Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την συγκεκριμένη κάρτα την πήρα μεταχειρισμένη και δούλεψε για 3εις μήνες μόνο σε mining (max 70oC, no BIOS mods, @20MH/s - ethermine). Ήταν η κάρτα που έμαθα να κάνω mining - μπήκα τώρα τελευταία στον χώρο.

Ο λόγος τώρα που ρωτάω την γνώμη σας είναι ο εξής.

Out of the blue (που λενε οι Άγγλοι), κράσαρε. Πλέον το mining σταματάει, μπλοκάρει το λειτουργικό (Linux) και θέλει επανεκκίνηση.

Τις τελευταίες 10 μέρες λοιπόν, δοκίμασα διάφορα (windows / linux / driver updates / ξαναπέρασα το BIOS (που δεν το είχα πειράξει κιολας) ) και κατέληξα ότι η κάρτα πρέπει να έχει hw  πρόβλημα, αλλά νομίζω ότι λύνεται εύκολα με κάποιον που να ξέρει από ηλεκτρονικά.

Σαν απλή κάρτα φαίνεται να δουλεύει. Μόνο όμως γραφικά desktop, no gaming. Όταν πάει να κάνει κάτι βαρύ (είτε mining, είτε 3d) έχει θέμα. Με το προηγούμενο τροφοδοτικό, ο υπολογιστής έκλεινε, με το καινούριο ανεβάζει την συνολική κατανάλωση στα από 60 σε 340Watt (τελείως αφύσικο νομίζω) και μετά ο υπολογιστής θα κλείνει.

Μπορεί να είναι κάτι πάρα πολύ απλό, μπορεί να είναι και προβληματική μνήμη...

Σκέφτομαι να την δώσω για κάνα 50αρι και να δοκιμάσει την τύχη του ο επόμενος...

Αλλά είπα να ρωτήσω αν έχει κάποιος κάποια ιδέα που μπορεί να μην σκέφτηκα εγώ.

(και επίσης για να είναι γνωστό το θέμα της στην περίπτωση που θα βάλω την αγγελία)....

Thanks in advance!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, haritak είπε

κατέληξα ότι η κάρτα πρέπει να έχει hw  πρόβλημα, αλλά νομίζω ότι λύνεται εύκολα με κάποιον που να ξέρει από ηλεκτρονικά.

Αυτο ειμαι περιεργος να μαθω πως το συμπερανες...

Σπανια επισκευαζονται καρτες γραφικων.Μονο η ψυκτρα αν φανει χρησιμη σε κανεναν.50αρικο απιθανο να τη δωσεις.Κανα 20αρικο και αν...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haritak είπε

Νομίζω με καλύψατε πλήρως!

Θα την χαρίσω σε κάνα ηλεκτρονικό!

(ένα βιντεάκι σχετικό, άλλα είχα βρει και άλλα!

 )

Δύσκολα πουλιέται , αν την είχες 3 μήνες μεταχειρισμένη πιθανότατα την αγόρασες ήδη ψημένη με ημερομηνία λήξης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, haritak είπε

Νομίζω με καλύψατε πλήρως!

Θα την χαρίσω σε κάνα ηλεκτρονικό!

(ένα βιντεάκι σχετικό, άλλα είχα βρει και άλλα!

 )

Αν είναι να την χαρίσεις στείλε μου ένα πμ αν θες 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε παλιά προιόντα που δεν έχουν αξία , καλό είναι να δίνονται δωρεάν σε άτομα με μεράκι που θα τα ζωντανέψουν.

Τώρα αν κάτι παλιό αξίζει πολλά στο ebay , είναι θεμιτό να το πουλήσει εκεί ο κάτοχος. Οπότε σε αυτή την περίπτωση ψάχνουμε πόσο αξίζουν στο ebay και αν αξίζει να τα πουλήσουμε έξω.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, 

Σκέφτομαι να κάνω Upgrade λόγω δουλειάς- gaming οπότε να πουλήσω το παλιό. Μπορείτε να με κατευθύνετε στην τιμή στο περίπου?

Επισυνάπτω Speccy. 

Thanks!

 

image.png.777160786123b68f52c9e433c81ce55b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, YannisPou είπε

Παιδιά καλησπέρα, 

Σκέφτομαι να κάνω Upgrade λόγω δουλειάς- gaming οπότε να πουλήσω το παλιό. Μπορείτε να με κατευθύνετε στην τιμή στο περίπου?

Επισυνάπτω Speccy. 

Thanks!

 

image.png.777160786123b68f52c9e433c81ce55b.png

Κάκιστη στιγμή για ολική αναβάθμιση με τις τιμές των καρτών γραφικών να είναι στον θεό. Κρατήστε τουλάχιστον την 1050ti και την αναβαθμίζετε αργότερα - αν θέλετε να συνεχίσετε τώρα gaming.

Επεξ/σία από GreeKar98K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, GreeKar98K είπε

Κάκιστη στιγμή για ολική αναβάθμιση με τις τιμές των καρτών γραφικών να είναι στον θεό. Κρατήστε τουλάχιστον την 1050ti και την αναβαθμίζετε αργότερα - αν θέλετε να συνεχίσετε τώρα gaming.

Μάλλον έχετε δίκιο, είχε κάπου την 3060 στα 650 και σκεφτόμουν αν αξίζει, ίσως να περιμένω restock 3060ti για αναβάθμιση τελικά. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, YannisPou είπε

Μάλλον έχετε δίκιο, είχε κάπου την 3060 στα 650 και σκεφτόμουν αν αξίζει, ίσως να περιμένω restock 3060ti για αναβάθμιση τελικά. Ευχαριστώ!

3060=5700ΧΤ, κανονικά κάνει 350 σαν λιανική τιμή. Τώρα αν θα υπάρξει τέτοια τιμή στους επόμενους 12 μήνες, άγνωστο.

Σε τιμές λιανικής μιλώντας η 3060ΤΙ είναι μακράν καλύτερη από την απλή 3060. Τωρα με τις τιμές που παίζουν, πάλι αξίζει περισσότερο σαν απόδοση, αλλά αναλογικά λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο κακή που δεν θυμάμαι αν τα ενσωματωμένα γραφικά του υπολογιστή που είχα χαρίσει, είναι χειρότερα.😅 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...