίστας το συγκεκριμένο κατάστημα

κατα τα άλλα ,τα γνωστά μόνο paypal ή αντικαταβολή

εύχομαι καλή επιτυχία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, korakios είπε

 

κατα τα άλλα ,τα γνωστά μόνο paypal ή αντικαταβολή

εύχομαι καλή επιτυχία :)

με οτι καρτα και να πληρωσω ειτε πιστωτικη ειτε χρεωστικη εχω την ιδια ασφαλεια  ...δεν εχει καμμια σημασια αν εχω πληρωσει με καρτα μεσω paypal η οτι αλλο....η αντικαταβολη ισως ειναι ποιο ανασφαλης  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία μου συνέβη το ίδιο πράμα. Στο Skroutz είχε καλή βαθμολογία το κατάστημα 2b shop, όμως το περίεργο ηταν πως ειχε 5 σχόλια εκ των οποίων τα 4 ήταν αρνητικά.
Παρήγγειλα ένα προιόν στα 120 ευρω, την επόμενη ημέρα τους πήρα τηλέφωνο για να επιβεβαιωσω πως ελαβαν τα χρήματα και να μάθω σε ποσο καιρο αναμένεται η παράδοση, και μου μίλησε μια κοπέλα η οποια ακουγόταν πολύ περίεργη. Απο τη μέρα εκέινη και για τις υπολοιπες 8, παιρνω κάθε μέρα τηλέφωνο και δεν απαντούν. Σήμερα πηρα και έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

  

6 λεπτά πριν, kostasbm είπε

με οτι καρτα και να πληρωσω ειτε πιστωτικη ειτε χρεωστικη εχω την ιδια ασφαλεια

όχι αν τα λεφτά έχουν τραβηχτεί ,που η αμφισβήτηση στην τράπεζα είναι διαδικασία (για μένα) πιο δύσκολη απο ότι η paypal

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...