Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας ελπίσουμε ότι κάποιος θα βρεθεί να τον μαζέψει, ο τύπος έχει καταντήσει η αρσενική Ελληνική Amber Heard. 

''Μέχρι το 2014 είχα σχεδιάσει δίκες μου τουρμπίνες, μοτέρ ολόκληρα, σασμάν και οτιδήποτε ήθελε ο εκάστοτε πελάτης, η ομάδα. Το 2014 είχα κάνει πλέον σταθμούς πώλησης των ιδιαίτερων ανταλλακτικών μου σε όλο τον κόσμο και κάθε μορφή αγωνισμάτων που είχε σχέση με εσωτερική καύση σε όλα τα επίπεδα, είχανε κάτι δικό μου. Από wrc, btcc, super1600 μέχρι MotoGP, Lemans και οποιαδήποτε σοβαρή διοργάνωση. Η ενασχόληση μου για λίγο με την F1 με βοήθησε επίσης στον τρόπο σκέψης μου. Στο retail κομμάτι άρχισα να μπαίνω το 2014 όπου εκεί ξεκίνησα και αντιμετώπισα ένα ανήθικο πόλεμο από ανταγωνιστές, καταστήματα της Αμερικής που δεν ήθελαν να χάσουν ήδη υπάρχοντες πελάτες τους και η πίτα έπρεπε να ξαναμοιραστεί.''

H ερώτηση που θα ήθελα να κάνω σε κάποιον νομικό εδω μέσα, είναι ''μπορείς να βγαίνεις και να λες ότι θες και να πουλάς με σκοπό το κέρδος? '' Γιατί αν είναι έτσι, έχω δουλέψει μηχανικός του Ρόσσι, και κοροϊδεύαμε μαζί τον Σανόπουλο, ενώ τον είχαμε για να μας φέρνει φραπέδες. 

Ενασχόληση λέει με F1, που λογικά θα την βρήκε στο Playstation...

Ωστόσο είναι τόσο κωμικοτραγικά γελοίος, που το λέει μόνος του ''Ξεκίνησε το 2018, το καλοκαίρι, όταν ήμουν στην Αμερική, βλέποντας έναν ξένο κατασκευαστή υπεραυτοκινητων χωρίς τεχνικό υπόβαθρο να πουλάει το τίποτα για κάτι.''

Σου λέει λοιπόν, γιατί αυτοί να μην πουλάνε τίποτα για κάτι? Ας το κάνω κι εγώ. 
Έχει μάγκες αναπτυκιακούς και το ΕΣΠΑ ανοίγει τα Χριστούγεννα ,  να φαν και οι κότες (μάλλον βέβαια θα φάνε μόνο αυτές)... 

Πόσο ξεφτίλα μπορεί να μας κάνει ένας άνθρωπος πλέον... Όσο και να βρίσεις, είναι πολύ λίγο. 

  • Like 12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2022 στις 3:59 ΜΜ, VFR είπε

Ας ελπίσουμε ότι κάποιος θα βρεθεί να τον μαζέψει, ο τύπος έχει καταντήσει η αρσενική Ελληνική Amber Heard. 

''Μέχρι το 2014 είχα σχεδιάσει δίκες μου τουρμπίνες, μοτέρ ολόκληρα, σασμάν και οτιδήποτε ήθελε ο εκάστοτε πελάτης, η ομάδα. Το 2014 είχα κάνει πλέον σταθμούς πώλησης των ιδιαίτερων ανταλλακτικών μου σε όλο τον κόσμο και κάθε μορφή αγωνισμάτων που είχε σχέση με εσωτερική καύση σε όλα τα επίπεδα, είχανε κάτι δικό μου. Από wrc, btcc, super1600 μέχρι MotoGP, Lemans και οποιαδήποτε σοβαρή διοργάνωση. Η ενασχόληση μου για λίγο με την F1 με βοήθησε επίσης στον τρόπο σκέψης μου. Στο retail κομμάτι άρχισα να μπαίνω το 2014 όπου εκεί ξεκίνησα και αντιμετώπισα ένα ανήθικο πόλεμο από ανταγωνιστές, καταστήματα της Αμερικής που δεν ήθελαν να χάσουν ήδη υπάρχοντες πελάτες τους και η πίτα έπρεπε να ξαναμοιραστεί.''

H ερώτηση που θα ήθελα να κάνω σε κάποιον νομικό εδω μέσα, είναι ''μπορείς να βγαίνεις και να λες ότι θες και να πουλάς με σκοπό το κέρδος? '' Γιατί αν είναι έτσι, έχω δουλέψει μηχανικός του Ρόσσι, και κοροϊδεύαμε μαζί τον Σανόπουλο, ενώ τον είχαμε για να μας φέρνει φραπέδες. 

Ενασχόληση λέει με F1, που λογικά θα την βρήκε στο Playstation...

Ωστόσο είναι τόσο κωμικοτραγικά γελοίος, που το λέει μόνος του ''Ξεκίνησε το 2018, το καλοκαίρι, όταν ήμουν στην Αμερική, βλέποντας έναν ξένο κατασκευαστή υπεραυτοκινητων χωρίς τεχνικό υπόβαθρο να πουλάει το τίποτα για κάτι.''

Σου λέει λοιπόν, γιατί αυτοί να μην πουλάνε τίποτα για κάτι? Ας το κάνω κι εγώ. 
Έχει μάγκες αναπτυκιακούς και το ΕΣΠΑ ανοίγει τα Χριστούγεννα ,  να φαν και οι κότες (μάλλον βέβαια θα φάνε μόνο αυτές)... 

Πόσο ξεφτίλα μπορεί να μας κάνει ένας άνθρωπος πλέον... Όσο και να βρίσεις, είναι πολύ λίγο. 

Να ηταν ο μονος που τρωει τα κονδυλια και δεν παραδιδει ποτε τιποτα καλα θα ειμασταν, δυστυχως ειμαστε Ελλαδα (δεν υπαρχει Δημαρχος που να μην εχει κανει περιουσια και ολως τυχαιως δεν εχουν πιασει ποτε κανεναν, με τον σανοπουλο θα ασχοληθουν;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, TheStranger80 said:

Να ηταν ο μονος που τρωει τα κονδυλια και δεν παραδιδει ποτε τιποτα καλα θα ειμασταν, δυστυχως ειμαστε Ελλαδα (δεν υπαρχει Δημαρχος που να μην εχει κανει περιουσια και ολως τυχαιως δεν εχουν πιασει ποτε κανεναν, με τον σανοπουλο θα ασχοληθουν;).

 

Κι-όμως-Το-έργο-με-την-μπασκέτα-σε-λάθος-σημείο-στη-Νάξο-κόστισε-119-500-ευρώ-.png

  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2022 στις 3:59 ΜΜ, VFR είπε

H ερώτηση που θα ήθελα να κάνω σε κάποιον νομικό εδω μέσα, είναι ''μπορείς να βγαίνεις και να λες ότι θες και να πουλάς με σκοπό το κέρδος? '' Γιατί αν είναι έτσι, έχω δουλέψει μηχανικός του Ρόσσι, και κοροϊδεύαμε μαζί τον Σανόπουλο, ενώ τον είχαμε για να μας φέρνει φραπέδες. 

την ιδια απορια εχω και γω. μπορει ο οποιοσδηποτε να βγαινει σε ΜΜΕ και να λεει τετοια χοντροειδη ψεματα? γιατι δε μιλαμε για κουβεντα με τον κολλητο του, αλλα σε μεσα που αναπαραγουν τη fake πληροφορια. δηλαδη, μπορω εγω αυριο να βγω και να διαλαλω σε μεσα και πλατφορμες ενημερωσης οτι εχω κατασκευασει πυρηνικο αντιδραστηρα τσεπης ξερω γω, οτι εχω δεκα πτυχια, εχω σχεδιασει απο υποβρυχια μεχρι διαστημοπλοια, δουλευω για τη nasa, το cern, την nsa και δε ξερω γω τι αλλο? δεν ειναι εξαπατηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, duende said:

την ιδια απορια εχω και γω. μπορει ο οποιοσδηποτε να βγαινει σε ΜΜΕ και να λεει τετοια χοντροειδη ψεματα? γιατι δε μιλαμε για κουβεντα με τον κολλητο του, αλλα σε μεσα που αναπαραγουν τη fake πληροφορια. δηλαδη, μπορω εγω αυριο να βγω και να διαλαλω σε μεσα και πλατφορμες ενημερωσης οτι εχω κατασκευασει πυρηνικο αντιδραστηρα τσεπης ξερω γω, οτι εχω δεκα πτυχια, εχω σχεδιασει απο υποβρυχια μεχρι διαστημοπλοια, δουλευω για τη nasa, το cern, την nsa και δε ξερω γω τι αλλο? δεν ειναι εξαπατηση?

Ως απάτη ορίζεται η εν γνώσει μου παράσταση ψευδών γεγονότων σαν αληθινών ή την αθέμιτη απόκρυψη ή παρασιώπηση αληθινών γεγονότων η οποία καταλήγει σε βλάβη ξένης περιουσίας, έχοντας πείσει κάποιον σε πράξη, παράλειψη ή ανοχή, με σκοπό, από τη βλάβη αυτής της περιουσίας, να καταστώ πλουσιότερος. 

Αν δηλαδή βγω στα κανάλια και πω ότι είμαι πυρηνικός επιστήμονας που συνεργάζομαι με τη NASA, τα βράδια κοιμάμαι με την Margot Robbie και είμαι απόγονος του Ναπολέοντα, δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Αν λόγω της εμφάνισης μου αυτής, καταφέρω να πείσω έστω και έναν συμπολίτη μου να μου δώσει χρήματα για να τα επενδύσω στη NASA, να του εξασφαλίσω μια βραδιά με την Margot ή/και να του δώσω την δεξιά (φορεμένη) κάλτσα του προγόνου μου Ναπολέοντα, μπορεί να στοιχειοθετηθεί απάτη. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, duende said:

μπορει ο οποιοσδηποτε να βγαινει σε ΜΜΕ και να λεει τετοια χοντροειδη ψεματα?

Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα η ποιότητα των ανθρώπων και των θεσμών δεν το επιτρέπει.

Εδώ καλά οργανωμένο είναι μόνο το έγκλημα.

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2022 στις 8:26 ΠΜ, @11h είπε

 

Κι-όμως-Το-έργο-με-την-μπασκέτα-σε-λάθος-σημείο-στη-Νάξο-κόστισε-119-500-ευρώ-.png

Το συγκεκριμένο έργο δεν κάνει 119.000 ευρώ. Είναι το σύνολο των γηπέδων που έχει αναλάβει ο Δήμος να αναβαθμίσει. Και είναι αρκετά γήπεδα σε όλη τη Νάξο και τις Μικρές Κυκλάδες

το γήπεδο (βλ παρκέ) έχει τοποθετηθεί εδώ και δύο μήνες και ότι η μπασκέτα είναι παλιά και έμεινε εκεί γιατί σκέφτηκαν ότι καλό θα είναι τα παιδιά να έχουν ένα σημείο αναφοράς για να παίζουν. Και ότι μόλις έρθει η νέα μπασκέτα που είναι καθοδόν θα τοποθετηθεί στη σωστή της θέση

Πηγή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Nabuko said:

Το συγκεκριμένο έργο δεν κάνει 119.000 ευρώ. Είναι το σύνολο των γηπέδων που έχει αναλάβει ο Δήμος να αναβαθμίσει. Και είναι αρκετά γήπεδα σε όλη τη Νάξο και τις Μικρές Κυκλάδες

το γήπεδο (βλ παρκέ) έχει τοποθετηθεί εδώ και δύο μήνες και ότι η μπασκέτα είναι παλιά και έμεινε εκεί γιατί σκέφτηκαν ότι καλό θα είναι τα παιδιά να έχουν ένα σημείο αναφοράς για να παίζουν. Και ότι μόλις έρθει η νέα μπασκέτα που είναι καθοδόν θα τοποθετηθεί στη σωστή της θέση

Πηγή

 Αυτή η εκδοχή ίσως να είναι και χειρότερη

Quote

Σαφώς και είναι σε λάθος θέση (σ.σ. όπως και η θέση της μπασκέτας στη πλάτη του τοίχου), αλλά επιλέγει η ... λύση "να μείνει εκεί, ώστε τα παιδιά να παίζουν μέχρι όταν... ".Σίγουρα όπως μας τόνισε ο κος Αλιμπέρτης, δεν τοποθετήθηκε μαζι με το παρκέ όπως αναφέρει στη καταγγελία της η "Λαϊκή Συσπείρωση". 

πιο παρακμή πεθαίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες με τα ψεματα του κλεβει απο το κρατος, το κρατος ειναι οι πολιτες, αρα κλεβει απο ολους σας.

Χωρια το χαρτζιλικι του πιτσιρικου :P

Οπως και να εχει απο περιεργεια καθισα και διαβασα τι ισχυριζεται ο τυπος πως εχει σχεδιασει σε ολη του την ζωη....Τι Elon Musk, Steve Jobs και αλλοι 10 απο αυτους, ο τυπος τους εχει αφησει πισω ετη φωτος (πραγματικα, θα τα διαβαζουν στο εξωτερικο αυτα, θα βλεπουν αυτους που εχει η Ελλαδα στο πηδαλιο σαν χωρα, θα ακουν και αυτα περι "οταν οι αρχαιοι Ελληνες εχτιζαν τον παρθενωνα εσεις εισασταν πανω στα δεντρα με μπανανες" και θα λενε πως παμε πισω στον χρονο αντι για μπροστα).

15 ώρες πριν, @11h είπε

 Αυτή η εκδοχή ίσως να είναι και χειρότερη

πιο παρακμή πεθαίνεις

119 χιλιαδες ευρω για να βαψουν γηπεδα και να τοποθετησουν νεες μπασκετες (αραγε τα αρκετα γηπεδα ποσα ειναι ακριβως;). Και αν καποιος ψαξει να βρει σε ποιον το αναθεσαν το εργο κατα 99% θα ειναι ξαδερφος η μπατζανακης καποιου απο εκεινους που παιρνουν αυτες τις αποφασεις (λεπτομερειες μωρε σιγα).

Επεξ/σία από TheStranger80
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...