Προς το περιεχόμενο

EON TV Box


X4Tz1S
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από X4Tz1S,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο που δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Βλέπω μέσω της εφαρμογής στην τβ και η ποιότητα εικόνας είναι σην καλύτερη μέτρια σαν να στριμαρω από ένα μέτριο σαιτ. Έχω παράλληλα και την κοσμοτε και η διαφορά είναι χαοτική. Το έχω μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά καλησπέρα! Ήρθα στο χωριό μου και πήρα μαζί και το eon box αλλά ξέχασα το κοντρόλ.. Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω κινητού να το διαχειριστω? Έχω huawei nova 5t το οποίο έχει και υπέρυθρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/7/2022 στις 6:48 ΜΜ, marksk είπε

παιδιά πως μπορώ να επεκτείνω τον αποθηκευτικό χώρο και να κάνω εκεί εγκατάσταση κανένα παιχνίδι για τα μικρά ;

Εχει υποδοχη για sd card και usb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/5/2022 στις 12:48 ΜΜ, termi21 είπε

Φίλε βρήκες κάποια λύση; Έβαλα και εγώ το Netflix plugin στο Kodi, μου βρίσκει κανονικά τις σειρές μου, τις λίστες μου, κλπ, αλλά όποτε πάω να κάνω κάτι playback, μου βγάζει το ίδιο error με εσένα.

Σύμφωνα με τον developer του plugin, αυτό το error βγαίνει όταν η συσκευή δεν είναι "netflix certified". Αλλά χαίρω πολύ, αν ήταν certified δε θα προσπαθούσαμε να βάλουμε netflix μέσω kodi... Και αν είναι έτσι, πώς κάποια παιδιά πιο πάνω λένε ότι τους παίζει το plugin στο EON BOX;

(Note: Εγώ το έχω πάρει από Wind, αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποια σημασία)

Καλησπέρα, συγγνώμη για την αναμονή, τώρα είδα την ανάρτηση. Δεν έχω βρει λύση. Περιμένω αναβάθμιση των εφαρμογών με παράλληλη αναβάθμιση του  ΕΟΤ ΒΟΧ λόγω συνεργασίας με WIND.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους, Ο πίο απλός τρόπος που βρήκα για να τρέξει netflix στο eon είναι ο παρακάτω και τον έκλεψα από αυτό το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=a4FL0DGpSzo&list=FLKIrmz8CDQ49TqdrW90M4dQ&index=1. Μοναδικό μειονέκτημα ότι το control της eon δεν ελέγχει το netflix και χρειάζεσαι ένα ασύρματο ποντίκι για να κάνεις την δουλειά σου αλλά μικ΄ρο το κακό. Λοιπόν

1. χρειάζεται να εγκαταστήσεις ένα file manager στο EON. ΔΙάλεξε όποιν θές από το playstore.

2. χρειάζεται να εγκαταστήσεις το launcher στο EON. Βρές το στο playstore. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kfaraj.launcher&hl=en

3. χρειάζεται να εγκαταστήσεις το aptoide. Νομίζω δεν το έχει το playstore. Εγώ, στο PC, κατέβασα το apk του aptoide από το apkmirror.com. Το έριξα σε ένα usb. Έβαλα το usb στο eon και άνοιξα το apk του  aptoide μέσα απότον fileanager ο οποίος βλέπει το usb. ΑΠοδέχτηκα εγκατάσταση από άγνωστες πηγές και το εγκατέστησα.

4. Στο περιβάλλον του EON ανοίγεις τον launcher. Μέσα απο εκεί τρέχεις το aptoide. Μέσα στο aptoide ψάχνεις το netflix και το εγκαθιστάς.

και είσαι έτοιμος. Μέσα από τον Launcher θα βρίσκεις το Netflix

5. ΓΙα μεγαλύτερη ευκολία, εγκαθιστάς και το button mapper στο eon, αντιστοιχίζεις το netflix στο κόκκινο πχ κουμπί και τρέχει με τη μία!

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, λήγει το συμβόλαιο μου με το cosmote TV οπότε θα ήθελα να ρωτήσω ποιες οι διαφορές μεταξύ EON TV και COSMOTE TV.

Αν μπορεί να μου πει κάποιος τι περιέχει το EON TV(ποιο αναλυτικά και όχι όπως το αναγράφει το site τους) 

 

Η Cosmote TV(CINEMA pack όχι sport)παρέχει:

1)Streaming έξτρα περιεχόμενο δικό του (Σαν το Netflix, εκτός από του (3) περιεχόμενου των καναλιών όπως γράφω ποιο κατω). 

2)Ταινίες επί πληρωμή/ενοικίαση.

3)Κρατάει περιεχόμενο μέχρι και 14 ημέρες από κανάλια (αν δεν κάνω λάθος) και μπορείς να βρεις το περιεχόμενο στην "streaming" πλατφόρμα(μαζί με τις υπόλοιπες σειρές/ταινίες), αλλά και πατώντας να δεις τα κανάλια σου έχει την επιλογή replay tv(κρατημένο περιεχόμενο 14ημερων) και το πρόγραμμα των καναλιών ή επιλέγεις κάποιο κανάλι να δεις.

4)profile χρηστών

5)Παραγωγές Cosmote tv(πχ έτερος Εγω)

6)7 Κανάλια Cosmote, village και όλα τα υπόλοιπα είναι σχεδόν ίδια σε όλες τις εταιρίες.

7)2 Νομίζω ταυτόχρονες θεάσεις και 7 συσκευές συνδεδεμένες

Επεξ/σία από SpiderAang
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. δεν γνωριζω γιατι δεν παρακολουθω εντατικα τις ταινιες-σειρες

2. οχι

3. Εχει και  ειναι 7ημερο και στις 2 πλατφορμες. Επισημανση οτι στη νοβα αν δεις κατι απο το replay και για καποιο λογο σταματησεις την προβολή δεν σου κραταει το σημειο που ειχες διακοψει ουτε καν στο εχει σαν υπενθυμιση, πρεπει να το βρεις μονος σου που ειναι τεραστιο μειον αν παρακολουθείς συχνα απο το replay

4. Ναι

5. Οχι

6. μπορεις να δεις στο nova.gr

7. 3 ταυτοχρονες θεασεις (2 τηλεορασεις και 1 φορητη συσκευή και με 3.5€ εξτρα  ακομα μια φορητη)

Επεξ/σία από ksessalonikios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ksessalonikios είπε

1. δεν γνωριζω γιατι δεν παρακολουθω εντατικα τις ταινιες-σειρες

2. οχι

3. Εχει και  ειναι 7ημερο και στις 2 πλατφορμες. Επισημανση οτι στη νοβα αν δεις κατι απο το replay και για καποιο λογο σταματησεις την προβολή δεν σου κραταει το σημειο που ειχες διακοψει ουτε καν στο εχει σαν υπενθυμιση, πρεπει να το βρεις μονος σου που ειναι τεραστιο μειον αν παρακολουθείς συχνα απο το replay

4. Ναι

5. Οχι

6. μπορεις να δεις στο nova.gr

7. 3 ταυτοχρονες θεασεις (2 τηλεορασεις και 1 φορητη συσκευή και με 3.5€ εξτρα  ακομα μια φορητη)

Να συμπληρωσω οτι επιτρεπει ταυτοχρονη θεαση και στα αθλητικα στο φουλ προγραμμα πραγμα που δε συμβαινει στον ανταγωνισμο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2023 στις 11:17 ΠΜ, vangelis_k είπε

Να συμπληρωσω οτι επιτρεπει ταυτοχρονη θεαση και στα αθλητικα στο φουλ προγραμμα πραγμα που δε συμβαινει στον ανταγωνισμο

Μπορει για παράδειγμα να παίζει το box και ταυτόχρονα σε άλλη smart TV με την εφαρμογή της ΕΟΝ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kosmasgr είπε

Μπορει για παράδειγμα να παίζει το box και ταυτόχρονα σε άλλη smart TV με την εφαρμογή της ΕΟΝ ?

Ναι κανονικα. Και επισηϛ σε μια ακομα φορητη συσκευη οπωϛ smart phone, tablet, pc, laptop. Συνολο 3 συσκευεϛ ταυτοχρονα χωριϛ περιορισμουϛ. Στην περιπτωση που ρωταϛ βλεπειϛ τα παντα και ταυτοχρονα απο το box που δινουν, απο app σε αλλη μια smart tv και μια φορητη συσκευη απο τϛ 3 που μπορειϛ να δηλωσειϛ συνολικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vangelis_k είπε

Ναι κανονικα. Και επισηϛ σε μια ακομα φορητη συσκευη οπωϛ smart phone, tablet, pc, laptop. Συνολο 3 συσκευεϛ ταυτοχρονα χωριϛ περιορισμουϛ. Στην περιπτωση που ρωταϛ βλεπειϛ τα παντα και ταυτοχρονα απο το box που δινουν, απο app σε αλλη μια smart tv και μια φορητη συσκευη απο τϛ 3 που μπορειϛ να δηλωσειϛ συνολικα.

Ευχαριστώ , σκέφτομαι να μεταβώ απο COSMOTE στη nova , αλλά θα επιλέξω το δορυφορικό δέκτη αν δίνουν δωρεαν και εγκατάσταση. Και στην άλλη τηλεόραση μέσω εφαρμογής EON

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...