Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, NT1G είπε

https://www.tvopen.gr/watch/98493/apleskoybentes7cspyrospanopoylos

 

Όποιος αντέχει να το δει ας μας πει τι επικά λέει πάλι...

Γρήγορο zapping του ενός λεπτού και πέτυχα 2 μαργαριτάρια:

- Έχει ήδη τελειώσει κατά 95%

- Χρησιμοποιώ "εργαλεία" (ΦΡΑΓΚΑ από ΕΣΠΑ εννοεί μάλλον) από το κράτος για να κάνω τη δουλειά μου..

Κανείς άλλος βρήκε τίποτα, βαριέμαι να συνεχίσω...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«CHAOS είναι ακριβώς το όνομα για το μέγεθος της απόστασης που δημιουργείται από το δεύτερο αυτοκίνητο. Δεν είναι τυχαίο. Η κάθε Ferrari έχει περισσότερα κιλά από τους ίππους. Μπορεί να έχει 700 άλογα με 1400 κιλά. Δηλαδή έχει δύο κιλά κάθε ένα άλογο. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να μεταφέρει το βάρος του πολύ αργότερα από ένα αυτοκίνητο που έχει ένα κιλό κι ένα ίππο. Το δικό μας τείνει να έχει δύο ίππους ανά ένα κιλό. Δηλαδή η επιτάχυνση της που μεταφέρεται από το ένα σημείο στο άλλο είναι πολύ γρηγορότερη από ένα άλλο εφάμιλλο supercar. Δεν υπάρχει σημείο σύγκρισης. Η Formula έχει και πλευρικές επιταχύνσεις που δεν μπορούμε να έχουμε εμείς, αλλά αν υποθέσουμε στο 0-400 που είναι μια μονάδα μέτρησης ταχύτητας ενός γρήγορου αυτοκινήτου, θα είμαστε πιο γρήγοροι από τη Formula 1», τόνισε χαρακτηριστικά.

(από Gazzetta, δεν άντεχα να δω βίντεο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι περιοριζεται σε συγκρισεις με αυτοκινητα?

Υπαρχουν μαχητικα τζετ και διαστημοπλοια που μπορουν να κανουν ενδιαφερουσα τη συγκριση με αυτο το δημιουργημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείς ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ.

Πρέπει να έχει πέσει ΕΣΠΑ γιατί τον βλέπω ότι πάχυνε, έχει κάνει προγούλια.

Πάντως, είναι σεμνός, είπε ότι δεν μπορεί να έχει τις πλαϊνές επιταχύνσεις της F1.

 

Επεξ/σία από NLS
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Reivengr είπε

Αναφέρθηκε καθόλου ημερομηνιακά πότε θα είναι η επίσημη παρουσίαση ?

 

τι να πει ρε φιλε; οτι θελει λεει ,οτι του φανει του λολοστεφανη φαση

ψαχνεις να βρεις ακρη ακομα

αν αυριο βγει κ πει οτι το chaos βγαινει κ στο διαστημα κ μαλιστα θα βγει για να κοντραρει το tesla του musk δεν θα εκπλαγω καθολου

https://where-is-tesla-roadster.space/live

ακομα τον παιρνετε στα σοβαρα;

επιδοτησεις μασαει ,ηλιθιους δαγκωνει ,σαλεμενη ψωναρα ειναι κ λεει με υφος ειδημονα οτι μπουρδα του κατεβει

κοροιδα υπαρχουν

edit

ειπε οτι το chaos ειναι πιο γρηγορο απο formula 1

αυτες οι αβανταδορικες στημενες "συνεντευξεις" του βγαζουν την ψυχουλα τελικα κ λεει τις καλυτερες μλκες 

κλαιω απλα

(λιγο μετα το 5ο λεπτο)

edit2

επειδη το θεωρει εργο τεχνης σκεφτεται να τα πουλαει σε δημοπρασιες ,20 ανα ηπειρο παντα 😅

(6.45 κ μετα)

 

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Δηλαδή η επιτάχυνση της που μεταφέρεται από το ένα σημείο στο άλλο είναι πολύ γρηγορότερη από ένα άλλο εφάμιλλο supercar.

.

Το μέλλον της αυτοκίνησης δεν είναι η μπαταρία, είναι το υδρογόνο. Είναι μια μορφή ενέργειας η οποία είναι πολύ εύκολα να κινείται.

.

Δεν μπορείς να φορτίσεις σε πέντε λεπτά το καύσιμο σου και να τροφοδοτήσεις 500-100 χιλιόμετρα. Δεν θα αλλάξει η μεταβλητή του έτσι.

.

Ο πρόεδρας του Εδεσσαϊκού, ποια ομάδα ήταν, βγάζει λίγο περισσότερο νόημα πχια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NT1G είπε

Ο πρόεδρας του Εδεσσαϊκού, ποια ομάδα ήταν, βγάζει λίγο περισσότερο νόημα πχια...

καφροι ,πραγματικα δεν μπορω να σας διαβαζω πλεον

υπαινισσεται string theory exploitation μαμω την βλαχια σας μαμω

:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν άκουσα καλά χτες η αναδιάπλαση μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού, ενώ είπε πως δημιουργεί ακόμα και ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΣΤΑ. Δηλαδή εγώ που έχω κάποιους πόνους με τον αυχένα μου μπορώ να μπω στην σελίδα της SPA και να παραγγείλω έναν καινούριο αυχένα τυπωμένο πάντα σε 3D Printer με αναδιάπλαση. Τώρα δεν ξέρω αν μου στέλνουν τον αυχένα ταχυδρομικώς ή πάω στα κεντρικά στο Μενίδι για να μου τον περάσουν. 

Επεξ/σία από Metrios
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Metrios είπε

Αν άκουσα καλά χτες η αναδιάπλαση μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού, ενώ είπε πως δημιουργεί ακόμα και ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΣΤΑ. Δηλαδή εγώ που έχω κάποιους πόνους με τον αυχένα μου μπορώ να μπω στην σελίδα της SPA και να παραγγείλω έναν καινούριο αυχένα τυπωμένο πάντα σε 3D Printer με αναδιάπλαση. Τώρα δεν ξέρω αν μου στέλνουν τον αυχένα ταχυδρομικώς ή πάω στα κεντρικά στο Μενίδι για να μου τον περάσουν. 

κοιτα ειναι ταπεινος κ μετρημενος ,η αναδιαπλαση που αναπτυσουν αυτοι (δεν υπηρχε πριν η διαδικασια αφαιρεσης υλικου) ειναι στην πραγματικοτητα η φιλοσοφικη λιθος του συγχρονου κοσμου ,οποτε μαι μπορει να γιατρεψει πασα νοσον κ μαλακια (πλην της δικης του αν κρινω)

οποτε ναι πηγαινε κ με την ευκαιρια πες του να σου περασει κ 2 πνευμονες K&N να τραβας πιο καλα απλα ξεκαΘαρισε του οτι δεν πας για κοντρες αλλα θες πολιτικη χρηση για να μην το παρακανει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Metrios είπε

ενώ είπε πως δημιουργεί ακόμα και ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΣΤΑ

Στην αγορά υπάρχουν ήδη από τιτάνιο, χρώμιο κλπ

Τσέκαρε στο google hip replacement και knee replacement π.χ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Στην αγορά υπάρχουν ήδη από τιτάνιο, χρώμιο κλπ

Τσέκαρε στο google hip replacement και knee replacement π.χ.

Είναι ελληνικά; Δεν είναι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...