Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Εχω πληροφοριες οτι εμεινε ενα αλογο κουρσας που θα σηκωσει ολο το βαρος του προτζεκτ μονο του , δυστηχως λογω Ελπιδας τα υπολοιπα μας χαιρετησαν

1665560_One-Horse-Power.gif.0f5a30a308833e5c629b11414cb91bf9.gif

καλη η προσπαθεια απομειωσης αλλα ως γνωστον ενα ελληνικο αλογο = 3000(και κατι λιγα) ξενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, NLS είπε

Λέτε λέτε και ξαφνικά θα βγει το τέρας και θα έχει και 4000 άλογα αντί 3000 και θα καταπιείτε τα λόγια σας.

Και στη τιμή των 3000 αλόγων! Ευκαιρία! Μόνο 4k το άλογο! 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από τις οθόνες ξέρω ότι από 2Κ πάμε στα 4Κ , αυτός γιατί βάζει 3Κ?

Τέλος πάντων , αν υποθέσουμε ότι βάζεις μηχανή "τέρας" με 3Κ άλογα , θες 8 ρόδες επι 1μ πλάτος λάστιχο για να το μετατρέψουν κίνηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Chaos από το Ντουμπάι κάνει τις πρώτες βόλτες του (+video) | NewsAuto.gr

Σε άρθρο για άλλο αυτοκίνητο, αρχίζουν να πετάνε τις σπόντες για κωλοτούμπα επειδή βλέπουν ότι δε θα τηρηθούν τα λεγόμενα και ο κόσμος έχει αρχίσει και τα παίρνει...

Αλλά προσωπικά δεν θα ξεχάσω το ρόλο αυτού του site και της δημοσιογραφάρας...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NLS είπε

To Chaos από το Ντουμπάι κάνει τις πρώτες βόλτες του (+video) | NewsAuto.gr

Σε άρθρο για άλλο αυτοκίνητο, αρχίζουν να πετάνε τις σπόντες για κωλοτούμπα επειδή βλέπουν ότι δε θα τηρηθούν τα λεγόμενα και ο κόσμος έχει αρχίσει και τα παίρνει...

Αλλά προσωπικά δεν θα ξεχάσω το ρόλο αυτού του site και της δημοσιογραφάρας...

 

Δύσκολο είναι γιαυτους, εμείς το έχουμε έτοιμο κάτω από το σεντόνι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιους πάει να κοροϊδέψει??

Είναι ανόητος και λιγδιαρης. 

Κλασσικό MO Πανόπουλου. Παίρνω κάτι άλλου κατασκευαστή και το βαφτιζω δικό μου.  

Κοροϊδεύει τα χαπατα τους Αιλινες ιθαγενείς...

https://images.app.goo.gl/LQ6GHJMLTNhoY6Bf9

BMW δίσκους μοστραρει. Mεταχειρους από κανένα τρακαρισμένο του ebay. 

Αισχρός. 

Πωλήθηκε το item 17 Δεκεμβρίου.

https://www.ebay.com/itm/125040131519?fits=Make%3ABMW&hash=item1d1cf8fdbf%3Ag%3ASu0AAOSwznhhk-mG&LH_ItemCondition=4

Ενα καλό καθάρισμα με brake cleaner και λίγο τρίψιμο με σμυρδοπανο.

Και σβηηηηηηννννν το chaosss

 

 

 

Screenshot_20220127-003118~2.png

Screenshot_20220127-010000.png

Επεξ/σία από saintinos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NLS είπε

To Chaos από το Ντουμπάι κάνει τις πρώτες βόλτες του (+video) | NewsAuto.gr

Σε άρθρο για άλλο αυτοκίνητο, αρχίζουν να πετάνε τις σπόντες για κωλοτούμπα επειδή βλέπουν ότι δε θα τηρηθούν τα λεγόμενα και ο κόσμος έχει αρχίσει και τα παίρνει...

Αλλά προσωπικά δεν θα ξεχάσω το ρόλο αυτού του site και της δημοσιογραφάρας...

 

Άντε, λες, αυτός ήταν μέσα στο κόλπο.

Το car&driver? Η ΕΡΤ; Το Open; Το ΑΠΕ; Όλα τα sites ειδικού τύπου που για χρόνια ανέχονται με την σιωπή τους, τις μπαρουφες του Σανόπουλου; Που μάλιστα δημοσίευαν τις διευκρινιστικές του, δηλώσεις;

Όλοι θα πέσουν, μαζί, ταυτόχρονα, από τα σύννεφα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, teodoreh είπε

Άντε, λες, αυτός ήταν μέσα στο κόλπο.

Το car&driver? Η ΕΡΤ; Το Open; Το ΑΠΕ; Όλα τα sites ειδικού τύπου που για χρόνια ανέχονται με την σιωπή τους, τις μπαρουφες του Σανόπουλου; Που μάλιστα δημοσίευαν τις διευκρινιστικές του, δηλώσεις;

Όλοι θα πέσουν, μαζί, ταυτόχρονα, από τα σύννεφα;

ολοι τους (κ οχι μονο στον χωρο του αυτοκινητου) το μονον που τους νοιαζει ειναι τα κλικ που θα παρουν (οποτε εσοδα απο διαφημισεις) κ οι φυλλαδες που πουλανε

στην πλειοψηφια τους αν κατι ειναι "clickbait" ,δλδ τραβαει την προσοχη κ φερνει εσοδα θα το αναπαραγουν χωρις πολλα πολλα η ακομα κ ξεροντας οτι ειναι μουφα

οποτε θελει κριτικη ικανοτητα κ να διαβαζεις αναμεσα στις γραμμες, στις περιπτωσεις αναπαραγωγης αρθρων σχετικων με τον πανοπουλο ,δεν χρειαζεται καν αυτο ,κανει μπαμ οτι προκειται για λιγουρια που ξεβρακωνονται για δημοσιοτητα ,views κ εσοδα , γραφονται κ λεγονται πραγματα που δεν μπορει να ισχυουν

Επεξ/σία από Neural_handshake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Neural_handshake είπε

ολοι τους (κ οχι μονο στον χωρο του αυτοκινητου) το μονον που τους νοιαζει ειναι τα κλικ που θα παρουν (οποτε εσοδα απο διαφημισεις) κ οι φυλλαδες που πουλανε

στην πλειοψηφια τους αν κατι ειναι "clickbait" ,δλδ τραβαει την προσοχη κ φερνει εσοδα θα το αναπαραγουν χωρις πολλα πολλα η ακομα κ ξεροντας οτι ειναι μουφα

οποτε θελει κριτικη ικανοτητα κ να διαβαζει αναμεσα στις γραμμες, στις περιπτωσεις αναπαραγωγης αθρων σχετικων με τον πανοπουλο ,δεν χρειαζεται καν αυτο ,κανει μπαμ οτι προκειται για λιγουρια που ξεβρακωνονται για δημοσιοτητα ,views κ εσοδα

Αυτό που γράφεις, όντως ισχύει, αλλά μόνο για τα μικρά sites.

Η ΕΡΤ ή το OPEN ή το ΑΠΕ (από το οποίο αντέγραψαν την είδηση κάπου 20-40 επίσημα sites που του πληρώνουν κανονική συνδρομή και άπειρα άλλα που κλέβουν ειδήσεις - κάτι που γέννησε και το αρχικό σούσουρο) δεν είναι παραμάγαζα. Έχουν δημοσιογράφους που κάνουν διασταύρωση πηγών κτλ. Το ερώτημα είναι λοιπόν ΠΩΣ έχει πρόσβαση σε αυτούς ο Πανόπουλος ή ο εκάστοτε con-artist και γιατί αυτοί δεν διπλοέλεγξαν τα δεδομένα; Προσωπικά, από την μία (1) επικοινωνία με δημοσιογράφο που είχα, διαπίστωσα απλά ΑΠΡΟΘΥΜΙΑ να ασχοληθεί. Τώρα αν η απροθυμία πηγάζει από την αδιαφορία ή από τον φόβο, αυτό δεν το γνωρίζω.

 

Αυτό που γνωρίζω είναι πως φτάσαμε να ζούμε το σενάριο του "Τα παράσιτα"! Δηλαδή, με τον Χ,Υ,Ζ τρόπο, το δίδυμο κατάφερε να σπρώξει την είδηση σε ένα επίσημο και σχετικά αξιόπιστο ΜΜΕ και μετά όλα τα άλλα (στην καλύτερη)  θεώρησαν πως αυτό αποτελεί defacto πιστοποίηση της αξιοπιστίας, πέφτοντας σαν ντόμινο το ένα μετά το άλλο.
 

Εγώ σαν ιδιώτης ρώτησα την Red Bull και πήρα απάντηση που καταδεικνύει πως λέει ΨΕΜΑΤΑ!  Οι - ξέρω  εγώ - 100 Έλληνες δημοσιογράφοι του χώρου, δεν μπορούν να κάνουν το ίδιο και να απευθυνθούν στο γραφείο του πρωθυπουργού ή στο BBC  τα οποία επίσης εμπλέκει ο Σανόπουλος;

ΥΓ. Το BBC δεν απάντησε και δεν νομίζω να απαντήσει ποτέ. Σιγά μην ασχολούνται με εμάς τους τριτοκοσμικούς απατεώνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, teodoreh είπε

Αυτό που γράφεις, όντως ισχύει, αλλά μόνο για τα μικρά sites.

Η ΕΡΤ ή το OPEN ή το ΑΠΕ (από το οποίο αντέγραψαν την είδηση κάπου 20-40 επίσημα sites που του πληρώνουν κανονική συνδρομή και άπειρα άλλα που κλέβουν ειδήσεις - κάτι που γέννησε και το αρχικό σούσουρο) δεν είναι παραμάγαζα. Έχουν δημοσιογράφους που κάνουν διασταύρωση πηγών κτλ. Το ερώτημα είναι λοιπόν ΠΩΣ έχει πρόσβαση σε αυτούς ο Πανόπουλος ή ο εκάστοτε con-artist και γιατί αυτοί δεν διπλοέλεγξαν τα δεδομένα; Προσωπικά, από την μία (1) επικοινωνία με δημοσιογράφο που είχα, διαπίστωσα απλά ΑΠΡΟΘΥΜΙΑ να ασχοληθεί. Τώρα αν η απροθυμία πηγάζει από την αδιαφορία ή από τον φόβο, αυτό δεν το γνωρίζω.

 

Αυτό που γνωρίζω είναι πως φτάσαμε να ζούμε το σενάριο του "Τα παράσιτα"! Δηλαδή, με τον Χ,Υ,Ζ τρόπο, το δίδυμο κατάφερε να σπρώξει την είδηση σε ένα επίσημο και σχετικά αξιόπιστο ΜΜΕ και μετά όλα τα άλλα (στην καλύτερη)  θεώρησαν πως αυτό αποτελεί defacto πιστοποίηση της αξιοπιστίας, πέφτοντας σαν ντόμινο το ένα μετά το άλλο.
 

Εγώ σαν ιδιώτης ρώτησα την Red Bull και πήρα απάντηση που καταδεικνύει πως λέει ΨΕΜΑΤΑ!  Οι - ξέρω  εγώ - 100 Έλληνες δημοσιογράφοι του χώρου, δεν μπορούν να κάνουν το ίδιο και να απευθυνθούν στο γραφείο του πρωθυπουργού ή στο BBC  τα οποία επίσης εμπλέκει ο Σανόπουλος;

ΥΓ. Το BBC δεν απάντησε και δεν νομίζω να απαντήσει ποτέ. Σιγά μην ασχολούνται με εμάς τους τριτοκοσμικούς απατεώνες.

κοιτα μονος σου τα λες ,οι δημοσιογραφοι των αξιοπιστων μεσων που υποτιθεται κανουν διασταυρωσεις, πολυ ευκολα θα επρεπε να κανουν reject τις σχετικες ειδησεις κ την παρουσιαση γιατι απτο δεν υπαρχει τπτ ,αντ αυτου παρουσιαζουν κ καβουκι ως 95% τελειωμενο αυτοκινητο

δλδ ειτε επεσε εντολη ,ειτε δεν κανουν ελεγχους οπως ολοι νομιζουμε η εστω κανουν πολυ προχειρους κ δεν ειναι κ σχετικοι για να κρινουν σωστα, ψοφανε για "κλικ" οπως οπως κλπ

εγω πιστευω οτι ειναι συνδιασμος παραγοντων  που οδηγει οχι μονο σε "δημοσιογραφια" της πλακας αλλα σε επικινδυνες καταστασεις παραπληροφορησης ακομα κ σε πιο σοβαρα θεματα απο τον μουσανταν πανοπουλο

Επεξ/σία από Neural_handshake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, NLS είπε

To Chaos από το Ντουμπάι κάνει τις πρώτες βόλτες του (+video) | NewsAuto.gr

Σε άρθρο για άλλο αυτοκίνητο, αρχίζουν να πετάνε τις σπόντες για κωλοτούμπα επειδή βλέπουν ότι δε θα τηρηθούν τα λεγόμενα και ο κόσμος έχει αρχίσει και τα παίρνει...

Αλλά προσωπικά δεν θα ξεχάσω το ρόλο αυτού του site και της δημοσιογραφάρας...

 

Αρχίζουν και κρατάνε αποστάσεις... Προσωπικά, μεγαλύτερη πιθανότητα θα έδινα να κυκλοφορήσει όντως κάποια στιγμή το Devel 16, παρά η ελληνική μπαρούφα. Εκτός του ότι οι Άραβες έχουν λεφτά να ρίξουν, όσοι αναμιγνύουν τον πατριωτισμό με οτιδήποτε, είναι σίγουρα απατεώνες. 

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, teodoreh είπε

Αυτό που γράφεις, όντως ισχύει, αλλά μόνο για τα μικρά sites.

Η ΕΡΤ ή το OPEN ή το ΑΠΕ (από το οποίο αντέγραψαν την είδηση κάπου 20-40 επίσημα sites που του πληρώνουν κανονική συνδρομή και άπειρα άλλα που κλέβουν ειδήσεις - κάτι που γέννησε και το αρχικό σούσουρο) δεν είναι παραμάγαζα.

Πολύ ρομαντικός είσαι.

Γιατί η ΕΡΤ ας πούμε δεν έχει γράψει είδηση από το Κουλούρι πχ.

Άσε, δημοσιογραφία "old fashion" δε νομίζω να υπάρχει πια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, NLS said:

Πολύ ρομαντικός είσαι.

Γιατί η ΕΡΤ ας πούμε δεν έχει γράψει είδηση από το Κουλούρι πχ.

Άσε, δημοσιογραφία "old fashion" δε νομίζω να υπάρχει πια.

 

Υπάρχει... 
... αλλά είναι συνδρομητική: https://insidestory.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...