Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kjtzemis είπε

Καλησπερα, εχω μια gpu msi radeon rx 470 8gb και θα ηθελα να μαθω ποσο μπορει να πωληθει με βαση τις τωρινες τιμες της αγορας.ειναι σε αριστη κατασταση σχεδον αχρησιμοποιητη και υπαρχει και το κουτι της.

σε gamer δεν συζητάμε γιατί δεν δίνει ούτε τα μισά λεφτά της τρέχουσας τιμής

σε miner γύρω στο 200+  λόγω των 8GB αλλά καλύτερα να μας πει ένας που σκάβει πόσο γρήγορα την αποσβένει για να δούμε πόσο κάνει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

σε gamer δεν συζητάμε γιατί δεν δίνει ούτε τα μισά λεφτά της τρέχουσας τιμής

σε miner γύρω στο 200+  λόγω των 8GB αλλά καλύτερα να μας πει ένας που σκάβει πόσο γρήγορα την αποσβένει για να δούμε πόσο κάνει.

αρα θα περιμενω μηπως και απαντησει καποιος miner για να δω πανω κατω αν θα αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kjtzemis είπε

αρα θα περιμενω μηπως και απαντησει καποιος miner για να δω πανω κατω αν θα αξιζει.

Μπορείς να βάλεις αγγελία και να ζητήσεις προσφορά , θα σου στείλουν πολλοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

Μπορείς να βάλεις αγγελία και να ζητήσεις προσφορά , θα σου στείλουν πολλοί

Ωραια αυτο θα κανω..σευχαριστω πολυ..αλλη μια τελευταια ερωτηση σε περιπτωση που φυγει 200+ σε τι καρτα μπορω να παω που να αξιζει την συγκεκριμενη στιγμη?κατι εχω ακουσει για 1660?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kjtzemis είπε

Ωραια αυτο θα κανω..σευχαριστω πολυ..αλλη μια τελευταια ερωτηση σε περιπτωση που φυγει 200+ σε τι καρτα μπορω να παω που να αξιζει την συγκεκριμενη στιγμη?κατι εχω ακουσει για 1660?

προσωπικά θα περίμενα αρχές Απριλίου για RTX3060 (την απλή) λίγο κάτω από 400ευρώ (υπάρχουν φήμες προς το παρόν - ότι θα έχουμε ικανοποιητική διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο μοντέλο τον Απρίλιο γιατί δεν το προτιμούν οι miners)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Ωραια αυτο θα κανω..σευχαριστω πολυ..αλλη μια τελευταια ερωτηση σε περιπτωση που φυγει 200+ σε τι καρτα μπορω να παω που να αξιζει την συγκεκριμενη στιγμη?κατι εχω ακουσει για 1660?

Αυτήν την στιγμή μην πάρεις κάρτα 

Πάμε για 2022 αν θες κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

προσωπικά θα περίμενα αρχές Απριλίου για RTX3060 (την απλή) λίγο κάτω από 400ευρώ (υπάρχουν φήμες προς το παρόν - ότι θα έχουμε ικανοποιητική διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο μοντέλο τον Απρίλιο γιατί δεν το προτιμούν οι miners)

εννοεις οτι λιγο κατω απο 400Ε θα εχει αρχες απριλη και σε περιπτωση που υπαρξει διαθεσιμοτητα σωστα?γτ τωρα πρεπει να εχει γυρω στα 700+ αν βλεπω την σωστη πχ στο skroutz.

3 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Αυτήν την στιγμή μην πάρεις κάρτα 

Πάμε για 2022 αν θες κάρτα 

κοιτα με τα λεγομενα του παλικαριου παραπανω πιστευω θα βολευομουνα ανετα με την συγκεκριμενη ετσι και την εβρισκα σε τετοια τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

γιατί δεν το προτιμούν οι miners)

Η αγορά δηλαδή κινείται κατά πως θέλουν οι σκαφτιάδες?

Έ ρε πέτρα που μας χρειάζεται!!!

 

 

Επεξ/σία από tsiv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

αρα θα περιμενω μηπως και απαντησει καποιος miner για να δω πανω κατω αν θα αξιζει.

Στο ebay η καρτα σου αυτη τη στιγμη σε δημοπρασια με 21 προσφορες,εχει φτασει στα 351 ευρω. (Μεταχειρισμενη κιολας,ετσι?)

https://www.ebay.com/itm/MSI-Radeon-RX-470-8-GB-GDDR5/363318182194?hash=item5497738132:g:M98AAOSwEelgSNMu

Επεξ/σία από benign
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση για διαφορετικο κομματι απτο pc μου..ποσο μπορει να πωληθει ο cpu μου ryzen 7 1700 3ghz...σε τελεια κατασταση εννοειται μαζι με την ψυκτρα του και το κουτι του.

ρωταω γτ σκεφτομαι να παω σε ryzen 5 3600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

προσωπικά θα περίμενα αρχές Απριλίου για RTX3060 (την απλή) λίγο κάτω από 400ευρώ (υπάρχουν φήμες προς το παρόν - ότι θα έχουμε ικανοποιητική διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο μοντέλο τον Απρίλιο γιατί δεν το προτιμούν οι miners)

Ναι και μόλις το είπες η Nvidia ανέβασε στο site της BETA Drivers στους οποίους δεν υπάρχει περιορισμός στο HashRate για ETH mining. Ξεχνάμε διαθεσιμότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

9600k αγορά 29.12.2020

1650 ddr6 single fan 4gb Δεκέμβριο 2020

Rmx 650.gold Corsair

SSD 240gb

Case aercool qs240

Cooler master liquid 120 lite

B360m gigabyte motherboard

16 GB ram Corsair 2400mhz

 

550Ε?

Να πω, πως έχω άλλα 2 pc σπίτι και δεν έχω καμία χρήση για το συγκεκριμένο, απλά μου φαίνεται καλή η τιμή. Όχι;😂

Όχι ήταν η απάντηση τελικά.

Επεξ/σία από GreeKar98K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2021 στις 10:03 ΜΜ, kjtzemis είπε

ερωτηση για διαφορετικο κομματι απτο pc μου..ποσο μπορει να πωληθει ο cpu μου ryzen 7 1700 3ghz...σε τελεια κατασταση εννοειται μαζι με την ψυκτρα του και το κουτι του.

ρωταω γτ σκεφτομαι να παω σε ryzen 5 3600.

Θεωρώ μπορεί να πουληθεί κάπου στα 120-130€ σχετικά εύκολα, αντε 150€ εάν είσαι τυχερός! 

Τωρα για τον R5 3600 που θες να πάρεις, πως και δεν σκέφτεσαι να δώσεις κάτι παραπάνω να πας σε R7 3700 ή 3800? 

Οχι πως ο 3600 ειναι κακός, σε καμία περίπτωση, ισα ισα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Stratos_92 είπε

Θεωρώ μπορεί να πουληθεί κάπου στα 120-130€ σχετικά εύκολα, αντε 150€ εάν είσαι τυχερός! 

Τωρα για τον R5 3600 που θες να πάρεις, πως και δεν σκέφτεσαι να δώσεις κάτι παραπάνω να πας σε R7 3700 ή 3800? 

Οχι πως ο 3600 ειναι κακός, σε καμία περίπτωση, ισα ισα!

ξεφευγει πολυ μετα φιλε μου γτ ψαχνω ειδη για gpu, απλα ειπα αν αξιζει ο 3600 και απο την στιγμη που ο δικος μου μπορει να φυγει με τοσα χρηματα ειναι ευκαιρια για μια μικρη αναβαθμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kjtzemis είπε

ξεφευγει πολυ μετα φιλε μου γτ ψαχνω ειδη για gpu, απλα ειπα αν αξιζει ο 3600 και απο την στιγμη που ο δικος μου μπορει να φυγει με τοσα χρηματα ειναι ευκαιρια για μια μικρη αναβαθμιση.

μια χαρά είναι ωραιότατος είναι ο 3600, και καινούργιος σχετικά καλή τιμούλα έχει. Και σίγουρα βρίσκεις και καλό μεταχειρισμένο με λίγη έρευνα, ήταν αρκετά εμπορικό μοντέλο οπότε θα έχεις μπόλικες επιλογές ;);)   

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...