Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, GreeKar98K είπε

ΑΝ δεν κάνω λάθος η XT προηγείται κατά 30% σε επιδόσεις (ένα μέσο όρο σε gaming/productivity etc). Καλή υλοποίηση η Nitro. Αλλά 2 2080ti; Ακόμη και blower να είναι η υλοποίηση της Asus που έχεις, δεν μου φαίνεται καλό trade. Δεν σε καλύπτουν οι επιδόσεις των 2080ti σου;

Είναι ASUS turbo 2080 ti!! Φυσικά δεν έχω πρόβλημα τώρα απλά ξέρεις το μικρόβιο !!! Βασικά παίζω μόνο racing , simulation 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν τα games που παίζεις επωφελούνται από την SLI διάταξη των καρτών, και έχεις πχ +40% αύξηση στις επιδόσεις από την προσθήκη της δεύτερης κάρτας, καταλαβαίνεις πως η αλλαγή σε 6900XT θα είναι downgrade. Αν οι εφαρμογές δεν επωφελούνται από το SLI, ναι η XT θα είναι μία αναβάθμιση. Σε κάθε περίπτωση, εγώ θα ζητούσα κάποιο ποσό διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2021 στις 11:27 ΠΜ, JDROGAS είπε

Δεν ειναι οτι το δινεις ακριβα,απλα με amd 3500u εαν ριξεις μια ματια ( ο επεξεργαστης ειναι το πρωτο που κοιταει ο καθενας στην επιλογη λαπτοπ) βρισκεις καινουργιο απο 469 ευρω.

Δευτερο σημαντικο ειναι οτι ο περισσοτερος κοσμος περιμενει την ελευση του voucher των 200 ευρω για να παρει κατι καινουργιο.

Πιστεω οτι αυτο εχει φρεναρει αρκετα την αγορα των λαπτοπ-ταμπλετ αυτον τον καιρο.

Μια cooler master 212 την πρώτη που εβγαλε η coolermaster μαζί με μια μητρική gigabyte 770ta-ud3 έναν phenom 1090 και 12 gb ram crucial ballistix tactical στα 1600 πόσο μπορώ να τα δώσω σαν πακέτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, life is music είπε

Μια cooler master 212 την πρώτη που εβγαλε η coolermaster μαζί με μια μητρική gigabyte 770ta-ud3 έναν phenom 1090 και 12 gb ram crucial ballistix tactical στα 1600 πόσο μπορώ να τα δώσω σαν πακέτο ?

Γύρω στα 100€ θα έλεγα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή στις αγγελίες των Mac δεν βγάζω άκρη, πόσο θα σκοτώνατε ένα Macbook Air του 2011, που έχει χτυπήσει μητρική; Μπορεί να δωθεί σε κάποιον που ξέρει από soldering και έχει όρεξη να το ψάξει μήπως επισκευάζεται ή για ανταλλακτικά.

Έχω αφαιρέσει τον SSD, ενώ -για να υπάρχει μία υποτυπώδης σύγκριση- η μπαταρία του που έχει αλλαχτεί πρόσφατα κοστίζει καινούρια €80.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Malthador είπε

Επειδή στις αγγελίες των Mac δεν βγάζω άκρη, πόσο θα σκοτώνατε ένα Macbook Air του 2011, που έχει χτυπήσει μητρική; Μπορεί να δωθεί σε κάποιον που ξέρει από soldering και έχει όρεξη να το ψάξει μήπως επισκευάζεται ή για ανταλλακτικά.

Έχω αφαιρέσει τον SSD, ενώ -για να υπάρχει μία υποτυπώδης σύγκριση- η μπαταρία του που έχει αλλαχτεί πρόσφατα κοστίζει καινούρια €80.

Ψιλοάχρηστο είναι , να ρισκάρει κάποιος λεφτά/χρόνο για επισκευές για να έχει ένα αργό "πατίνι" του 2011 που του ξήλωσες τον ssd δεν το βρίσκω και πολύ δελεαστικό. Για ποιο λόγο να αγοράσει το 2021 ένα τέτοιο μηχάνημα?

Σκότωσε το όσο στο παίρνουν και μην ξεχάσεις να στείλεις και γλυκά στην γιορτή του (του αγοραστή). Προσωπικά οι τιμές στα 10ετίας MAC μου φαίνονται ποιο αστείες ακόμη και από αυτές των gpu.

ΥΓ

Αν θες να του δώσεις αξία , ρίσκαρε εσύ έξοδα για επισκευή , βάλε του και ένα φθηνό SSD και πούλα το για λειτουργικό. Ετσι όπως το δίνεις ψάχνεις κάποιον που θα ενδιαφερόταν για κάποιο ανταλλακτικό.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

Ψιλοάχρηστο είναι , να ρισκάρει κάποιος λεφτά/χρόνο για επισκευές για να έχει ένα αργό "πατίνι" του 2011 που του ξήλωσες τον ssd δεν το βρίσκω και πολύ δελεαστικό. Για ποιο λόγο να αγοράσει το 2021 ένα τέτοιο μηχάνημα?

Σκότωσε το όσο στο παίρνουν και μην ξεχάσεις να στείλεις και γλυκά στην γιορτή του (του αγοραστή). Προσωπικά οι τιμές στα 10ετίας MAC μου φαίνονται ποιο αστείες ακόμη και από αυτές των gpu.

ΥΓ

Αν θες να του δώσεις αξία , ρίσκαρε εσύ έξοδα για επισκευή , βάλε του και ένα φθηνό SSD και πούλα το για λειτουργικό. Ετσι όπως το δίνεις ψάχνεις κάποιον που θα ενδιαφερόταν για κάποιο ανταλλακτικό.

Δηλαδή 100-120 δεν μπορω να τα δώσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, life is music είπε

Δηλαδή 100-120 δεν μπορω να τα δώσω 

Σωτηρη μπερδευτηκες δεν ειναι για σενα η απαντηση αλλα για ενα mac που ρωταει ο Malthador

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, p_under είπε

Γύρω στα 100€ θα έλεγα. 

Κατάλαβα σε ευχαριστώ ..γιατί έλεγα να το εδεινα στα 120 ευρώ 

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hp laptop

i5-3230M

4GB

320GB HDD -100%

Windows 10 Pro

Πλαστικά σε κακή κατάσταση(πχ, σπάσιμο στον μεντεσέ,αλλά η οθόνη στέκετε μια χαρά)

+ αυτοκόλλητα Cars στο πίσω μέρος της οθόνης.

 

90Ε, φαντασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GreeKar98K είπε

Hp laptop

i5-3230M

4GB

320GB HDD -100%

Windows 10 Pro

Πλαστικά σε κακή κατάσταση(πχ, σπάσιμο στον μεντεσέ,αλλά η οθόνη στέκετε μια χαρά)

+ αυτοκόλλητα Cars στο πίσω μέρος της οθόνης.

 

90Ε, φαντασία;

κακή εποχή - χαμηλή ζήτηση.

αν του βάλεις έναν 240GB SSD και +8GB ddr3 με 60ευρώ θα τρέχει μια χαρά τα win10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

κακή εποχή - χαμηλή ζήτηση.

αν του βάλεις έναν 240GB SSD και +8GB ddr3 με 60ευρώ θα τρέχει μια χαρά τα win10

Ξέχασα εντελώς πως δεν έχει μπαταρία και το βύσμα βγαίνει εύκολα 😂😅.

Πήρε MacBook M1 η γυναίκα και δεν έχω η αλήθεια είναι κάποια ανάγκη για το laptop αυτό.

Εγώ ήθελα να το δωρίσω, όπως έκανα και ένα παλιό desktop, σε οικογένεια με οικονομικές δυσκολίες,

αλλά το βλέπω να πέφτει παντόφλα. Το έχω παρακάνει με την γενναιοδωρία, είναι γεγονός.😅

Επεξ/σία από GreeKar98K
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδια  εχω το παρακατω Gaming συστημα και θελω να το πουλησω 
ποσω μπορω να το δωσω  ?


 

PC Case : Case LC-Power 705   Tempered glass, rgb κουτι 

Motherboard : GIGABYTE H410 h 

Cpu : Intel Core i5  10400F

Ram : 1x HyperX Fury 8GB DDR4-3200MHz

Gpu : Nvidia GeForce Gigabyte 1060 6GB

Psu : CORSAIR CV550  BRONZE 80+

SSD 240 Crucial ολοκαίνουργιος 

HDD : 320gb

 
ολα τα κομμάτια ειναι αγορασμένα πριν 1.5 μηνα περίπου με εγγύηση (μονο η καρτα δεν εχει ειναι σε αριστη κατασταση και αυτη ) 

Επεξ/σία από xupitera834
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα PS4 Pro τελευταία έκδοση με ακόμα 1.5 μήνα εγγύηση δεύτερο χειριστήριο γνήσιο αγορασμενο τον Ιανουάριο με βάση φόρτισης των χειριστηρίων και ένα παιχνίδι Fifa 20 πόσο να το δώσω;

 

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...