Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, Metrios είπε

Αν άκουσα καλά χτες η αναδιάπλαση μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού, ενώ είπε πως δημιουργεί ακόμα και ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΣΤΑ. Δηλαδή εγώ που έχω κάποιους πόνους με τον αυχένα μου μπορώ να μπω στην σελίδα της SPA και να παραγγείλω έναν καινούριο αυχένα τυπωμένο πάντα σε 3D Printer με αναδιάπλαση. Τώρα δεν ξέρω αν μου στέλνουν τον αυχένα ταχυδρομικώς ή πάω στα κεντρικά στο Μενίδι για να μου τον περάσουν. 

Το περασμα αναδιαπλασεων γινεται μονο στις καινουργιες εγκαταστασεις στην Αγγλια φιλε, που ειναι 95% ετοιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι ξεκάθαρο από καιρό, ότι ο τύπος δεν έχει ιδέα τι λέει. Το παραμύθι του καταρρέει και όταν μιλάει, το κάνει ακόμα χειρότερο. Σαν να βλέπεις καφενειακές συζητήσεις ανθρώπων, που με το ζόρι έχουν βγάλει Γυμνάσιο (μην πω Δημοτικό).

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ ωχ έρχεται η κωλοτούμπα σιγά σιγά... και καλά θα το παρατήσει για "το καλό" του κόσμου...

«Το ταξίδι μέχρι εδώ με έκανε να αναθεωρήσω. Πιο πολύ αξία έχει ο κόσμος δίπλα μου να έχει το αυτοκίνητό μου. Να το βλέπω κάθε μέρα. Θα με χαροποιεί πιο πολύ αυτό. Γι' αυτό τον λόγο βγάζω νέα ηλεκτρικά αυτοκίνητα, προσιτά για τον κόσμο. Μέχρι 30.000 ευρώ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, GrMikeD είπε

ωχ ωχ έρχεται η κωλοτούμπα σιγά σιγά... και καλά θα το παρατήσει για "το καλό" του κόσμου...

«Το ταξίδι μέχρι εδώ με έκανε να αναθεωρήσω. Πιο πολύ αξία έχει ο κόσμος δίπλα μου να έχει το αυτοκίνητό μου. Να το βλέπω κάθε μέρα. Θα με χαροποιεί πιο πολύ αυτό. Γι' αυτό τον λόγο βγάζω νέα ηλεκτρικά αυτοκίνητα, προσιτά για τον κόσμο. Μέχρι 30.000 ευρώ. 

αυτό είναι το καλό σενάριο...

Το κακό είναι να ξεκινήσει να παίρνει προκαταβολές για το ηλεκτρικό των 30.000 από "αίληνες πατριότες"

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καθομαι και το βλεπω... ενταξει θα επρεπε να απαγορευεται η δημοσια προβολη τετοιων πραγματων. μεχρι τωρα κραταω

- τα γνωστα 100% ελληνικο, εχει παραγγελθει το 1ο (αν και μετα λεει μονο δημοπρασια) κλπ κλπ

- και τα λαστιχα να εχεις για να βγει η δυναμη 3000 αλογα πρεπει να χει και η ασφαλτος προδιαγραφες

- 20 ανα ηπειρο απαγορευεται να παρει ενας αμερικη 21 πχ

συνεχιζουμε

εντιτ ξεχασα εχουν φτιαξει μονοι τους λεει και το software αναδιαπλασης-αφαιρεσης και τα ρεστα τσιχλες

μεχρι τα μεσα του 22 θα παρουσιαστει το κανονικο αυτοκινητο. "δια ζωσης" οπως ειπε και ο ιδιος.

ωπα... εγινε συγκριση με την πορσε, και λεει αυτο που δεν εχουν εκει ειναι το πρακτικο κομματι. εγω κατεβαινω στο γκαραζ βαζω το μοτερ στο δυναμομετρο και βλεπω οτι δουλευει, δε τα κανει ο θεωρητικος ο σπουδαγμενος αυτα. θελει και τους 2.

επανηλθαμε στο αυτοκινητο, ειναι ολα ετοιμα και τελειωνουν το σαλονι.

Επεξ/σία από fuz10n
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δουμε τι κουφάρι θα παρουσιάσει....

Ανακοινώθηκε και ο προϋπολογισμός, αρκετά δις στην "άμυνα"..... 

Τώρα λογικά η κλίκα θα έχει χρήμα και που ξέρεις μπορεί και να βρουν κανένα τρακαρισμένο σούπερ καρ, να το κανιβαλισουν και να φτιάξουν το Φρανκενστάιν πιστευτό.....

Πραγματικά η κατάσταση είναι εμετική. Αυτά γίνονται όταν η ανεξαρτησία του τύπου στη χώρα είναι χειρότερη από αυτή της Μογγολίας.....

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Οτι δείχνει το δείχνει στα stories του στο instagram. Έχουν μπεί τόσα ονόματα εδώ, και έχουν σταλεί πληροφορίες σε τόσα άτομα του ''επαγγελματικού'' χώρου, που πιστεύω πλέον ότι όλοι, μα όλοι, είναι για φτύ-σι-μο.
Δυστυχώς, είμαστε μια χώρα που (ίσως) δεν αξίζει να φτιάξει κανείς, και απο την απογοήτευση, ίσως είναι καλύτερα να πεις ''αφου αρπάζετε όλοι ρε κουφάλες, θα μπω στο κύκλωμα και θα πάρω τα περισσότερα'' και είναι απίστευτο πως δεν έχει κινηθεί η κυβέρνηση ενώ έχουν επίσης ενημερωθεί άτομα στον στρατό για τα πράγματα που λέει ότι ''κάνουμε αμυντικά drone'' . Σιγά σιγά, ίσως και αυτοί να είναι όλοι για φτύσιμο.

Απο εμένα, ένα μεγάλο μπράβο στον παίχτη πάντως, μετά απο τόσες ηλιθιότητες που έχει πει, που παίζει να είναι απο τους πιο άχρηστους ανθρώπους επιστημονικά του χώρου, τενεκές ξεγάνωτος, βδέλλα, και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς, ένας τύπος που δεν τον ήξερε απολύτως κανένας, απολύτως, ούτε οι γνωστοί του ίσως, έγινε θέμα σε ειδήσεις, παγκόσμια μέσα, Εθνική τηλεόραση, περιοδικά, τα πάντα όλα.

Για ρωτήστε οι γνώστες πόσο πάει μια διαφήμηση σε περιοδικό. Περί τα 4 με 5 κατοστάρικα στα καλά. Ίσως και λίγα να λέω. Αυτός μπαίνει τσάμπα παντού πλέον. Και δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Το πρόβλημα παλικάρια με την βλακεία, είναι ότι είναι καρκίνος. Πολλαπλασιάζεται απίστευτα γρήγορα, σε σημείο που δεν το χωράει ανθρώπινος νους. Αυτός μπορεί πχ. να σκάει στην Μοτούλ, και να λέει ''Πανόπουλος, θέλω λάδια'' και να του τα δίνουν τσάμπα για λίγο διαφήμηση ή για να ''βοηθήσουν'' τον Έλληνα επιστήμονα.

Ζούμε τις χειρότερες στιγμές του Ελληνισμού και το 2022 θα είναι ακόμα χειρότερο. Γιατί θα βγούν κι άλλοι Πανόπουλοι μόλις δουν το έργο. Στα φίδια, λένε, τους κόβεις το κεφάλι όταν είναι μικρά. Γιατί όταν μεγαλώσουν την γ@μησες. Δυστυχώς, στην εποχή μας, με τα φιλελεύθερα και όλες τις άλλες παντόφλες, έχουμε χάσει τε-λεί-ως την μπάλα. Τελείως όμως.

  • Like 11
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, vs_skg είπε

αυτό είναι το καλό σενάριο...

Το κακό είναι να ξεκινήσει να παίρνει προκαταβολές για το ηλεκτρικό των 30.000 από "αίληνες πατριότες"

Δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό. Του εύχομαι να πάρει και το τελευταίο cent του κάθε "Αίλυννα πατρειότη", που ακόμα τον πιστεύει και νιώθει "περήφανος". Δημόσιο χρήμα μην πάρει μόνο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, vs_skg είπε

Το περασμα αναδιαπλασεων γινεται μονο στις καινουργιες εγκαταστασεις στην Αγγλια φιλε, που ειναι 95% ετοιμες.

Μάλλον Έλληνες τις φτιάχνουν, γι' αυτό δεν έχουν τελειώσει.
Γιατί Αγγλία όμως, αφού θέλει τα πάντα Ελληνικά.

23 ώρες πριν, Dantε είπε

Οταν βγει απο beta το star citizen ειπε.

Δικός μου άνθρωπος είσαι.

15 ώρες πριν, fuz10n είπε

εντιτ ξεχασα εχουν φτιαξει μονοι τους λεει και το software αναδιαπλασης-αφαιρεσης και τα ρεστα τσιχλες

ωπα... εγινε συγκριση με την πορσε, και λεει αυτο που δεν εχουν εκει ειναι το πρακτικο κομματι. εγω κατεβαινω στο γκαραζ βαζω το μοτερ στο δυναμομετρο και βλεπω οτι δουλευει, δε τα κανει ο θεωρητικος ο σπουδαγμενος αυτα. θελει και τους 2.

επανηλθαμε στο αυτοκινητο, ειναι ολα ετοιμα και τελειωνουν το σαλονι.

Τώρα που λέμε για software, μια και υποτιθέμενα ο τύπος από αυτό άρχισε και είναι και "πολύ καλός"... Ξέρει κανένας αν είναι προγραμματιστής κλπ.;
Γιατί έχω ένα γνωστό που φτιάχνει τσιπάκια βελτίωσης "με μαθηματικά" λέει, αλλά δεν έχει ιδέα από υπολογιστές. Τέτοιος είναι και αυτός;

Αν πιστεύει ότι στην (κάθε) Porsche δεν κάνουν και "πρακτικό κομμάτι", πρέπει να είναι τραγικά νυχτωμένος... και επειδή μάλλον δεν είναι νυχτωμένος, απλά κάνει μάρκετιν στους αδαείς.

Ναι και εγώ αυτό άκουσα και σοκαρίστικα... ε ε εεερχεται! Σαλόνι φτιάχνει!
Δηλαδή το παρμπριζ το αστείο που είδαμε σαν από κράνος full face, χωρίς να ταιριάξει καν στο αμάξωμα, είναι το τελικό.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, fuz10n είπε

...

ωπα... εγινε συγκριση με την πορσε, και λεει αυτο που δεν εχουν εκει ειναι το πρακτικο κομματι. εγω κατεβαινω στο γκαραζ βαζω το μοτερ στο δυναμομετρο και βλεπω οτι δουλευει, δε τα κανει ο θεωρητικος ο σπουδαγμενος αυτα. θελει και τους 2.

επανηλθαμε στο αυτοκινητο, ειναι ολα ετοιμα και τελειωνουν το σαλονι.

Δηλαδή τι; Ότι η Πορσε και η κάθε Πόρσε δεν έχουν δυναμόμετρα να δοκιμάζουν τους κινητήρες τους;

Δεν έχουν τεχνικούς ή μηχανικούς που ξέρουν από αυτά;🤣

Που σε αυτές τις εταιρίες παίζει να έχουν καμιά 10αρια τέτοια δωμάτια δοκιμών και όλα αυτά είναι αυτοματοποιημένα και δουλεύουν 24/7...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, VFR είπε

¨Οτι δείχνει το δείχνει στα stories του στο instagram. Έχουν μπεί τόσα ονόματα εδώ, και έχουν σταλεί πληροφορίες σε τόσα άτομα του ''επαγγελματικού'' χώρου, που πιστεύω πλέον ότι όλοι, μα όλοι, είναι για φτύ-σι-μο.

Φίλε μου, τα είπες όλα.

Ο Πανόπουλος μετέτρεψε μια καφενιακή συζήτηση σε "πραγματικότητα", χάρις την ανυπαρξία φυσιολογικής δημοσιογραφίας .

Όπως μάλλον έχω ξαναγράψει, όταν ξεκίνησε η ιστορία που αναδημοσιεύτηκε σε όλα τα sites, αναζήτησα τον δημοσιογράφο που έγραψε το αρχικό άρθρο. Ανήκει σε μεγάλο δημοσιογραφικό οργανισμό και το άρθρο του αυτούσιο το αναπαράγουν καμιά 30 sites που πληρώνουν κανονικά συνδρομή και καμιά άπειρα που το κλέβουν και το κάνουν δικό τους.

Ο εν λόγω δημοσιογράφος έχει την φήμη πως δεν τα παίρνει (ναι - πλέον είναι μειοψηφία)!
Με τα χίλια ζόρια τον βρίσκω, του στέλνω όλα τα στοιχεία, και μου απαντάει με ένα "ευχαριστώ"

Όταν πήρα την απάντηση της Red Bull, του ξαναέστειλα μήνυμα για να δω αν έκανε κάτι ή αν θα κάνει κάτι με αυτό το νέο σημαντικό δεδομένο. Μου απαντάει πως δεν θα ασχοληθεί, "παρά μόνο όταν κι αν θα γίνει η επίσημη παρουσίαση του αυτοκινήτου".

Αναλογιστείτε το λίγο: Δίνεις ΕΤΟΙΜΟ ρεπορτάζ σε έναν δημοσιογράφο με λαυράκια, και αυτός σου λέει "πάω πάσο"!!!

Συνδυάστε αυτό, με όλα τα μισόλογα που διαβάσατε από τους "δημοσιογράφους" του ειδικού τύπου. Ενθυμούμαι πως στο κράξιμο που έριξαν οι χρήστες στο Car&Driver, εκείνοι απάντησαν επικαλούμενοι "δημοσιογραφική δεοντολογία" (παχυλά λόγια που δεν σημαίνουν τίποτα) και πως "έχουν γνώση οι φύλακες" (αλλά προφανώς για κάποιο λόγο, δεν μπορούν να ανοίξουν το στόμα τους).
 

Ίσως, οι δημοσιογράφοι και τα sites, τσιμπήσανε από την λίστα Πέτσα και  το βουλώνουν. Είναι η μόνη λογική εξήγηση. Θεωρώ πως υπάρχει τεράστια διαφθορά. Με ποιο κριτήριο, ένας πουθενάς, βγαίνει στις ειδήσεις της ΕΡΤ και λέει αρλούμπες; Ποιος έκανε την δημοσιογραφική έρευνα, προκειμένου να διασταυρώσει πως αυτά που διατείνεται ο Πανόπουλος πως μπορεί να κάνει, ισχύουν; ΚΑΝΕΙΣ! Και το πιο ΓΕΛΟΙΟ από όλα, είναι πως δεν χρειαζόταν να κάνει δα και τίποτα το φοβερό! Ο Πανόπουλος έχει πει τόσα εξωφρενικά που με μία ώρα έρευνα, θα σηκωνόντουσαν δεκαπέντε κόκκινες σημαίες. Δεν θα χρειαζόταν καν να απευθυνθεί σε BBC ή σε RedBull, να μάθει για το εργοστάσιο του, να βρει τις εγκαταστάσεις και τους μηχανικούς του και φυσικά να δει με τα μάτια του σε ποιο στάδιο βρίσκεται το project.

Πώς θα κυλήσει το πράγμα; Πλέον το τζίνι βγήκε από το μπουκάλι. Ο Πανόπουλος στην καλύτερη θα παρουσιάσει κάτι (με μηχανικά μέρη από άλλα αυτοκίνητα) και για χρόνια θα κοροϊδεύει την κοινωνία παρασιτώντας στα κονδύλια που θα έππρεπε να πηγαίνουν αλλού. Και αν κανένας δεν ασχοληθεί, απλά μετά από 40 χρόνια, κάποιος meta-tuber θα βγάλει την ιστορία στον αέρα και θα γελάνε τα εγγόνια μας, με τα χάλια μας.

Όσο για τους δημοσιογράφους που σιωπούν, να είστε σίγουροι πως όταν σκάσει η φούσκα, θα το παίζουν ανήξεροι και αθώοι...

Επεξ/σία από teodoreh
  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε και εδώ...
Φαίνεται ότι έξω (αυτοί οι 1/10 του ενός Έλληνα) τον θεωρούσαν απατεώνα εδώ και χρόνια και στις δουλειές tuning που έκανε:

Extreme Tuners.... and their knock offs! | Lancer Register Forum

Are they really fake? - The Technical Forum - The Autosport Forums

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NLS είπε

Για δείτε και εδώ...
Φαίνεται ότι έξω (αυτοί οι 1/10 του ενός Έλληνα) τον θεωρούσαν απατεώνα εδώ και χρόνια και στις δουλειές tuning που έκανε:

Extreme Tuners.... and their knock offs! | Lancer Register Forum

Are they really fake? - The Technical Forum - The Autosport Forums

 

Βλέπω μέλη από Βρετανία, Νορβηγία, Πολωνία, Ισπανία, Καναδά, ΗΠΑ κλπ κλπ. Όλοι ζηλεύουν το μεγαλείο του "Αίλυννα" Elon Musk, γι' αυτό τον βρίζουν. 😂

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξυδακι haters

το πολιτικο chaos θα ξεφτιλιζει φορμουλες 1

κ ερχεται το apeiron για να παρει οτι σωβρακο θα εχει μεινει απο κατι πλεμπες οπως pagani ,koenigsegg κλπ

παρτε λιτρα τοπ τα εχει σε προσφορα ο βεροπουλος νομιζω ,να εχετε να πινετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...