Προς το περιεχόμενο

EON TV Box


X4Tz1S
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από X4Tz1S,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενδιαφέρει μήπως θα μπορούσα να το πάρω από το σπίτι και να το πάω αλλού να το συνδέσω με wifi. 

όταν σκανάρει για δίκτυα, τα βρίσκει, όταν βάζω να συνδεθεί δεν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 30/12/2021 στις 2:32 ΜΜ, naimore είπε

το χει κλεισει/μπλοκαρει η νοβα το wifi, παρε powerline αμα δεν εχεις ethernet κοντα

Εμένα φίλε μου λειτουργεί ακόμα κανονικά το wifi. Δεν ξέρω εάν έχει κάνει κάτι σε πιο καινούρια boxακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2021 στις 4:23 ΜΜ, gousias είπε

Καλησπέρα, το ΕΟΝ box, αναφέρει ότι παραμένει κλειδωμένο σε ένα οικιακό δίκτυο (στο modem/router) και άρα δεν θα μπορεί να παίξει αλλού αν χρειαστεί να μεταφερθεί;

Επίσης με την δυνατότητα σύνδεσης σε έτερη συσκευή Smart TV, θα πρέπει να είναι πάλι εντός του ίδιου δικτύου;

Μπορεί να μεταφερθεί το box και σε άλλη οικία;

Όταν αναφέρει σχετικά με τη δυνατότητα χρήσης μαζί με το box ταυτόχρονα και smart tv / laptop ή pc / smartphone / tablet, τι εννοεί, ότι μόνο σε μία εκ των smart tv / laptop ή pc / smartphone / tablet θα πρέπει να είναι εντός του ίδιου δικτύου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vagtam12 είπε

Εμένα μου είπαν ότι δεν παίζει σε άλλο σπίτι πχ χωριό αν πάρεις το tv box. Επίσης μου χρεώνουν το tv box 50 ευρώ.

 

Αυτό ήθελα να μάθω, γιατί αν είναι να πας στο χωριό για κάποιους μήνες, ποιο το νόημα να πληρώνεις. Τα 50€ γιατί;

Επίσης, αυτό που λένε στα παχιά και υπέροχα γραπτά τους για παράλληλη ( ή ταυτόχρονη; ) θέαση και σε 2η, 3η κλπ συσκευή (smart tv κλπ), αν γίνεται και αν ναι, πως και με τι κόστος;

Επεξ/σία από gousias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η eon tv σε μένα λειτουργεί σε μία τηλεόραση με τον αποκωδοποιητη και σε μία ακόμη τηλεόραση σε δύο τάμπλετ (ipad και samsung) και σε PC hp δηλαδή σε δύο τν και σε τρείς φορητές συσκευές και μια μετατροπή  λειτουργεί το box με wi fi.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fotiskats είπε

Η eon tv σε μένα λειτουργεί σε μία τηλεόραση με τον αποκωδοποιητη και σε μία ακόμη τηλεόραση σε δύο τάμπλετ (ipad και samsung) και σε PC hp δηλαδή σε δύο τν και σε τρείς φορητές συσκευές και μια μετατροπή  λειτουργεί το box με wi fi.-

Αλλά μόνο σε ένα δηλωμένο δίκτυο που είναι και κλειδωμένο να δουλεύει εκεί; Μεταφορά του box σε άλλη οικία δεν γίνεται, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, marksk είπε

για πες μας παραπάνω αν θέλεις 

Εγώ βρήκα οδηγίες στο YouTobe και έκανα την μετατροπή ,αυτό γίνεται μόνο στο μοντέλο CHOT0102 ,το box δεν το  έχω μεταφέρει σε  άλλο σημείο με wi fi (σπίτι) αλλά το δοκίμασα με mobile hotspot Wi fi κινητού cosmote και η απόδοση είναι άριστη.

11 ώρες πριν, marksk είπε

για πες μας παραπάνω αν θέλεις 

Εγώ βρήκα οδηγίες στο YouTobe και έκανα την μετατροπή ,αυτό γίνεται μόνο στο μοντέλο CHOT0102 ,το box δεν το  έχω μεταφέρει σε  άλλο σημείο με wi fi (σπίτι) αλλά το δοκίμασα με mobile hotspot Wi fi κινητού cosmote και η απόδοση είναι άριστη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/11/2021 στις 11:40 ΠΜ, βασιλιάς βάτραχος είπε

Καλησπερα, εμεις που ειμαστε με το απλο προγραμματακι της νοβα 100αρα με 29.90€ μπορουμε να "αναβαθμισουμε" και να παμε στο ΕΟΝ fiber 100 με 33€ ?

Ναι και θα πληρώνεις 23€ για 6 μήνες και μετά 33€ τον μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2022 στις 7:51 ΠΜ, fotiskats είπε

Εγώ βρήκα οδηγίες στο YouTobe και έκανα την μετατροπή ,αυτό γίνεται μόνο στο μοντέλο CHOT0102 ,το box δεν το  έχω μεταφέρει σε  άλλο σημείο με wi fi (σπίτι) αλλά το δοκίμασα με mobile hotspot Wi fi κινητού cosmote και η απόδοση είναι άριστη.

Εγώ βρήκα οδηγίες στο YouTobe και έκανα την μετατροπή ,αυτό γίνεται μόνο στο μοντέλο CHOT0102 ,το box δεν το  έχω μεταφέρει σε  άλλο σημείο με wi fi (σπίτι) αλλά το δοκίμασα με mobile hotspot Wi fi κινητού cosmote και η απόδοση είναι ά

Στις 8/1/2022 στις 4:58 ΜΜ, fotiskats είπε

Η eon tv σε μένα λειτουργεί σε μία τηλεόραση με τον αποκωδοποιητη και σε μία ακόμη τηλεόραση σε δύο τάμπλετ (ipad και samsung) και σε PC hp δηλαδή σε δύο τν και σε τρείς φορητές συσκευές και μια μετατροπή  λειτουργεί το box με wi fi.-

Από 9-1-2022 η eon tv σε μένα λειτουργεί σε μία τηλεόραση με τον αποκωδοποιητη και σε μία ακόμη τηλεόραση και σε  ένα φορητό μέσο ταυτόχρονα  και όχι σε τρία (3) φορητά  τα φορητά μπορούν να παίζουν εναλλάξ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδία, ερώτηση σχετικά με το box.

Έχω μια smart tv F&U αλλά δε μπορώ να βρω την εφαρμογή της EON άρα μονόδρομος το box.

Από ότι καταλαβαίνω, το box δεν έχει wifi και ο μόνος τρόπος είναι να το συνδέσεις με το ρουτερ μέσω καλώδιο ethernet.

Το ρούτερ βρίσκεται σε άλλο χώρο χωρίς δυνατότητα μετακίνησης. Εάν συνδέσω ένα wifi extender κοντά στην TV και το συνδέσω με το box μέσω ethernet θα λειτουργεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...