Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Ας το άφηνες όπως ήταν και ας το φυλαγες σε ένα σημείο ασφαλές αν δεν το χρησιμοποιούσες , εγώ δεν θα άντεχα να δώσω για 100€ ένα pc που έχω κάτσει άπειρες ώρες και έχω περάσει ωραίες στιγμές σε αυτό ειδικά αν το είχα και τόσα χρόνια (πχ αν έπαιζα παιχνίδια με φίλους). Βέβαια ο καθένας το σκέφτεται αλλιώς ή κάποιος μπορεί να μην τον νοιάζει αυτό και απλώς να ήθελε να το δώσει διότι είχε ανάγκη τα χρήματα, όλα δεκτά απλώς εγώ λέω την γνώμη μου και τι θα έκανα αν βρισκόμουν εγώ στην θέση σου. 

Αν κρατούσα υπολογιστές επειδή έχω περάσει ωραίες στιγμές μαζί τους θα ήθελα ένα δωμάτιο μόνο για αυτό το σκοπό. Το πρώτο μου pc ήταν με cpu 8086, 10MHz turbo frequency, 768 kb ram ( ούτε καν 1 mb) και δεν είχε καν σκληρό δίσκο.

Επεξ/σία από fotaras76
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν παίδες, TV Samsung 55άρα, μοντέλο UE55KS7500 Curved, με σπασμένο panel (δείχνει λίγα πράγματα πλέον λόγω των ραγισμάτων και των γραμμών).

Αξίζει να πωληθεί για ανταλλακτικά; Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Ποια είναι περίπου μια νορμάλ τιμή για μια λειτουργική gtx 960 2gb ; 

Στην εποχή μας 100-120ε.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Ποια είναι περίπου μια νορμάλ τιμή για μια λειτουργική gtx 960 2gb ; 

1 λεπτό πριν, Τέρης Α. είπε

Στην εποχή μας 100-120ε.

  Όχι!

Απλός λειτουργική με έναν ανεμιστήρα, 125. Δύο ανεμιστήρες σίγουρα καλή κατάσταση, 135. Θέλεις να γράφει "Αsus", 150.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Και γιατί να μην προτιμήσει κάποιος μία 1050Ti με 120-140;

Έχω την εντύπωση πως σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις πιο πολύ την απλή 1050 παρά την ti.

H απλή 1050 είναι όμως πίσω από την 960 2gb σε επιδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Τέρης Α. είπε

Η ti πωλείται από χρήστη με μηδέν αξιολογήσεις. Οι πιο πολλές αγγελίες για ti είναι σαφώς παραπάνω.

https://www.insomnia.gr/classifieds/search/?q=1050ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Η ti πωλείται από χρήστη με μηδέν αξιολογήσεις. Οι πιο πολλές αγγελίες για ti είναι σαφώς παραπάνω.

https://www.insomnia.gr/classifieds/search/?q=1050ti

Για χαλασμένη μου δείχνει αυτή, δεν νομίζω απλώς δυσλειτουργική. Από άλλους χρήστη με μηδέν αξιολογίσεις θα ψώνιζα, σε αυτήν όμως θα δίσταζα. Δεν πάνε πολλές βδομάδες από όταν βάζαν αγγελία 130 τις χαλασμένες 1050 ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. 

Έχω κάνει πρόσφατα αναβάθμισή αλλά πρέπει να το δώσω μιάς και τελικά απαραίτητο πλέων είναι η φορητότιτα.

Θα ήθελα να μου προτείνετε που θεωρείτε πως είναι μία σωστή τιμή. Ευχαριστώ

 

Επεξεργαστής μητρική ραμ είναι τα αγόρασα πριν ένα μήνα, M2 πριν κάνα 3μηνο ίσως. Δεν έχω παίξει πέρα από κάνα 20ωρο cs και όπως προείπα πρέπει επειγόντως να πάω σε λάπτοπ.

AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor 

Gigabyte B550 gaming x v2

Ram ddr4 2x16gb  32.0 GB

gpu Nvidia GTX 1070 8gb

m2 500gb

ssd 256gb

hdd 1tb

Case phanteks eclipse p400

Monitor Dell P2414H

Μηχανικό πληκτρολόγιο 

Ποντίκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PC_Science_Lefkada είπε

Για χαλασμένη μου δείχνει αυτή, δεν νομίζω απλώς δυσλειτουργική. Από άλλους χρήστη με μηδέν αξιολογίσεις θα ψώνιζα, σε αυτήν όμως θα δίσταζα. Δεν πάνε πολλές βδομάδες από όταν βάζαν αγγελία 130 τις χαλασμένες 1050 ti.

Σίγουρα κάτι βρωμάει. Αγγελία από 9/1 με 1050ti στα 130 ευρώ. Λογικά θα έπρεπε να πουληθεί αρκετά σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PC_Science_Lefkada είπε

Για χαλασμένη μου δείχνει αυτή, δεν νομίζω απλώς δυσλειτουργική. Από άλλους χρήστη με μηδέν αξιολογίσεις θα ψώνιζα, σε αυτήν όμως θα δίσταζα. Δεν πάνε πολλές βδομάδες από όταν βάζαν αγγελία 130 τις χαλασμένες 1050 ti.

Εμένα δεν μου κάνει για χαλασμένη αλλά για fake. Δεν γράφει τίποτα πάνω που συνήθως όλες ακόμα και οι oem γράφουν ένα geforce gtx/rtx αν έχουν τέτοιο πλαστικό/μεταλλικό κάλυμμα. Και είναι πολύ χαμηλή η τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Εμένα δεν μου κάνει για χαλασμένη αλλά για fake. Δεν γράφει τίποτα πάνω που συνήθως όλες ακόμα και οι oem γράφουν ένα geforce gtx/rtx αν έχουν τέτοιο πλαστικό/μεταλλικό κάλυμμα. Και είναι πολύ χαμηλή η τιμή.

Ωραίος και σωστός ρε συ Nick, τόσο μικρές και τόσο πρόσφατες δεν τις κοιτάζω καν και το είχα διαγράψει ότι έρχονται παπόρια από Ασιά μεριά με κάθε καρυδιάς fake.

@fotaras76, αν η ερώτησή σου δεν αφορά πώληση και αφορά αγορά μήπως να κοίταζες και 770;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, PC_Science_Lefkada είπε

 

@fotaras76, αν η ερώτησή σου δεν αφορά πώληση και αφορά αγορά μήπως να κοίταζες και 770;

Πουλάει κάποιος πλήρη πύργο με

I5 4570- 8gb Ram- Gtx 960 - 256 ssd - 1tb hdd στα 180 ευρώ (δεν το πουλάει χωρίς gpu).

Αν αγοραστεί θέλουμε να πουληθεί η 960 και να κρατήσει ένας φίλος το υπόλοιπο σύστημα για απλή χρήση. Οπότε μας ενδιαφέρει πόσο μπορεί να πουληθεί η κάρτα για να ξέρουμε τελικά πόσο θα στοιχίσει το pc καθώς δεν έχει και πολλά φράγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...