Προς το περιεχόμενο

EON TV Box


X4Tz1S
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από X4Tz1S,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, kosmasgr είπε

Ευχαριστώ , σκέφτομαι να μεταβώ απο COSMOTE στη nova , αλλά θα επιλέξω το δορυφορικό δέκτη αν δίνουν δωρεαν και εγκατάσταση. Και στην άλλη τηλεόραση μέσω εφαρμογής EON

Ναι ισχυει και αυτοϛ ο συνδυασμοϛ, αυτο εχω και εγω. Παλιοϛ συνδρομητηϛ δορυφορικηϛ με το συμβολαιο ληγμενο καιρο περασα σε ΕΟΝ μεσω δορυφορου και ετσι μου ανοιξαν και οι αλλεϛ επιλογεϛ θεασηϛ. Οσο για την εγκατασταση δεν γνωριζω αν ειναι δωρεαν. Επειδη εχω τρελα με το ποδοσφαιρο εχω βαλει και cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, vangelis_k είπε

Ναι ισχυει και αυτοϛ ο συνδυασμοϛ, αυτο εχω και εγω. Παλιοϛ συνδρομητηϛ δορυφορικηϛ με το συμβολαιο ληγμενο καιρο περασα σε ΕΟΝ μεσω δορυφορου και ετσι μου ανοιξαν και οι αλλεϛ επιλογεϛ θεασηϛ. Οσο για την εγκατασταση δεν γνωριζω αν ειναι δωρεαν. Επειδη εχω τρελα με το ποδοσφαιρο εχω βαλει και cosmote.

Είναι δωρεάν η εγκατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξερεις οτι στον δορυφορικό δεκτη δεν θα εχεις replay και το γραφικό περιβαλλον ειναι επιεικώς χαλια, αν εχεις συνδεση καλή παρε καλυτερα την ip tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ksessalonikios είπε

να ξερεις οτι στον δορυφορικό δεκτη δεν θα εχεις replay και το γραφικό περιβαλλον ειναι επιεικώς χαλια, αν εχεις συνδεση καλή παρε καλυτερα την ip tv

Προσωπικα δεν το αλλαξα λογω καλυτερηϛ ποιοτηταϛ εικοναϛ στο δορυφορικο και με το σκεπτικο οτι για το ριπλει υπαρχει το app. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vangelis_k είπε

Προσωπικα δεν το αλλαξα λογω καλυτερηϛ ποιοτηταϛ εικοναϛ στο δορυφορικο και με το σκεπτικο οτι για το ριπλει υπαρχει το app. 

Και τι να το κανεις μεσω app? αν θες να δεις κατι αμεσα τι κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το έχω ακόμα σε δορυφορικό 1) γιατί θέλουνε 50€ για την μετατροπή και 2) και σημαντικότερο, επειδή σε περίπτωση που κοπεί το Ίντερνετ να υπάρχει εναλλακτικός  τρόπος προβολής, αλλά σαν εμπειρία η δορυφορική τους είναι απαράδεκτη 

Επεξ/σία από ksessalonikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aggelos_INSM είπε

Και τι να το κανεις μεσω app? αν θες να δεις κατι αμεσα τι κανεις?

Δεν το χρησιμοποιουσα ποτε ετσι οποτε δε με ενδιαφερει το αμεσο ριπλει. Αν ειναι τοσο αναγκη, θεωρητικα μιλωνταϛ παντα, μπορω να το κανω στο ταμπλετ. Ομωϛ μεχρι τωρα δεν το εχω κανει. Αυτο φυσικα αφορα εμενα και καποιοι αλλοι ισωϛ το χρειαζονται...

1 ώρα πριν, ksessalonikios είπε

Εγώ το έχω ακόμα σε δορυφορικό 1) γιατί θέλουνε 50€ για την μετατροπή και 2) και σημαντικότερο, επειδή σε περίπτωση που κοπεί το Ίντερνετ να υπάρχει εναλλακτικός  τρόπος προβολής, αλλά σαν εμπειρία η δορυφορική τους είναι απαράδεκτη 

Απο εικονα ειναι πολυ ανωτερο, και το σημα ισωϛ χαθει σπανια σε μεγαλη κακοκαιρια. Γενικα ειμαι υπερ του δορυφορικου και στην comote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, ksessalonikios είπε

να ξερεις οτι στον δορυφορικό δεκτη δεν θα εχεις replay και το γραφικό περιβαλλον ειναι επιεικώς χαλια, αν εχεις συνδεση καλή παρε καλυτερα την ip tv

Inalan 200/200. 

Λες ? Επειδή γενικά κατεβάζω έλεγα να μην επηρεάζει την TV και σίγουρα η ποιότητα είναι καλύτερη στο δορυφορικό 

Επεξ/σία από kosmasgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το bandwidth που ζητά ειναι τιποτα, γυρω στα 7mbps κι αν παιζει και 2η τηλεοραση αντε να πας στα 14,  σου περισσεύουν 185 περιπου, ουτε που θα το καταλαβεις. Κι εγω εχω 200αρα κι οταν τυχει να κατεβασω κανα τορρεντ ή αλλο μεγαλο αρχειο η τηλεοραση δεν επηρεάζεται καθόλου. Η διαφορα στην εικονα, εκτος απο ελαχιστα συγκεκριμενα καναλια, στα περισσοτερα θα ελεγα οτι ειναι εφάμιλλη, δεν καταλαβαινεις διαφορα. 

Αν μιλουσαμε για cosmote tv θα σου ελεγα κανε οτι σε βολευει γιατι εκει το μενου-γραφικο περιβαλλον ειναι μια χαρα, κι ειδικα παλαιοτερα οταν ειχε και replay ήταν τελεια, αλλά στη νοβα... οχι. Ουτε το tv guide  λειτουργει σωστά, για να δεις σε ποιο σημειο ειναι μια ταινια πρεπει να κανεις προσθαφαιρεσεις κι αλλα πολλά, χαλι μαυρο. Απλα το εχουν για να παρεχουν κατι σε περιοχες που δεν υπαρχει δυνατοτητα για iptv

Επεξ/σία από ksessalonikios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ksessalonikios είπε

το bandwidth που ζητά ειναι τιποτα, γυρω στα 7mbps κι αν παιζει και 2η τηλεοραση αντε να πας στα 14,  σου περισσεύουν 185 περιπου, ουτε που θα το καταλαβεις. Κι εγω εχω 200αρα κι οταν τυχει να κατεβασω κανα τορρεντ ή αλλο μεγαλο αρχειο η τηλεοραση δεν επηρεάζεται καθόλου. Η διαφορα στην εικονα, εκτος απο ελαχιστα συγκεκριμενα καναλια, στα περισσοτερα θα ελεγα οτι ειναι εφάμιλλη, δεν καταλαβαινεις διαφορα. 

Αν μιλουσαμε για cosmote tv θα σου ελεγα κανε οτι σε βολευει γιατι εκει το μενου-γραφικο περιβαλλον ειναι μια χαρα, κι ειδικα παλαιοτερα οταν ειχε και replay ήταν τελεια, αλλά στη νοβα... οχι. Ουτε το tv guide  λειτουργει σωστά, για να δεις σε ποιο σημειο ειναι μια ταινια πρεπει να κανεις προσθαφαιρεσεις κι αλλα πολλά, χαλι μαυρο. Απλα το εχουν για να παρεχουν κατι σε περιοχες που δεν υπαρχει δυνατοτητα για iptv

Ευχαριστώ. 

Διπλανός μου έχει nova δορυφικο και με έδωσε τους κωδικούς nova go που είχε από παλιά. Βλέπω για παράδειγμα στο κινητό και καμιά φορά το στέλνω μεσω Google Chromecast  στην τηλεόραση της κρεβατοκάμαρας.

Για να μπορέσω να δω σε μεγάλη οθόνη και συγκεκριμένα στην webos LG τι πρέπει να ενεργοποιήσουμε extra στο nova my account ?  Φυσικά αν είναι κάτι έξτρα χρηματικά θα το καταβάλω εγώ.

Επεξ/σία από kosmasgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά ο διπλανος σου εχει προσβαση και σε μια μεγαλη οθονη μεσω της εφαρμογής. Αν δεν την χρησιμοποιει τοτε θα ανοιξεις την εφαρμογη στην τηλεοραση θα σου βγαλει εναν κωδικο που θα πρεπει να τον συμπληρωσεις στο σχετικό πεδίο του λογαριασμου του κατοχου στο nova.gr. Για εξτρα μεγαλη οθονη θελει 5€ αλλά δεν ξερω αν σημαινει 2ος δορυφορικος δεκτης μιας και η συνδεση ειναι δορυφορική ή μπορει να ειναι και μεσω εφαρμογής, πρεπει να ρωτήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

κανονικά ο διπλανος σου εχει προσβαση και σε μια μεγαλη οθονη μεσω της εφαρμογής. Αν δεν την χρησιμοποιει τοτε θα ανοιξεις την εφαρμογη στην τηλεοραση θα σου βγαλει εναν κωδικο που θα πρεπει να τον συμπληρωσεις στο σχετικό πεδίο του λογαριασμου του κατοχου στο nova.gr. Για εξτρα μεγαλη οθονη θελει 5€ αλλά δεν ξερω αν σημαινει 2ος δορυφορικος δεκτης μιας και η συνδεση ειναι δορυφορική ή μπορει να ειναι και μεσω εφαρμογής, πρεπει να ρωτήσει. 

Το extra αφορα θεαση σε μια ακομα φορητη οθονη και κοστιζει 3€ το μηνα. Στα 5€ ειναι το multiroom με εξτρα δεκτη στο ιδιο σπιτι που ανοιγει μια ακομα μεγαλη οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γι αυτο ειπα πρεπει να ρωτησει αν μπορει η 3η ουσιαστικα μεγαλη οθονη μπορει να ειναι μεσω εφαρμογής ή αναγκαστικα μεσω δορ. δεκτη

Επεξ/σία από ksessalonikios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ksessalonikios είπε

κανονικά ο διπλανος σου εχει προσβαση και σε μια μεγαλη οθονη μεσω της εφαρμογής. Αν δεν την χρησιμοποιει τοτε θα ανοιξεις την εφαρμογη στην τηλεοραση θα σου βγαλει εναν κωδικο που θα πρεπει να τον συμπληρωσεις στο σχετικό πεδίο του λογαριασμου του κατοχου στο nova.gr. Για εξτρα μεγαλη οθονη θελει 5€ αλλά δεν ξερω αν σημαινει 2ος δορυφορικος δεκτης μιας και η συνδεση ειναι δορυφορική ή μπορει να ειναι και μεσω εφαρμογής, πρεπει να ρωτήσει. 

Ολα καλά τελικά :) Ο δικός μου βλέπει δορυφορικό , στο δικό του κινητό , και εγώ στο δικό μου κινητό και στην LG WEB OS 2021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω εγγραφή προγραμματος σε συνδεδεμένο σκληρό δίσκο? στο τηλεκοντρολ έχει κουμπί rec που όμως δεν κάνει τίποτα, και στο τηλέφωνο μου είπαν από τη Nova ότι απλά δε γίνεται.  Έχει βρει κανείς κάποιο work-around για να το κάνει? έχω το νεο eon απ' ό,τι έχω διαβάσει, στο παλιό γινόταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...