Προς το περιεχόμενο

EON TV Box


X4Tz1S
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από X4Tz1S,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προσωπικά δεν το γνωρίζω, όμως όταν έβαλες δορυφορικό δεν πλήρωσες τον εξοπλισμό; Εγώ πριν 6-7 χρόνια που είχα δορυφορικό Nova και μετά άλλαξα εταιρία (μέχρι να ξανά έρθω πέρσι), δεν μου ζήτησαν ποτέ τον εξοπλισμό. Καλό θα ήταν βέβαια να πάρεις και ένα τηλέφωνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα παιδιά,

ακολούθησα τις οδηγίες του X4Tz1S για το wifi αλλά δεν δούλεψε σε εμένα. πατώντας μια φορά το κόκκινο κουμπί μου λέει ότι το wifi ενεργοποιήθηκε. όταν όμως κάνω διπλό κλικ, μου ανοίγει η οθόνη με τα δίκτυα χωρίς να βγάζει δίκτυα για να συνδεθώ. επίσης, στις ρυθμίσεις, η επιλογή wifi είναι grayed out. το μποξακι το πηρα το σαββατο και με το που το συνδεσε ο τεχνικος στο lan πηρε αναβαθμιση. υπαρχει περιπτωση με την αναβαθμιση να μπλοκαρε το wifi; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2021 στις 11:15 ΜΜ, X4Tz1S είπε

Ένα android box είναι, τίποτα περισσότερο. Το καλό με το box είναι ότι το τοποθετείς όπου έχει ίντερνετ και παίζει, δηλαδή αν έχεις ένα εξοχικό και το πάρεις μαζί σου θα έχεις και εκεί τα κανάλια ή πας σε έναν φίλο να δείτε την μπάλα

Καλησπέρα , παίζει και στο εξωτερικό ? Συγκεκριμένα θα πάω Γερμανία εάν το πάρω μαζί μου θα παίζει κανονικά το πρόγραμμα της Nova ? ( Ο αποκωδικοποιητής, το δορυφορικό δηλαδή, παίζει Γερμανία ).

Επεξ/σία από ge0rgi0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2021 στις 7:37 ΜΜ, rocknroll είπε

καλησπέρα παιδιά,

ακολούθησα τις οδηγίες του X4Tz1S για το wifi αλλά δεν δούλεψε σε εμένα. πατώντας μια φορά το κόκκινο κουμπί μου λέει ότι το wifi ενεργοποιήθηκε. όταν όμως κάνω διπλό κλικ, μου ανοίγει η οθόνη με τα δίκτυα χωρίς να βγάζει δίκτυα για να συνδεθώ. επίσης, στις ρυθμίσεις, η επιλογή wifi είναι grayed out. το μποξακι το πηρα το σαββατο και με το που το συνδεσε ο τεχνικος στο lan πηρε αναβαθμιση. υπαρχει περιπτωση με την αναβαθμιση να μπλοκαρε το wifi; 

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο, μόλις μπεις στο μενού με τα δίκτυα που θα πρέπει να εμφανίζονται τότε κλείσε και ξανά άνοιξε το WiFi με το κουμπί που έχεις ορίσει. Να πω ότι αν πας να δεις το WiFi αν είναι ανοικτό από τις ρυθμίσεις τότε το κλείνει αυτόματα λόγω προγραμματισμού. Μπορείς επίσης εκεί που το βλέπεις κλειστό (γκρι) να πατήσεις να ανοίξει και από κάτω θα εμφανίσει τα πιο κοντινά δίκτυα.

 

 

Στις 7/12/2021 στις 12:52 ΠΜ, vaggos715 είπε

Καλησπέρα σας.. Netflix δεν με αφήνει να κατεβάσω όμως λεει δεν είναι συμβατό με την συσκευή..τι κάνω;

Παίζει μόνο με apk αλλά χρειάζεσαι mouse, δεν παίζει με το τηλεκοτρόλ

 

 

19 λεπτά πριν, ge0rgi0s είπε

Καλησπέρα , παίζει και στο εξωτερικό ? Συγκεκριμένα θα πάω Γερμανία εάν το πάρω μαζί μου θα παίζει κανονικά το πρόγραμμα της Nova ? ( Ο αποκωδικοποιητής, το δορυφορικό δηλαδή, παίζει Γερμανία ).

Δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα κανένα, αρκεί να το έχεις ενεργοποιήσει εδώ στην Ελλάδα πρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπαίνεις από ip Γερμανίας δε νομίζω ότι θα παίξει. Το πιθανότερο είναι ότι θα χρειαστείς VPN. Από εδώ Ελλάδα όταν βγαίνω με VPN και ip Γερμανίας για να δω ZDF, δεν μου ανοίγει η εφαρμογή της EON.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/11/2021 στις 11:26 ΜΜ, X4Tz1S είπε

Εγώ κατάφερα να παίξω το netflix στο Android TV Box EON, έκανα εγκατάσταση του apk Netflix 8.8.0 build 8 40069 beta, έδωσα την εντολή από το buttom mapper να μπαίνει με το κίτρινο κουμπί και μπαίνει μια χαρά. Βέβαια η εφαρμογή χρειάζεται mouse για να παίξει, έτσι εγκατέστησα στο box το zank remote for android (είναι ένα πράσινο με ένα mouse στο κέντρο), έκανα την ρύθμιση που ζητάει για να παίξει, μετά εγκατέστησα και στο κινητό μου και είχα το κινητό ως mouse και είδα ότι παίζει μια χαρά.

Καλημέρα φίλε X4Tz1s. Τελικά έπαιξε το netflix με το apk για tablet με mouse και πληκτρολόγιο αλλά με τραγική ποιότητα εικόνας. Έπαιξε όμως κορυφαία με το plugin για το KODI. Όλα καλά.

Επεξ/σία από gorath
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@X4Tz1S Κατάφερες να έχεις υπότιτλους στα Ελληνικά by default στα video του netflix? Έχω δοκιμάσει διάφορους τρόπους αλλά πρέπει να πάω χειροκίνητα να τους αλλάζω κάθε φορά από τα Αγγλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σειρά που έβαλα, στην αρχή δεν είχε υπότιτλους και μόλις έβαλα ελληνικά έμεινε. Βέβαια εγώ το προφίλ μου το έχω ελληνικό, ίσως εσύ το έχεις αγγλικό γι'αυτό και μπαίνουν default οι αγγλικοί υπότιτλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2021 στις 4:11 ΜΜ, katerinaki94 είπε

Να ρωτήσω σε περίπτωση που θέλω να το γυρίσω από δορυφορικό σε eonμε τον υπάρχουν εξοπλισμό τι γίνεται?? Τον επιστρέφω η τον κρατάω

εγώ κράτησα κ τους δύο αποκωδικοποιητές μου. δεν μου ανέφεραν κάτι για επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, το ΕΟΝ box, αναφέρει ότι παραμένει κλειδωμένο σε ένα οικιακό δίκτυο (στο modem/router) και άρα δεν θα μπορεί να παίξει αλλού αν χρειαστεί να μεταφερθεί;

Επίσης με την δυνατότητα σύνδεσης σε έτερη συσκευή Smart TV, θα πρέπει να είναι πάλι εντός του ίδιου δικτύου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια σας πολλα

έχει καμιά βδομάδα που πήρα και γω το box αλλά δε θέλει με τίποτα να συνδεθεί σε wifi. 

μόλις κάνω τη διαδικασία, δεν βρίσκει δίκτυο. reboot και βλέπει αλλά δεν μπαίνει με τίποτα. Βλέπει το δίκτυο κάνω σύνδεση και μου βγάζει δεν είναι δυνατή η εύρεση. Δοκίμασα να βγάλω τις εφαρμογές να τις ξαναβάλω να δημιουργήσω δίκτυο χωρίς κωδικό. πάντα τα ίδια 

καμιά ιδέα ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...